Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yuvacık Barajı Gezisi 8 NİSAN 2006

Motovento
    REKLAM ALANI
    richy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hafta içi bu hafta sonu yağmurlu olacakmış haberlerini duyduktan sonra c.tesi sabahı da havayı biraz iyi görünce bari bu günü yakmayayım dedim ve şu Yuvacık barajını bi keşfe çıkayım dedim. Hava hafiften soğuk, sıkı giyindim atladım motora.

Yuvacık, İzmit'in kücük bir kasabası. Daha öncesinde ortaokul ve liseyi burada bulunan Kocaeli Anadolu Lisesinde okuduğum için bölgeyi biraz biliyordum. Ama depremden sonra hiç uğramadığım okulum baya değişmiş. Biz okurken 6 sene boyunca inşaatını seyrettiğimiz spor salonu nihayet bitmiş. Neyse okula bakıp yeniden yola koyuldum

Yolu çok guzel ağaçlık yeşil bir alan ve tenha bir yol sürüş çok zevkliydi.

Arada bir durup fotoğraf çektim. Manzara süper.

Barajın ilk görüldüğü nokta harika burda durdum önce makinayı sonra o devasa yapıyı fotoğrafladım.

Baraj etrafındaki yol geniş, virajları çok keskin değil, keyif veriyor.

Baraj gölü ve dağ birbirini mükemmel tamamlıyor.

Barajın sonunda bir restoranda durup karnımı doyurdum. Mekan şırıl şırıl akan bir şelalanin üzerine kurulmuş. Yazın oturup saatlerce durulabiliecek bu güzel yer havanın iyice soğuması üzerine bana pek keyif vermedi diyebilirim . Zaten her an yağmur yağacak gibi duran hava yüzünden yemeği alelacele yedim. Bu arada garson arkadaştan bir resim çekmesini rica ettim. İşte ben...

Son olarak o müthiş tat, damaklardaki eşşiz lezzet geliyor : Kiremitte köfte
    Hepinize afiyet olsun.

Not: Dönüşte yağmura yakalanmamak için durmadan eve doğru sürdüm o yüzden başka fotoğraf alamadım. Ayıca dönüş yolunda selamlaştığım iki YBR li arkadaş eğer burayı takip ediyorsa onlara da saygılar...
    ==============================

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gokhanerciyes68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba richy ben de bostancı da oturuyorum bende de enduro var. İStersen beraber takılabiliriz bu bölgede. Özelden mesaj at istersen
    görüşürüz

motorlu avukat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSR600
    Sanırım geziye yalnız çıkmışsın üstad . Problem değil yalnızlık dehanın ebesidir . Ayrıca motorlarımız en güzel arkadaşımız öyle değil mi? Umarım birgün biryelerde buluşup unutulmaz macaralara imza atarız . Mekanlarımız ayrı ; ama ruhumuzdaki heyecan hep aynı....

Captain Future - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SuperLight 150
    Hafta sonu yalniz takilmissin, birdahaki sefere umarim birkac kisi toplanip gideriz....

arkadaşlar bu sadece bir keşif gezisiydi. havalar ısınınca gidicelek yerlere yapılan bir önizleme gerçi kış geri geldi gibi ama inş. en kısa zamanda terlemeye başlarız

kyron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tebrikler, bahar açılışını yapmışsın. "önizleme" fazlasıyla alçakgönüllü bir tabir olmuş süper..
    O kadar şelale baraj görünce aklıma geldi civarda balık tutulacak mekan var mı? Alabalık da olur

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    güzel olmuş!!:..
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Alıntı kyron adlı üyeden alıntı
    Tebrikler, bahar açılışını yapmışsın. "önizleme" fazlasıyla alçakgönüllü bir tabir olmuş süper..
    O kadar şelale baraj görünce aklıma geldi civarda balık tutulacak mekan var mı? Alabalık da olur
    yaklaşık 50m arayla balık tutulmaz göle girmeyiniz odun toplamak yasaktır yazıyordu ama göletin en uç tarafında balık tutan gruplar vardı demek ki tutuluyormuş

Alıntı motorlu avukat adlı üyeden alıntı
    Sanırım geziye yalnız çıkmışsın üstad . Problem değil yalnızlık dehanın ebesidir . Ayrıca motorlarımız en güzel arkadaşımız öyle değil mi? Umarım birgün biryelerde buluşup unutulmaz macaralara imza atarız . Mekanlarımız ayrı ; ama ruhumuzdaki heyecan hep aynı....
    bu tutku hepimizi ortak noktası. rüzgarımız eksiz olmasın

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    Güzel bi gezi olmuş emeğine sağlık
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

erdem.gunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    richy senle yuvacık ile ilgili konuşmak isterim erdemgunduz@msn.com dan veya telefondan konuşabiliriz.

533-590 76 30

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler