Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBF 150 - 3000 km ve 9 gün

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    01 Yamaha Virago XV535
    Öncelikle bu yazıyı geziden çok sonra yazdığım için üzgünüm. Erteleye erteleye 9 ay olmuş.

CBF 150 uzun yol motoruyla alakası olmayan bir motosiklet ama çok az yakması; benim de öğrenci olmam düşük cc yi bir avantaj haline getirdi. Biraz da başlamak bitirmenin yarısıdır diyerek ve kafamda bir rota olmadan yola çıktım.

1.Gün:
    Uzun süre geçtiği için saat kaçta çıktığımı hatırlamıyorum. Ama sabah saatleriydi. marmara ereğlisi civarında yağmur damlaları düşmeye başlıyor biraz yağmur yiyorum ama keyfime diyecek yok. Tekirdağ civarında kask camıma yapışan böcekleri silmek hem de karnımı doyurmak için duruyorum. Bir porsiyon tekirdağ köftesini götürdükten sonra yola koyuluyorum bir kesinlik var artık rotamda denizi görerek gitmek istiyorum bu konuda kararlıyım. Ayrıca muhtemelen ayvalığa kadar gideceğim henüz kesin bir karar vermiş değilim yorulunca dururum diyorum kendi kendime. Yanımda güzel bir harita var ama ben iyi okuyamıyorum. Kumbağ'dan sonra karşıma toprak bir yol çıkıyor hemen başında bir klübe var çoluk çocuk bir abi mangal yapıyor ona bu toprak yol ne kadar böyle devam ediyor diye soruyorum o da 5 10 dakkaya bitiyor deyince devam etme kararı alıyorum. Yol önce fena değil 10-20km hızla gidiliyor sorun yok ama yol 30 dk geçmesine rağmen bitmiyor bitecekmiş gibi de gözükmüyor. Burnuma müthiş kokular geliyor ama motor altımdan hafif hafif kaymaya başlıyor altımdaki toprak yol artık ıslak. Neyse fazla uzatmayayım ama şunu söylemem gerekiyor. Orada bi duygu var; telefon çekmiyor, araba geçmiyor ve yol bitmiyor ama garip şekilde bu sizi korkutsa da hoşunuza gidiyor. Toprak yol 30 km sonra bitiyor bitmesine 20 metre kala ıslak toprağı öpüyorum aynaları düzeltip devam ediyorum. Geliboluya kadar güzel bir yol var deniz görüyorum, güneş yavaş yavaş batıyor bir yandan tarlaları bir yandan güneşin batışını izliyorum. ve Geliboludan Lapseki'ye oradan da gece berbat olan edremit yoluna geçiyorum. Çok aç ve yorgunum. iniş çıkışlar virajlar ve gecenin nemli soğuğuyla üşüyorum ayrıca altımdaki kot ve çoraplarım . Burhaniye civarında kırmızı ışıklarda dururken sağımdaki köfteciyi fark ediyorum bir yarım köfte 2 çay dan sonra ayvalığa kadar durmuyorum.
    Ayvalığa gece 2 gibi varıyorum. Sahilde mehtabı izleyerek biraz yürüyorum ve artık uyku vakti.

[IMG][/IMG]
    Başımın belası toprak yol

[IMG][/IMG]
    Lapseki feribotuna giderken gelibolu ya varmak üzereyim.

Lapseki feribotu.

2.Gün: Dünün yorgunluğu hala üzerimde birgün daha ayvalıkta kalmak akıllıca annanemde kaldığımdan barınma ve yemeye para vermiyorum. Cunda adası ve ayvalık çevresini gezmeye ayırıyorum bu günü. Tabi motorun zincirini temizleyip yağlıyorum. Motor yağının kmsi gelmedi. Seviyesi ve rengi de iyi gözüküyor.

3.gün: Eski bir arkadaşı aradıktan sonra İzmirdeki evinde beni ağırlayabileceğini söylüyor. Ayvalıktan izmire geçip orada bir gün kalıyorum.

4.gün Aydın otobanına çıkıoyrum otoban tüm o yollardan sonra iğrenç geliyor ayrıca inanılmaz bir sağanak başlıyor ve iliklerime kadar ıslanıyorum. Karayolları müdürlüğünün çayhane tarzı bir tesisine kendimi zor atıyorum. Yağmur diniyor ama birçok şey için çok geç artık ıslağım ve antalyaya kadar gitmek istiyorum. Şanslıyım çünkü otobanı geçtikten sonra güneş açıyor tüm kıyafetlerim üzerimde yavaş yavaş kuruyor. Güneşin batmasına yakın çavdır civarında tekrar yağmura yakalanıyorum. Antalyaya gelmeden bir dağ yolundan geçmem gerekiyor ve hava karanlık ve ıslağım ve yolda birsürü kamyon var ve durabileceğim hiçbir yer yok. O kadar üşüüyorum ki sağa çekip ateş yakmayı bile deniyorum ama her şey ıslak.
    Çantamda kuru bir şey arıyorum ama çantam ve içindeki kıyafetlerde ıslak bir arka çantanın değerini o an anlıyorum. Dağ yolu bitince bir benzinlik görüyorum. İnsanlar bana uzaylıymışım gibi bakıyor çünkü güzel bir yaz gecesinde titreyen bir adam var karşılarında edindiğim bir bilgiyi hatırlıyorum. Benzincinin marketinden bir pet şişe su alıyorum yarısını içip yarısını döküyorum pompacıya sıcak su var mı diyorum var diyor ve 500ml sıcak suyu deri ceketin içine atıp bağırsaklarıma dayıyorum. Sonunda biraz sıcak. Antalya da beni bir arkadaşım karşılayacak. Halime gülüyor hala titremekteyim. Bira bile içemiyorum çünkü çok soğuk geliyor sonra sinirlerim bozuluyor ve ben de gülmeye başlıyorum millet tşirtle geziyor ve aralarında ceketini bile çıkarmadan titreyen bir adam komik bir manzara yani. O gece uyuyamıyorum ama iyi yemek ve keyifli sohbet sayesinde kendime geliyorum. Haritaya bakıp antik kentleri geze geze fethiyeye kadar giderim diye düşünüyorum. Tabi bunun ne büyük bir aptallık olduğunu daha sonra anlayacağım .

Geçmem gereken dağ

Dağa girmeden havanın durumu

5.gün kahvaltı.

5.gün: sabah güzel bir kahvaltı yapıyorum. Çok vakit kaybetmeden yola çıkıyorum. Uykuszluğumu hissetmiyorum. Dikkatim iyi yani bir sorun yok gibi gözüküüyor. Sahil yolu inanılmaz zevkli bol viraj dikkat dağınıklığına uykuya fırsat vermiyor. Resmen orgazm olmaktayım yol çok zevkli...Olympos'a girip orayı geziyorum gözlemeciye oturana kadar uykudan eser yok ama oraya oturup bir gözleme için yarım saat beklediğimde nerdeyse uyuyacağım. Gözlemenin yanında kola söylüyorum üstüne de çay kafein almam şart. Olymposta kalmayı düşünüyorum ama pansiyonlar çok pahalı devam ediyorom. Myra ya da uğrdıktan sonra finike yoluna çıkıyorum bir kez daha muhteşem bir zevk... deniz ve virajlar uyku falan bırakmıyor. Xanthos a kadar yol yer yer işkence halini alıyor. Kaska vurmalar yüze su çarpmalar kafayı ıslatmalar bol bol çay ve gözleme. Neyse ki biraz yoğun bir yol ve fethiye ye kadar geliyorum. Güzel bir pansiyonda 30 tl ye kalıyorum. Sıcak su ve havlu var hemen bir duş alıp bir şeyler yiyorum ve uykuya dalıyorum.

olympos

11işçinin hayatını yitirdiği kaputaş geçidi.

xanthosa yakın bir yerlerde bakın ne buldum.

6.gün Ölüdenizi gezdikten sonra artık istanbula dönmeliyim diyorum. Fethiyeden marmaris yarım adasına girip eski datçayı ve can babanın evini geziyorum ama buraya girmek yine gece sürmek zorunda bırakıyor. Söke üzerinden kuşadasına kadar pek hoş olmayan bir yolculuk yaparak kuşadasına varıyorum. Kahvaltı sıcak su olan bir otel buluyorum ve sadece 20 tlye orda konaklıyorum. Ancak havlu yok ve gömleğime kurulanmak zorunda kalıyorum.

7.gün ve 8.gün ayvalığa geçip 2 gün yine burada kalıyorum vücudum dinlenmek istiyor. ben de onun sözünü dinliyorum.

9.gün İstanbul bostancıya kadar minimum durarak mümkün olduğunca hızlı istanbula varıyorum.

Gebze karşımda

Toplamda 270 tl benzine
    50tl yağ zincir toplam bakımlara (kendim yaparak)
    50tl barınma
    200tl de yeme içmeye harcadım yani
    600 tl ye 9 gün bir çok kent ve antik kent gezmiş oldum tavsiye ederim. Yine olsa yine yaparım.
    mankind1976, Zippo's, overcloud ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    güzel bir gezi yapmışsın ama daha fazla foto olsaydı çok daha güzel olurdu.emeğine tekerine sağlık....

O bitmek bilmeyen toprak yol dediğin uçmak dere yolu keyifli bir parkurdur hele birde hava kararmaya başlayınca

bende bunu silifke taraflarında bir köyde yakalamıştım
    goker ve arzhela4 bunu beğendiler.
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Güzel bir gezi olmuş

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Çok güzel bir gezi Aşağı yukarı aynı rotayı 2,5 sene evvel [MENTION=14877]BIYIKLI[/MENTION]'yla beraber yapmıştık, inanılmaz zevk almıştık biz de.

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Fotolar az olsada anlatım süper parmaklarına sağlık.....

Güzel gezmissin..

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    güzel gezi... egeli biri olarak gidemediğim yerlere gitmişsin... kıskandım valla
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel gezi... egeli biri olarak gidemediğim yerlere gitmişsin... kıskandım valla
    Aynen katılıyorum bir egeli olarak..

Motosikleti
    01 Yamaha Virago XV535
    [IMG][/IMG]

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    O kadar ucuz pansiyonları nerede buluyorsunuz?
    Kolpa Adamları

eralpt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosiklet, kamp, bilgisayar
    Topcase olmadan uzun yol? Valla ilginç.. Ben yeni cb125 e hâlâ topcase alamadıgim için istanbulda bile kullanamıyorum..

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    güzel bir gezi olmuş elinize sağlık
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    güzel bir gezi olmuş toprak yol dediğiniz yer uçmak dere yolu keşke haberimiz olsaydı uçmakdereye o toprak yolu çekmeden başka yerden gönderirdik seni neyse sağlık olsun
    bu kawasaki bir başka dostummm

toujours09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-İNAZUMA-MT9 SP
    Yaza aynı rotayı bende denemek istiyorum.
    Güzel gezi...

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Güzel gezi
    biraz sıkıntı olmuş ama oda onun güzelliği bence
    Yolunuz her daim açık olsun.
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

Motosikleti
    01 Yamaha Virago XV535
    Alıntı eralpt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Topcase olmadan uzun yol? Valla ilginç.. Ben yeni cb125 e hâlâ topcase alamadıgim için istanbulda bile kullanamıyorum..
    Açıkçası kötü durduğunu düşünüp uzun süre almamak için direndim. Ama gerçekten büyük rahatlıkmış alınca anlıyor insan.

---------- Post added at 00:39 ---------- Previous post was at 00:34 ----------

Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar ucuz pansiyonları nerede buluyorsunuz?
    Girdiğiniz şehirdeki insanlara sormak gerekiyor. Hatta kuşadasında şöyle bir şey oldu. Ben 30-40 falan verebilirim diye düşünüyodum ama sorduğum scooterlı güzel insan beni takip et ucuz pansiyonların olduğu bir yer var dedi (ben sadece pansiyon sormuştum); bu arada saat gece 12 falan. adamı takip ederek pansiyonların bol ve denize uzak olduğu bir yere vardım. Muhtemelen f650yle gitsem o adam beni ucuz pansiyon diye götürmezdi. Birazda cbf in ekmeğini yemiş olduk yani.

---------- Post added at 00:44 ---------- Previous post was at 00:39 ----------

Alıntı bY_aLp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel bir gezi olmuş toprak yol dediğiniz yer uçmak dere yolu keşke haberimiz olsaydı uçmakdereye o toprak yolu çekmeden başka yerden gönderirdik seni neyse sağlık olsun
    Dediğim gibi benim de haberim yoktu aslında harita'da gördüm aa burdan gidiym dedim . Harita bilgisi önemliymiş yani. Birde deniz görmek önemliydi. o civarda başka deniz gören alternatif bir yol var mı bilmiyorum. Ama bir çayınızı içerim bir dahaki sefere. Hatta bu yaz 4 motor çıkıcaz.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    güzel gezi olmuş tekerine sağlık..
    arkadaşlar böyle bir gezi bende hayal ediyorum eğer izinim onaylanırsa 3 eylülde yollardayım yol arkadaşı arıyorum diye başlık açacağım düşünen varsa özelden iletişime geçsin...
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    01 Yamaha Virago XV535
    Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotolar az olsada anlatım süper parmaklarına sağlık.....

Güzel gezmissin..
    Haklısınız biraz daha ekledim ama fotoların az olmasının bir sebebi makinenin pili dayansın bir sebebi hafızası dayansin idi. Antik kentlerde çok çektim çünkü ama dönüşte pek çekemedim. Hatta İstanbul'dan Antalya'ya direk geçtiğim bir gezi daha var. O da 2500 km ama 3-5 fotoğraf çekmişim hepi topu. Gezerken zor oluyor. Çantadan makineyi çıkartırken kıyafetler saçılıyor falan .

---------- Post added at 00:52 ---------- Previous post was at 00:48 ----------

Bu arada zahmet edip okuyan herkese çok teşekkürederim. Bu yaz 2 planım var biri dediğim gibi 4 motor ege turu öteki ise tek motor doğu karadeniz. Sizin güzel dilekleriniz de bu iki tur için beni yüreklendiriyor. Umarım onları da paylaşma şansım olur ve bu sefer geziler biter bitmez eklerim.

Motosikleti
    Dominar 400 (satıldı)
    Eline, tekerine sağlık. Sayende okuyup bende gezdim =)
    BE

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Güzel gezi olmuş , tekerine sağlık
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı aparat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel bir gezi yapmışsın ama daha fazla foto olsaydı çok daha güzel olurdu.emeğine tekerine sağlık....

O bitmek bilmeyen toprak yol dediğin uçmak dere yolu keyifli bir parkurdur hele birde hava kararmaya başlayınca

http://hizliresimyukle.com/thumb-219445.jpg

bende bunu silifke taraflarında bir köyde yakalamıştım
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...8-emektar.html ) buda benimki

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)