Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

beyşehir anamas dağlarına merhaba dedik

Motovento
    REKLAM ALANI
    alosyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    klx250
    bir ay önceden bir arkadaşımın osman 14 temmuzu işaretle beyşehir anamas dağlarına gidiyoruz demesiyle,iki yıldır hayalini kurduğum ama gidemediğim oralara gitmek için,bir arkadaşımı konyadan ikisinide bozkırdan beyşehirde buluşmak üzere ayartarak o cumartesi kendimi alarak apa barajından başlamak kaydıyla yola çıktık.vira bismillah

konyadan yüz km uzaktaki beyşehire doğru

ve beyşehirde arkadaşlarla buluşma,adalar turu yapan yatlarla gölü izleme seansı

bazkırdan gelen ramazan ve yakubun demir eşşeği

buda konyadan bana katılan ihtiyar kurt mustafa abimin demir eşşeği

birkaç yol tarifi olarak yaşildağ dumanlı istikametine doğru otuzbeş km yol
    ve sonradan öğreneceğimiz leylekler vadisinde mola.aman allahım biz gelince kaçtılar ama elli altmış kadar leylek bir aradaydı,şimdi çoğu havada

biz buraya eşşekler vadisi dedik leylek kadarda eşşek vardı

dumanlı yolu tahminim gibi bulut dumanı değil mıcırlı yoldan kalkan toz dumanmış zor geçtik
    biara arkadan gelen arkadaşlar yanlış yola sapmış epey bekledim geri döndüm ormanda kaybolmuşlar dolanırlarken buldum

ve 2950 rakım olan anamasın ikibinli eteklerinde sabahtan jiple gelen osman yılmaz ,beyşehirden gelen yeni tanışacağımız sanaldan iki dost ve manavgattan tüplü motosıkletle gelen bir ağabeyle hoşbeş edip çadırları kurup ateşi harlıyoruz

havası suyu bir başka olan burada kekikler okadar büyükki biçmek için kosa getirmek lazımmış

evet burası muslu kampı.hani derlerya saklı cennet

bizim sinemacı mustafa abi motorundan kamera pillerini şarj ediyor

daha sonra tüplü motosikleti iyice bir inceliyor

abimiz bu motosıkletle( 1150 cc )avrupa turu yapmış 8000 km de 750 lira yakmış
    çok beğeni ve tebrikler almış.bizdende tebrikler

kamp atşi bedenden çok ruhumuzu ısıttı desem yalan olmaz.

açlığa dayanamayan ramo parmak sucuğu ekmeksiz götürdü

saat 03 gibi yattık sabah 06 gibi uykumuzu almışız.etraf uyurken biraz fotoğraf çektik

buraları fena beğendim beyaw

çadırın gölgesinde biraz oğlum bakgiiit oyunu oynadık

sabah kahvaltısı.eh motorcunun derdi yakıt zevki sucukmuş

beyşehirden gelen arkadaşlarla daha yukarı zirveye yakın bir yerlere çıkmaya karar veriyoruz

ve işte muslu kampı tepeden.oksijen deposu maaşallah

birkaç hatıra fotoğrafı.napalım iki teker üstünde dağlardayız ölürüz mölürüz filan

eyvah eyvah arkadaş motoru yatırdı galiba.şükür bişey olmadı

ve tekrar kekik toplama gezme temiz hava soluma vs

osman yılmaz arkadaşımızın yahu üç öğün kekikmi yiyecez esprisiyle kekik toplamaya son verdik

çoktandır sadece hayvanat bahçesinde gördüğümüz mısırgalar zirvede

geri dönüyoruz daha beyşehirde gezeceğiz

beyşehirli arkaşlarımız okay ve onur toltaydan başka bir gezide beraber olmak sözü ile yol tarifi alıp ayrılıyoruz

anamas dağı arkamda kaldı.neden anama.zamanında bir kadın oğlunu hırsızlığa alıştırmış hep çalmış yıllarca.birgün yakalanmamak için birinide öldürmüş ve hakim karşısına çıkarmışlar.hakim asın demiş oda demişki.hakim bey beni değil anamı asın o yetiştirdi beni anamıas anamas diye kalmış.kimi asmışlar bende bilmiyorum artık

yolu değiştiriyoruz dumanlı yerine yenişar bademliye doğru kurucaovadan dönüyoruz yolu 15 km uzatıp beyşehir gölü etrafından 50 km yol gidip beyşehire varacağız

gölden manzaralar

iki kişiyiz zor olur diye musludan zirveye çıkmayıp ekipten kaçan yakup ve ramo ile buluşup beyşehir turu yapıyoruz

odane cumartesi bizle gelmeyen karamanlı arkadaşımız pazar beyşehire gelmiş bizi en azından sizle döneyim diye konyaya.

festivalda varmış atvleri inceliyoruz

kokoreççi bile var ya.hemde parayla satıyor?

eşrefoğlu camisini geziyoruz.ortasında on metrekare beş metre derinliğinde bir kuyu var
    buraya kar dolduruyorlarmış günlerce erimeden klima gibi camiyi serinletiyormuş.ne akıl değilmi

motolarıda doyuruyoruz.petrolcü zararda oraya limonata koymuş on bardak filan içtik beleşmiş

seydişehirden gidelim diyoruz orta yolda doğal olarak fışkıran kükürtlü şifa kaynapı su varmış

arkaşlar giriyor ama biz utanıyoruz seyrediyoruz.resmen kaplıca ama tesis yok

ve kavakköy işte buradada sadece soda akan bir çeşme meşhur

seydişehirdeyiz etibank aliminyum tesisleri bacaları.dumanlı hava sahası burası

buradada seyit harun,kuğulu vesaire yerleri dolaşıyoruz

vaalla araba sürerken uyukluyorum ama motor üstünde ilk defa iki kere gözüm geçmiş
    konyaya dönüşte.baktım uçacam bulumya denen şifalı su akan yerde mola veriyorum.bu arada arkadan gelen iki arkadaşı bekliyorum.ramo ile yakup zaten su fışkıran yerde cıbıldak kaldılar oradan bozkıra geçecekler

ve konya merkez.hiçbir yokuşu hissettirmeyen yolda koymayan motosıkletimi yerine koyuyorum
    tam 400 km yol yapmışım elli tl benzinle.yani 125 kuruş yakmış.maaaaşallah benim vultureye bea

sonuçta elli km kasksız binmiştim rüzgarlı göneş kafayı öyle bir yakmışki vaalla bir haftadır her yanım kavladı.kafa pancar gibi kızarmış

bizlerebu güzelliği yaşatan osman yılmaz< arkadaşıma ve bana katılan arkadaşlarıma teşekkürler ediyorum
    beyşehir anamas dağları muslu yaylasına her yıl mutlaka gitmek sözüyle benliğime yazıyorum.
    izlemeye değer bulan herkese şimdiden sonsuz teşekkürlerimi sunarım sağolun varolun.
    piyanist_irf, binbaki, vlknsyrn ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Allah rahmandır rahimdir, ama arpa ekene buğday vermez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    elinize emeğinize ve tekerinize sağlık , keyifli saatler geçirmişsiniz , hele kafa dengi arkadaşlarda olunca tadına doyum olmamıştır diye düşünmekteyim kazasız kedersiz nice gezilere

bu arada siyah 150 cc lik mondiali işyerime gelen bir müşteri vasıtası ile uzun uzun inceleme fırsatı buldum , bilmiyorum ama mondial güzel modeller yapmaya başladı motora bir içim ısındı bir şeyler çekti beni sanki kendine doğru

acayip bir model arka tekerinin kalın olması, 150 cc motor hacmi, arka dişli çapına bakılırsa tatmin edici hızlara çıkabileceğini dşündüm, enduro mu , çhoopermi, acayip bir model yapmışlar ,

deposuna bakıyorsun chooper, süspansiyonlarına bakıyorsun enduromsu bir yapıda çok hoş .

tabi üzerine binip yol almak kısmet olmadı ama aynı müşteriyi bir daha denk getirirsem utanmadan bi tur isteyip kullanacağım
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    güzel geziymiş gözüm gönlüm açıldı fotoğrafları görünce bide bazıları bildiğim gittiğim yerler olunca daha çok hoşuma gitti soda akan seydişehirdeki çeşme gibi.
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    güzel gezi,denk kafalar, güzel sunum ve tanıtıcı fotoğraflar ..daha ne olsun değil mi? Dağları gezmek ve tanımakta ayrı bir güzellik.. fışkıran termal su vs.. kalem,n,ze sağlık vessealm..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    çok güzel bir gezi olmuş abilerim kamp müthiş yayla havasıda çok güzel olur canım çekti iyi mi ramazan bitsin gidecem tekrar
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    güzelmiş benim de bozdağ yapasımı getirdi
    bahçecik>gölcük>teleferik>mermer oluk>kırk oluk>ordanda>allahdiyen ver elini salihli
    bir sabah erken çıksam her halde akşam 21 e kadar gezerim
    bu pazar oğlumu da alıp yapmalı bi tur
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    on numara beş yıldız.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    Çok güzel gezi olmuş tebrikler.

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Alosyi dayı Beyşehir de karaburun plajı varmış oraya gitmek niyetim var ama seneye gelirsen gideriz

http://www.emlaktasondakika.com/habe...yor/26404.aspx
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    güzel yerler e gitmiş kadar oldum
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    HONDA ANF 125 INNOVA + CRF 250 L
    Süper bi macera olmuş. Fotoğraflar ve sunum güzel. Bizlerede nasip olur böyle bir gezi inşaallah...

babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    Güzel gezmişsiniz tekerinize sağlık.

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    valla ne denir ki içim kaldı o manzaralarda.tam anlamıyla doğa aşığı bir insanım.
    benim gsr 600 le yaşayamadığım zevki heyecanı mutluluğu siz mondialinizle yaşayabiliyorsunuz çünkü buralarda gidecek hiçbiryer yok ve benim zamanım da yok
    hocam tekerinize emeğinize sağlık daha nice gezilere inş
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Budur yahu,
    süper süper süpppppeerr
    ellere ayaklara tekerlere sağlık.

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    tekerlerinize sağlık dostlar.
    ali osman çaktırmadan enduro gezilere devam ediyon maşallah.
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

alosyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    klx250
    Alıntı hercul3367 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekerlerinize sağlık dostlar.
    ali osman çaktırmadan enduro gezilere devam ediyon maşallah.
    valla hocam üç sitede iki hafta çaktırdık ama gelen olmadı mealesef
    keşke size bir telefon açsaydık,gelebileceğinizi düşünmedik.selamtle..
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elinize emeğinize ve tekerinize sağlık , keyifli saatler geçirmişsiniz , hele kafa dengi arkadaşlarda olunca tadına doyum olmamıştır diye düşünmekteyim kazasız kedersiz nice gezilere

bu arada siyah 150 cc lik mondiali işyerime gelen bir müşteri vasıtası ile uzun uzun inceleme fırsatı buldum , bilmiyorum ama mondial güzel modeller yapmaya başladı motora bir içim ısındı bir şeyler çekti beni sanki kendine doğru

acayip bir model arka tekerinin kalın olması, 150 cc motor hacmi, arka dişli çapına bakılırsa tatmin edici hızlara çıkabileceğini dşündüm, enduro mu , çhoopermi, acayip bir model yapmışlar ,

deposuna bakıyorsun chooper, süspansiyonlarına bakıyorsun enduromsu bir yapıda çok hoş .

tabi üzerine binip yol almak kısmet olmadı ama aynı müşteriyi bir daha denk getirirsem utanmadan bi tur isteyip kullanacağım
    kesinlikle tavsiye ederim.çok seri ve güçlü.150 yazsada sitesinde 162 cc geçiyor.konyadaki ustalarda beğeniyor üsten estantirikli mondialin avrupa standartlarındaki tek modeli diyorlar.

Alıntı kanmix_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alosyi dayı Beyşehir de karaburun plajı varmış oraya gitmek niyetim var ama seneye gelirsen gideriz
    seneyi beklemeyelim kardeş istersen iki bayram arası karaburunda yüzeriz.bizim planımızda vardı şortları bile almıştık ama zaman yetmemişti

değerli yorumlarında dolayı tüm mt üyelerine saygılar sevgiler
    Allah rahmandır rahimdir, ama arpa ekene buğday vermez

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)