Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk gezimiz çinlilerle;Kapuzbaşı Şelaleleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    uzun zamandır motosikletlerimizle gitmek istediğimiz fakat bir türlü gidemediğimiz kapuzbaşı şelalelerine nihayet gidiyoruz (tarih 26/08/2012 ama yeni yüklüyorum)ilk defa,bize göre uzun olan gezi için hazırlıkları yapıyoruz ve yola çıkıyoruz motosikletin çantasında motoru indirecek kadar anahtar takımımız var hatta pompayı bile aldık.tüm hazırlıklar tamam
    ve yola çıkmaya hazırız kayserinin ilçesi tomarzadan yola çıkıyoruz tahmini gideceğimiz yol 280 km

arkadaşım apaçi gibi görünüyor ama öyle değil o iyi bir motosiklet kullanıcısı

arkadaşım yolda bana fark atmış da birde resmimi çekiyor

ilerde görülen inek heykeli develideki saray çiftliğinin simgesi

arkadaşım yakup

ben

ve çinli motorlarımız

sabah kahvaltı yapmadan çıktık ve kahvaltı için uygun bir yer bulduk motorları park ettik

yahyalıya geldik bir bu kadar daha yolumuzun olduğunu söylüyor esnaf arkadaşlar

yahyalıyı çıktıktan sonraki yolları çok beğendik full viraj bi an kendimi pistte zannetim
    aynam çatlaktı o gün geziden bir gün önce güçsüz bir arkadaşım motoru yatırdı allahtan sadece sinyal ve ayna çatladı

ilerde bizi daha güzel yollar bekliyor sanırım,bol viraj ve inmeli çıkmalı yollar görüyorum

iç anadolu bölgesinden çıktığımızı akdeniz bölgesine girdiğimizi sıcaktan hissediyoruz

sevdiğim yol tipi bunlar işte

yeşil vadi ye geldik ve biz burayı çok beğendik gerçekten mükemmel bir yer

şimdi bu pervaneleri neden çektin diyeceksiniz ben bunları hayatımda ilk defa görüyorum yaş 27 ama gezmemişiz demek ki doğru dürüst bu yaşa kadar...ama burda felaket rüzgar var nasıl bir yermiş burası motorların hızını 80 in üzerine çıkaramıyoruz burda çok savuruyor

toprağın rengi değişti,havanın sıcaklığı değişti biraz tırsmaya başladık açıkçası daha kapuzbaşı şelalerini bulamadık

felaket sıcak olmaya başladı ve arkadaş tişörtle devam dedi

tırcı arkadaşlar bizi selamlıyor sanırım buralarda maden ocağı var kırk elli tane tır geçtik,geç geç bitmiyor

karşıda motoruyla görünen yakup,beş dakika bekle resim çekip geliyorum dedi gitti

resmini çekmiş

birde manzaraya karşı motoru çekelim,motorumu seviyorum hatta ona aşığım desem yeri yani

...ve geldik işte...şelaleyi ilk görüşte ayaklarım yerden kesildi sanki...bu nasıl bir manzaradır böyle...

birer resim çekiliyoruz sırayla

acayip kalabalık var,buraya ilgi büyük

o kadar sıcaktan sonra şelalenin bizi ıslatmasına izin veriyoruz

motosiklet pantolonu işe yaradı içeriye su almadı ama üst taraf sırılsıklam

ooovv çok sert

ama benimki o kadar sert değil

o kadar yol geldik daha fazla resim çekilmemiz lazım

burası o kadar kalabalıktı ki boş yer bulamadık bu köşeyi bulduk suyun hemen kenarında burda sucuk mangalımızı yaptık,ortalıkda biraz dağınık ama idare edin artık sabah saat 9 gibi yola çıkmıştık saat 13,30 da şelale ancak gelebilmiştik 2/3 saatde burda takıldık şimdi saat 15:30 u geçiyor

ve artık gitmeye hazırlanıyoruz gelirken çok durduğumuzdan ve gördüğümüz güzel yerlere sapmaktan buraya gelmemiz dört saati geçti biraz daha durursak karanlığa kalacağız diyerek yola çıkmaya karar veriyoruz.... kesintisiz geldiğimizden dolayı gelirken resim çekmedik,kapattık geldik gelmemizde iki saate yakın sürdü...yanımıza bir çanta dolusu da anahtar takımı almıştık ama motorlarımız bizi üzmedi,anahtarlara da hiç ihtiyaç duymadık ve toplamda nasıl olduysa 295 km yol yaptık...bu kadar geziyi bir güne sığdırmak zorunda olduğumuzdan ancak bu kadar resim çekebildik

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    Arkadas bukadar cok foto koymayin, kasiyo yaa acilana kadar sikiliyon, anasayfa yapiveriyorum.

Adapazarı/Sakarya - Çiftlikköy/Yalova - Silivri/İstanbul
    Motosikleti
    Allah nasip ederse Hyosung GT250R olacak
    Gezi gayet güzel de motorlara korumasız binmeniz sakıncalı.

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Alıntı bugracvkytr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezi gayet güzel de motorlara korumasız binmeniz sakıncalı.
    bende koruma olarak resimlerde görüldüğü gibi kask ve pantolon var,montta koruma namına birşey yok,arkadaştada koruma olarak sadece kask var...bu kadarını bu gezi için yeterli görmüşüz demek ki
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Takdir sizin ama ben sadece o kaskla ve günlük montla yatmaydı kalmaydı denemem. Hayırlı sürüşler...

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Tekerinize sağlık güzel bier gezi olmuş. Şelaleye gireydiniz iyiydi Arkadaşlarında dediği gibi korumalar tam seyahatin verdiği keyfi vermiyor güvensiz bir sürüş. NAcizane.
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Fotolarda çantanın önüne bağlanmış Lastik pompası kamyon pompası mı o kadar büyüğüne gerek yok bi boy küçüğü de motosiklet lastiğini şişiriyo çok rahat hem çantaya sığar.

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotolarda çantanın önüne bağlanmış Lastik pompası kamyon pompası mı o kadar büyüğüne gerek yok bi boy küçüğü de motosiklet lastiğini şişiriyo çok rahat hem çantaya sığar.
    o pompayı zaten araba için almıştım arabada duruyor genelde ama uzun yola gidiyoruz ne olur ne olmaz dedik onu da yanımıza aldık hatta motoru yeni almıştım o zamanlar ne olur ne olmaz dedik bir çanta dolusu da anahtar takımı aldık ama hiçbiri lazım olmadı

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:58 ----------

Alıntı Pangea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takdir sizin ama ben sadece o kaskla ve günlük montla yatmaydı kalmaydı denemem. Hayırlı sürüşler...
    ben bu aroradan önce cup kullanıyordum onu sattım bunu aldım bu da ilk gezimizdi ondan dolayı montum yoktu ama bu motordan sonra montumu aldım bu da şu anki korumalarım artık korumasız bakkala bile gitmiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:02 ----------

Alıntı Ahmanamra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekerinize sağlık güzel bier gezi olmuş. Şelaleye gireydiniz iyiydi Arkadaşlarında dediği gibi korumalar tam seyahatin verdiği keyfi vermiyor güvensiz bir sürüş. NAcizane.
    abi şelale felaketti yanına yaklaştık sırılsıklam olduk ve orası inanılmaz soğuktu ondan sonra ateş yattık da üzerimizi kuruttuk
    Ahmanamra bunu beğendi.
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

Motosikleti
    drifti sattık yenisini arıyoruz
    bu yıl benim driftle düzce ankara niğde kapuzbaşı nevşehir konya gezi düşünüyom
    benim tıfıl bı yolu gidicekmi bakalım
    serdar1547 bunu beğendi.

ilka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel bir tecrübe olmuş, imkanların elverdiği ölçülerde yapılan bu gezi fena olmamış. Güzel paylaşımınız için teşekkürler arkadaşlar, Allah kaza beladan saklasın cümlemizi de sizleride.
    serdar1547 ve canYOLDAS bunu beğendiler.

designer79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hnda today--hnda pcx125- sym gts250ievo-fizy 125
    tebrikler gerçekten güzel bir gezi olmuş. devamını bekleriz..
    serdar1547 bunu beğendi.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Güzel gezi ve güzel fotoğraflar... yeni geziler ve fotograflar görmek isteriz...
    serdar1547 bunu beğendi.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    teşekkürler arkadaşlar...

canYOLDAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 YAMAHA MT 09
    güzel gezi olmuş tekerlekeriniz düz basın şelale kısmını beğendim

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    elinize saglık paylaşım ve harcanan emek için teşekkürler devamını bekleriz.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tebrikler, güzel yol yapmışsınız. ama yeşil motorun plakası resimlerde neden sansürlenmiş anlamadım

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Alıntı oguzkaan_27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu yıl benim driftle düzce ankara niğde kapuzbaşı nevşehir konya gezi düşünüyom
    benim tıfıl bı yolu gidicekmi bakalım
    sen istedikten sonra motor her türlü gider

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:10 ----------

Alıntı ilka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir tecrübe olmuş, imkanların elverdiği ölçülerde yapılan bu gezi fena olmamış. Güzel paylaşımınız için teşekkürler arkadaşlar, Allah kaza beladan saklasın cümlemizi de sizleride.
    teşekkürler abicim,ben teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:13 ----------

Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi ve güzel fotoğraflar... yeni geziler ve fotograflar görmek isteriz...
    bu gezi zaten eski bir gezi,bundan daha sonra yaptığım gezilerde bu sitede mevcut.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:16 ----------

Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tebrikler, güzel yol yapmışsınız. ama yeşil motorun plakası resimlerde neden sansürlenmiş anlamadım
    motorun resimlerde açık bir plakası birini biz yaptık diğerinde de ışık nasıl yansımışsa artık o yüzden okunmuyor

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    2 yıl geriden mi gidiyoz ne

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)