Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2247km iç anadolu turu memleket havası

Motovento
    REKLAM ALANI
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    motoru aldığımızdan beri eşimle bir kez edirne ve bir kez erdek kamp gezisi yaptık ama uzun yol olarak pek tatmin olmamıştık. artık kış geldi hevesimizi bahara saklayalım dedik, kısmet nisan ayı içerisinde gitmekmiş.

malum ailem niğde/bor da, eşimin üniversiteden arkadaşı konya da (bebeklerini görme bahanesi) ayrıca eşim kapadokyayıda görmek istiyordu, bizde havaların iyi gittiği bir planı dahil ederek combo yapalım dedik (geçen yaz otomobille yaptığımız bitmeyen malatya diyabarkır turundan sonra artık bu sene sıra bana gelmişti)

hem otomobil ile hemde motorla olsun, güzergah olarak boluya kadar otoban, sonrasında eski yolu tercih ederim.mis gibi dağ havası (tüneli kullanmam) dönüşte de aynısını yaparım. çünkü eski yol hem bedava hem otobandan farksız (şehir içleri hariç) trafik yok, araç geçmiyor kolay kolay ve en önemlisi manzara harika! benzin istasyonları daha sık.. (ve bana göre lezzet durakları esas o güzergahta)

(bu arada hgs mi ön cama yapıştırdım sorunsuz okudu.. )

hazırlıklar tamam

sabah 8:00 istanbul çıkış Bolu içi ufak bir gezi, alışveriş. akşam 19:00 konya (ortalama 2 saat duraklamalar)

konya içini daha önceden bildiğimiz ve gezdiğimiz için hiç motosikletle gezmedik.konyada iki gün kaldık, genelde dinlenmekle geçti fakat arkadaşlar sağolsunlar bizim için kule city avm üzerindeki, oturduğunuz yerden yerden metrelerce yüksekte dönerek konya manzarsını gezdiren, izleten kule sini restaurant da yemek harikaydı.. (konyaya giden arkadaşlara mutlaka tavsiye ederim). konya ile ilgili izlenimim. inanın avrupa kenti gibi! her geçen gün daha gelişiyor, şehirleşme çok düzgün en önemlisi yerler etraf tertemiz.

aslında niğdeye pazartesi gece dönecektim ama yanıma kaskımın gündüz vizörünü almadığım, ağır kule sini ziyafeti ve uykulu olduğum için niğde geçişini sabaha bıraktım, sabah yağmur yağacacaktı hissediyordum, hava kötü bozmuştu konyada ama şükürler olsun tüm gezi boyunca hiç yağmura yakalanmadık sadece konya niğde arası ereğliye kadar kara bulutlar bizi kovaladı, ereğliden sonra hava yine günlük güneşlik oldu. konya çıkışında çiseleyen yağmur moralimizi bozamadı. konyayı terkedince yağmurda tamamen kesildi.

3 günlük niğde babamlarda konaklamamız sırasında bize ortalama 80km olan nevşehir ürgüp kapadokya gezisinide icra ettik. gidişte kayseri ilçesi olan yeşilhisar dan geçerek (yol uzuyor ama çok güzel) soğanlı istikametinden köylerin içinden ürgüp ve göremeye ulaştık. dönüşü nevşehir şehir içi gezisi ve derinkuyu geçişi şeklide tamamladık.

nevşehir küçük ve şirin bir ilimiz zaten göremeyi anlatmaya gerek yok tüm dünya biliyor. nevşehirde ışıklar çok acımasız trafiği düzenlemek için her yere ışık koymuşlar. malesef tek dikkatimi çeken olumsuz olay her kentte karşılaştığım kasksız motosiklet sürücüleriydi.

gezi boyunca il il bizi ve motorumuzu gören insan tepkileri ve diyaloglarını yazmayacağım :icon_wink:

türkiye genelinde insanların kafasından öyle bir izlenim gelişmiş ki seyahat motoru denince ya harley davidson yada goldwing tarzı bir moto olmalı, kısca herkes istanbuldan geldiğimize inanmak istemedi. ayrıca klasik scooterimin 250cc olduğuna da pek inanmak istemedikler..

unutmadan; motoru biraz daha touring bir vaziyete getirdiğim için daha önce işkence gibi geçen edirne ve erdek gezisine göre çok daha rahat oldu. eğer orj hali olsaydı o yol tamammen yine bir işkenceye dönüşürdü. zaten o hazırlıkları yapmadan çıkmamayı kafaya koymuştum. ön cam sayesinden rüzgardan korundum (ve inanılmaz sinekler) ayrıca sırt dayama taktığım için eşim hiç mızmızlanmadı. hatta istanbula dönüşte (850km) davetli olduğumuz levent yüksel konserine, eve uğramadan hiç yorulmamış gibi gittik.

fotoğrafların hepsi benim ve eşimin telefonlarından çekildi. genelde durup foto çekinmeye her zaman ki gibi çok üşendik. fotolarda bencen çok eşim var :smartass : kimse fotolada sanatsal bir yaklaşım ve kalite aramasın :smiles_16:

yakıt konusuna gelince ortalama 260km de (8 - 8.5lt) bir benzin aldım motor yüklü ve artçılı olduğu için haliyle 3lt den fazla yaktı. 100km/h sabit hızı korursanız 3lt sınırında yakıyor ki otobanda 145km/h lerede çıktığımda oldu. ön cam aerodinamisi ve ağır olmamız yüksek hızlarda daha istikrar sağlıyormuş bunuda anladım.

ayrıca 35psi hava bastığım michelin pilot sportlar virajlarda tam manasıyla harikaydı.
    özelikle kızılcahamam gerede arası kargasekmez geçidi ve viraj sürüşlerini herkese tavsiye ederim..

dönüş niğde- istanbul olarak direkt geldik. ankara kazanda harika ve ucuz bir et mangal. derken gerede de bir kestirme molası verdim.
    ankara kazandan sonra ön kısa ampulun patladığını farkettim ve planlarım dahilinde hava kararmadan bolu civarında değiştiririm diye düşündüm. bolu kaynaşlıda istediğin H7 ampulu bulamadım, otobana girmeden düzceye devam ettim. e5 üzerindeki oto aksesuarcıdan osram h7 alıp far ampulümü değiştirdim.. tek arızamız bu oldu şükürler olsun..

ilk defa uzun yol yapacak arkadaşalara tavsiyem. depo rezerv menziliniz 200km den az ise dikkatli olup yanınıza yedek benzin almanız. çünkü yol boyunca görünen onlarca benzin istasyonlarında (büyük firmalar hariç) sadece kaçak mazot ve gaz var, levhalarında benzin var gibi görünsede benzin satmıyorlar..

iki ayrı telefondan olduğu için fotolar ve zamanları biraz karıştı

istanbul sabah çıkış

başlangıc km

Bolu

konya kulu makas

elif bebek

konya çıkış niğde yolu

konya karapınar mevkii mola

Bor kemarhisar yolu giriş.

makseli, [Turan], 35emre35 ve 9 diğerleri bunu beğendiler..
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    çok uzun ve güzel bir gezi olmuş. Paylaştığınız için teşekkürler

Motosikleti
    fotolar olayı karıştırdı aslında güzergah şöyle

istanbul-bolu-konya- niğde- nevşehir- niğde bor

dönüş niğde bor- ankara üzeri istanbul..
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    fotolar çok büyük? Konu birtürlü yüklenemedi :D
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fotolar çok büyük? Konu birtürlü yüklenemedi :D
    yok aslında hepsini 800x600 ayarladım biraz fazla olduğu için sanırım :D

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    tekerine sağlık güzel gezi olmuş
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    konyaya hoş gelmişsin ,,,, eşinizle beraber gezi yapmanız da harika,,,, tekeriniz her daim düz bassın
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok aslında hepsini 800x600 ayarladım biraz fazla olduğu için sanırım :D
    Güzel bir gezi olmuş. Yakın zamanda bende eşimle bir gezi yapmayı planlıyorum ama yanına gideceğimiz akrabalarımızın sadece Antalya da olması geziyi çok kısaltıyor : ). Isparta / Antalya 100 km. Gezideki görülmeye değer tek karede bu olacağından;

alternatifler üzerinde çalışıyorum. Malum gezimize otel paralarıda eklenecek ve insan "Acaba avrupa turumu alsak" diye düşünüyor, neredeyse aynı hesaba gelecek.

Tabii şimdiye kadar Xcitingle de uzun yolculuk yapmadık, acaba nasıl olur diye düşünüyor insan ama genel artcı izlenimi olumlu, kısmet. Bu arada yukarıda;

"aslında niğdeye pazartesi gece dönecektim ama yanıma kaskımın gündüz vizörünü almadığım" yazmışsınız. Sanırım gece olacaktı. Gezilerinizin devamını dilerim ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

tezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MR 150
    Gerçekten imrendirici bir gezi olmuş.Bende eşimle böyle uzun bir geziye çıkmak isterim ama benim oğlum daha büyümedi.Paylaşım için teşkkürler.

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Alıntı tezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten imrendirici bir gezi olmuş.Bende eşimle böyle uzun bir geziye çıkmak isterim ama benim oğlum daha büyümedi.Paylaşım için teşkkürler.
    Benimde 3,5 yaşında bir kızım var. Ben böyle durumlarda genelde; "Babannesi Hira seni çok özlemiş" diyorum. Eee mesafede yakın olunca 2 saat sonra annem kapıda, "hanimiş babannesinin gülü" diye alıp götürüyor. Bize 1 hafta tatil : ). İmkanınız varsa tavsiye ederim ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    çok keyifli olmuşa benziyor...nicelerini daha yaparsınız inşallah...

Motosikleti
    Alıntı MeTaL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir gezi olmuş. Yakın zamanda bende eşimle bir gezi yapmayı planlıyorum ama yanına gideceğimiz akrabalarımızın sadece Antalya da olması geziyi çok kısaltıyor : ). Isparta / Antalya 100 km. Gezideki görülmeye değer tek karede bu olacağından;

http://img59.imageshack.us/img59/3623/dscn4780f.jpg

alternatifler üzerinde çalışıyorum. Malum gezimize otel paralarıda eklenecek ve insan "Acaba avrupa turumu alsak" diye düşünüyor, neredeyse aynı hesaba gelecek.

Tabii şimdiye kadar Xcitingle de uzun yolculuk yapmadık, acaba nasıl olur diye düşünüyor insan ama genel artcı izlenimi olumlu, kısmet. Bu arada yukarıda;

"aslında niğdeye pazartesi gece dönecektim ama yanıma kaskımın gündüz vizörünü almadığım" yazmışsınız. Sanırım gece olacaktı. Gezilerinizin devamını dilerim ...
    evet haklısın şeffaf vizörü evde bıraktım

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Her yönüyle doyurucu bi gezi olmuş emeğinize sağlık
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

EGE YELI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Güzel Gezi Olmus
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)