Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Honda CB 125 ile İstanbul-Tekirdağ-Çanakkale-Çan-Biga-Bursa-Yalova-İstanbul

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Kerem Akın adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar teşekkürler arkadaşlar. Sizlerden de bekliyoruz
    Abi hakkaten güzel gezmişsiniz Planda hep var şöyle keyifle uzuun uzun gezmek

Aynı rotayı marmaranın üstünden git-gel yapmak ilk gezi planlarımın içinde nasipse yakındır diyelim hakikaten özendim çünkü
    Paylaşım için ellerine sağlık, ufak ufak notlar... çok keyifli okudum
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Can yoldaşı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 Gs
    iyide sevgili kardeşim gezi resimlerini çok güzel paylaşmışsın ama,neden plakaları kapatıyorsun onu anlamış değilim.
    keşke sansür uygulamasaydın daha gerçekçi olurdu.

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    on numara gezi olmuş tekerine sağlık,tekirdag tabelasını görünce coştum yine yaw,her sene kaçarım bikaç kez ama Çanakkale turu içimde patlamaya hazır bomba resmen,çıkacam bu yaz kısmetse..
    Kerem Akın bunu beğendi.
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)
    Tekerine sağlık güzel gezi olmuş benimde aklımda var şöyle bi marmara turu. Gemlik'e bir daha geldiğinde bekleriz.
    Kerem Akın bunu beğendi.

Motosikleti
    yakındır
    güzel gezi tekerin düz bassın
    rumelian bunu beğendi.
    :queen:Ne yapmak istediğin önemli önce düşün sonra UYGULA:queen:

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cok iyi cesaret. Ama cok guzel bir gezi olmus. benim de hayalim bir ege turu ama 150 cc motorla olacak is degil gibi geliyor.
    Biraz ozele kacabilir ama sunu sormak istiyorum, o yan cantalarda ne vardi?
    Lastik tamir kiti, ilkyardim kiti bunlari yazmissiniz da, baska o sekilde uzun gezi esnasinda aman yanimda olsun dediginiz bir sey var mi? Mesela su, sekerli ve tuzlu atistirmalik bir sey vb... ? Deneyimlerinizi almak isterim.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    güzel gezi tebrikler
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

namk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    harley davidson 2007-mobylette 1967-Honda NX400
    Gezinizi yorumlamanız ve bilgileri genelleştirmeniz güzel,yeni gezilere diyelim.

Motosikleti
    Honda CB 125 E >> Honda NX4 Falcon
    Alıntı Can yoldaşı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyide sevgili kardeşim gezi resimlerini çok güzel paylaşmışsın ama,neden plakaları kapatıyorsun onu anlamış değilim.
    keşke sansür uygulamasaydın daha gerçekçi olurdu.
    Forumda araştırma yapmıştım bu konuda. Buradaki resimleri sahibinden.com'a koyup kapora isteyenler varmış, saflık yapıp bu ilanlara kapora gönderenler oluyormuş, kaporayı gönderen kazık yediğini anlayınca plakan yoluyla hakkında şikayet geliyormuş, ücretli yol geçişlerinde plakanı taklit edenler oluyormuş vb. vb. vb. bıdı bıdı bıdı mıy mıy mıy birçok şey duydum. Ne kadarı gerçektir ne kadarı abartıdır tartışılır ama ben önlemimi aldım. Bence çok takılma böyle şeylere. Bunların dışında beğendiğine sevindim

---------- Post added at 01:20 ---------- Previous post was at 00:12 ----------

Alıntı rumelian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok iyi cesaret. Ama cok guzel bir gezi olmus. benim de hayalim bir ege turu ama 150 cc motorla olacak is degil gibi geliyor.
    Biraz ozele kacabilir ama sunu sormak istiyorum, o yan cantalarda ne vardi?
    Lastik tamir kiti, ilkyardim kiti bunlari yazmissiniz da, baska o sekilde uzun gezi esnasinda aman yanimda olsun dediginiz bir sey var mi? Mesela su, sekerli ve tuzlu atistirmalik bir sey vb... ? Deneyimlerinizi almak isterim.
    Teşekkürler

Yan çantalarda palto, ayakkabı, tişört, çorap, iç çamaşırı, pantolon, polar hırka, büyük havlu, ufak tefek kişisel temizlik malzemeleri, apranax ağrı kesici vb. şeyler vardı.

Saydıklarım ve saydıklarınız dışında öyle aman yanımda olsun dediğim pek bir şey yok. (Yağmurluk ve kulak tıkacı olsa fena olmazdı gerçi ) Zaten, eliniz anahtar tutmuyorsa arıza durumunda belli şeyleri yapabiliyorsunuz. Onun dışında ya çekici çağıracaksınız ya da el ile iteceksiniz veya yoldan geçenlerden yardım isteyeceksiniz.

Sonradan aklıma geldi şuraya sıkıştırıvereyim: Benzin almak için göstergenin dibe vurmasını beklemeyin, yolda kalabilirsiniz.

Yiyecek ve içecek olarak evden yanıma aldığım bir şeyler ve suyum vardı. Sık sık (yorulmayı beklemeden) mola verdiğiniz için yolda aç susuz kalmak diye bir şey de olmuyor. Alt tarafı öğlene doğru yola çıkıyorsunuz ve akşam olmadan 350-400 km'yi rahat rahat yapmış oluyorsunuz. Çanakkale'ye vardığımda içimden "bir 100 km daha olsa giderdim" dediğimi hatırlıyorum ama yorgunluk dikkat dağıtmaya başladıysa buna kesinlikle bir çözüm bulmanız gerekir.

"Selesi sert, çok titriyor, vardığımda üç gün yataktan kalkamadım" gibi abartılı söylemleri gözünüzde büyütmeyin. Önemli olan güvenlik ve zihin açıklığı.

Uzun yolun da kendisine has sürüş karakteri ve dikkat edilmesi gereken noktaları oluyor tabi ama bunu kendiniz deneyimleyerek keşfediyorsunuz. Elbette birilerini dinleyerek de bir şeyler öğreniliyor ama bu da kendi başınıza keşfetmenin aşamalarından biri oluyor zaten. İş her zaman sizde bitiyor. Ama yine de kısaca öneride bulunayım: Önünüzde, arkanızda, yanınızda, asfalt zeminde, diğer araç sürücülerinin kafasında, içinden geçtiğiniz coğrafyada vb. vb. vb. kısacası her yerde ne olup bittiğini iyi takip edin ve iyi değerlendirin.

Yolculuk başlamadan önce bir heyecan oluyor tabi. İşin zevkli kısımlarından biri de bu, ama çok da çekinmeyin. Zaten yola çıktıktan bir iki saat sonra tempoya alışıyorsunuz ve yüzünüze bir sırıtma geliyor.

Zamanınız varsa, leş sıcaklar başlamadan hemen bir Ege turu yapın ve bizle paylaşın derim ben

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @Kerem Akin

Bu sene bir tur olamayacak herhalde, 1 ay sonra yurtdisina gidiyorum ama seneye ilkbaharda yapacagim insallah. Belki o ara motoru da degisirim. Tam sizin motordan aliyordum ki beni arkadaslarim tvs Apache ye yonlendirdiler. Biraz pismanlik var o konuda. Titriyor o Honda, rahatsiz olursun dediler, aldigim apache Hilti beton kirma makinasi mubarek...

Motosikleti
    Honda CB 125 E >> Honda NX4 Falcon
    Alıntı rumelian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Kerem Akin

Bu sene bir tur olamayacak herhalde, 1 ay sonra yurtdisina gidiyorum ama seneye ilkbaharda yapacagim insallah. Belki o ara motoru da degisirim. Tam sizin motordan aliyordum ki beni arkadaslarim tvs Apache ye yonlendirdiler. Biraz pismanlik var o konuda. Titriyor o Honda, rahatsiz olursun dediler, aldigim apache Hilti beton kirma makinasi mubarek...
    Hadi ya Hilti beton kırma makinesini önerdiler yani. Memleketimde polemik bitmez zaten

İlk motorunuz olarak kullanmaya devam edin bence. İleride büyütmeyi düşünüyorsanız, o zaman değiştirirsiniz. Yok ben 125 cc takılacağım diyorsanız da diğer seçeneklere yönelirsiniz zaten.

Ek olarak: Belki söylemeye bile gerek yok ama uzun yola çıkarken zincir yağlama spreyinizi de yanınıza almayı unutmayın.

Keyifli sürüşler...

silverselçuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda silverwing.2007
    Tebrikler arkadaşım,güzelbir gezi olmuş .Marka,model,cc önemli değil önemli olan ikiteker güzelliğini elde olanla yaşıyabilmekdir.ve sen bunu başarmışsın,helal olsun....

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Çok güzel bir gezi, sıkılmadan okudum.
    İlham verici gerçekten hem de aynı motosiklete sahip olduğum için ayrı bir zevkle okudum.

nabukat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CbR 125 R BlacK
    abi gezi mükemmel olmuş eline ayagına saglık
    tekerin düz bassın.
    Kerem Akın bunu beğendi.

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Güzel gezi olmuş tebrikler ve paylaşım için teşekkürler.

Benim merak ettiğim bir şey var. Tecrübeli olanlar ilk kez yola çıkacak olanlara şunu al bunu al diye onlarca şey sayarlar. Kişisel eşyalar da olmazsa olmaz ama motosiklette 1 tane kutu 2 tane de küçük yan çanta var. Bu kadar çok şey nasıl sığıyor o 3 tane küçücük şeye?

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Benim topragama bak helal olsun memlekete gitmis gibi oldum

Edip_17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Harika bir gezi olmuş tekerine sağlık ustam birdaha bizim taraflara gelmeden önce dürt bizi . Kuru kuruya ne Çan'dan ne de Biga'dan geçme.
    Kerem Akın bunu beğendi.

Motosikleti
    2018 Street Triple R
    Hocam ben Çanakkale/Çan lıyım.Sırf bu konuya mesaj atmak için üye oldum.Gerçekten çok sevindim görünce, bizim buralarada insanların geldiğini görmek güzel.
    Kerem Akın bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    güzel rota...

şu Çanakkale rotasını takip edip Ayvalığa geçeyim diyorum dönüşüde Balıkesir üzerinden yaparsam mini bir hafta sonu turu olur diyorum...
    korbygs bunu beğendi.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu Çanakkale rotasını takip edip Ayvalığa geçeyim diyorum dönüşüde Balıkesir üzerinden yaparsam mini bir hafta sonu turu olur diyorum...
    Azcık otur be kardeşim, bu ne ya
    mete_han bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler