Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

2 Motor 2 Genç 1800 Km Yol!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese Selamlar,
    Geçen hafta yaptığımız İstanbul-Marmaris gezisini sizlerle paylaşmak istedim.Motosiklet içerikli resimlerin az olmasından dolayı kusura bakmassınız umarım.
    Bu gezimiz biraz plansız gelişti, şöyleki ;
    23 Haziranda yıllık iznime girdim.Aylardır yıllık iznimde yapacağım yolun planlarını yapıyorken, bir çok kez rota değiştirdim.Öncelikle Karadeniz sahil yolu üzerinden İstanbuldan Batuma gitmeyi istiyordum.Tabi o kadar yol ne çok kalabalık gidilir, nede tek başına.Kendime o tarihlerde müsait olan arkadaş aradım.Kime sorduysam, 23 Haziran 1 Temmuz arası mutlaka gitmeleri gereken bir sınav yada işleri vardı.Tek başıma çok eğlenemeyeceğimi düşündüğüm için gitmek istemiyorum.Baktım kimse uymuyor, bende birini kendime uydurayım, artçı alayım düşüncesine girdim Kız arkadışımla görüştüm? Tabi kız arkadaşımla gitme durumu olunca Batum ,Marmarise dönüştü.Artık sadece bizimkinin ‘’tamam ben geliyorum’’ demesini bekliyorum!Bu arada tarih 16.06.12 Pazartesi, yani benim iznin günleri istanbulda boş oturmakla geçiyor.Artçıyla gidince yanımıza çanta alma olasılığımız yok tabi, gt250r gibi racing tarzında bir motorla.Kargo firmalarına sordum, 20liraya bi sırt çantası boyutundaki çantayı yollayabiliyolar.Pazartesi yolluyoruz, Salı akşamı marmaristeki şubeden teslim alabiliyoruz.bunada ok dedik.Motoru servise götürdüm, böyle böyle yola çıkacam dedim ,yağ vs değişme vakti zaten döndükten sonraya denk geldiği için sıkıntı yok.Zincirimi gerdiriyorum Motopark Polat abinin yanından ayrılıyorum.Şimdi giysileri kargo ile yolluyoruz onda sıkıntı yok ama fotoğraf makinesi goprolar vs elektronik aletleri ne yapacağım? diyorum.Şirinevlere uğrayıp depo üstü çanta bakıyorum, 80liradan aşağı yok tabi.80liraya marmariste kaç bira içerim hesabımdan sonra vazcayıyorum.Ve daha once internette gördüğüm gibi sırt çantamı ters bi şekilde deponun üstüne bağlıyorum.Öğleden sonra bütün işleri hallettikten sonra telefon çalıyo ve kız arkadaşım beni ekiyor.Bahanesinin ayrıntısına girmeyeyim
    B planım, A planını gerçekleştirmek olduğundan öylecene kalıyorum.Pazartesi akşamdan Erkanla(Forumdaki adı : ERK4N) görüşüyoruz.Çarşamba günü katılması gereken bir davası olduğu için gelemeyeceğini söylemişti daha once.Hakime hanımın tatile gitmesi sebebiyle, dava fi tarihine ertelenmiş.Eee tabi bende bunu duyunca hemen ikna etme çalışmalarına başlıyorum.Batumu düşünüyoruz, fakat zaman kısıtlı cumartesi günü istanbulda olması gerek Erkanın, o yüzden hedef marmaris diyoruz ve bi anda kendimizi yolda buluyoruz.Salı günü akşam üstü saat 6civarında,hemen motoru hazırlıyorum.Artçım olmadığından sırt çantamı motora bağlıyorum.

Bayrampaşaya gidiyorum, Erkanın motoruda hazırladık.Onun çantayıda sabitledik

FSM de çalışma olduğunu bile bile yinede Fsm den geçiyoruz karşıya.(Neden bilmiyorum kendime bu soruyu hiç sormadım :D )
    Gebze civarında yakıt ikmali için duruyoruz, ikimizde depoları fulluyoruzki birdahaki yakıt için duruşumuz eşit olsun.Bu arada motorlardan bahsetmedim hiç.Resimlerde görmüşsünüzdür motorların ikiside ST GT250R 2012 model, iki farklı yeni renk.
    İzmitte otobandan ayrılırken sanırım son çıkıştan çıktık ama çıktık yani.Halbuki o yol çok tatlı ve güzeldi ankaraya kadar gitsek iyi gelirdi Bursaya vardığımızda 2. Molamızı veriyoruz.Molalarımız gerekli değil, aslında tamamen keyfi.Bursada çorba içtikten sonra yola devam ediyoruz.

Motor üstünde internete gireken biraz fazla rahatımdır :D
    Koruma olarak yanımıza dizliklerimizi alıp almama konusunda çok tereddütte kalsakta,şeytana uyup dizliklerimizi almadan çıkıyoruz yola.Bende tulumda var fakat bu yolda deri tulumu giyersem eğer 5kg daha zayıflamış olarak varırım Marmarise.O yüzden tulumu soğukta giymek daha işime geliyor.Biraz apaçiyiz işte :D
    İstanbuldan 6.30gibi çıktığımız için gece gidiyoruz, hava oldukça güzel ne soğuk ,ne sıcak.
    Gece 2 gibi İzmire varıyoruz ,izmire girişteki virajlar beni benden alıyor.Shinkolarımla veriyorum coşkuyu, veriyorum coşkuyu ama sonrasında dizliklerimin olmayışı bir güvensizlik veriyor ve fazla yatamıyorum.(Yol boyunca bunun eksiğini çok hissedeceğim)
    İzmirin köprülü otobanı çok hoş ,Türkiyeye özgü bir yol gibi değil.Bilgisayar oyununda gibi hissettim kendimi.Malesef hiç resim çekmemişiz.

Alsancak sahilde 40dk kadar dinleniyoruz.İzmirde arkadaşla görüşecektim oda geç saatte gelemiyormuş (Kızlara güvenme 2 )
    260km kadar yolumuz kaldı, buradan sonra marmaris tabelasına kadar non stop devam

Ve marmaristeyiz ama gecenin köru olduğundan flaşlı bile tabela altı resmimiz tırt çıkıyor :D
    Marmaris ,gecenin 4ünde boş caddeleriyle adete bir avrupa şehri gibi görünüyor bana.. 4yılda o kadar değişmiş ki caddeleri cadde üzerindeki ışıkları vs herşey mükemmel.Sahil caddesine giriyoruz rezarvasyonumuz yok tabiki! :( kafamıza gore bir taksici tavsiyesiyle, bir iki otelden fiyat alıyoruz… ama 10saatlik yolun verdiği yorgunlukla 2.sorduğumuz otele atıveriyoruz çantaları :D
    Denize yaklaşık 10metre kadar, balkondan deniz manzaramız var sayılır, fena değil fiyatıda uygun.

Sabah kalkıyorum yukarıdan gtrlar müthiş duruyor.Hedefe ulaşmanın verdiği keyif pahabiçilemez.

buda otel odamızdan deniz manzarası ehuehu :D

Sabah kalkıp kahvaltımızı yaptıktan , motorları otel önünde yıkadıktan sonra zincirleri yağlıyoruz.

Ne yazıkki marmariste motosikletle pek resmimiz yok, buradan sonra motosiklet bizim için sadece ulaşım aracı oluyor.

Yemek yediğimiz mekanın önünde aras kargo sponsorluğunda bir fotoğraf

Marmaristen birkaç manzara fotoğrafı

Marmariste her 4scooterlıdan 1tanesi bayan Bu çok hoş birşey.İstanbulda Etiler-beşiktaş civarı dışında bayan motosiklet kullanıcısı görmek imkansızdır.
    Bu hanfendide motosikleti üstünde oldukça şık

İçmeler plajı

Bu elektrikli zımbırtıları turistler çok seviyor saati 20-25tl den kiralıyolar.İşte aile saadeti fotoğrafı

Erkanın bir arkadaşı aracılığıyla Horse Safari ye katılıyoruz.

Burada uzun zamandır yapmak istediğim ata binme tecrübesini uzuncaya yaşamış oluyorum işin özü bu!

Birkaç asır geç doğmuşuz yapacak birşey yok..

Marmariste sahilde liman tarafı (limanmı deniyor bilmiyorum teknelerin durdugu taraf) orada bir yer varki, resmen scooter cenneti.. abartısız 200tane motor park halinde
    Bundan sonraki günlerde malesef motosikletle ilgili hiç fotoğrafımız yok.Dönüş yolumuzuda aynı güzergah üzerinden yaptığımızdan 1kare bile çekmemişiz.kişisel fotoğraflarlada sizleri sıkmak istemem
    Sonuç olarak çok keyif aldık, 2 motor 2 Genç 1800 km yol yaptık.
    Motorlarımızın oturuş pozisyonu bizi yordasa ,tutkumuzun önüne geçemedi..
    Önemli olanda buydu zaten.

Raporumu okuyup keyif aldıysanız teşekkür ederim.Yorum yapmayı unutmayın
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    kızlara güvenmeyeceksin ama her seferinde güvenmek isteyeceksin.............
    erro bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

nedenamaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    olmadı Ali !
    Tam resimlere kaptırmıştım kendimi aniden bitti
    gösterip vermemek gibi bişey oldu

Güzel gezi olmuş. Daha güzelleride nasip olur inşallah
    Dur, dinle. Hep konuşursan hiç bir şey duyamazsın.
    http://www.inciswf.com/korkuttunpic.swf

Motosikleti
    Sağdan Soldan Takılıyoruz işte >
    Gaz var fren var cayır cayır sürerler tabi
    İmza Yok ::tutkuy:: ::xs22:: ::gazla::

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kızlara güvenmeyeceksin ama her seferinde güvenmek isteyeceksin.............
    Genelde kızlar bunu erkekler için söylerler ama iki taraf içinde geçerli bir söz,kısır döngü
    Alıntı nedenamaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olmadı Ali !
    Tam resimlere kaptırmıştım kendimi aniden bitti
    gösterip vermemek gibi bişey oldu

Güzel gezi olmuş. Daha güzelleride nasip olur inşallah
    Gösterip vermemek biz Türklere özgü birşey
    Sanırım kendimi yola adapte ettiğimden, fotoğrafla pek ilgilenmedim yol boyunca.Yoksa, 100km için en az 400kare çekerim
    Alıntı AKsaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gaz var fren var cayır cayır sürerler tabi
    Fitesimiz bile var

Motosikleti
    Sağdan Soldan Takılıyoruz işte >
    Alıntı Ali Feyizoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genelde kızlar bunu erkekler için söylerler ama iki taraf içinde geçerli bir söz,kısır döngü

Gösterip vermemek biz Türklere özgü birşey
    Sanırım kendimi yola adapte ettiğimden, fotoğrafla pek ilgilenmedim yol boyunca.Yoksa genelde 100km için 400kare çekerim

Fitesimiz bile var
    Bayanlar için demiştim
    İmza Yok ::tutkuy:: ::xs22:: ::gazla::

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    Süpersiniz gerçekten yolunuz hep açık olsun kazasız belasız inş.

Bayanlar için demiştim
    Belirtmedin eror verdik yahu Marmaristeki araç sürücüleri motosikletlere çok alışkın olduğundan, taksicisinden tut minibüscüsüne hepsi sık sık aynalarını kontrol ediyorlar.Şehir içinde motosiklet kullanırken kendimi çok rahat hissettim.Birgün istanbuldada motosiklet sayısı, araçlara oranla bu seyiyeye gelirse.. aynısının istanbul içinde gerçekleşeceğini düşünebilmek güzel.Çünkü İstanbulda saygınlık görmek istiyorsanız 4silindiriniz olması gerek, bazen onu bile farketmiyor öküzler
    Alıntı marefb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süpersiniz gerçekten yolunuz hep açık olsun kazasız belasız inş.
    Teşekkürler

nedenamaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bayanlar için demiştim
    http://inciswf.com/errorr.swf
    Nicat bunu beğendi.
    Dur, dinle. Hep konuşursan hiç bir şey duyamazsın.
    http://www.inciswf.com/korkuttunpic.swf

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Facebook'ta görmüştüm..
    burda anlatımlı olunca nedense bir daha baktım...
    kardeşime kazasız belasız binlerce kilometre yapması temennisiyle...
    tekerinize sağlık...

Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Facebook'ta görmüştüm..
    burda anlatımlı olunca nedense bir daha baktım...
    kardeşime kazasız belasız binlerce kilometre yapması temennisiyle...
    tekerinize sağlık...
    Saolasın kardeşim
    Facebookta kuru kuru resim oluyor, blog tarzı zor cidden

Faruk.UZN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Facebook sayesinde bütün resimleri görmüştüm ama buradan okumakta zevkli oldu.
    Allah kaza bela göstermesin nice gezilere aga.
    Asayiş berkemal

Alıntı Faruk.UZN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Facebook sayesinde bütün resimleri görmüştüm ama buradan okumakta zevkli oldu.
    Allah kaza bela göstermesin nice gezilere aga.
    Eyw saolasın faruk

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Şu at deneyimini bende yaşamak istiyorum yaa

barisayd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel bir gezi olmuş

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gezi çok güzel olmuş, yakında ben de İstanbul-İzmir-Ankara-İstanbul turuna çıkacağım. İnşallah kazasız belasız geçer bu gezi gibi. Yaptığın harcamaları yazar mısın(Benzin, otel vs.)? Rapor için teşekkür ederim

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Güzel gezi olmuş fotolar az ama yine de memleketimden bir kaç fotoğraf görmek hoşuma gitti. Daha ben gidemedim memleketim olmasına rağmen siz taa İstanbullardan gelmişsiniz tebrik ederim. Yolunuz açık olsun
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Az olmuş fotolar ama güzel gezi olmuş :D
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keşke bu seneki tatilimi iki tekerle yapabilsem...
    Ninja

Alıntı barisayd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir gezi olmuş
    Saolun hocam
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezi çok güzel olmuş, yakında ben de İstanbul-İzmir-Ankara-İstanbul turuna çıkacağım. İnşallah kazasız belasız geçer bu gezi gibi. Yaptığın harcamaları yazar mısın(Benzin, otel vs.)? Rapor için teşekkür ederim
    Teşekkürler,en fazla 4.20litre, en az 3.30litre gibi bi yakıt tüketimim oldu.Konaklama kalacağınız yere göre değişiyor, kişi başı ücreti 30-100tl arası birçok yer mevcut.Onun dışında yapılacak harcamalarda bütçeye göre tabiki,tekerin düz bassın
    Alıntı zongoku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi olmuş fotolar az ama yine de memleketimden bir kaç fotoğraf görmek hoşuma gitti. Daha ben gidemedim memleketim olmasına rağmen siz taa İstanbullardan gelmişsiniz tebrik ederim. Yolunuz açık olsun
    Teşekkürler.
    Alıntı my91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az olmuş fotolar ama güzel gezi olmuş :D
    Teşekkürler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)