Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

39.4 km -Mini- Gezi

Motovento
    REKLAM ALANI
    arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Merhabalar..

Dün (7 Nisan 2012) havaların biraz güzel olmasıyla -kısa da olsa- ilk gezimi yapalım dedik..

Artçım @CbrBerke ile.

2-3 gün aramızda konuşup, "ulan yağmur yağmasa bari", "kesin fırtına çıkar biz gitmek istediğimiz için", "yolda bizi kıstırmasınlar?" gibi pesimistik düşünceler arasında gitmeye karar verdik. Hava durumuna bakınca da bulutlu ve 25 derece gibi bir hava gösteriyordu.. Ve biz de gitme kararımızı verdik.

Toplamda 39.4 km lik bir -mini- gezi oldu. Ama eğlenceliydi..

Genel olarak rotamız buydu:

Planımız:
    Lüleburgaz'dan çıkış, tarla manzaraları eşiliğinde önce Eskibedir köyü. Ovacık - Eskibedir arasında ağaç altı, gölgelik bir mekanda mola vermek.
    Moladan sonra Ovacık Köyüne hareket. Oradan Müsellim köyüne hareket. Kafamıza göre Ovacık veya Müsellim de köy kahvesinde çayımızı içip Lüleburgaz'a dönüş.

Gerçekleşen:
    Lüleburgaz'dan çıkış, tarla manzaraları eşiliğinde önce Eskibedir köyü. Ovacık - Eskibedir arasında ağaç altı veya gölge olmayan yine ufak ağaççıklarla çevrili demir yolu yakınında bir yerde mola. Ovacık köyü, Müsellim köyü. Müsellim köyünde köy kahvesi havası olmayan bi iki mekan olduğu için, yine Ovacık köyüne doğru gazlama, orada meraklı(?) bakışlar çevresinde çayımızı içmek ve geldiğimiz yoldan dönüş..

Gelelim Fotoğraflara...

Önce bitanem PCX'imin karnını doyurmak gerekli tabii kide. Çünkü 4 gündür benzin uyarı ışığı yanıp sönmekteydi..

Benzinlikte.
    Artçım @CbrBerke

Bendeniz @arca94 (Saçlarım rüzgarlı bi gezi olacağının sinyalini vermeye çalışmış..)

Karnı tok, sırtı pek.. Yol için hazır.

Yol üzerindeyken fotoğraf çekmedik maalesef..

İlk köyümüze vardık.. Eskibedir Köyü..

CbrBerke

Ben

Geçenlerde forumda tartışılan motosikletliler arasındaki sembol muhabbeti.. İki teker anlamındaki işaret..

Yollar gidişine herkes duruşuna..

"Oğlum bu bagaja zorlasan ben bile sığarım lan"

Köstebek yuvası mis gibi (?) yollarımız..

Az da olsa bi yeşillik insanı kendine getiriyor..

Mis gibi (?) gübre kokusu..

Ardından ilk mola yerimize geliyoruz.. (Haritada yerimizi bulamadım tam yeri söyleyemiyorum o yüzden)

Hem kendine hem bize gölge yapması asıl amacımız.

Fotoğrafçı adam her türlü sanatsal çalışma yapmalı tabii ki.

Motosiklet ve yeşillik ayrı bir güzellik.. Tabi motosiklet te benim PCX'im olunca..

Soyunmanın vakti gelmişti.. (Hava sıcak ve üstümüzde mont olunca biraz sıcakladık, @motorkafa ilk aklından geçirdiğin şey için yaptım bu açıklamıyı )

Ne siz sorun ne ben söyleyeyim.. Ya da söyleyeyim.. "Neden bacaklar?" tripot almayı unutunca kaskın üzerine makineyi sabitleyip, zamanlayıcıyı başlatıp 10 sn içinde koşup pozumu vermeyi düşünürken.. Kadrajı ayarlamayı unutmuşum..

Burada da kadraja biz uyduk.. (Benim saçlar ikinciye sinyali veriyor..)

Yine sanatsal çalışmadan olmaz.. "Motorcu doğayla iç içe olmalıdır.."
    Siz doğaya saygı duyacaksınız ki.. O da sizi nimetlerinden faydalandırsın.

Kendimi de vizörden göstererek reklamımı yapmış oluyorum..

Gangsta yeah!

Çılgınsın Meeen!

Yola devam.. Ovacıktayız.
    Ovacık'a kafam girsin gibi olmuş ama.. Böyle algılamayınız lütfen.

Hiç yorgunluk belirtisi yok, "Hala çakı gibiyim bin üzerime gazla beni" der gibi..

Ben yanıma aldım Ovacık'ı..

Peace beyler..

Ovacığın yolları taştan.. Sen çıkardın beni başt.. Öhöm neyse iki erkeğiz, arkamdaki artçının dayamasını istemem..

Çayın ve yolculuğun güzelliği.. Ne kadar da mesut baksanıza?

Beni sanki yol biraz yormuş.. Ne yolu yahu.. Dershanede sabahçıyım, akşam geç yattım az uyku çok gündüz oldu.. Yoksa yolda içim kıpır kıpırdı yani..

Artık haritaya mı bakıyor, karı kıza mesaj mı atıyor (motosikletin doğal afrodizyak etkisi.. Lan?! Bu herif yol boyunca bana?) bilemem..

Çılgınsın meen! Part II

Tabi bu sırada kahevede otururken yanımızdan geçen herkes "hoşgeldiniz" diyip durdu.. Nedeninin anlamadım..
    Ama gözleri hep üzerimizdeydi nedense..?

Burada gezimizin yol fotoğrafları bitmiş bulunuyor.. 3 köylük geziden ne fotoğraf çıkacak ki?

Şimdi de yakında iki motosiklet olarak çıkacağımız gezilerin ikinci motosikleti ile benim pcx'imin fotoğrafları var.

Yani Iron Tires M.C burada.

Uploaded with ImageShack.us

Honda '11
    PCX & CBR125

Vee gezi sonu tripmetrem.. Tam tamına 39.4 km lik bir gezi olmuş..

Eğlendiğimiz, gezdiğimiz, gazladığımız -mini- gezimiz bu kadar..

Yakında hep beraber kalabalık uzun gezilerde görüşmek üzere..

Bu arada PCX off-road videolarımız da var.. PCX in ne mükemmel bi motosiklet olduğunu gösterir nitelikte.
    Onlarda yakın bi zamanda eklenecektir..

Saygılar, Sevgiler, Teşekkürler..
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    ahh ahh güzel trakyam özlemişim seni, resimler bir harika, paylaşım için teşekkürler.

Motosikleti
    Honda CBR125R
    Cok tesekkür ederiz .

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel gezi olmuş elinize,kolunuza,başınıza,saçlarınıza sağlık. Bu arada Pcx sandığımdan daha büyükmüş.

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı c3nk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahh ahh güzel trakyam özlemişim seni, resimler bir harika, paylaşım için teşekkürler.
    Trakya candır ya.. Teşekkür ederiz..

Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi olmuş elinize,kolunuza,başınıza,saçlarınıza sağlık. Bu arada Pcx sandığımdan daha büyükmüş.
    Saçlarıma laf yok kendi dnaları var onların benimle bazen geceleri muhabbet bile ediyorlar..
    PCX evet ben de ilk geldiğinde vay be demiştim fotoğraftakinden bayağı büyükmüş. Bir de üstüne binince anlıyorsun büyüklüğünü, güzelliğini..
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    -arcadiril.blogspot.com-

arca bugün bir sürü geziyi kaçırmışım, seninkini de bunlara sayıyorum çok güzel, yolunuz açık olsun.

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı Tekir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arca bugün bir sürü geziyi kaçırmışım, seninkini de bunlara sayıyorum çok güzel, yolunuz açık olsun.
    Kaçırmışım derken? PCX'i yolda denemiş olduk işte.. Teşekkür ederim.
    -arcadiril.blogspot.com-

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    bu tarafa akaydınız ya doyardınız gezmeye güzel gezi olmuş maksat hava almaksa 39-40 km farketmez tekerinize saülık
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel hava, güzel manzaralar, güzel çekim, güzel gezi. bu arada "neden bacaklar" isimli çalışman çok güzel olmuş bazen öyle şeyler oluyor, bir sürü şey ayarlıyosun ama ana ayarı yapmayı unutuyorsun, bana da çok oluyor
    Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık da ölüme götürür.Yavuz Sultan Selim
    Cesaret on kısımdır, biri korkmamak, dokuzu dikkat ve ihtiyattır. Hz.Ali

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu tarafa akaydınız ya doyardınız gezmeye güzel gezi olmuş maksat hava almaksa 39-40 km farketmez tekerinize saülık
    Gün gelecek yanına gelicem İrfan aga.. Kaçarın yok benden gelicem çayını içicem motoruma baktırıcam Şaka bi yana böyle böyle ailemi yolculuk yapmama hazırlıyorum böyle ufak ufak.. Sonra zamanı gelince de ooh..

Elimizdeki imkanlarla 40 km işte iyi güzel hoş oldu.. Yolda olmak zaten motosikletin tek amacı değil mi ?

Alıntı fusuy364 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel hava, güzel manzaralar, güzel çekim, güzel gezi. bu arada "neden bacaklar" isimli çalışman çok güzel olmuş bazen öyle şeyler oluyor, bir sürü şey ayarlıyosun ama ana ayarı yapmayı unutuyorsun, bana da çok oluyor
    Çok teşekkür ederim.. Aslında daha fazla fotoğraf çekmek isterdim de.. Şimdi iki kişi, motoru durdur, in, soyun, çantadan makinayı çıkar, poz ver, çek, toplan çalıştır filan.. Başka gezilerde yaparım dedim.. ya da dslr yerine kompakt bi makina da alırım yanıma daha kolay olur..

Bacaklar tam bi komedi ya.. Herşeyi ayarla diyaframı, esntantaneyi, isoyu, ışığı osunu busunu.. Kadrajı ayarlama..

Teşekkürler..
    -arcadiril.blogspot.com-

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arcacım kahvedekiler sizi yabancı gördüğü ve (tipinizden dolayı ) merak ettiğinden hoşgeldiniz demiştir. Kötü bir niyetleri yok yani güzel gezi olmuş valla tekerine sağlık

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Güzel gezi olmuş. Tebrikler...
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arca çok gezme, motora çok binme, spora başla
    Kazasız belasız nice geziler efem
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arcacım kahvedekiler sizi yabancı gördüğü ve (tipinizden dolayı ) merak ettiğinden hoşgeldiniz demiştir. Kötü bir niyetleri yok yani güzel gezi olmuş valla tekerine sağlık
    Aynen ya.. Zaten daha köye girdiğimizde bütün köy kafasını uzatıp baktı noluyo diye.. Ee motorun tipi de marjinal olunca.
    Çay içerken amcanın biri herhalde yanındakilere sordu dizlerinde ne var diye. Yanındaki diğer amcalarda ona açıklama yapıyorlardı dizlik işte takmış gençler dizlerini korusun diye..
    O diilde hakikaten hayvan gibi kilo almışım ya.. Şu zaman biraz hafiflesin spor salonunda fitness filan başlıcam. Kilo vermek lazım. Arkadaşın cbr125 i denedim hiç rahat kapanamıyom motorun üzerine..
    Çok sağolasın nice beraber uzun gezilere..

Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi olmuş. Tebrikler...
    Teşekkürler üstadım.. Sizin geziler kadar olmasa da biz de nacizane bi iki bi şey yapalım dedik..

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arca çok gezme, motora çok binme, spora başla
    Kazasız belasız nice geziler efem
    Orasını karıştırma zaten sınav stresi, deshane, okul, kurs derken hayvan gibi kilo aldık.. Spor buralarda yapmam zor anca spor salonu.. Ona da zaman yok..
    Çok teşekkürler, nice beraber gezilere efeem..
    -arcadiril.blogspot.com-

sinka251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    güzel gezi çorluya yolunuz düşerse birer expreso içeriz

paylaşım için teşekkür ederim...oraları gezip tozmayı çok isterdim...tekerinize sağlık...

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yav resimler çok süper neyle cektiniz güzel gezmişiniz herhangi bir pazar günü çorluya geldiğinizde tanışmak isterim (diğer günler çalışıyorum )

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Gezinin kucugu buyugu olmaz dedirten kareler.
    Ayaginiza saglik.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iki kişi artçı ve sürücünün boy kilo durumuyla seleye sığısma/sıkışma konfor durumu ne alemde? gerçi bunun için kısa bi gezi ama 140-200 km ağrı sızı testi için daha uygun

daha büyük ve uzunlarına inşallah gezi olarak...

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki kişi artçı ve sürücünün boy kilo durumuyla seleye sığısma/sıkışma konfor durumu ne alemde? gerçi bunun için kısa bi gezi ama 140-200 km ağrı sızı testi için daha uygun

daha büyük ve uzunlarına inşallah gezi olarak...
    Konfora gelirsek fotoğraflardan da anlıyacağınız gibi benim biraz fazlam var -biraz?- Ufak bi mesafe de ben artçı arkadaşım sürücü oldu ben arkada pek rahat edemedim döt biraz büyük olunca ama arkadaşım ben gayet rahattım dedi.. Yani sığışmada hiç bi problem olmadı gayet rahattık.. Bi tek arkadaşı almaya ilk gittiğimde benim çanta ile arkama binince.. Ben öne o arkaya kaymak zorunda kaldı o zaman biraz rahatsızdık.. Çantayı alt bagaja koyunca rahatladık.. Bagajım da büyüktür yani.. İki oda bi salon, bi de tuvalet..

Evet biraz kısa bi gezi oldu ama.. Aslında ana hatlarıyla bakınca iki kişi -vücut ölçüleri normal insan boyutunda olunca- çok rahat seyahat eder gibime geliyor..
    Bu yaz hayırlısıyla iğneada'ya gideceğiz babamla.. Ama sanırım motorlardan biri burgman olacak. 100-150 km yol. Rahat rahat çift motor.. O zaman da yazarım gezimi ayrıntılarıyla..
    Hep beraber nice uzun gezilere..

Çok teşekkür ederim.

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezinin kucugu buyugu olmaz dedirten kareler.
    Ayaginiza saglik.
    Motorcu için amaç yolda olmaktır zaten.. Yalan mı? Aslında daha da fazla fotoğraf çekmeyi düşünüyorduk ta.. Malum motoru durdur, in, soyun, makineyi çıkar, çek filan.. Zor geldi.. Belki bi dahaki gezi de yanıma kompakt küçük bi makine de alırım. Kolay olur en azından.
    Çok teşekkür ederim..

Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav resimler çok süper neyle cektiniz güzel gezmişiniz herhangi bir pazar günü çorluya geldiğinizde tanışmak isterim (diğer günler çalışıyorum )
    Benim Dslr makinayla (Canon EOS 500D) ile çektim.. Çorluya ara sıra geliyoruz dayımlar orada oturduğu için.. Uygun bi zamanda geldiğimde ben de tanışmak isterim..
    Çok teşekkür ederim..

Alıntı brds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    paylaşım için teşekkür ederim...oraları gezip tozmayı çok isterdim...tekerinize sağlık...
    Yolunuz buralara düşerse gezeriz hep beraber neden olmasın.. Gerçi o kadar yol yapıp geldikten sonra da bu köyler pek ilgi çekici gelmez gibime geliyor..

Çok teşekkür ederim..

Alıntı sinka251 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel gezi çorluya yolunuz düşerse birer expreso içeriz
    İçeriz ya neden içmeyelim ama ben kafelette içerim içersem Şaka bi yana zaten çorluya çok gidip geliyoruz, ama genelde arabayla..
    Bu yakınlarda da motorların ikisini beraber 1000 bakımına getiricez.. Anca o zaman geliriz tahmine..

Ama uygun olursam bilgilendiririm sizi..

Çek teşekkür ederim..
    -arcadiril.blogspot.com-

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler