Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kanuni Windy S 125 ile Karadeniz turu yapılabilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    MuZiP_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda CB125e
    Kardesim 100 veya 200 km mesafelerde yolculuklar makbul,fakat daha uzun mesafelere guvenipde gitme derim ben hele yanlız isen bulundugun ilin dışına bile cıkma.Buradan yazmak kolay , buradan degerlendirmek kolay,lakin yola cıktıgında iki vida gevşediğinde ve o vidaları yerine takamadıgında nedemek istediğimi anlarsın.Unutmaki 2 teker uzerinde bir kullanıcısın,uzun yola göre degil şehir iç kullanıma göre tasarlanmış bir araç kullanıyorsun ve yerli malı bir motosiklet.Bunlar da yetmiyormuş gibi yanlız ve tecrubesiz bi şekilde yola cıkacaksın.Tamam macera ve heycan guzel sey fakat git ayaklarından ip bağla banca camping yap daha guvenli.Bak ben de 125 lik bir motorum var bende Temmuz un ikinci haftasında kamp a gidicem fakat 120 km lik bir mesafeye.Tabi benimki japon,enazından japon guveni var.
    Yani uzun lafın kısası yolda kaldıgında cok masrafa girmeden biri sana mazeme tedariki yapabilecek veya gelip seni alabilecek mesafede olman lazım.Yok ben Survival bir macera peşindeyim diyorsan bilemem.Kimisi 1000 km gider bişey olmaz kimi 20 km gider yolda kalır,Kanuni ve benzeri motorlarda asla bu durum göz ardı edilmemelidir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı WİNDY S 125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MERHABA ARKADAŞLAR YAZIN KANUNİ WİNDY S 125 MOTORUMLA SÜREKLİ MERAK ETTİĞİM GEZİP GÖRMEK İSTEDİĞİM ADANADAN KARADENİZE GİTMEYİ PLANMIYORUM BU MOTORSİKLETLE BU YOLU YAPABİLİRMİYİM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.YORUMLARINIZ İÇİNDE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.
    dostum motorun o yolları yapar yapar da sen dayanabilecekmisin o yola önemli olan nokta o
    motosiklette uzun yol ciddi bir iştir.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    KTM 125 Duke
    bendede 125 lik makina var hayatta gitmem okadar yol
    insan sıkılır uzun geziler için en az 500 cc derim

Motosikleti
    Triumph Tiger 1050
    Arkadasim merhaba; forumdaki tur planini gordum. Ben de bu hafta bursa'dan cikmak uzere karadeniz turu yapacagim. Musait olursan haberleselim. Yol arkadasi oluruz. Konusup rotayi ikimiz icin de uygun olacak sekilde degistirebiliriz. Selamlar.

fatboyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suziki GW250 Inazuma
    Yapılır. Ben Bisanı yeni aldığımda İzmir'den İstanbul'a getirmiştim üzerinde o da 125 cc'ydi. Biraz yorucu oluyor.

Yakınlarına haber ver. Bi harita edin motor servislerini kalacağın yerleri işaretle sonuçta bilmediğin bir yere gideceksin sanırsam.

Uğrayacağın yerlerdeki servislerin telefonlarını not et, hiç uğramayacak bile olsan. Lazım olabilir.

Yapacağın kilometreye göre yanında ekipman taşıman gerekecek. Yağları değiştireceğin zaman benzikliklerde bulabilirsin ama ufak tefek şeyleri yanına bir buji ile ufak bir ingiliz anahtarı ve tornavida her zaman hayat kurtarır.

Doğayı bilmiyorum ama su geçirmez eşyalar giymen faydana olacak gibi.

Yorulacaksın. Dinlenmeyi unutma. Dinlenirken fotoğraf çekersin gelir paylaşırsın sonra kazasız belasız bir gezi olması dileğiyle.

Motosikleti
    drifti sattık yenisini arıyoruz
    arkadaşım ben mondial drift 125 ile 1050 km tur yaptım
    ben 75 kğ oğlum 40 kğ yaklaşık onde çanta arkada bagaj düzce gerede tosya iskilip çorum +osmancık eskipazar karabuk safranbolu zonguldak ereğli düzce yaptım
    yollar muhteşem bas git çok zorlamadan her yere gidersin once kendine guvenicen ben 6 aylık kullanıcıyım
    buda gezi link seneye marmara ve egeye gidicem oğlumla

http://www.motosiklet.net/forum/etki...k-bi-gezi.html

Bu gezinin akibeti ne oldu acaba 125 cc bir motarla o dediğiniz rotayı tamamlayabildiniz mi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)