Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

7 Tem.2012 - Azerbeycan Kafkasya gezisi / 448 km (Resimli)

Motovento
    REKLAM ALANI
    AvanakKurye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zontes Panther 164cc
    Arkadaşlar hepinizi komşu ve kardeş ülke olan Azerbeycandan selamliyorum,uzun zamandır bu forumda olsamda hiç gezi yazisi yazmadım ve sizlerin yaptiğınız gezileri hep okudum ve bügün bende 5 gün once yaptığım bir geziden yazmaya karar verdim,nası derler gitdim,gördüm,yazdım....

7 Temmuz 2012 Tarihinde gerçekleşdirmiş olduğumuz büyük Kafkaslar gezisi.
    Gezi toplam 900km-den Fazla olup,3 günluk bir süre kısımında gerçekleşmişdir.Geziye 2 kişi ben ve diğer motorlu kurye olarak çalışan arkadaşım gerçekleşdirdi.Motorumuz Türkiyede Mondial Drift diye bilinen,Azerbaycan pazarlanda Zontes adında pazara sunulan 150cc-lik bir motorla oldu.

Gezinin maksadı büyük Kafkasya dağlarının eteğlerinde olan tarihi,gelenegi ve kültürü ile zengin olan 2 köye gitmek ve Baküye geri dönmek.
    Gezinin 480-500 km-lık kısmı otobüsle oldu,havanın nerdeyse 46-48 dereceye ulaşan sıcaklığından dolayı Gitmeli olduğumuz Qax(Qah) ilçesine motorsikletimizi otobüsün bagajına koyup gitdik,geri dönüşde ise Qah-Bakü 384km mesafeyı motorla geldik,Qah şehri içerisinde toplam 100 km yakın bi mesafe gitdik motorla.
    Gidiş Yolu Otobüsle 2 kişi- Bilet fiyati 16TLX2= 32 TL + 30 TL bagaj parası ,Qah şehri ve köylere gidiş için kullanılan yakit:4TL ,Qah şehrinden Baküye gelmek için 384km mesafede kullanilan yakıt tutarı 8TL

Otobüsle gidiş: Bakü>Haciqabul>Kurdemir>Ucar>Yevlax>Agdas>Seki>Qax !
    Motorla dönüş: Qah>Seki>Oguz>Qebele>İsmailli>Agsu>Samakhi>Maraza> Khirdalan>Bakü ! 384km

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bakü otogarında bekliyoruz

Oğlen saatlarında sıcak havanın eşliğinde başkent Bakünün uluslararası otogarına yollandık ve hemen otobüsün bagajında boş yer bulup şoferinde yardımlarıyıla motoru bagaja koyu verdik.
    otobüsün bagajında zar zor yer vardı

Motorumuz otobüsün bagajinda

Ve otobüsde rahat ve klimalı yerlerimizi aliyoruz,yolculuk yapacağımız otobüs Bakü-İstanbul otobüsü oldugundan çok rahat

Ve ilk molamız Kürdemir şehrinin yakınligindakı bir resturanda 30 dakkalık yemek ve ihtiyac molası

Ve otobüsümüz 7 saatlık bir yolculukdan sonra büyük Kafkasya daölarının eteğınde yerleşen Qah ilçesinin şehir otogarında varıyoruz ve arkadaşımız sabırsızlıkla motoru bagajdan indirmeye çalışıyor.

hemen motora atlayıp konaklayağamız eve gidioruz ve sabahın erken açılmasını sabırsızlıkla bekliyoruz....ve sabah erkenden motoruzma atlayıp şehir merkezinden tam 27km uzaklıkda nerdeyse Offroad gibi yolla ortalama 30-40 km hızla köye doğru gidioruz ve havada bulutlu ve az yağmurlu gibi....

genelde bu zamanlarda dağ eteklerınde aniden deyışen havalar bizimde kafamızı karıştıro,aniden yaz sıcağı basması bizi 10-15 dakkalık bir molaya ve üstümüzü hafifletmeye zorluyor.
    ve yeniden yola koyuluyoruz,gideceğımız iki köyün ismi Armudlu ve Qaşqaçay 2 ayrı köy olsada belediyyeleri aynı.sebeb ise Armudlu köyünün çok küçük nerdeyse 20-25 evden ve çok az nufusdan ibaret olmasıdır,Kaşkaçay(Qaşqaçay) köyü ise bolgenin en büyük ve gelışmış köylerinden biri olmuş,şimdide köy büyük ama Sovyetler dönemi gitdikden sonra köyde tüm hayvandarlik ve ekin nerdeyse iflasa uğramış.Şuan köyün genc nüfüsu yok derecesinde,gencler okumak ve çalışmak için büyük şehirlere yollanmış.ailece köyü tertk edenlerde mevcut,köyde onlarca terkedilmış evler var.

Köye vardığımızda güneşli bir hava bizi karşılıyor ve yüzümüzü güldürüyor,hemen durmadan misafir olacağımız Armudlu köyüne geçiyoruz.Karnımız zil çaliyor,hemen söhbetden önce yemek istiyoruz ve sical çayla doğal bekmez getiriolar.

hemen köy ekmeğinin üzerine doğal pekmezi sürüp,güzelce karnımızı doyuruyoruz ve pekmezden aldığımız inanilmaz enerjiyle motorlarımızı park edib,makinemizi elimize alıp gidioruz Kaşkaçay köyüne

Ama Kaşkaçay köyüne gitmezden önce Armudlu köyünden bir kaç kare aliyoruz.

Annesiyle dolaşan mutlu civ-civler

Köyde doğal gaz olmadığından nerdeyse her evde bole çin üretimi bu makineden bulunuyor

Yaz çiçekleri

Armudlu köyünün yaz çiçekleri

Armudlu köyünün genel görünüşü

Eski ahır

Armudlu köy okulu,1-4 sınıflara eğitim veriliodu ama şimdi öğretmen ve öğrenci kısıtlı olduğundan okul nerdeyse çalışmaz durumda.

Köy okulunun tabelası

Artık karşı tarafa geçtik ve Armudlu köy merkezinden uzaklaşdık.

Armudlu köyünde dağ eteğinde bir çay bahçesi.

Kaşkaçay köyünün su deposu

Kaşkaçay köyüne geçtigimizde ilk bizi karşilayan köy camisi oluor,bazı söylentilere göre bu cami bölgenin en büyük ve tarihi camilerinden biri.

Cami sovyetler döneminde buğday anbarı gibi kullanilmış

Caminin yerleşdigi alan köy meydanı sayılıyor.ve bu cami bir nevi bu köyün semboli gibi.

Caminin mimarliği çok detaylı,her tarafında farklı bir mimarlık görmek mümkün

Ama minaresi çok küçük,4 tarafdan hoparlorla ezan sesi verilior ve Qah ilçesinde belkide yegane cami höparlorla ezan verilen.Şehir merkezindeki camilerin hepsinde bölge Emniyyet müdürlügü tarafından höparlorla ezan yasaklanmış.

Eski Kaşkaçay köy Lisesi,bu lise zamanında bu vatana çok önemli insanlar yetişdir,bu lisedeki oğretmenler sovyet dönemi zamanında çok güclü olmuşlar.

Lise 2006 yılında boşaltılmş ve yeni inşa edilmiş daha büyük binaya göçürülmüş.

Şuan bu lisenin bir kaç odasından köy kahvesi gibi kullanliyor,diğer odalarıda sarhoşların mekanı olmuş

Yeni köy Lisesi

Kaşkaçay yeni Lisesi

Köy hastanesi,sakın bu köye gelirken hastalanmayın,zaten hastalansanızda orada kimseyi bulamazsınız - Diye köylü amca bana söyledi

Köy Postanesı - Genellikle bu bölgede devlet binalarının nerdeyse hepsi Sovyetler döneminden kalma binalar

Köyden gözüken Büyük kafkasya dağlari ve o dağların arkası Dagestan eyaleti yani Rusiya

Tüm gezimizde bize eşlik eden av köpeyi.....

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ve köy gezimizi sonlandırıp,ertesi gün öğlen saat 14:20-de Qah şehrini terk edioruz,karşıda bizi uzun ama uzun yolculuk bekliyor...Artık Baküyü geri dönme zamanı geldi,ve geri dönüş yolunda farkli şehirlerden geçeceğimiz için GPS-de yol haritasina bakiyorum ve Qah şehrinden Baküye kadar mesafenin 325km olduğunu gösteriyor.

Evet bu duvar Qah ilçesinden Şekiye geçtiğimiz gösteriyor

İşte ben,mutlu gözüküyorum

buda ortağim )

Daha yolun başindayiz,resimde gördüğünüz taraf Qah şehrine götüren yol

Depoda 1 litre gibi benzin kaldiğı için depoyu fullluyoruz,burda tük parasıyla 1 litre A93 benzinin fiyati 1tl 15 kuruş yani Azeri parasiyla 0.55 azn(manat)

Geçen yil bu yolun etrafi karpuz tarlalariydi,ama karpuzun paraya gitmedigi için bu yil boş kalmış gibi gözukuo

yaprak Dökümü )

Yol kenarlarındakı yaz çiçekleri

Baküye doğru gitdikçe yol kenarında böle şirin ve küçük restorantlar görmeniz mümkün,bu restorantlarda bir pors kepap 6-7 TL civarinda ve hayvanı gözünüzün önünde kesiyorlar.

Yol kenarından bostandan koparıp hemen aliciya doğal ve taze taze sunuyorlar,ben geçtigimde 1kq karpuzun fiyati 0.45 TL-yiydi,ama 1 aya felan dahada ucuzlaşacak.

İşte karpuz doğal,dezgah doğal )

küçük bir resturant daha,azeriler böle resturantlara : restoran,yemekhane ve stalavoy(rusca) diyorlar

Şeki ilçesine bağli bir atçilik merkezi,at yarişlari geçiriyorlar ve eğitiorlar.

Şeki-de ilk molamız,motorun aşiri sicak olmasından dolayı kendimizi yol kenarindaki bir ağacın gölgesine atiyoruz...

Kaskımız ve çantalarımız...

Motorumuzda dinlensin, 2 kişiyi taşimak kolay değil

bende dinlendiğimiz yerin yakinliğindan geçen tren raylarini firsat bilerek intihar etmeye karar veriorum,ama bi türlü tren gelmior )

Etrafa baka-baka bekliyorum,ama tren felan gelmiyor işte

Yol arkadaşim Supermen gibi kendini yetişdirio ve beni kurtario acimasiz ölüm saçan tren raylarindan :D

Evet yolumuza devam edioyoruz,artik havada bayaği bi sicak oldu....

Sovyetler döneminden kalmış tipik bir otobus durağı

Yol berbat olduğundan fazla hizli gidemiyoruz.

Yol kenarındakı İnşaat malzemeleri satan satıcılar şaşkın bakışlarla bizi izliyor....

Balık yetişdirme yerı

İşte bir sollama...

Tam hızlanalım derken,hayvanlar yolu kesmiş

motorun verdiği üstünlükle biz zar-zor geçiyoruz,ama arabalarda olanlar sinir krizi geçiriyorlar

Şeki ilçesinden sonra Oğuz ilçesine variyoruz,azerice ilçeye rayon diyorlar,rayon sözü ruscadan kalma bir kelme.

amanın oda ne,bir seyyah görüyorum ve hemen yaklaşip zar-zor bildğim ingilizcemi kullanarak selamlaşiyorum ve soruları yağdirmaya başliyorum.isminin Latuea olduğunu söylüyo,kendisinin Fransadan yürüyerek geldiğini öğrenince bayaği bi utaniyorum ve kendi kendiliğimde düşünuyorum : lan adama bak be,onca yolu yürüyerek gelmiş gezi yapio,ben motorda şurdan-şuraya gitdiğim yola gezi diyorum.

Oğuzdan yolda giderken köylerin birinden sicak ekmek aliyorum 1tl-ye,ve Qebele ilçesine varır-varmaz tadında bakiyorum,artık güzeller güzeli Qebeledeyim.

Varmi isteyen sicak ekmekden ?

öle bakmayin,sicak ekmeğimi kimseye yedirtmem :D

Qebele tabelasının diger tarafı, Oraya: Yahşi Yol - yani İyi Yolculuklar yazmış

Yeni findik bağları

Qebele şehir merkezinden görüntüler

Qebele şehir merkezinden görüntüler

şuan köprünün üzerinden geçiyoruz,gördüğünüz nehirin ismi : Demiraparan

Qebele şehir merkezinden çıkıp köylerinden geçiyoruz.

Yolüstü Köylerden kareler - Qebele ilçesi

Çok sert virajlar var

Güzel ama bir o kadarda tehlikeli yollar

Eski sovyetler döneminden kalma arabaları sollamak o kadar zor olmuyor.

Qebelenin köylerinden biri...

Devam edecek...
    nezih77, EFEKAN09, hgdr ve 12 diğerleri bunu beğendiler..
    Bende Bağımlısıyım,ama uyuşdurucu değil , Motor.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel, beğendim, sunum hoş olmuş, elinize sağlık, o seyyahı ben de takdir ediyorum, ama kaç senedir yollarda acaba
    Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık da ölüme götürür.Yavuz Sultan Selim
    Cesaret on kısımdır, biri korkmamak, dokuzu dikkat ve ihtiyattır. Hz.Ali

Motosikleti
    mondial 150 mc
    güzel gezi olmuş senin motorunun aynısı mondial 125 mh drift adıyla türkiyede satılıyor.

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    çok hoş ve güzel bir gezi olmuş devamını beklerim.
    fotolar daha hoş olmuş Azerbaycan'dan daha fazla fotoğraf bekliyoruz.

motonoyedi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok güzel olmuş.sayenizde azerbaycan hakkında baya bişey öğrendik

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    çok güzel gezi devamını bekleriz...yanlız 384 km 8 tl diyosunsen hiç kontağı kapatma sürekli gez,burda 8 tlye 100 km zor gidersin

Motosikleti
    Zontes Panther 164cc
    Arkadaslar yorumlarinizi tek-tek okudum,Tesekkur ederim guzel fikirleriniz icin,isde gordugunuz gibi Azerbeycanda uzun yol yapma gelenegi Turkiyedeki gibi gelmismemis ve ayni zamanda motor gelenegide.Hatta bazi bolgelerde yagmurlu havada motor kullanana deli ismi bile takiolar.Buralar baska bi yer.Bu gezinin 10-15 tane daha fotografi var bos vaktimde hemen ekliycem yorumlariyla.Azerbeycanla ilgili tum sorularinizi memnuniyyetle cevaplamaya hazirim

#GECE# - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM SB250İ WOLF
    tebrik ederim kardeşim,çok başarılı olmuş gezin ve sunumun da çok hoş olmuş..

"Gezinin 480-500 km-lık kısmı otobüsle oldu,havanın nerdeyse 46-48 dereceye ulaşan sıcaklığından dolayı"....

bu kadar sıcak oluyormu oralar,hangi mevsimlerde genelde bu derecelere ulaşıyor sıcaklık?
    Mobylette Flash 51 1993 PGO G-MAX(BOBCAT) 2005 Motoran Comanche 125Mondial Destro 250Honda cbf 150SYM SB250İ WOLF

Motosikleti
    Zontes Panther 164cc
    Alıntı #GECE# adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tebrik ederim kardeşim,çok başarılı olmuş gezin ve sunumun da çok hoş olmuş..

"Gezinin 480-500 km-lık kısmı otobüsle oldu,havanın nerdeyse 46-48 dereceye ulaşan sıcaklığından dolayı"....

bu kadar sıcak oluyormu oralar,hangi mevsimlerde genelde bu derecelere ulaşıyor sıcaklık?
    Temmuz ayinda ve ondan sonraki ayda baskent Baku-de oluo bu kadar sicaklar,ayni zamanda kisda -14-15-e ulasan soguklar oluyor,Baku ruzgarli oldugu icin yazin sicak ruzgar ve nem insani resmen boguyor,ter bicir-bicir

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Tekerinize sağlık çok güzel kareler..
    Can Azerbaycan'a selamlar

Motosikleti
    Mondial 125 KT
    Tebrik ederim çok güzel olmuş. Ben oralara çok uzağım. Bir zamanlar planlar yaptım hatta komşum oralara gidip epeyce seyahat etti. Bana anlatılan iki konu var bunları sana sorayım sen ne diyeceksin?

1- Oraların çok ucuz olması seyahat, konaklama ve akaryakıt ihtiyacı için olumlu.

2- Sınırı geçtikten sonra RÜŞVET olayının başlaması. Öyleki en alt memurdan çok yüksek makamlara kadar.

Siz bu konuda ne diyecek siniz?

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Kardeşim eline, ayağına, tekerine sağlık. Gezilecek çok yerler, mekanlar var.
    Hayalimde balkanlardan başlayıp orta Asya, Kafkaslar tüm Türk cumhuriyetlerini tamamen gezmek var.
    Gezilerinin devamını bekliyoruz. Yolun açık tekerin düz bassın.

Burada köprüden geçiyorsunuz, aşağısı da nehir yatağı, ancak su yok galiba ?
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

Motosikleti
    cbf 150
    valla bir Azeri olarak gözlerim doldu.hemde benim doğup büyüdüyüm ŞEKİyede gitmişsin.keşke merkezede gitseydin orda dünyanın başka hiç bir yerinde olmayan ŞEKİ HELVASIndanda yeseydin.en son 6 ay önce benzin 0,40-0,45 azn civarındaydı zam her yerde var malesef şimdi nerdesin?tekrar ŞEKİ QAX rayonuna yolun düşerse yardımcı olurum.akrabalarım arkadaşlarım hepsi ordalar.gezin çok güzel olmuş bu arada
    Not:bir daha ŞEKİye gidersen ŞEKİ XAN SARAYINA VE KARVANSARAYA uramayıda unutma güzel tarihi yerlerdi

---------- Post added at 01:03 ---------- Previous post was at 00:59 ----------

Alıntı TALHA ATEŞ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

1- Oraların çok ucuz olması seyahat, konaklama ve akaryakıt ihtiyacı için olumlu.

2- Sınırı geçtikten sonra RÜŞVET olayının başlaması. Öyleki en alt memurdan çok yüksek makamlara kadar.

1,evet çok ucuzdur
    2,belki arkadaşımıza denk gelmemiş olabilir ama ben rahatlıkla söyleyebilirim ki, rüşvet olayı düşündüyünüz gibi malesef. sahsen defalerce rüşvet vermediyim için işi yokuşa sürmüşlerdir

Motosikleti
    Mondial 125 KT
    Nahçıvan'dan Ermenistan' a geçince işlem gerekiyor mu? Ermenistan sorun çıkarıyor mu acaba?

Motosikleti
    cbf 150
    ermenistanla sorunsuz bir günümüz yok ki zaten.Azerbaycana gitmenin bir kaç yolu var.ilk ve doğal olarak uçakla yanlış hatırlamıyorsam 2,5 saat sürer.2-ci olarak Igdırdan Naxçıvana geçer Naxçıvandanda uçakla Bakuye gidersiniz ve ya Naxçıvana gider sonrada kara yolundan İran üzerinden gidersiniz(ama İran bildiyim kadarıyla tehlikelidir.yabancıları pek sevmezler.)3-cü olarakda Gürcüstan üzerinden kara yolu ile gidebilrsiniz.(ben otobüsle seyahat etmeyi sevdiyimden 3-cü yolu daha sık kullanırım)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Tebrik ediyorum,güzel ve keyifli bir gezi olmuş,paylaşım icin verdiğin emekler de boşa gitmemiş,eline sağlık,yolların açık ve uzun olsun.

Motosikleti
    Zontes Panther 164cc
    Alıntı TALHA ATEŞ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrik ederim çok güzel olmuş. Ben oralara çok uzağım. Bir zamanlar planlar yaptım hatta komşum oralara gidip epeyce seyahat etti. Bana anlatılan iki konu var bunları sana sorayım sen ne diyeceksin?

Talha bey ilk olarak 1-ci sorunuza cevap veriyim: Azerbeycanda yakit cok ucuz dogru 1 litre A93 0.55 azn turk parasiyla 1.2 tl,1 litre A95-ise 0.60 azn suanki fiyatlara gore.Konaklama turistler ve yabancilar icin ucuz degil,hatta Azerbeycanin unlu turistik yerlerinde 1 aylik tatil yapmanin fiyatiyla Antalyada 3-4 bazende 5 yildizli bir otelde tatil yapmanin fiyati ayni.Yol uzerinde olan resturantlar ucuz,ama tatil koylerindeki resturantlar ve yemekhane(lokanta)lar pahali sebebi ise cok kolay,bu koylerdeki turistik yerlerin yalniz yaz aylarinda calismasi ve isletmecilerin bu 3-4 ayda tum yilin parasini cikarma istekleri.Tur yaparken yol kenarindaki kamyoncu lokantalari hem ucuz hemde orta kaliteli bir hizmet sunuyor ve uygun.Ben 2 yildan fazla bir suredir Gazete ve televizyon muhabirliyi yaptigimindan her konuyla ilgilendim her akilda insanla konusdum.Rusvet olayi evet dogru Azerbeycanda rusvet cok yaygin ve bizim Yol Patrul Xidmeti yani Yol polisi dediyimiz is sahibleri rusvete cok acik,bununsa nedenleri cok ilk basta rusvet artik yillardir Azerbeycanda sistemli bir sekilde aliniyor yani hani bir laf var ya Balik başdan kokar işde Azerbeycandada durum böle yani bu rusvet sistemli şekilde polislerin amirleri tarafindan gündelik miktar koyuluyor ve bu miktari amirlerine ödemek için rüşvet aliyorlar ve Azerbeycanda ceza yiyen sürücü çok bununda nedeni ehliyet alma zamani olan rüşvet yani bir vatandaş 1000 doların civarinda bir rüşvet ödemekle B ve C katogori bir ehliyet ala biler ve nerdeyse benim bir çok akrabam ehliyeti böle yolla aldi yani abi anlayacağın rüşvet Azerbeycanda sistemli bir şekilde alinan bir şey.Ben 3 yıldan fazla bir süredir motor kullaniyorum ve benim hala bir ehliyetim yok,yani gerek duymadım.3 yillik sürede bi kere polis tarafından motoru aldilar ve 10 azn yani 23 tl civarında bir bahşişle motorumu geri aldım,nedeni ise motoru ehliyetsiz ve plakasız kullananmam egzozu delmem ve kirmizida polis arabasının karşisindan geçmem oldu Yani buranin polislerinin dilini anlarsan sorun yok abi,eger senin tüm evrakların yerindeyse korkma birşeyler olmaz.Eger Azerbeycana gelme fikrin olsa sana en uygun yolu Turkiye-Gurcistan-Azerbeycan olarak görüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:36 ----------

Gördüğünuz dağ çayi ve siyah akiyor dikkat edersiniz,çok hizli oldugu için hatta bir insani bile götürüp gide bilir.Nehirin isminden göründugu gibi Demiraparan yani Demir bildigimiz demir,aparan-da yani götüren anlamina geliyor,ilk baharda bu çayin suları çok aziyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:38 ----------

Alıntı ysn17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim eline, ayağına, tekerine sağlık. Gezilecek çok yerler, mekanlar var.
    Hayalimde balkanlardan başlayıp orta Asya, Kafkaslar tüm Türk cumhuriyetlerini tamamen gezmek var.
    Gezilerinin devamını bekliyoruz. Yolun açık tekerin düz bassın.

http://s010.radikal.ru/i314/1207/0f/c1d57299f057.jpg
    Burada köprüden geçiyorsunuz, aşağısı da nehir yatağı, ancak su yok galiba ?

[/COLOR]Gördüğünuz dağ çayi ve siyah akiyor dikkat edersiniz,çok hizli oldugu için hatta bir insani bile götürüp gide bilir.Nehirin isminden göründugu gibi Demiraparan yani Demir bildigimiz demir,aparan-da yani götüren anlamina geliyor,ilk baharda bu çayin suları çok aziyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:43 ----------

Alıntı Nicat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bir Azeri olarak gözlerim doldu.hemde benim doğup büyüdüyüm ŞEKİyede gitmişsin.keşke merkezede gitseydin orda dünyanın başka hiç bir yerinde olmayan ŞEKİ HELVASIndanda yeseydin.en son 6 ay önce benzin 0,40-0,45 azn civarındaydı zam her yerde var malesef şimdi nerdesin?tekrar ŞEKİ QAX rayonuna yolun düşerse yardımcı olurum.akrabalarım arkadaşlarım hepsi ordalar.gezin çok güzel olmuş bu arada
    Not:bir daha ŞEKİye gidersen ŞEKİ XAN SARAYINA VE KARVANSARAYA uramayıda unutma güzel tarihi yerlerdi

---------- Post added at 01:03 ---------- Previous post was at 00:59 ----------

1,evet çok ucuzdur
    2,belki arkadaşımıza denk gelmemiş olabilir ama ben rahatlıkla söyleyebilirim ki, rüşvet olayı düşündüyünüz gibi malesef. sahsen defalerce rüşvet vermediyim için işi yokuşa sürmüşlerdir
    Nicat cok tesekkur ederim xoş fikirleriniz üçün ! İnşallah Azerbeycanin tüm bölgelerini teker-teker gezcem ve yazılar hazirliycam,şuan uygun bir motor arıyorum,gelecek aydan başliycam turlarıma.Şekini çok seviyorum hem yemegini hem insanlarini hemde tarihi...ben aslım Qax rayonundan o yüzden Şekiyle komşuyuz yani....Şekinin çok gezmeli görmeli nefis yerleri var.
    Nicat bunu beğendi.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Güzel gezi tebrikler
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    emegine sağlık oaraları bize yakın ettiniz
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

Motosikleti
    Honda Transalp XL 650
    Kazasız belasız sürüşler dilerim harika bir gezi olmuş insanın imrenmemesi elde değil paylaşım için teşekkürler

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)