Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Gts 250 İle İstanbul-Yozgat 750 KM + Devamı Tokat/Reşadiye 350 KM

Motovento
    REKLAM ALANI
    FatihPrLk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125esd White :)
    Merhaba arkadaşlar. Geçen yaz iş yerimden 1 haftalığına izin alıp bu maceraya atılmak istedim ilk defa uzun yol yapacağım için açıkçası heyecanlandım
    Resimlerdeki tarihlere bakmayın onlar yanlış Resimler çok az ama umarım hoş görürsünüz
    İşte rotam

Akşam vakti hazırlanıp sabah 8 civarı kardeşimle yola koyulduk. Paralı yoldan gitmeye karar verdik yollar sakin olur diye. İlk mola yeri İzmit yakınlarında (adını unuttum) bir dinlenme tesisinde mola verdik. Kahvaltı yapmadan çıkmıştık evden Orda ki Mc donald's a girdik fiyatları görünce girdiğimiz ile çıktığımız bir oldu resmen soygunculuktan başka bir şey değil. Benzinliğin yanında küçük bir pastahane tarzı bir yer vardı burada kahvaltımızı yapıp tekrar yola koyulduk. Yollar sakin ve serindi paralı yolun bir kısmı bozuk yollardı ve yol çalışmaları yapılıyordu ama buna rağmen yine hızımızı kaybetmeden yola devam ettik. Uzun bir aradan sonra Ankara Kocalar dinlenme tesislerine ulaştık. Biraz yorgunluk vardı uykusuzluğun verdiği Ankara Kocalar dinlenme tesisinden ufak bir görüntü

Burada molamızı yaptıktan sonra devam ettik Ankara'da hava çok sıcaktı. Biraz korktum açıkçası bu kadar sıcak havada motor şişer diye ama sandığım gibi olmadı Sym Gts 250 banamısın demedi hızımızı korudu artçımla beraber Ankara çıkışında 6.sınıf KGS ile 12 TL gibi bir ücret aldı. Az mı çok mu bilemedim Ve Kırıkkale civarında bir benzinlikte yine bir mola, uykusuzluğun verdiği yorgunluk had safhaya ulaştı az mola yaptığımız için omuzlarımda bir sızı meydana geldi.

Yolumuza devam ettik. Az kalmıştı Yozgat'a ulaşmaya hava o kadar sıcaktı ki o hızda sıcak hava esiyordu aynı klima gibi ve buda bi 5-10 dk da olsa yolda uyumama sebep oldu yollar düz ve boş olduğu için korkmadım ama hafif hafif dalmıştım motorun üstünde gözlerimi çok zor açıyordum Sonra kendimi biraz olsa da toparlayabildim kardeşim yol boyunca arkada güzelce uyudu )) Omuzlarımda ki sızı hafif hafif artmaya başlamıştı hatta bi ara karıncalanma oldu öyle olunca direk çektim sağa biraz dinlendim. Yola devam ettik. Ve Sonunda ulaştık köyümüze

Uzun bir yolun ardından Bunu haketti

Köyümde 2-3 gün dinlendikten sonra tek başıma arkadaşımın yanına ( İbrahimşeyh köyü ) Reşadiye /Tokat a gitmeye karar verdim. Sabah 8 civarı yola koyuldum hava çok serindi hatta üşümeyede başladım diyebilirim bu kadar soğuk olabileceğini tahmin edemedim Sym Gts 250 de rüzgarlığın faydasını en çok burda gördüm. Öğlen 12 ye doğru havalar ısınmaya başladı biraz rahatlamıştım yol kenarında ufak bir mola verdim Sivas semalarında

Navigasyon cihazını artık nasıl ayarladıysam beni Almus dağlarına götürdü yollar çok kötüydü inişli çıkışlı ve aşırı derecede virajlı yollar. Büyük bir hatanın cezası

Uzun bir dolanmaçtan sonra Reşadiye yolu gözüktü

Reşadiye ye Giden yol ( Amasya-Erzincan ) yolu o kadar güzel bir yoldu ki tabiri caizse kaymak gibiydi. Yolda ufak bir çukur bile yoktu. Bu kadarını beklemiyordum açıkçası Kelkit ırmağı da ayrı bir tat kattı yola Sonunda ulaştım İbrahimŞeyh Köyüne
    Dağın eteklerinde olan bu köyün muhteşem manzarası açıkçası baya bir büyüledi beni

dağın tepesine çıkış

Tepeden bir görüntü

tezer, babaduru, designer79 ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Hoş bir gezi olmuş. Aman diyim gözleriniz ağırlaştığında direksiyon başında hafiften uyuklamaktansa direk sağa çekin ve dinlenin. Özellikle uzun ve düz yollar insanda transa girmiş etkisi uyandırıyor ve farkına varmadan uyuyabiliyorsunuz ...
    FatihPrLk ve hasanrs bunu beğendiler.
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

designer79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hnda today--hnda pcx125- sym gts250ievo-fizy 125
    çok güzel resimler hemşehrim
    FatihPrLk bunu beğendi.

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Paylaşım için teşekkürler , yüreğinize sağlık
    FatihPrLk bunu beğendi.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    yollar yollar yollar ,ne güzel değilmi yollarda olmak,gezmek yol yapmak,işte hayat gezince güzel,bu güzel paylaşım için çok teşekkürler,yolun daima açık olsun,saygılar...
    FatihPrLk ve hasanrs bunu beğendiler.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

dogrusukru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250cc +toyota yaris
    Yamaçlı kasabası ;-) güzel bir gezi olmuş hemşerim. Aslan KIYMAZi tanır mısın yamaçlıdan?
    FatihPrLk bunu beğendi.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Hocam güzel bir gezi olmuş senin adına yalnız elinde eldiven göremedim. Ekipmanlı binmelisin. Dikkatli sürüşler dilerim...

FatihPrLk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125esd White :)
    Teşekkürler arkadaşlar.

Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yollar yollar yollar ,ne güzel değilmi yollarda olmak,gezmek yol yapmak,işte hayat gezince güzel,bu güzel paylaşım için çok teşekkürler,yolun daima açık olsun,saygılar...
    Yolda olmak en güzeli boşuna dememişler hayat gezince güzel tabi ki...

Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam güzel bir gezi olmuş senin adına yalnız elinde eldiven göremedim. Ekipmanlı binmelisin. Dikkatli sürüşler dilerim...
    Eldivensiz uzun yol olur mu hiç Bi kaç resimde koltuğun üstünde az görünmekte siyah olunca eldivenler pek görünmüyor

Alıntı dogrusukru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaçlı kasabası ;-) güzel bir gezi olmuş hemşerim. Aslan KIYMAZi tanır mısın yamaçlıdan?
    Onu tanımam ama Abeşin Celal in kızı Fadime Kıymaz ı tanırım
    dogrusukru bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)