Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İstanbul - Ayvalık - istanbul

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Küçük bir kaçamak yaparak biraz kafa dinlemek birazda yol yapmak adına daha önce hiç gitmediğimiz Ayvalığı hedef seçiyoruz.

1 mayısda yola cıkmayı planlasakda ertelemek zorunda kalıyoruz. 2 mayısda yola cıkabılıyoruz.

Herhangibir gezi planı yok. Herşey rasgele. Tek plan Ayvalığa varmak )

Deauville ilk kez uzun yola çıkıyorum.

Yollar sakindi çok rahat bir yolculuk yaptık. Nedense pek foto çekmemişiz.

Ayvalığa varır varmaz kalacak yer bakıyoruz. Tercihimiz otel. Rasgele bir otele girip turis olmanın belli başlı kurallarını bir bir uyguluyoruz.

-Önce pazarlık

-Anlaştıktan sonra ödeme yapmıyoruz.

-Neyin pazarlığını yapmışız bi görelim. Odayı görmek istiyoruz.

-Pansiyon odasından hallice. Banyo-wc kötü. Ama odayı tutmaya karar veriyoruz. Sebep odanın balkon manzarası.

Odaya yerleştikden sonra akşam yemeği ve dinlenmek için hazırlanıyoruz.

Otelin yanındaki cafe - barın otoparkına koymuştuk motoru. Orayı tercih ediyoruz.

Ayvalıkdaki birçok mekandan iyi olduğunu daha sonra anlayacağız.

Fenerbahçenin tur atlayacağından emin neşeliyiz maç saatine kadar buz gibi biralarla manzaranın keyfini çıkarıyoruz.

Hava serinliyor yorgunluk hissetmiyoruz.

Maç başlıyor ilk yarı sonunda daha fazla keyfimizin kaçmadan kalkıyoruz. ( Plaka FB - Hmnaaaaa )

Deliksiz bir uykudan sona harika bir gün bizi karşılıyor.

Standart açık büfe oda kahvaltısına ilave yöresel tatlar var. Gözümüzde karnımızda doyuyor.

Kahvaltıyı otelin bahçesinde yapıyoruz.

Ve kendimizi dışarı atıyoruz.

[Turan], burakragaa, erro ve 7 diğerleri bunu beğendiler..
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    Abi köy yaptın ya Ayvalık ı Ben bildim bileli at arabacılar meydanıdır orası ,ne zaman köy meydanı olmuş
    Umarım umduğunuz gibi bi gezi olmuştur.Denize girmeden mi gittiniz ?
    burakragaa bunu beğendi.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Alıntı ÖZALTIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi köy yaptın ya Ayvalık ı Ben bildim bileli at arabacılar meydanıdır orası ,ne zaman köy meydanı olmuş
    istanbulda yaşadıkları için köy gibi görüyorlar her halde AYVALIĞI, ayvalık güzeldir inşallah haziran ayında bende gezeceğim ayvalığı, yukarıdaki resim yani motosikletin betona gömülmüş hali güzeldi. ayrıca paylaşım için teşekkürler.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Motosikleti
    BMW F650 GS

Mahallerler arasında küçük bir okul.

Burası Kurtuluş savaşından önce rumların yaşadığı eski bir yerleşim yeri. Mimaridende anlaşılıyor. Evlerin yarıdan çoğu terkedilmiş ve dökülüyor. Ama hayat olan sokaklarda yok değil.

2. Gün hava kapalı. Motorla gezeceğiz. İlk hedef meşhur Şeytan Sofrası.

Aşağıda fotoğrafları var. Kişisel görüşüm 10 üzerinden 2 puanlık biyer. Kısacası benzin yakmaya deymezmiş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

Akşam yemeği için rakı-balık yapacağız.

Fiyatları sormayı ihmal etmiyoruz.

Ayvalık esnafının maşallahı var. turist gördümü kamaşullahı çekiyor.

Cundada sıkılıp çıkıyoruz yollara. Motorla gezmeye devam

Burasıda şeytan tepesi ile aynı notu alıyor. Oturmaya yer yok.

Karavanı ıle gelen aıleler kendı sandalyelerını çıkarmak zorunda kaldı.

Bizde birkaçpoz alıp yola devam ettık.

Tatil bitti Yola cıkma zamanı.

Dönüş yoluda gidiş gibi sakın ve kurallara uygundu. Ödül olarak düşük yakıt tüketimi kazanıyorum. )

Ayvalığa sezon başlamadan gittiğimiz için sakin ve huzurlu bir ortamda gunlerimiz geçti. Çok güzel dinlendik.

Genel olarak esnafı ve insanları cana yakın ve güler yüzlü.

Turizme odaklı çalışanlar ise tam tersi. Tam anlamıyla berbatlar. Kazıklamak için hazır beklıyorlar ve hizmet kaliteleri düşük.

Oraya gidecekseniz fiyatlar konusunda dikkatli olun derim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:45 ----------

Alıntı ÖZALTIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Köy meydanı olduğunu düşünüyordum aşağılamak için söylemedim.

Umduğum gibi oldu. Genelde sezon başları boyle olur. Oldukca memnun kaldık. Evet denize girmedik. Gezip dinlenmek yetti.
    burakragaa, albaywolf, busel ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

KutlayGül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp xl 650, CBF 1000 ABS
    Güzel bir gezi olmuş Sinan abi. Tekrar hayırlı olsun motorun. Keyifli sürüşler

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Güzel gezi olmuş Sinan, eğlenmiş ve dinlenmişsiniz ne güzel. Geçen sene bende eski motorumla gitmiştim Ayvalık ve Cunda'ya. Oraya kadar gitmişken Koray'a uğramadım deme sakın duymasın bozulur bak

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Ayvalık candır sen birde Urla ya git

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı KutlayGül adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir gezi olmuş Sinan abi. Tekrar hayırlı olsun motorun. Keyifli sürüşler
    Teşekkürederim.

Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi olmuş Sinan, eğlenmiş ve dinlenmişsiniz ne güzel. Geçen sene bende eski motorumla gitmiştim Ayvalık ve Cunda'ya. Oraya kadar gitmişken Koray'a uğramadım deme sakın duymasın bozulur bak
    ,

Teşekkürederim. Daha önce korayı ziyaret etmişliğim var. Ama o 1500 kere geldiği istanbulda 1 kere ziyaret etmedi. Canı saolsun.

Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayvalık candır sen birde Urla ya git
    Oluuuuurr Urlayada gideriz. )

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    ayvalığın merkezinde gezi teknelerinin kalktığı liman var orda çay bahçeleri vardır etraftada börekçiler vardır lorlu börek falan satarlar işte o lorlu böreği yemeden dönmesin birdaha giden benden söylemesi

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayvalığın merkezinde gezi teknelerinin kalktığı liman var orda çay bahçeleri vardır etraftada börekçiler vardır lorlu börek falan satarlar işte o lorlu böreği yemeden dönmesin birdaha giden benden söylemesi
    Kahvaltıda reçel lor, yemekden sonra lorlu baklava. İçimiz dışımız lor oldu. Ayvalık tostu gerçekten harikaydı. Her öğün 2 ayvalık tostu yedim.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Sinan Er cumartesi aksamı göbekten belli oldu hergün 2 ayvalık tostunun nereye gittiği Şaka bir yana güzel gezmişsin

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinan Er cumartesi aksamı göbekten belli oldu hergün 2 ayvalık tostunun nereye gittiği Şaka bir yana güzel gezmişsin
    ))) Sorma çok gezmek baya göbek yaptı...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Yeşil ev ve betonla bütünleşmiş motosiklet çok hoş. paylaşım için teşekkürler.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    gerçekten çok hoş kareler ve emek verilmiş bir anlatım...darısı herkesin başına...bu arada behzat ç. deki hayaletin hormonlu hali gibisin

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    harika bir paylaşım...kaliteli fotoğraflar...bayıldım...tebrikler...güzel aktarım oldu...

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anlatım güzel resimlerde güzel paylaşımda güzel herşey güzel maşallah
    Sinan Er bunu beğendi.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Yıllardır görmediğim yerleri burada tekrar görmek, hatırlamak iyi oldu. Teşekkürler.
    Bölge esnafının yerli ve yabancı turisti yolunacak tavuk görmesi durumu maalesef yıllardır var. Bergama'da da öyleydi. Bergama kaybetti, sıra Ayvalığa da gelecektir. Şimdilik deniz muhabbeti kurtarıyor.

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerçekten çok hoş kareler ve emek verilmiş bir anlatım...darısı herkesin başına...bu arada behzat ç. deki hayaletin hormonlu hali gibisin

http://i299.photobucket.com/albums/m...ps75aa959e.jpg
    Hormonlu değil az biraz kilolu

thb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda wave 110i
    Keyifli bir yolculuk olmuş, 'Deauville ilk kez uzun yola çıkıyorum' demişsiniz bir yorum bir yorum yaparsınız diye umuyordum.

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı thb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keyifli bir yolculuk olmuş, 'Deauville ilk kez uzun yola çıkıyorum' demişsiniz bir yorum bir yorum yaparsınız diye umuyordum.
    Deauville için yorum yapmadım haklısınız.

Genel olarak değerlendireceğim.

Bagaj konusunda çok kullanışlı.

Rüzgar koruması çok ıyı ön camı 10 cm daha yukselteceğim ki bu boyumla alakalı.

Ekonomik bir yakıt tüketimi var yol durumuna göre değişen hızlarda ( 80-120 aralığında ) 100 km de 4.5 litre yakıt tüketimi oldu. Şehir içindede 5.0 litre

Hızlanma tatmin edici 4 tekerden kaçmak sorun olmuyor.

Bursa otobanının tamamını 180 km/h la geçtik en ufak bir rahatszılık yada anormallik yaşamadık. Sadece deneme içindi hız merakım yok benım gibi merak edenler için de bu bilgiyi paylaşıyorum.

Şafttan sürekli bir uğuldama sesi var. Otobüs kullanıyormuş hissi veriyor ) Ben rahatsız olmuyorum bazan hoşuma bile gidiyor.

Frenleme çok çok ıyı kombine abs görevini çok ıyı yapıyor.

Virajlarda nazlanmıyor ama ben bıraz temkinliyim çok hızlı viraja girmiyorum. Birkaç viraj denemem oldu arka amortisör en yuksek ayarında kullanıyorum bu nedenle arkataraf savuruyor. Alçaltarak denediğimde sonuç çok daha iyi idi ama yolu hıssetmeye başladım bunu sevmiyorum.

Cunda adasında stablize yola girdim sıkıntı çıkarmadı ama bu tür yolların motoru değil. %100 asfalt olmalı.

Trafikde yada cok dusuk hızlarda fan sık sık devreye gırıyor. Motor etrafı neredeyse tamamen kapalı bu nedenle çabuk ısınıyor ve bunu bacaklarımın altında hıssedıyorum. Serın havalarda guzel sıcak havada rahatsız edıcı degıl.

Üzerine oturunca güven veriyor, yolculuğu çok rahat, artçım defalarca uykuya daldı.

Aklıma gelenler bunlar.
    namk bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)