Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kafkasyaya bir sonbahar turu - Azerbaycan,Resimli

Motovento
    REKLAM ALANI
    AvanakKurye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zontes Panther 164cc
    Bu forumda açtığım sayca 2-ci konuyla hepinizi komşu ülke Azerbeycandan selamliyorum.
    Evet arkadaşlar hepinizin açtığı konuları okuyorum,arkadaşlarımla bölüşüyorum bazen yorum yapa bilmesemde.Bundan 1 ay gibi önce evde hastayım,ateşler içindeyim,canım sıkılıyor.
    Ve aniden fotograf makinemi çantama atıp,kaskımı takıp,cebime bir kaç manat para atıp,yola koyuldum.Bu arada,manat buranın parası,Türkiyenin lirası olduğu gibi.
    Ha bu arada arkadaşlar benim türkçe yazmam zayıf olduğundan bazı harflarda yanlışlar ola bilir,kusura bakmayın ))

Güneşli bir gün çok garip ilk baharı andıran hafif soğuk rüzgarlı bir hava...

uzun kilometreler yazılı levhalar

Yol hız sınırı 110 km

Azerbeycanda petrol fiyatları

Artık uzun bir yol kat etmişim.

Yol uzadıkca Türkiye ve Rusyadan gelen kocaman TİR-lar geçio yanımdan

Eski tren köprüsü

Yazın insan akınına uğrayan plajlar,şimdi bom boş

Yoldan hızla geçen araçlar,hız sınırı 120-110 olsada burda araçlar 140-160 gidiyor.

Hızı şehrine variyorum,ama daha gitmek istediğim yere çok var

kısa bir mola,telefonuma gelen cevapsız çağrıları yanıtlamak için bi duruyum

yol,toprak her yer aynı reng - çok sıkıcı

Varacağım şehire çok var,ama ben yolum üzerinde olan bu acayip dağ ilgimi çekio

Dağı daha iyi görmek için makinemi zum-luyorum.

Siyezen şehrine variyorum,ben gitdikçe sanki dağ benden uzaklaşiyor,ama görüntüsü netleşiyor

Daha net bi görüntü alıyorum.

Ve bu garip dağa ilgim artiyor,çevredeki insanlardan dağla ilgili soruyorum ve sonunda kafamdakı soru işaretleri kendi cevabını buluyor.İnsanların sölediğine göre bu dağın ismi Hızır baba dağı,ve çok ilgi gören bi yer,tabii benimde ilgimi çekiyor ve yolumu gideceğim şehirden bu dağa taraf degiştiriyorum.

Nerden bileydimki değiştirdığım bu yol ve dağa kalka tutkusu bana çok zorluklar ve offroad heyecanı yaşatacak

Dağa kalkmak için normal bir yol bulamıyorum ve kendimi dağa taşa atıyorum

evet ilk küçük kazamı yaşıyorum,dengemi kayb edib,motoru deviriyorum.

ama bu küçük kaza bana çok sorun yaşatiyor,motoru kaldırmak istedikce aşşağı kayıyor

Hele şükür,sonunda devam ede bilirim yoluma,ama bayağı terletiyor beni)))

bayağı bi yüksekliğe varıyorum,geldiğim otoban artık küçücük gözüküyor.

daha zoruluklar irelideymiş....

Motosikletden inip bi etrafa göz atıyorum,toprak yolu iş makinalarıyla dağıtmışlar

Gideceğim yer,gözüküyor arkada....

Durmak yok,tam hız yola devam,ne toprak yol,nede nerdeyse motosikletimden büyük taşlar beni durduramaz derken...

Yolun tam kapandığını görüyorum,bu görüntü bana filmlerden bir sahneyi hatırlatıyor.))

Ne yapalim,geriye dönüyorum,en azından kullandığım helikopter değılde,sıradan bir 150cc-lik çin üretimi bir motor))

ama buranı inmesi,kalkmasından zor be hacı

evet zorlukla iniyorum ve ilk başta söledığım gibi ateşimin çıkması ve halsizlikle geri dönmeye karar veriyorum..

Geri dönerken bi plaja ineyim diyorum,hem kafa dinlerim hemde bir kaç kare foto

Hazar denizi rüzgarli

Bir kaç kare daha

Buda benim türk kardeşlerim için MT için küçük bir hediyye ))

Umarım beğenirsiniz

hepinizi selamliyorum )))

Artık eve dönemin zamanı

Ama sandalla değil tabii)))
    Arda_Karaca, ferdinandd, draggy ve 17 diğerleri bunu beğendiler..
    Bende Bağımlısıyım,ama uyuşdurucu değil , Motor.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    azerbaycan ı çok merak ediyorum sayende biraz da olsa gördük!

azerbaycan da mı ikamet ediyorsunuz?

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Türkiyedeki çoğu kişiye ders verebilecek türkçen var arkadaşım Fotoğraflarının bazıları resmen profesyonelce duruyor. Gezinde şahane, çok beğendim

Petrol fiyatları konusunda çok çok çok... şanslısın, Azerbaycanın dostça kardeşçe tekliflerini birtürlü kabul etmeyen hükümetlerimize selam olsun

Paylaşım için ellerine sağlık
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Güzel gezi olmuş, bu arada petrol zengini Azerbeycanda benzin neden bu kadar pahalı
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Zontes Panther 164cc
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    azerbaycan ı çok merak ediyorum sayende biraz da olsa gördük!

azerbaycan da mı ikamet ediyorsunuz?
    hayirli akşamlar evet Azerbeycanda yaşiyorum.Her türlü yardim ve sorularınızı cevaplamak için hazırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:01 ----------

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiyedeki çoğu kişiye ders verebilecek türkçen var arkadaşım Fotoğraflarının bazıları resmen profesyonelce duruyor. Gezinde şahane, çok beğendim

Petrol fiyatları konusunda çok çok çok... şanslısın, Azerbaycanın dostça kardeşçe tekliflerini birtürlü kabul etmeyen hükümetlerimize selam olsun

Paylaşım için ellerine sağlık
    Olumlu fikirleriniz için tşk ederim,fotograflara kaldıkda ben foto muhabir olarak çalışıyorum,2009-dan beri fotoyla uğraşdığım için az çok fotodan anliyorum.İnşallah daha daha büyük gezilerim var,vakit buldukca paylaşcam.Siz türk kardeşleriminde gezilerini okuyorum,bir motor ve gezi tutkunu olarak bana zevk veriyor,oraları göremesemde sayenizde Türkiyenin nasıl bir yer olduğunu izliyorum.
    esirci bunu beğendi.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    gezi yazılarını severiz bir de bu kardeş topraklardan olursa daha da çok severiz,klavyene sağlık ,beğendim ve devamını dileriz..
    veselam..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    Zontes Panther 164cc
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi olmuş, bu arada petrol zengini Azerbeycanda benzin neden bu kadar pahalı
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önceleri petrol fiyatlari daha ucuzdu nerdeyse 50-50-ye yarı yarıya daha ucuz,Komşu Gürcustanla kıyasta bizde ucuz,ama İranla kıyasda pahali

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel resimler bizede nasip olur inşallah gezip görmek.

paylaşım için sağolasın

Motosikleti
    Zontes Panther 164cc
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gezi yazılarını severiz bir de bu kardeş topraklardan olursa daha da çok severiz,klavyene sağlık ,beğendim ve devamını dileriz..
    veselam..
    Mithat bey hayırli akşamlar,bu benim en küçük gezim,daha bol resimli,tarih ve doğa dolu Azerbeycan gezilerim var,inşaAllah yakın günlerde sizlerle paylaşırım..Tşkler

bayozsev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Kardeşim helal olsun çok güzel bir gezi yapmışsın. Gezilerinin devamını diliyor ve fotolarını bekliyoruz... Sayende kardeş ülke Azerbaycan'ı da tanımış oluyoruz...Ayrıca sizdeki petrol fiyatlarına ne desem bilemiyorum Türkiye'de bu gerçekten büyük sorun arabayı geçtim ,artık neredeyse motora bile binemeyecek duruma geldik... sen bu konuda çok şanslısın ve bence sonuna kadar keyfini çıkar... Tekerin düz bassın kardeşim...

kanlıcalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mr
    selamlar
    çok güzel bir gezi olmuş. fotoğraflarda çok güzel.motosiklet Türkiye deki mondial 150 mr la aynı görünüyor.dikkatimi çekti . benzin burada da ucuz olsa harika olur du. emeğine sağlık teşekkürler esen kal.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    güzel bir gezi olmuş....
    AvanakKurye bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Emodog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DL-1000 V-STROM
    Güzel gezi.Tekerinize sağlık. Benzin fiyatlarıda müthişmiş.Acaba asgari ücret kardeş ülkede ne kadar ? İnsanlar asgari ücret ile rahat geçinebiliyorlar mı ? Ciddi ciddi Azerbaycan'ı düşünmeye başladımda.
    Sür gari

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Çok güzel bi gezi olmuş fotoğraflar için eline koluna sağlık hele de benzin fiyatlarını görünce dudağım uçukladı

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Çok yahşi bir gezi olmuş .
    Bilge değil sadece ahmaklar her şeyi bilir.

Motosikleti
    Zontes Panther 164cc
    Alıntı bayozsev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim helal olsun çok güzel bir gezi yapmışsın. Gezilerinin devamını diliyor ve fotolarını bekliyoruz... Sayende kardeş ülke Azerbaycan'ı da tanımış oluyoruz...Ayrıca sizdeki petrol fiyatlarına ne desem bilemiyorum Türkiye'de bu gerçekten büyük sorun arabayı geçtim ,artık neredeyse motora bile binemeyecek duruma geldik... sen bu konuda çok şanslısın ve bence sonuna kadar keyfini çıkar... Tekerin düz bassın kardeşim...
    Tşk ederim,yeni ve daha rengareng gezilerim var,vakit oldukca paylaşcam.Şu gezini yapmaya türk lirasiyla yakıtına 8 tl civarinda benzin harcadım.Ben türkiyede 2000cc veya 2500cc-lik bi araç kullanicilarinin neler çekdiğini düşünuyorum))

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:26 ----------

Alıntı kanlıcalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar
    çok güzel bir gezi olmuş. fotoğraflarda çok güzel.motosiklet Türkiye deki mondial 150 mr la aynı görünüyor.dikkatimi çekti . benzin burada da ucuz olsa harika olur du. emeğine sağlık teşekkürler esen kal.
    Evet motosiklet türkiyedeki Mondial Vulture-yeyle aynı,ama benzin deposunun üstünde Mondial yerine Zontes yazılı)) ben kullandığım motoru 5200km durumda ikinci el durumda almışdım,11600km-e kadar kullandım,tüm yaz boyu gezdim tozdum.Bi kere olsun beni yarı yolda koymadı,bozulmadı.1 hafta önce satdım.

Motosikleti
    Mondial 150mr Vulture.
    Resimler çok iyi... başka gezilerde de görmek isteriz seni ve Azerbaycanı.

Motosikleti
    Zontes Panther 164cc
    Alıntı Emodog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi.Tekerinize sağlık. Benzin fiyatlarıda müthişmiş.Acaba asgari ücret kardeş ülkede ne kadar ? İnsanlar asgari ücret ile rahat geçinebiliyorlar mı ? Ciddi ciddi Azerbaycan'ı düşünmeye başladımda.
    Asgari ucret 300 manat - 620 tl civarinda,ama becerisi,yetenıği olanlar 2000-3000 alior.Mesela benim dayıoğlu mobilya ustasi 1200 manat - 2500 tl civarinda aylık kazancı var.Emekli maaşı 120 manatdan - 300 manat arası degişiyor.Metroda bir gidiş 0.20 manat,otobüsdede aynı fiyat.Mesela 1 kilo toz şeker 0.90 manat,bir ekmek 0.30-0.40 manat.Bir 0 km durumda Suzuki vstrom dl650-nin fiyati 10.900 manat, Ugur mondial Drift 1750 manat,Vulture 150 cc - 1650 manat. İşte fiyat aralıkları böyle

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Gerçekten harika bir gezi olmuş. Motosikletine, fotoğraf makinene ve ellerine sağlık.

Bizde de benzin ucuz olsa bizde gezerizde işte, gezmeyi geçtim bir yere giderken bile kırk kere düşünüyorsun.

Gezilerinin devamını bekleriz.Kazasız ve belasız sürüşler.
    AvanakKurye bunu beğendi.
    ANGARAJ

Motosikleti
    Honda Transalp XL 650
    Güzel bir gezi olmuş kazasız belasız geziler dilerim gezilerin daim olsun kardeş ülke Azerbaycan a saygı ve selamlar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler