Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ermenek kampı

Motovento
    REKLAM ALANI
    33mersin33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250
    Mehmet beyin (pardus33) organize ettiği Ermenek motosiklet kampına katılmak için Mustafa abi (canere) ile telefonlaşıp Cuma sabahı birlikte gitmek için sözleştik. Ben geç kalmamak için Perşembe gününden motosikletimi yükledim. Cuma günü sabahı Mustafa abiyle tekrar telefonlaşıp motorumu almak için garaja indim. Hadi bismillah deyip marşa bastım ama gır gır gır dedi çalışmadı. Bu gır gır gır ların sonunda aküde bitti hepten kaldım ortada. Hemen aküyü söküp götürüp şarj ettirdim geldim taktım. Tekrar bastım marşa yine gır gır gır dedi bir türlü gın gın gın demedi yine bitti akü. Mustafa abiyi arayıp onun gitmesini beni beklememesini söyledim. Bir usta buldum şarj makinesi ile birlikte aldım geldim aküyü tekrar şarj ederken usta arızayı buldu. İmmobilizer devreye girip elektriği kesmiş kırmızı anahtarla sorunu çözüp motosikleti çalıştırdık ama saat 15.30 oldu. Motosikletimi tekrar yükleyip saat 16.00 da yola çıktım. Karanlığa kalmamak için giderken çok resim çekemedim.

Motosiklet çalıştı yola çıkıyorum

Ermenek e saat 21.30 civarı vardım. Ancak devriyedeki polis arkadaşlarımın yanlış yönlendirmesi sonucu Karaman tarafına Balkusan a doğru tırmanmaya başladım yaklaşık 15 km kadar gittim hava 9 dereceye düştü yazlık mont ile iyice üşüdüm. Yolda bir tane Allahın kulu yok. Derken ileride bir araba ışığı gördüm biraz hızlandım arabaya yetiştim yanına gelince durması için işaret ettim ama adam durmuyor neyse bir şekilde durdurdum adama yol soruyorum ama adam bu seferde camı açmıyor duyamıyorum. Adam camı açtı yol sordum bir şeyler söylüyor ama ben yine duymuyorum hemen kaskımı ve kulak tıkaçlarımı çıkardım ve adamla anlaşabildik yanlış geldiğimi geri dönmemi ve Mut yolundaki orman parkına gitmemi söyledi yani geldiğim yol geri döndüm 6-7 km kadar indim baktım karşıdan iki tır aracı geliyor öndeki dozer yüklü virajı dönmeye çalışıyor durdum bekledim tır virajı dönerken dorsenin öndeki tekeri köprüden düştü tır kaldı yol kapalı bende kaldım diğer tarafta bekledim tırı çıkardılar üç beş manevra ile tırı köprüden geçirdiler yol açoldı ve ben devam edip Ermeneğe geldim hemen bir lokanta bulup karnımı doyurdum

Sağ salim kamp alanına vardım ve ateşin başına oturdum motorumu ayaklığına alan ve çadırımı kuran Bülent e çok teşekkür ederim.

Ertesi gün sabah

Hatay dan Mustafa nın yarım porsiyon çadırı (parası yetmediği için şimdilik yarısını almış parayı tamamlayınca diğer yarısınıda alacakmış)

Bülent Mustafa Telli ağabeyimin motorunu test ediyor ama Feri arkasından gel buraya düşüp bir yerini kıracaksın diye bağırıyor

Dil festivali etkinliklerine katılmak için Ermenek şehir merkezine geliyoruz

İki motosiklet duayeninin yanındayım Sıtkı GÜVEN ve Hakkı ORUN

Hatay dan Edip beyle beraberiz

Mustafa ağabeyle nöbeti devraldık

Yakıt alıp kamp alanına döndük Tarsus dan Kanber bey eşi ve torunum geldiler

Yarım porsiyonluk çadırın sahibi Mustafa (kendisi çok muhterem bir kardeşimizdir o kadar şakamıza hiç kızmadı)

Torunum Esma

Atalarımız yemekten sonra ya kırk adım atacaksın ya sırt üstü yatacaksın demiş ikincisi daha kolay geldi

Sertaç ile hasret giderdik

Sıtkı bey künefe yapım çalışmalarına başladı. (mütevazi kişiliğiyle hiç üşenmeden o kadar kişiye yetecek kadar künefe yaptı kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum)

Künefenin altı pişti Sıtkı bey büyük bir maharetle künefenin altını üstüne çeviriyor

Yarım porsiyon çadırlı Mustafa künefedende yarım porsiyon yedi

Mersin den Bora mangal yakma çalışması yapıyor

Konya dan Muhammet arkadaşını ikna edebilmek için ne dil döküp lügat parçalıyor

Yakıştımı acaba

Bülent Ferinin dırdırından bıkmış yatağını taşıyor

Ermenek belediyesinin ikramı arabaşı çorbası (Belediye Başkanına çok teşekkür ediyorum)

Volkan yemekten sonra yediklerini sindirmeye çalışıyor

Cumartesi akşamı dostlarımla aynı masadayım

Ertan bey ateşi canlandırıyor

Serdar bey hiç üşenmeyip Eskişehir den çıktı geldi bizleri çok mutlu etti

13.05.2012 Pazar sabahı kahvaltı edip dönüş yoluna çıkıyoruz

Gülnar da yağmura yakalanınca lokantaya sığındık hem yemek yedik hem yağmurun durmasını bekledik

Silifke de Erdinç beyin yanına uğrayıp çayını içtik kendisine teşekkür ediyorum.

Serkan tutulan omuzlarıma biraz masaj yaparak dinlenmemi sagladı kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum

Otobanın kenarında biraz dinlendim

Bir gezimi daha kazasız belasız tamamlayıp sağ salim evime döndüm. Çok mutlu olduğum bir kamp oldu. Mehmet beye organizasyonu yaptıgı için Sıtkı beye künefe için Erdal beye çiğ köfte için Kaan beye sazı ile gönüllerimizi fethettiği için Ermenek belediye başkanına bize yer gösterip tatlı ve çorba ikram ettiği için tüm arkadaşlara katıldıkları için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bir başka gezimde görüşmek üzere kalın sağlıcakla.
    harun27 ve umurcan bunu beğendiler.
    YAMAHA X MAX 250

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    quezzap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Güzel kareler.. Güzel bir Kamp olmuş.
    Kim olduğumu biliyormusun ? O zaman sus dalgana bak !

speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Geçen sene gecelediğim yerleri görmek çok hoş oldu,teşekkürler.
    Esas güzel olan resimlerse sizin torunun (Allah esirgesin bir harika)Diğeri ise geçen seneden beri haberini alamadığım,neşeli insan Hakkı bey di,sağsalim ve değişmeyen yüzü ile poz vermiş.
    Paylaşım için tekrar teşekkür ederim,bir anda kendimi orada hissetttim.

teocan94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Maşallah Güzel Macera Olmuş
    Allah İlerde Bize de Nasip eder İnşallah

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    mükemmel ötesi bir paylaşım ve çok güzel kareler,emeğinize yüreğinize sağlık..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    güzel bir kamp olmuş.paylaşım için teşekkürler ahmet kardeş.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    özellikle pankartlarda verilen mesajlar çok hoş
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

Ali Sungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 125 cc
    Allah her zaman yüzlerinizi güldürsün inşallah...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)