Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

18 Gün 4.575 km.3 Motosiklet festivali ve bölgesel geziler.

Motovento
    REKLAM ALANI
    esirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650 K7+Ramzey 200 cross
    Tüm dostlara selamlar,
    Sanal ortamda görüştüğümüz güzel Türkiye’mizin değişik şehirlerinden arkadaşların Batum Motosiklet Festivali’ne gitme planları,benimde yıllardır yapmak istediğim karadeniz gezisini gerçekleştirebilme düşüncem ve Batum Festivali’nin ardından Eskişehir ve Yalova Motosiklet Festivallerinin de arka arkaya gelmesi beni uzun bir rota çıkarmaya teşvik etti.Batum-Eskişehir Festivalleri arasındaki boşluğu Karadeniz Bölgesini,Eskişehir-Yalova Festivalleri arasındaki boşluğu ise Kütahya-İzmir-Balıkesir Bölgesini gezerek değerlendirmeye karar verdim ve oluşan rota.

Planlar sanal ortamda yapıldı,Çanakkale’den Recep ve İstanbul’dan Alper kardeşlerimle yola 21 Ağustos Salı günü çıkmaya karar verdik.Çantalar hazırlandı ve motora yüklendi,

Son kontroller ve çıkış fotosu,

Recep ve Alper İstanbul’da buluşup Düzce’ye geldiler,kısa bir çay molası ve sanal ortamdan gerçek ortama taşınan tanışma faslından sonra yola koyulduk.

Sağ kolum Alper,sol kolum Recep

Samsun’dan Akın kardeşim,ilgi-alaka ve hoşsohbeti için buradan sevgiler ve teşekkürler.

Samsun MSK’nden arkadaşlarla bir hatıra fotosu,

yorulduk çay içelim,

Veeeee sınırdayız,Sarp kapıdan fotolar,

3,5 saatlik uzun bir bekleyiş,daha doğrusu eziyetten sonra Gürcistan’a geçtik.Türk kapısı tam bir rezalet,umarım yetkililer el atarlar.

Veee Festival alanındayız,

Festival pankartı ve kamp alanı girişi,

Nihayet kamp alanındayız,Hamok ekibindeki arkadaşlar yerleşmişlerdi biz de hemen yanlarına komşu olalım dedik.

Eşyalarımızı indirelim ve çadırlarımızı kuralım artık,

Bizimkiler imece usulü çalışmaya başladılar bile

çadırlarımızı kurduk artık keyif zamanı

Kamp alanından fotolar,

Motolarımız ve çadırlarımız,

Alper Frizbi getirmiş yanında,Recep’le Frizbi oynuyorlar.

Kamp alanı yanındaki nehir,nehir kenarı plaj gibi düzenlenmiş ama temiz olmadığı için kullanan olmadı pek.

---------- Post added at 03:00 ---------- Previous post was at 02:57 ----------

Kamp fotolarına devam,

Biraz da kendimizi çekelim di miJAlper ve Recep,

Alper ve Bendeniz,

Ben ve Recep,

Recep uyandı şaşkın şaşkın bakıyo,”Günaydııııın,çık çık korkma bişi yapmıcaz”

İzmir’den benim gibi ihtiyar motorcular,pardon pardon ihtiyar delikanlılar

Recep kardeşim ağa olman için erken daha

Alper’in hamak keyfi,

Batum gezisi yapılacak,gezi öncesi depo doldurma operasyonu,öğrendiğimize göre batum’da 92 ve 98 oktan benzin varmış,92 oktan 2,15-98 oktan 2,30 Lari,1 TL=0,90 Lari civarı(döviz bürolarına göre farklılık gösterebiliyor)

Ayaküstü tanıştığımız arkadaşlar,

Yollardan kareler,

Batum’dan kareler,

Alfabe kulesi,Gürcü alfabesi’ndeki harflerin yerleştirildiği bir kule,

---------- Post added at 03:02 ---------- Previous post was at 03:00 ----------

Biraz da Plaj fotoları,bu bölgedeki plajlarda kum yok,kumsal çakıllı ama denizi güzel,

Ayrılık zamanı,Hamok’tan arkadaşlarla vedalaştık,”sizlerle tanıştığımıza memnun oldum arkadaşlar,tekrar görüşmek üzere”.
    Festival notu:Organizasyon sıfır,kamp yeri fena değildi,sosyal ihtiyaçlar(lavabo,wc,duş yerleri)diğer festivallere kıyasla oldukça iyi hazırlanmıştı,Batum güzel bir şehir,yeme içme fiyatları Türkiye’den pek farklı değil,sadece benzini ucuz.

Veee Ayder yolu,

Ayder’den kareler,

Ayder kaplıcası otoparkı,burada konaklayacağız.

Konakladığımız Otel,(kahvaltı dahil 60 TL)

Buraya kadar gelmişken Kaçkar’a çıkmadan olmaz dedim,Kaçkar yolu aşırı bozuk olduğu için arkadaşlar gelmek istemediler,ben sabah erken kalkıp eşyalarımı otel’de bırakarak yola çıktım,ayaküstü kahvaltı aparitifi,

Kaçkar yolundan kareler,manzara harika ama yol hakikaten çok kötü,dedikleri kadar varmış ama yola çıktık bi kere gitmeye çalışıcaz.

---------- Post added at 03:04 ---------- Previous post was at 03:02 ----------

Kaçkar dağları,

Uzaktan Kavrun yaylası gözüktü,

Veeee Kavrun’dayım.Yayladan kareler,

Eeeeeee buraya kadar sorunsuz geldik güzel bi hahvaltıyı hakettik,meşhur mıhlama ve nefis çayla Yayla havası ve manzarasında enfes bir kahvaltı,geldiğime deydi doğrusu.

Dönüş yolunda bir mola,

Eveeeet geldik uzungöl’e ama bende büyük bir hayalkırıklığı,kartpostallarda gördüğüm ve çok hayran olup merak ettiğim uzungöl maalesef tabiri caizse tecavüze uğramış,o nasıl bir yapılanma,nasıl bir çevre ve yol planlaması,doğal ortam tamamen yok olmuş,işte fotolar.

Eskişehir yolundayım,

Ve Eskişehir Enduro Motosiklet festivali girişi,

---------- Post added at 03:06 ---------- Previous post was at 03:04 ----------

Girişten kareler,

Sayın Faruk başkan konuşma yapıyor,

Soldan Mehmet,ben,Faruk başkan ve yine MehmetJ,Faruk başkanla beraber iki Mehmet’in arasında foto çekildik ve dilek tuttuk
    Buradan Sayın Faruk başkana ve Eskişehir Enduro üyesi arkadaşlara göstermiş oldukları ilgi-alakaları için çok teşekkürler,tekrar görüşmek üzere.

Mehmet kardeşim ve ben,

Zonguldak MSK’dan Bilal dostum ve meşhur Motorcu dede ile,

Motorcu dede ve meşhur gezgin Ümmet abi ile,

Kamp alanından fotolar,

Yavaş gitme yarışı,

Eskişehir gezisi hazırlıkları,

Gezi arası çay molası,

Yalova’dan Serdar dostum,

Serdar dostum ile,

İstanbul’dan Mustafa kardeşim ile,

Zonguldak MSK’nden Bilal dostum ile,

Tepeden Eskişehir’in görünüşü,

Krossçular ve kross yarışlarından kareler,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Güzel gezi olmuş dahada arkası gelcek anlaşılan Kütahyaya gene geldin gene bana uğramadın he İlhan usta ne diyeyim nasip
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti

Son akşam yapılan havai fişek gösterisi mükemmeldi,

Bursa’dan bir motorcunun ilginç motoru,Hayabusa ve custom shoppers birlikte,istenen şekilde kullanılabiliyor.

Festival notu:Organizasyon mükemmeldi(başta Faruk başkan’a, klüp üyelerine,büyük destek sağlayan Belediye başkanına ve emeği geçen herkese tebrikler),sosyal ihtiyaçlar;duş yoktu,kamp alanında çeşmeler mevcuttu,wc’ler sürekli temiz ve bakımlıydı yalnız kalabalık nedeniyle biraz yetersiz kaldı seneye arttırılması iyi olur,kortej harikaydı Emniyet’le koordinasyon çok iyi sağlanmıştı,Eskişehir güzel bir şehir,daha ne olsun.
    Seneye bu festival çok daha farklı olur,benden söylemesi

Veeeee İzmir,ayağımın tozuyla şu meşhur boyoz’un tadına bi bakalım,gerçi bu yumurta ile yeniyormuş ama maalesef yumurta yokmuş idare edicez artık.J

dedikleri kadar da varmış hani,yemesi güzel,lezzeti harika,hamur işi sevenlere şiddetle tavsiye edilir.

İzmir’li dostlarla buluşma ve muhabbet,

Şu İzmir’i bi görelim,Karşıyaka’dan kareler,

İzmir’li dostum Muhsin’i aradım buluştuk,motorlarımız,

Muhsin dostum ve bendeniz,

Körfez’den kareler,

yorulduk,İnciraltı’nda çay ve ihtiyaç molası
    bu arada Muhsin dostum’a ilgi-alakası için,arkadaşlığı,rehberliği,hoşsohbeti için çok çok teşekkürler,tekrar görüşmek üzere dostum.

İzmir’e veda,

---------- Post added at 03:12 ---------- Previous post was at 03:10 ----------

İzmir dönüşü Manisa’da oturan telefonla görüştüğümüz ama yüzyüze yıllardır görüşemediğimiz asker arkadaşım Mustafa’ya uğradım,gezdik dolaştık,eski defterleri açtıkJhasret giderdik.

Manisa’da bir çay bahçesine gittik ismi Ayn-ı Ali Kafe,kapalı mekanda özel bir odası var içerisi antika eşyalar,çok çeşitli nargileler,Osmanlı fermanları,tapuları,eskiye ait çok özel parçalar mevcut,yıllardır babadan oğula muhafaza edilmekteymiş,yolu düşenlere görmesi için tavsiye edilir.Mekanda birde tavsiye üzerine Sultan çay’ı dedikleri bir çay içtik,15 çeşit baharattan yapılan bir çaymış,açık renkli ve değişik bir tada sahip yolu düşenlere denemesi tavsiye edilir,mekandan kareler,

Balıkesir’de amcaoğlu ile birlikte,

veee son Festival,Yalova Motosiklet Festivali,
    Eskişehir Enduro’dan kardeşim Mehmet ile çadırlarımızı kurduk ve yerleştik,

Mehmet kardeşim,

Festival alanından kareler,

İstanbul’dan dostlarla çay muhabbeti,

Kahvaltı için Yalova merkeze intikal,
    Kahvaltı mekanımız,

Buraya kadar gelmişken bi Armutlu yapalım dedik,yolda bir mola,

Armutlu yolundan kareler,virajları harika,tavsiye edilir.

Armutlu sahili,kumsalı ve denizi çok hoşumuza gitti,

Gelmişken bi denize girelim bari dimi ama

Armutlu dönüşü meşhur İznik’in Köfteci Yusuf’unun Yalova şubesine uğradık,karnımızı bi güzel doyurduktan sonra üstüne de o meşhur kaymaklı ekmek kadayıfı’nı mideye indirdik,nasıl mı indirdik işte böyle

---------- Post added at 03:15 ---------- Previous post was at 03:12 ----------

Festival’den gece fotoları,

Yalova’dan Erdem kardeşim ile,

İstanbul’dan dostlarla,

Yalova’dan Serdar dostum ile,

Oooooooooh afiyet olsun,amma yakalamışlar ha

Festival alanından ayrılış,
    Festival notu:Organizasyon “ne demek o”cinsten birşeydi,kayıt bile yapılmadı yol geçen hanı gibiydi,sosyal ihtiyaçlar;duş mevcuttu,wc berbat ve yetersizdi,alkol tüketimi yüksek olduğundan yer yer tatsızlıklar yaşandı.umarım seneye daha farklı olur.

kahvaltı için Çınarcık’ın üst taraflarında bir yere getirdiler bilen arkadaşlar,yok böyle bir kahvaltı,tabiri caizse masada bir kuş sütü eksikti,tıka basa yedik,saat 11:00 gibi geldiğimiz mekanı saat 15:00 gibi ancak terkedebildik.fiyatta oldukça makul,tavsiye edilir diycem de sorsanız nasıl tarif ederim bilmiyorum,ama gidelim derseniz bulurum

Veeeeee tur sonu,eve dönüş.

Not:Benim açımdan uzun soluklu,bol km.li sorunsuz ve mükemmel bir gezi oldu,görmediğim bir çok yeri gördüm,sanal ortamdan tanıştığımız birçok arkadaşla yüzyüze tanışma fırsatı buldum,yeni arkadaşlar edindim,uzun zamandır görüşemediğimiz dostlarla görüşme şansı buldum.

2013 Mayıs’ında kısmet olursa aşağıdaki rotayı yapma planım var,yine uzun soluklu olacak tabii ki.gezi esnasında yüzyüze,sonrasında sanal ortamda görüşmek üzere,

Kendinize iyi bakın dostlar.

---------- Post added at 03:21 ---------- Previous post was at 03:15 ----------

Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi olmuş dahada arkası gelcek anlaşılan Kütahyaya gene geldin gene bana uğramadın he İlhan usta ne diyeyim nasip
    Sevgili kardeşim inan aklımdaydın ama maalesef önceden telefonunu almak aklıma gelmedi,tavşanlıda da bir gece konakladım halbuki ama seni nasıl bulayım,İnşallah bidahaki sefere.
    hellboys, celiloglu, trgy ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Harika ...
    Dostum gezine çok az eşlik edebildim,aynı planları yapmıştık ama iş-güçten dolayı olmadı.
    Paylaşım için teşekkürler.
    esirci bunu beğendi.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

33mersin33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250
    İlhan bey maşallah çok güzel bir rota çizmiş ve gezmişsiniz. Resimleri imrenerek izledim , bizde başımıza talihsiz kaza gelmeseydi ayder'den sonra uzungöle ordanda Erzincana gidip gezmeyi planlıyorduk ama zaruri olarak geziyi ayder de bitirmek zorunda kaldık. Sizin kazasız belasız dönmenize çok sevindim.
    esirci bunu beğendi.
    YAMAHA X MAX 250

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    On numara gezi olmuş salya akıta akıta inceledim tek tek

Karadeniz turu yapmadan ölürsem gözüm açık gidicek onu anladım ama

Paylaşım için sağolasın
    esirci bunu beğendi.

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Helal olsun hocam.Benim gibi birçok insanın hayallerini canlandırıyorsunuz.
    esirci bunu beğendi.
    Korkarak yaşayamazsın!

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    gözlerim yoruldu yaw.............
    esirci bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    İlhan'cığım, fotoğraflarını görebilmek için burnumu PC'ye dayadım. Büyük koyulabilir miydi? Bir de resimler arası birer boşluk bırakılacaktı.

Böyle bir geziyi yapmak için İnnova az gelir, vstrom fazla, 250 lik tam gelir diyebilir miyiz? Malum her taraf radar ve kameralar doldu ülkemde.

Zahmetlerine sağlık, raporundan seninle birlikte gezmiş kadar oldum. Yakıt bilgilerine değinmemişsin.
    esirci bunu beğendi.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

Motosikleti
    Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika ...
    Dostum gezine çok az eşlik edebildim,aynı planları yapmıştık ama iş-güçten dolayı olmadı.
    Paylaşım için teşekkürler.
    Beraberde yaparız dostum üzülme sen,hem şanslısın bak rehberin de var artık
    Alıntı 33mersin33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlhan bey maşallah çok güzel bir rota çizmiş ve gezmişsiniz. Resimleri imrenerek izledim , bizde başımıza talihsiz kaza gelmeseydi ayder'den sonra uzungöle ordanda Erzincana gidip gezmeyi planlıyorduk ama zaruri olarak geziyi ayder de bitirmek zorunda kaldık. Sizin kazasız belasız dönmenize çok sevindim.
    Çok geçmiş olsun dostum,şükür ki ucuz atlatmışsınız,Uzungöl'e gidememekle birşey kaybetmiş sayılmazsınız maalesef bitirmişler orayı.
    Alıntı [Turan] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    On numara gezi olmuş salya akıta akıta inceledim tek tek

Karadeniz turu yapmadan ölürsem gözüm açık gidicek onu anladım ama

Paylaşım için sağolasın
    Beğenmenize sevindim,Karadeniz turu benimde yıllardır planladığım ama bir türlü yapamadığım bir tur du bu sene kısmet oldu,uygun bir zamanda sizde yaparsınız İnşallah.
    Alıntı Espaniole adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Helal olsun hocam.Benim gibi birçok insanın hayallerini canlandırıyorsunuz.
    Teşekkürler,
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gözlerim yoruldu yaw.............
    Sen yorma kendini kardeşim,düzelmeni bekliyorum ne geziler yapacağız beraber,
    Alıntı sereye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlhan'cığım, fotoğraflarını görebilmek için burnumu PC'ye dayadım. Büyük koyulabilir miydi? Bir de resimler arası birer boşluk bırakılacaktı.

Böyle bir geziyi yapmak için İnnova az gelir, vstrom fazla, 250 lik tam gelir diyebilir miyiz? Malum her taraf radar ve kameralar doldu ülkemde.

Zahmetlerine sağlık, raporundan seninle birlikte gezmiş kadar oldum. Yakıt bilgilerine değinmemişsin.
    Teşekkürler dostum,
    Resim adedi fazla olduğundan rahat açılması için boyutunu bilerek küçülttüm ve aynı nedenden dolayı boşluk vermedim,
    Şahsi fikrim,250 cc'lik kaliteli bir motor tekli seyahatlerde her yönden yeterli,
    Yakıt olayına gelirsek,gezi boyunca genel maksimum hız 110 km/saat,nadiren 130 km/saat,gezi yakıt ortalamam 3,3 lt/100 km.

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Tek kelimeyle super ötesi.
    esirci bunu beğendi.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek kelimeyle super ötesi.
    Çok teşekkürler,

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    hocam anlatımınız ve sunumunuz cok güzel tekeriniz her daim düz bassın...
    esirci bunu beğendi.
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Fanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 1050
    Hay maşallah İlhan ağabey, hep söylüyorum böyle uzun soluklu geziler için gerekli olan yüksek cc'li motosiklet değil yüksek cc'li yürek..
    Emreerol ve esirci bunu beğendiler.
    SEVGİ EYLEM GEREKTİRİR…

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    çok güzel bir gezi olmuş abi yüreğinize motorunuza sağlık allah tekrar böyle güzel geziler nasip etsin kazasız belasız sürüşler dilerim
    esirci bunu beğendi.
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Böyle bir enstantane yaşanmış olabilirmi

'' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

Motosikleti
    Alıntı ramizan83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam anlatımınız ve sunumunuz cok güzel tekeriniz her daim düz bassın...
    çok teşekkürler,cümlemizin İnşallah.
    Alıntı Fanatik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hay maşallah İlhan ağabey, hep söylüyorum böyle uzun soluklu geziler için gerekli olan yüksek cc'li motosiklet değil yüksek cc'li yürek..
    Sağolasın Sinan'cım,şımarttın beni
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel bir gezi olmuş abi yüreğinize motorunuza sağlık allah tekrar böyle güzel geziler nasip etsin kazasız belasız sürüşler dilerim
    Amin kardeşim,cümlemize İnşallah.
    Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle bir enstantane yaşanmış olabilirmi

http://img7.imageshack.us/img7/2818/87512054.jpg
    Olmuş bilem,

Motosikleti
    yamaha xs400
    Hocam harika bir gezi, kıskanarak okuduk..... elinize motorunuza sağlık......
    esirci bunu beğendi.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    çok hoş bir gezi olmuş,emeğinize ve yüreğinize sağlık..
    esirci bunu beğendi.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Çok hareketli, bol tanışmalı görüşmeli bir gezi olmuş. Tebrikler.
    esirci bunu beğendi.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)