Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

100'lük motorumla kapuzbaşı gezimden fotolar

Motovento
    REKLAM ALANI
    haloogle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200 NS

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:28 ----------

speed_dream ve inglor bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    gezim ile ilgili bir kaç not:
    sabah 07:00 gibi evden çıktım 8:30 sularında Aladağdaydım.depoyu doldurduktan sonra yola koyuldum iyi bundan sonra 45 km var az kaldı yol ne kadar kötü olabilirki diye düşünüyordum. yolu görünce gerçekten çok kötü olduğunu gördüm.45 50 kmlik yolun ilk 20 kmsi diğer kısmına göre daha iyiydi ama yolun o kısmınıda maden ocağına gidip gelen kamyonlar kullanıyordu.4-5 kamyona denk geldikten sonra tozdan dolayı giysilerimin rengi belli olmuyordu.neyseki 50 km yi yaklaşık 2 saatte ancak alabildim.yolun belli bir kızmında resmen zıplaya zıplaya ilerledim tam bir demir attı yani motorum. gittiğim yerle ilgili fazla bir bilgim yoktu tek bildiğim Aladağlar milli parkında kapuzbaşı şellaleleri olduğu ve doğanın çok güzel olduğuydu.yanıma şişme yatak ve uyku tulumunuda almıştım. köyde veya kamp yapan birilerine rastlarsam orda yatarım diye düşünüyordum.ama hemen şunu söyliyeyim yolun zorluğuna rağmen oraya gittikten sonra iyiki gelmişim dedim.neyse şellaleyi hemen görmek istedim girişte 3 lira aldılar benden ama neyse.ancak oraya vardığımda baya gelen gidenlerin olduğunu pansiyonların var olduğunu görünce sevindim.daha önce dediğim gibi pek bilgim yoktu burası hakkında.biraz etrafa bakıp gezindikten sonra açlığımı gidermek ve gece konaklama fiyatlarını öğrenmek üzere uçar pansiyonuna gittim bir amca karşıladı amca ben açım saç kavurma yiyecem dedim amca oğlunu işaret etti ona söyle diye.sağolsun hasan kardeşim elinden gelen misafirperverliğini gösterdi teşekkürler....neyse tek başıma geldiğimi söyleyince şaşırdı ona durumu anlattım sağolsun nyardımcı oldu hiç pazarlık yapmadım çünkü fiyat pazarlık yapılacak gibi değildi.hasan bana:"sana şimdi sac kavurmanı yaparım akşam yatırırım sabahda kahvaltını veririm dedi hepsi 40 lira."e Allahtan başka ne isterim hemn kabul ettim.pansiyon bungalov tarzı odalardan oluşuyordu.biraz kestirdikten sonra yemek hazırdı yemeği yedik çayımızı içtik ve tekrar şelaleleri ve etrafı gezdim.akşam mersinden 30 kişilik bir gurup geldi çoğunluğu orta yaş bayanlardan oluşan....ertesi sabah kahvaltdan sonra öğleye yakın tekrar yollara düştüm güzel bir deneyim oldu...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

kapuzbaşına gidiş rotam:

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Gezi fotoğraflarını paylaştığınız için teşekkürler. Bizim memleket de Kapuzbaşı'na 85 km uzaklıkta.

Gerçekten enfes bir yer Kapuzbaşı.

Allah nasip ederse ben de ilkbahar geldiğinde motorla gitmek istiyorum Kapuzbaşına.
    AvanakKurye bunu beğendi.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    şelale fotolarına çok fazla yer vermişsiniz ama yine de güzel fotolar
    şelale de eşsiz dururyor insan görünce işte diyor ''cennet memleketimden bir köşe daha ''
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

kroscu01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XR400R
    dünyanın sayılı takım şelaleleri arsında yer alan kapız başını herkesin mutlaka görmesi gerek arkadaşlar hele 1de şelaleden sonra hacer ormanı yedi göller bölgesine mutlaka gidilmeli. biz adanalı kroscular heryıl gidiyoruz harika 1yer. forumda fotolarımız mevcut. bu arada konuyu açan arkadaşın ellerine sağlık.

Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    Alıntı kroscu01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dünyanın sayılı takım şelaleleri arsında yer alan kapız başını herkesin mutlaka görmesi gerek arkadaşlar hele 1de şelaleden sonra hacer ormanı yedi göller bölgesine mutlaka gidilmeli. biz adanalı kroscular heryıl gidiyoruz harika 1yer. forumda fotolarımız mevcut. bu arada konuyu açan arkadaşın ellerine sağlık.
    teşekkürler.siz hacer ormanlarına yedigöller bölgesine motorlarınızla mı gidiyorsunuz?.ben orda kaldığım pansiyonda nifaddan (niğde fotoğraf amatörleri derneği)fatih diye fotoğrafçı bir abi ile tanışmıştım.oda bana
    yedi göller bölgesine mutlaka gitmem gerektiğini söylemişti.kendisi daha önce gittiğini ancak yolun olmadığını rehberler eşliğinde katırlarla gittiklerini söylemişti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:44 ----------

birkaç foto daha...

kroscu01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XR400R
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...er-gezisi.html .http://www.motosiklet.net/forum/etki...si-gezisi.html bu linklerden bakabilirsin bizimkiler kros olduğu için rahat gidiyoruz.

Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    güzel bir gezi olmuş tekerine sağlık ama krosta olsa zirveyi görmek için katırlarla yürüyerek gitmek lazım demekki...

Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    gv 250 ile bu yola gidilebilir mi,almayı düşünüyomda acaba alırsam böyle yerlere gitmek istesem gidebilir miyim

tebrikler,geçen yaz gitmiştim güzel bir rota

Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    konunun güncel kalması için..

Motosikleti
    Öncesi muhtelif motorlar :) Şuan Yamaha YZF R 25
    Süper gezi olmuş halil kardeşim.
    İnşallah bu aralar tekrarlarız..

hakan_czy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 S
    güzel gezi tebrikler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)