Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mersin - Arslanköy Turu Fotoroman Tadında

Motovento
    REKLAM ALANI
    lordbarbaros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster FortyEight 2012
    Herkese selamlar, bu benim ilk gezi raporum. Resim açısından çok zengin olamadı o yüzden. Şimdiden kusura bakmayın derim.

Gidilen güzergah : Mersin - Arslanköy
    Tarih : 26 Ağustos 2012
    Mesafe : 125 km. (Gidiş-Geliş)
    Motosiklet : Honda Cbr 250 R
    Kişi Sayısı : Tek
    Yol Türü : Asfalt & Toprak
    Kullanılan Ekipman : Kask-Eldiven-Mont
    Hava Sıcaklığı : Mersin (Çok Sıcak) - Arslanköy (23-24 Derece)
    Fotoğraf Makinesi : Kodak DX 6490 & Iphone 3GS

Harita

By lordbarbaros at 2012-08-26

Pazar günüydü. Çok canım sıkılıyordu evde. Her zaman yaptığım gibi bildiğim yerlere gidip kahvaltı yapmaktansa altımda motosikletim varken neden araştırma yaparak yeni yerler keşfetmiyorum dedim. Aklıma daha önce duyup gitmediğim Sunturas (Santa Iras)'a gitmek geldi ve yola koyuldum. Ancak yola çıkmadan evvel fotoğraf nasıl çekerim kendi kendime diye düşünürken, tripod almak aklıma geldi. Yola çıkmadan evvel Forum Mersin deki Media Markt dan Hama Marka Tripod aldım.

Sırt çantama gerekli ekipmanları koyduktan sonra yola çıktım. 10 km kadar gidince gözne-arslanköy yol ayrımına geldim. Ancak Sunturas diye bir ok işareti görememiştim. Bende arslanköy yolu üzerinde olduğunu düşünerek yola devam ettim. Bir 5 km daha devam ettikten sonra boşuna yol aldığımı düşündüm ve daha önce arslanköylü olduğunu düşündüğüm bir arkadaşımı aramak aklıma geldi. Ve bana ne desin. "Ben şu an arslanköy deyim. Arkadaşlarla mangal yapıcaz. Sende gelsene" Bende acıkmışken bu teklifi hemen kabul ettim. Ve dosdoğru yola koyuldum.

Arslanköy'e benim gibi ilk defa gidecek arkadaşlar için tavsiyem olacak. Bir kere motosikletiniz bence Enduro tarzı olmalı. Benim Sport Touring makinayla giderseniz yolları sizi çok zorlar. İkinci olarak uçurumlu ve bol virajlı yolları var. Tecrübesiz sürücüler aman dikkat. Virajlara hızlı girmeniz acı tecrübelere sebep olabilir.

Ortalama hızım 60 km/h'i geçemediğini söyleyerek arslanköy'e geldim. Arkadaşımı aradım. Biraz daha ileride Çatak Köyündeyiz dedi. Köylüye sora sora Çatak'ı da buldum. Ve en sonunda motorumu park ettim.

Arkadaşlar güzel, küçük dere akan bir yer keşfetmişler. Mangalı yakmışlar. İlk lokumları pişirmişler. Bana hazır yemek düştü

Mangal sefası devam ederken, arkadaşımın annesi taze mısırda közlücem dedi. Offfff. Odunları ayrı bir yerde yakarak hemen ocak kurdu.

Mısırları da afiyetle yedik.Çayımızı içtik. Geri dönüş yoluna koyulma vakti geldi.

Yorucu bir geri dönüş yolundan sonra soluğu tekrar Mersin Forum AVM de aldım ve gezimi sonlandırmış oldum.

Alınan Dersler: 1. Rastgele yola çıkma. Ön bilgi al.
    2. Bilmediğin yollarda özellikle virajlara yavaş gir. Ne çıkacağı belli olmuyor.
    3. Virajlara asla gazı bırakıp debriyaj sıkma tekniğiyle girme. Kontrol kaybediliyor gibi. Bence önceden frene basıp sabit gaz verek dönülmeli.
    Barbaros- Ankara 1981
    2015-Halen: Harley Davidson Sportster FortyEight XL1200 X
    2012-2013 : Honda CBR 250R

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    semaverde çay a bayılırım.. sadece bir bardak çay için her yere gidilir...
    lordbarbaros bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    biraz da yolda fotoğraf çekseydin kardeş,yeme içme fotoları olmuş.
    kömürde mısır ve çay güzel faliyet olmuş.
    paylaşım için teşekkürler.
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Paylaşım için tesekkürler. Formda genel bilgiler bolumunde bolca viraj donus teknikleri kontra teknigi hakkında bilgi bulabilirsiniz.
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Haftaya beraber gidelim üstad Ayda 7-8kere yaylalara can sıkıntısından gitmiş biri olarak.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler