Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kanuni Windy S 125 ile Karadeniz turu yapılabilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    WİNDY S 125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ WİNDY S 125
    MERHABA ARKADAŞLAR YAZIN KANUNİ WİNDY S 125 MOTORUMLA SÜREKLİ MERAK ETTİĞİM GEZİP GÖRMEK İSTEDİĞİM ADANADAN KARADENİZE GİTMEYİ PLANMIYORUM BU MOTORSİKLETLE BU YOLU YAPABİLİRMİYİM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.YORUMLARINIZ İÇİNDE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hgdr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    salcano wolf s
    bende salcano s 125 ile Konya'dan sarp sınır kapısına kadar karedeniz sahil şeridine yaylalarını gezerek gitmeyi planlıyorum.nasip olur ise insallah.
    WİNDY S 125 ve memduhb bunu beğendiler.

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY S 125
    YOLLARI NASIL BİLMİYORUM.MOTOR YERMİ YEMEZMİ ODA MECHUL AMA ZORLAMADAN YAPILABİLİR GİBİ GELİYOR BANA.GİDEN VARMI DAHA ÖNCE HİÇ BÖYLE UZUN YOLA?

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Bende aynı marka motoru kullanmaktayım. Milas- Alanya (1200 km) gezi yaptım ve en ufak bir sorun yaşamadım. Motorun bakımlıysa sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum . Ortalama 80 km hızla gidersen hem motorunu hemde kendini yormamış olursun ve saat başı kısa molalar (10-15 dk)vermeyi unutma kendi yorgunluğunu atman , yola daha iyi konsantre olman için

http://www.motosiklet.net/forum/etki...i-1220-km.html

Eğer Tek gideceksen sıkılabilirsin , ama bir motor daha olursa yanında gezinin daha zevkli olacağını düşünüyorum. Bu tür şeyler paylaşıldıkça güzeldir

Kazasız belasız sürüşler dilerim
    WİNDY S 125 ve powerful_07 bunu beğendiler.

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY S 125
    TEŞŞEKÜR EDERİM YANIMA HALA BİR ARKADAŞ BULAMADIM DAHA PLANLARIMI YAPIYORUM.MOTORUM DAHA 4 AYLIK FAKAT RODAJI BİTTİ.BAKIMDAN ÇIKALI 1 HAFTA OLDU ŞUANA KADAR BEN BİR SIKINTI YAŞAMADIM.İNŞALLAH SIKINTILI BİR GEZİ OLMAZ BENİM İÇİN.
    cesur509 ve memduhb bunu beğendiler.

Motosikleti
    125 MH DRİFT
    dünya turu bile yaparsın !!! sonuçta bu iş merak ve heves işidir azim işidir o yüzden niyetliysen dostum dünya turu bile yapabilirsin.küçük bir örnek şahin le de aynı yolu gidersin bmw-mercedes lede ama konfor ve güveni farklıdır şüpesiz bu iş de böyledir motruna kendine güveniyorsan yaşayabileceğin sıkıntıları yolda çözebilirim dersen istediğin turu yaparsın tabi motorun teknik özelliğine göre onu çok zorlamayıp yormadan gönlünce gezersin.saygılar...
    WİNDY S 125 bunu beğendi.

sezginkalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    Alıntı cesur509 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende aynı marka motoru kullanmaktayım. Milas- Alanya (1200 km) gezi yaptım ve en ufak bir sorun yaşamadım. Motorun bakımlıysa sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum . Ortalama 80 km hızla gidersen hem motorunu hemde kendini yormamış olursun ve saat başı kısa molalar (10-15 dk)vermeyi unutma kendi yorgunluğunu atman , yola daha iyi konsantre olman için

http://www.motosiklet.net/forum/etki...i-1220-km.html

Eğer Tek gideceksen sıkılabilirsin , ama bir motor daha olursa yanında gezinin daha zevkli olacağını düşünüyorum. Bu tür şeyler paylaşıldıkça güzeldir

Kazasız belasız sürüşler dilerim

Kesinlikle katılıyorum. Sadece mola konusunda kendi bünyene bırak. Ben İzmir'e gidene kadar 2 kere mola verdim.

http://www.motosiklet.net/forum/etki...ml#post2359498
    cesur509 bunu beğendi.
    Sezgin KALKAN
    A RH+
    0554 776 76 64

Kanuni Türkiye Yollarında diye aratırsan en iyi cevabı orada bulacaksın.Yalnız en son oldukça yıpranmışlardı.Tabii ki kolay değil 5000+ km 2 teker üstünde..

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY S 125
    teşekkür ederim powermp3.Kendime güveniyorum tek eksiğim bir yol arkadaşı
    powermp3 bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    125'likle epey sıkılabilirsin, motorun 150'lik olsa rahat gezersin derdim. 25 cc fark yokuşları 15-20km daha hızlı çıkmanı sağlıyo bu da motorunun yokuşlarda tehlikeli derece yavaşlamasını engelliyo. 50-60km hıza düşersen banketten gitmekten başka çaren yok.
    Motorcu-46 bunu beğendi.

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    sen istedikten sonra motorun sana sıkıntı çıkarmaz

Motosikleti
    125 MH DRİFT
    Alıntı WİNDY S 125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim powermp3.Kendime güveniyorum tek eksiğim bir yol arkadaşı
    yaşadığın yerde konuya duyarlı arkadaşlar çıkacaktır güzel bir organizeyle yalnız kalmazsın diye düşünüyorum

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY S 125
    İnşallah sıkıntılı olmaz arkadaş bulana kadar bekliyeceğim çıkıcak dostlar olursa adanadan organize edilmiş gezilerede katılabilirim.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    motor kendini sana ıspatlamışsa (sorun çıkarmama babında) istediğin yere gidebilirsin.. sana vereceğim tavsiyeler

1. çok sıkıştırma mecbur kalmadıkça limitlerde gitme herzaman elinin altında gaz olsun. (yol boş olsa da)

2. benzini kaliteli bilindik istasyonlardan al, zaten telmaşa istasyonlar sık görünsede benzin olmuyor güvenme (çoğu kaçak kırsal mazot)

3. motorunuda topcase varsa aşırı ağır yükleme dengeni bozuyor, mümkünse heybe şeklinde postacı çantası yap ve artçı seleye yerleştir

4. giyim kuşamın tam olsun, üzerinde herşey motosiklet ile ilgili olan ekipman ve kıyafetler olsun (iç çamaşırı ve tişört al)

5. lastik patlaması gibi durumlarda (tubeless için) tamir kiti mutlaka yanında olsun ve ayrıca tamir tüpü al

6. yedek ampul ve motorun avadanlığını yanına al (

7. yağmurluk al

8. paralarını ve önemli evraklarını üzerinden ayırmayacağın freebag çantagibi bir çantada sakla

şimdllik aklıma gelen bunlar..
    WİNDY S 125 ve thb bunu beğendiler.

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY S 125
    çok teşekkür ederim satoyama.lastik patlaması konusunda kendimi biraz geliştirmem lazım çünki daha hiç lastiğim şuana kadar hiç patlamadı gittiğim mesafelerde en uzun 150 200 km arası.Artık bi şekilde ögrenicez bakalım

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Öncelikle şunu söylemem gerekır. Herhangibir yola gitmek için motorunuz muhteşem özellikleri olmasına gerek yok.

Her motorla her yola gidilir. Mobilet dahil.

Sizi gideceğiniz yere motosikletiniz taşır bilgi ve beceriniz sağ salim ulaştırır.

Eğer yeterli tecrube ve bilginiz yoksa küçük motorlarla şehirlerarası yollara çıkmanızı tavsiye etmem.

İllaki yol yapacaksanız en az 250 cc olsun ki yolda sizi hiçe sayan araçlardan kaçabilesiniz.
    WİNDY S 125 ve satoyama bunu beğendiler.

Şimdiden hayırlı yolculuklar dilerim D&R da TÜRKİYE yol haritası satılıyor 15 Lira gibi bi ücrete onu kesin al bende geçen sene 850 KM bir gezi çıkarmıştım kendime haritanın acayip etkisi oluyor DEPO üstü çanta ve yan çanta (HEYBE) unutma üstüne REFLEKTÖRLÜ KIYAFET giy gündüz de akşamda olsa çıkarma Motorun üstünde HALI SAHAYA Çıkar gibi hazır olman lazım ;) Gezi dergisi al sahafçılarda bulursun Türkiye TATİL Atlası diye (ATLAS DERGİSİNİN ÇIKARMIŞ OLDUĞU) bir dergi bunun içinde kapsamlı gitmek istediğin bölgelerin misafirhanerleri + öğrt. evleri vs hepsinin nosu bulunmakda hayırlı sürüşler şimdiden. ;)

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY S 125
    Alıntı gorkem0707 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdiden hayırlı yolculuklar dilerim D&R da TÜRKİYE yol haritası satılıyor 15 Lira gibi bi ücrete onu kesin al bende geçen sene 850 KM bir gezi çıkarmıştım kendime haritanın acayip etkisi oluyor DEPO üstü çanta ve yan çanta (HEYBE) unutma üstüne REFLEKTÖRLÜ KIYAFET giy gündüz de akşamda olsa çıkarma Motorun üstünde HALI SAHAYA Çıkar gibi hazır olman lazım ;) Gezi dergisi al sahafçılarda bulursun Türkiye TATİL Atlası diye (ATLAS DERGİSİNİN ÇIKARMIŞ OLDUĞU) bir dergi bunun içinde kapsamlı gitmek istediğin bölgelerin misafirhanerleri + öğrt. evleri vs hepsinin nosu bulunmakda hayırlı sürüşler şimdiden. ;)
    çok teşekkür ederim

memduhb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250 (2014 mavi)
    Alıntı WİNDY S 125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TEŞŞEKÜR EDERİM YANIMA HALA BİR ARKADAŞ BULAMADIM DAHA PLANLARIMI YAPIYORUM.MOTORUM DAHA 4 AYLIK FAKAT RODAJI BİTTİ.BAKIMDAN ÇIKALI 1 HAFTA OLDU ŞUANA KADAR BEN BİR SIKINTI YAŞAMADIM.İNŞALLAH SIKINTILI BİR GEZİ OLMAZ BENİM İÇİN.
    dostum aynı gezıyı bende yapıcam benım cıkış yerım bursa yıllık izinim ağustosta kullanıcam halıyle gezıde ozaman olacak muhtemelen bende yanlız cıkıcam tura belkı bıyerlerde bulusup yolun dıger bolumlerını bırlıkte gezerız. şimdiden kazasız belasız hayırlı yolculuklar dılerım sana yolun açık olsun.
    özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir.

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY S 125
    Alıntı memduhb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum aynı gezıyı bende yapıcam benım cıkış yerım bursa yıllık izinim ağustosta kullanıcam halıyle gezıde ozaman olacak muhtemelen bende yanlız cıkıcam tura belkı bıyerlerde bulusup yolun dıger bolumlerını bırlıkte gezerız. şimdiden kazasız belasız hayırlı yolculuklar dılerım sana yolun açık olsun.
    ağustos ayının 19'una kadar müsaitim ben.Çıkarsam elbette buluşalım güzel olur benim içinde.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)