Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İzmir de Ücretsiz katılımlı Eğitim Semineri by "Serhat KILAVUZ" 10 Haziran Cuma

Motovento
    REKLAM ALANI

Kardeş grup Motosiklet.net ailesine davetimizdir ...

Motordelisi Spor Kulübü’nün 2003 yılında başlattığı “eğitim günleri” organizasyonu bu yıl da devam ediyor. OMM (One More Miles Riders) kurucu üyelerinden ve eğitmenlerinden Serhat KILAVUZ ’un vereceği “Temel Sürüş Eğitimi” seminerinde, motosiklet üzerine çok önemli bilgiler görsel sunum eşliğinde anlatılacak. Ömür boyu güvenli sürüş için, bilinçli ve eğitimli bir motosikletçi olmak istiyorsanız, 10 Haziran CUMA günü saat 20.00’de İzmir Mithatpaşa Endüstri Meslek Lisesi Konferans Salonu’ndaki ücretsiz eğitim seminerine katılabilirsiniz.
    Kulübümüzün planlamaları arasında EĞİTİM le ilgili olanlara öncelik verecegimizi duyurmuştuk..
    Son dönemlerde meydana gelen kazaların artması bizi tetikledi ve kulüp olmanın getirdiği sorumlulukla bu semineri planladık. Bir ömür boyu,güvenli sürüş için,bilinçli-eğitimli sürücü olmak yetecektir...
    İşte bu seminer bir FIRSAT..
    Tüm MOTOSİKLET gruplarına açık olan "ÜCRETSİZ" katılımlı eğitim seminerimiz 10 Haziran Cuma akşamı saat 20:00 de İzmir-Mithatpaşa Endüstri Meslek Lisesi 'nde yapılacak.
    "Serhat KILAVUZ" hocamız tarafından verilecek olan bu seminer; MOTORDELİSİ SPOR KULÜBÜ tarafından organize edilip , TURK CHOOPERS grubu tarafından desteklenmektedir.

Eğitim ! Eğitim ! Eğitim !
    Her alanda şart elbette ama özellikle ülkemiz şartlarında Motosiklet kullanıcıları için olmazsa olmazlardan.
    Bilinçli,egitimli sürücülerin çoğalmasına katkı saglamak adına organize ettiğimiz bu 5. eğitim etkinliği olacak.
    Bu seminerde verilecek olan bilgiler eski-yeni kullanıcı farketmez,hepimiz için oldukça önemlidir.Bu seminerin bitiminde katılanların hepsi aynı şeyi söyliyecekler "Meğer ne kadar bilinçisiz motosiklet kullanıyormuşum"

Resmi bir kimliğimizin olması hem valilik hemde Mili Eğitime verdiğimiz dilekçelerin ivedlikle onaylanmasını sağlıyor.MotorDelisi bu önemli eğitim etkinliğinde kapıyı araladı ve tüm motosiklet gruplarını davet ediyoruz !!

ETKİNLİK HAKKINDA;
    Tarih: 10 Haziran 2011 (Cuma)
    Yer: İzmir Mithatpaşa Endüstri Meslek Lisesi
    Başlama Saati: 20:00
    Seminer Eğitmeni: Serhat KILAVUZ
    Konuşmacılar: Hakan DİNÇER, Ali Rıza UYGUR

Serhat KILAVUZ Kimdir ?
    IAM Observer
    ADAC Control Trainer
    Milli Eğitim Bakanlığı Eğitmeni
    OMM Kurucu Üyesi
    35 Yıl ve 1.500.000 Km Üzeri Gerçek Motosiklet Tecrübesi
    Muhtelif Yıllarda Enduro – Off Road Yarışlarında Çeşitli Dereceler
    1998 Non-Stop Phoenix-San Diego- Phoenix Çöl Geçişi
    2003 Enduro Pist Yarışlarında Türkiye İkinciliği
    2003 Üç Saatlik Endurans Pist Yarışlarında Birincilik

Serhat KILAVUZ 1958 yılında Dünya'ya geldi; 18 yaşındayden başladığı motosiklette
    ustalaştı ve şimdi Türkiye'yi dolaşarak motosiklet tutkunlarına ileri ve güvenli sürüş öğreti
    desteği veriyor. Motosiklet kullanmak için sadece ehliyet almanın yeterli olmadığını
    vurgulayan KILAVUZ, “ Sürücü Belgesi alırken küçük bir motosiklet kullanan biri, daha sonra
    çok büyük,güçlü ve hızlı bir motosiklete binerek trafiğe çıkabiliyor.Asıl tehlike burada
    başlıyor.Ehliyet hayat kurtarmaz ama, güvenli sürüş teknikleri hayat kurtarabilir. Herkes motosiklet
    kullanıyor, fakat neyi yanlış , neyi doğru yaptığını bilmeden.Yıllar bu desteği sürücülere profesyonel
    olarak veriyorum. Bir kişinin bile hayatını kurtarabilirsem,kazaya karışmasını önleyebilirsem en
    büyük mutluluk benim için budur” diyor.
    Motosiklet Güvenli ve İleri Sürüş ile ilgili Türkiyenin en büyük derneği OMM'nin kurucusu ve
    duayeni Paolo Volpara'nın, Hocamız Serhat KILAVUZ ile ilgili görüşleri :

“Serhat’la birlikte motor sürmek, her zaman bir meydan okuma zevki vermiştir; çünkü onun
    sürerkenki akışkanlığı, bazılarının “güvenli hız” diyebileceği bir ilerleme hareketine dönüşür. Buna
    ek olarak, sürüş sırasındaki (ender) molalarda, onun uzun yol deneyimlerinden ve motosiklet
    tutkusundan damıtılmış sohbetleri yudumlamak da her zaman bir zevk olmuştur.
    IAM üyeliğinin ve ARA Observer olmasının ardından, Serhat Türkiye’de RoadCraft siteminin
    yaygınlaşmasında en önemli kaynaklardan biri olduğunu kanıtlamıştır. Motorculuk tutkusu, rahat
    kişiliği, gerek sınıfta, gerekse yol eğitimindeki yetkinliği ile Serhat, ileri sürüş kalitesini
    ivmelendirmek isteyen, bu arada işin zevkini ve heyecanını da yaşamak isteyen öğrenci için benim
    kişisel birinci tercihimdir. “
    Paolo Volpara 01.02.2011

EĞİTİMLER ve HİZMETLER

TEMEL BAŞLANGIÇ( Yeni Başlayanlara – CBT )
    Süre: 1 Gün
    Kapsamı : Motosiklete yeni başlayanlara temel prensipleri öğretmek ve motosikletine alışma
    evresini en kısa sürede tamamlamasına yardımcı olmak.

SERHAT KILAVUZ İleri Sürüş Teori Bilgi Paylaşımı
    Süre: 3-4 Saat
    Kapsamı: İleri Sürüş Teknikleri, Motosiklet Hakimiyeti, İngiliz ROADCRAFT Sistemi, Uzun Yol ve
    Şehiriçi Sürüşlerinin daha güvenli bir şekilde nasıl yapılacağını anlatan görsel materyallerle
    desteklenen bir sunumdur.Katılım için herhangi bir ön şart istenmez.

SERHAT KILAVUZ ADAC Kontrol Eğtimi
    Süre : 1 Gün
    Kapsamı: ADAC Trafiğe Kapalı Alanda Temel ve İleri Kontrol Eğitimi.Yavaş Sürüş, Hakimiyet,
    Frenleme Teknikleri, Manevralar, Viraj Alma, Slalom gibi Tekniklerin Eğitim ve
    Uygulaması.Katılımcıların İleri Sürüş Teori Paylaşımı almaları tavsiye edilir.

SERHAT KILAVUZ Gözlemli Yol Sürüş Eğitimi
    Kapsamı : İngiltere IAM Sistemi onaylı Gözlemli Yol Sürüş Eğitimi.Sürüş teknik ve becerilerinin
    geliştirilmesi amacıyla IAM Gözlemci belgeli Eğitmenlerimiz tarafından öğrenci ile yapılan
    sürüşlerdir.Yolda anında yapılan bilgi geri dönüşümleri ile sürücünün kendini geliştirmesi
    hedeflenir.Katılımcıların ADAC Kontrol Eğitimi almaları önşarttır.Derecelendirme dahildir.
    IAM Testine Hazırlık
    Süre: Talebe Göre Belirlenir
    Kapsamı: IAM Derecelendirme Sınavına hazırlık amacıyla, sürücünün talebine ve ihtiyacına göre
    süresi belirlenen hazırlık amaçlı eğitimdir.24ve 20 arasındaki sürücüler içindir.

PAKET EĞİTİMLER
    Süre : 2,5 Gün
    Kapsamı : İleri Sürüş Bilgi Paylaşımı, ADAC Kontrol Eğitimi ve Gözlemli Yol Sürüş Eğitimini
    içeren bir paket programdır.En az 8, en fazla 12 sürücü ile yapılır.Ön şart olarak 2000 km
    motosiklet tecrübesi yeterlidir. Derecelendirme Dahildir.

BİRE BİR ÖZEL EĞİTİMLER
    Süre: İhtiyaca ve Talebe Göre Değişir.
    Kapsamı: Eğitmenin, sürücü ile bire bir ilgilendiği ve ihtiyaçlarına göre belirlediği eğitim
    programıdır.Sürücünün maksimum fayda elde edeceği ve çok kısa süre içinde gelişme göstereceği
    özel bir eğitimdir.

ARTÇILI SÜRÜŞ EĞİTİMİ VE ARTÇILIK EĞİTİMİ
    Kapsamı : Artçı ve sürücünün tam uyumunu geliştirmeye yönelik, trafiğe kapalı alan ve yol
    gözlemini içeren bir programdır.Sürücünün artçısı ile katılması gerekmektedir.

GECE SÜRÜŞÜ EĞİTİMİ
    Süre: 5 saat
    Kapsamı : Sürücünün en güvenli ve keyifli şekilde gece sürüşü yapabilmesine yardımcı olan bir
    eğitimdir.Yol eğitimini ve kısa bir brifing içerir. Hava karardıktan sonra yapılır.Talebe göre şehiriçi
    veya şehirdışı sürüşlerini içerir.

PİST SÜRÜŞ EĞİTİMİ
    Süre : 1 Gün
    Kapsamı : Trafiğe kapalı yarış pistinde yapılan, sürücünün pist koşullarında kendisini
    geliştirmesine olanak sağlayan bir eğitimdir.Pist içinde serbest sürüşü de içerir.Her tür ve marka
    motosiklet ile yapılabilir.Pist sürüşü ile ilgili bir brifing de içerir.

OFF-ROAD, ENDURO EĞİTİMLERİ

Süre : Talebe Göre belirlenir
    Kapsamı : Off-Road ve emduro tecrübesini öğretmeye ve geliştirmeye yönelik, bir arazi eğtimidir.
    Sürücüden yeterli miktarda motosiklet tecrübesi beklenir. Off-Road sürüşüne uygun kıyafer ve
    donanım şartı aranır.

YURTDIŞI EĞİTİM GEZİLERİ
    Süre: Talebe Göre Belirlenir
    Kapsamı : Yurdışı rotalarında yapılan gün içinde, gözlemli sürüş, video kayıtları ile brifingleri
    içeren özel bir eğitimdir.Bu eğitim şeklinde grup, Ya da tek sürücünün minimum süre içinde
    maksimum fayda sağlaması ve yolculuktan keyif alması amaçlanır.Eğitmen başına 6 kişilik gruplar
    şeklinde tur düzenlenir. Avrupa, Ortadoğu ülkeleri gibi bölgelerde, eğitim yapılabilir.

YURTİÇİ EĞİTİM GEZİLERİ
    Süre : Minimum 1 Gün
    Kapsamı : En az 1 gece konaklamalı ve gözlemli yol sürüşünü içeren eğitimlerdir. Akşamları video
    kayıtları üzerinden günlük sürüşlerdeki eksiklikler gözden geçirilir.Keyifli ve eğitici bir gezi
    düşünen herkesin seçeceği gezilerdir

MOTORDELİSİ GEÇMİŞ YILLARDAKİ EĞİTİM ETKİNLİKLERİNDEN FOTOFRAFLAR :

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Şugar olmuş Hakan

Haberleşip yaz ortasında da İstanbul'da yapacağız umarım..

Bu arada MT ailesine:
    Fırsattır, gidiniz..

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Motosiklet kullanmak için eğitim şart! Fırsatı olanlar bu semineri kaçırmasın.

Motosiklet.net olarak motor kullananlara yönelik bu tarz etkinlikleri destekliyoruz.

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Eğitim şart kesinlikle.. İstanbul versiyonu olursa ilk yazılanlardan biri olacağım..

Motosikleti
    2o12 YaMaHa YBR Esd
    bi de harita ekleseler ölcekler sanki bilmediğim yere nasıl ulaşayım ki ??? arkadaşlar bilen biri varsa bi kaç harita koyabilirmi ??
    :bestmt:[COLOR="DeepSkyBlue"]ßy_qrossefox[/COLOR]::plus1::

hayaletfilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GW250 İNAZUMA YAMAHA YBR 125
    katılım için herhangi bir isim yazdırmak veya form doldurmak gerekiyormu?

organize edenlere teşekkür ederiz şimdiden.

Tüm Motosiklet.net ailesini bekliyoruz !!
    Bunun bir benzerini MT ve MD olarak İstanbul 'da organize edebiliriz.. Grubu, kulübü önemli değil bunlar hayati önem taşıyan etkinlikler.. Ve burdan "1" arkadaşımızı bile bilinçlendirsek ne mutlu bize.....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:31 ----------

Yalnız dikkatinizi çekti mi ?

Alıntı HakanDincer adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Serhat KILAVUZ Kimdir ?
    IAM Observer
    ADAC Control Trainer
    Milli Eğitim Bakanlığı Eğitmeni
    OMM Kurucu Üyesi
    35 Yıl ve 1.500.000 Km Üzeri Gerçek Motosiklet Tecrübesi
    Muhtelif Yıllarda Enduro – Off Road Yarışlarında Çeşitli Dereceler
    1998 Non-Stop Phoenix-San Diego- Phoenix Çöl Geçişi
    2003 Enduro Pist Yarışlarında Türkiye İkinciliği
    2003 Üç Saatlik Endurans Pist Yarışlarında Birincilik

Büyük ustanın önünde saygıyla eğiliyorum..Serhat abi 1.5 Milyon Km....Ne yaptın be abiiiii :D

umtuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı grossefox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi de harita ekleseler ölcekler sanki bilmediğim yere nasıl ulaşayım ki ??? arkadaşlar bilen biri varsa bi kaç harita koyabilirmi ??
    internetten bulmak çok zor değil ;)
    Hızlı Gidip Durmasını Bilirim Sen bakma Bana ben Rüzgar Gibiyim.

Facebook Etkinliğine lütfen katılımınız belirtin ve lütfen elinizden geldiğince bu etkinliği paylaşın.
    http://www.facebook.com/event.php?eid=163357917060531

Güncel....

Motosikleti
    BMW R 1150 GS
    Ankarada da verilmesi çok güzel olurdu bizde bilinçlenelim dimi

ferrari_gani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4 ruhlu karakaçan enduro&touring&race GETZZZ
    izmir malesef ama istanbul olursa mutlaka gelirim
    dünyada her erkeğe 4 kadın düşüyor. benim hakkımı her kim yiyosa haram zıkkım olsun elinde patlasın

Alıntı hayaletfilo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katılım için herhangi bir isim yazdırmak veya form doldurmak gerekiyormu?

organize edenlere teşekkür ederiz şimdiden.
    Belirtilen gün ve saatte orda olmanız yeterli...

carpe diem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000 RR Fireblade
    Alıntı motordelisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm Motosiklet.net ailesini bekliyoruz !!
    Bunun bir benzerini MT ve MD olarak İstanbul 'da organize edebiliriz.. Grubu, kulübü önemli değil bunlar hayati önem taşıyan etkinlikler.. Ve burdan "1" arkadaşımızı bile bilinçlendirsek ne mutlu bize.....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:31 ----------

Yalnız dikkatinizi çekti mi ?

Büyük ustanın önünde saygıyla eğiliyorum..Serhat abi 1.5 Milyon Km....Ne yaptın be abiiiii :D
    istanbulda da olursa gerçekten çok iyi olur,
    Ben hayatımı her seferinde ÇEYREK MİL yaşarım...
    Drift Religion

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    İstanbul, İstanbul, İstanbuuuuulll!!!!
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    çok hoş mutlaka gidilmeli. bu bir fırsattır değerlendirilmeli.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Kaçırılmaması gereken bir eğitim fırsatı.

İmkanı olan arkadaşlar mutlaka yararlansınlar faydasını göreceklerdir.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İzmir'e gitmeye değer mi?
    (+/-)?
    belki katılabilirim. 500km yolculuk için güzel bir sebep...
    112ciyiz

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    toplu taşıma ile seminerin olduğu yere karşıyakadan nasıl gelebilirim?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)