Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ADANA - Enduro Gezisi 09.Nisan

Motovento
    REKLAM ALANI
    mkcelikkol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR'07
    Herkse Merhaba,

Adana'da gerceklestirmeyi planladigimiz motor gezileri programını asagida bilgilerinize sunarım.
    1. Kuzey Karaisali ve Kızıldag Yaylasi Gezisi
    2. Adana - Kale gezileri
    3. Demirkazik - Aladaglar
    4. Darbogaz - Karagol / Cinigol

1. Kuzey Karaisali ve Kızıldag Yaylasi Gezisi

Hatirliyacaginiz gibi bu güzergaha 19.Mart'ta gitmeyi planlamis fakat hava muhalefeti nedeniyle bu tarihte yol sartlari daha uygun olan bir gezi gerceklestirmistik.

Havalarin artik cook guzel olmasi nedeni ile bu guzergahi tekrar gundeme almak istedim. Gezilmesi / görülmesi planlanan yerler ile ilgili birtakim bilgileri tekrar hatirlatmak isterim.

Adana'dan Karaisali istikametine gidip, Karaisali'dan Hacili istikametine ilerleyip, Hacili cıkısında kuzeye dogru stabilize yola girilir.

Bir yanda Catalan baraj golu manzarasi varken stabilize yolda tırmanmaya baslanır. İlerledikce ormanın icine girilir. Yol Fazer, CBf gibi asfalt motorlarininda katilabilecegi tarz bir stabilizedir.

Orman yolunda ilerleyip, ormanın derinliklerinde bir mola verip cigerlerimize temiz hava cekebilir, biraz muhabbet eder ve doganın bize sundugu nimetlerin tadini cikartiriz.

daha sonra yolumuza eglence cayina paralel ilerliyerek devam ederiz.

isteyenler nehir kenarina inip foto cekebilirler.

sonra ilk uzun molamizi verecegimiz ve eglence cayinin dogdugu vadi olan noktaya dogru ilerlemeye devam ederiz

motorlarimizi asagi park edip vadinin tepesinde birseyler yer ve dinleniriz.

daha sonra agirlikli olarak asfalt yoldan kuzey bati istikametine kızıldag yaylasina dogru gideriz.
    yolumuzun uzerinde asfalttan sapip barak dagi koyune dogru 4km tirmanırız. yol pek duzgun degildi bu sebepten istenirse bu kısım pas gecilebilir.

eger buraya cıkabilirsek tum cukurovayi ayaklarimizin altina seren manzaranın keyfini sureriz.yoksa saglik olsun devam ederiz.

kızıldag yolu uzerinde agaclar altında virajlı asfalt yollarda ilerler ve yukseldikce dahada guzel manzaralar goruruz.

hava acıksa burdan adana'daki binalari bile gorebilirsiniz.

kizildag yaylasina geldigimizde asfalt biter ve tekrar hafif off-road baslar. artık toros daglarinin kuzey yamaclarini goruruz. yol acik olursa burdan pozantıya kadar ilerleriz. yoksa aynı rotadan doneriz.

Bulusma tarihi / yeri / saati
    09.Nisan Pazar / Turgut Ozal Mado / 09:00

not:gezi yazisinda ki fotograflar daha once ki duyuruda da vardi. bu yazida tekrar yer almalari hatirlatma amaclıdır
    gezi parkur karakteristiği nedeni ile enduro gezisidir, sadece endoru motorlara ait degildir. motoruyla bu parkura gelecek herkes katilabilir.
    tedbirli olmak pisman olmaktan daha iyidir

http://www.bikepics.com/members/mkcelikkol/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    pazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Resimler süper.Bir sonraki hafta olsa kesin gelirdim ama malum 9 unda gelemiyorum.

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    bide gezi resimlerinden çok hep aynı motorun reklamı gibi olmuş ya hadi hayırlısı

Motosikleti
    CBR1000RR'07
    Alıntı LASTROMANTIC adlı üyeden alıntı
    bide gezi resimlerinden çok hep aynı motorun reklamı gibi olmuş ya hadi hayırlısı
    geziyi tek basima yapinca baska bir motor olmasi zaten mumkun olmuyor.

tek basima yaptigim gezilerde de fotograflarin %90 motor mutlaka oluyor. Bu sebepten bu kadar sik ayni motorun resmini goruyorsunuz.

burda maksat F650 reklami yapmak degil. motorla gidilmesi planlanan yerleri insanlara gostermek. gelirlerse onlari nasil bir parkurun bekledigini gorsel olarak ifade etmek.

gezi sonrasi hazirlanacak olan gezi raporunda hep f650 gormeyeceksiniz bunu garanti ederim.

gerci 7 adet f650 gelmesi bekleniyor o yuzden duzeltiyorum; diger motorlarla beraber gs'de goreceksiniz galiba

herkese iyi tatiller / guvneli ve keyifli geziler.
    ben bu pazar kafeste gibiyim. mesai var

^Thunder^ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL 200
    ---manzara süper motor da süper, sanırım grup gezisi olsaydı daha da süper olurdu.
    --- yaw şimdi bizde çin malı var valla böyle gs'ler varsa gelmeye utanırız herhal..
    Racing Cross farketmez.. Bu bir tutkudur asla vazgeçilmez...

Thunder bu geziye eger katılabilme imkanınız varsa mutlaka katılın.Zira bu grupta herhangi bir motor ayrımı yapılmıyor.Zealsunlarla da gayet rahat gruba katılabilirsiniz.Bu grup ozellikle sizin gruba cok uygun çünkü asfalt motorcusu değiller.Efe belki benden bahsetmiştir san.Bu tarihte ki geziye ben katılamayacam ama eger gelirseniz tanışma fırsatı bulabiliriz.

merih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zealsun 200

cin min ama

thunder abi cin min ama yolda teklemez bizim düllüller ya.yaptıklarımızı sanırım başka makina kaldırmaz özellikle sana asla dayanmaz asla...bide rezinklerden bahsetsen iyi olur bence...abiler thunder antakyanın rezinkcilerinden tanımayan yok onu bir tekteker yapar nefes kaser tanışınca rica edin ama ben demedim hasakın ola...
    UZAKLARDA BİR GÜNEŞ DOGUYOR.

Motosikleti
    XL 200
    ---walla iyi olur aslında ama, bizim motorlarla uzun yol çekilmez. bizler daha ziyade yakın yerleri tercih etmek zorunda kalıyoruz. bir de sizlerin bu gezilerdeki organize detaylarını merak ediyorum.

Motosikleti
    CBR1000RR'07
    Alıntı ^Thunder^ adlı üyeden alıntı
    bizim motorlarla uzun yol çekilmez.bizler daha ziyade yakın yerleri tercih etmek zorunda kalıyoruz.
    onumuzde ki bir zamanda ortak noktada bulusabilecegimiz bir gezi ayarlariz

ben daha once hatay'a hic gelmedim. mesela belki biz oraya geliriz ve siz bize rehberlik edersiniz.

ohyeah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 GS DAKAR
    ulan yetti be askerde olmasam katılmadığım gezi kalmayacak
    canımı erittiniz
    Bizim devlet idaresinde takip ettiğimiz prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutulmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz
    M.Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    CBR1000RR'07
    Alıntı ohyeah adlı üyeden alıntı
    ulan yetti be askerde olmasam katılmadığım gezi kalmayacak
    canımı erittiniz
    simdiden hayirli teskereler

terhis olduktan sonra katilimini bekleriz.

Motosikleti
    XL 200
    ---mkçelikkol ne demek zevkle. tanışmış oluruz ayrıca güzel bir gezi olacağını düşünüyorum. belki bu şekilde diğer arkadaşlara da örnek oluruz diye düşünüyorum.
    --- hatay 8. moto-cross gezisinde 2. sayfadaki yorumu mu okuyun o şekilde hareket edelim.

tintinopsella2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW f650 gs
    valla thunder sizin resimlere baktık mutlaka geliyoruz ne diyim bizim elemanlarla ortak bir boş zaman ayarladıktan soona ordayız...bizim motorlar cross yapamaz pek ama her türlü yola araziye gireriz...hadi bakalım hatay -adan buluşması olsun bu da....

nightwatcher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    bu hafta yağmur ve fuar nedeniyle gezi olmadı. ama ben tek başıma iskenderun -soğukoluk-belen antakya yaptım. ailemin bir kısmı orada yaşıyor onları ziyaret ettim. acele acele gezdim pazar dönüşte en ince ayrıntıma kadar su girdi. hehe ama çok zevkliydi. bi dahaki sefere celikkol ve dier arkadaslarla görüşmek ümidiyle.
    live to ride, ride to live

Motosikleti
    XL 200
    --- anladığım kadarıyla herkes hevesli güzel bir hafta sonu gezisine. isterseniz bu hafta buluşalım. pazar günü için bir gezi planı yapayım. size çardak yaylasını göstereyim. yalnız kesin cevabı en geç cuma gününe kadar almalıyım. çünkü ona göre hazırlık yapıcam ve pazar günü için başkasına söz vermiyeceğim.
    --- msn adresim = hakanyurttagul@hotmail.com
    --- 532 413 27 54
    --- 543 788 24 74

Motosikleti
    CBR1000RR'07
    pazar gunu gezimiz var.
    kuzey karaisali taraflarina. bu yuzden katilamam galiba. daha musait bir zamanda tekrar konusuruz.

adana dan kimler katilir bilmiyorum ama biz bir grup arkadas kuzey karaisaliya gidiyoruz.

9 Nisan'da ki geziye kesin olmamakla birlikte belki ben de katılabilirim.Katılacak olursam buluşma yerine direk gelirim çünkü son ana kadar gelip,gelmeyceğim belli değil.Şimdiden sizlere iyi gezmeler.

Nomarka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Alıntı pazer adlı üyeden alıntı
    9 Nisan'da ki geziye kesin olmamakla birlikte belki ben de katılabilirim.Katılacak olursam buluşma yerine direk gelirim çünkü son ana kadar gelip,gelmeyceğim belli değil.Şimdiden sizlere iyi gezmeler.
    Gel kardeş gel, bu gezide hep 500cc üstü var. Arkalarda yalnız başına kalmamam lazım . Yok mu başka geleeenn?

Motosikleti
    CBR1000RR'07
    Alıntı Nomarka adlı üyeden alıntı
    Arkalarda yalnız başına kalmamam lazım
    sssssttttttttt kardesss

ask olsun bak.
    artcimiz hep arkadan gelip size eslik etmedimi gulek gezisinde haaaa

hatta donus yolunda ben bizzat artci olmadim mi ?!??!!???!!!

bak gelirim ofisini basarim senin!

hatta cayimi hazirla geliyorum

Nomarka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Fakir olsun ya da sen olsun arkamızı kolladınız, yalnız bırakmadınız hatta arkadan düşen pılı pırtımızıda topladın. Bu konuda minnettarım. Benim demek istediğim aslında grupta aynı hacimde 1-2 arkadaş daha olması sadece.
    Çünkü bir kişi için tüm grup yavaşlayacağına birkaç kişi için yavaşlarda ben daha rahat sürmüş olurum. . (Tamam sen şimdi "niye büyük hacimli almadın" diye söylenecen ama kısmet bunaymış, napalım)

Kemal'cim ne demek ya, çayını her zaman hazır bil

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler