Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Eyüpte sabah namazı ve Murat abinin kabrini ziyaret

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gene depreştim durun şimdi...Bu cenaze, protesto sırasında ve sonrasında olanlar için benim de ekleyeceklerim var.

Protestonun yapılmasına karşıydım ve bu yüzden de katılmadım bile. Çünkü kimileriniz bilir, Murat protesto olayları için, doğru dürüst hiç bir zaman yapılamadığından, insanları madur etmekten ileri gitmediğini söylerdi hep...Ve gene haklı çıktı.

Cenazeden sonrada kimlerin ne yaptığı umrumda bile değil açıkçası. İster tuvalete gidin, ister aleme...
    Kim bilir belki çok efkarlanıp bir iki tek atmak istemişsinizdir ya da o günün verdiği hüzün sizi boğmuştur çarpışan arabalara binmek istemişsinizdir. Herkesin üzüntü kavramı farklıdır.
    Verdiğiniz helallik, ettiğiniz iyi niyetli tüm dualar bana yetti. Bu yüzden geldiğiniz için de çok teşekkür ediyorum..

Ama bir kaç konuda çok kızgınım! Murat'ı küçük düşürdünüz, O'nu tanımayan insanlara O dahil motorcuları kötü lanse ettirdiniz, tebrik ederim...

En azından 3-4 saatlik süren bu olaylarda adam gibi adam olsaydınızda gerçekten Murat'ı sevenlerin acısına acı eklemeseydiniz. Olamıyorsanızda keşke gelmeseydiniz, eksikliğinizi emin olun ki hiç hissetmeyecektik!

Protestoda "Murat" adı altında, insanların kendini göstermek istercesine hal ve tavırları, muhabbetler, kahkahalar atan yüzler aklımdan hiç gitmeyecek...
    Cenaze ve protesto sırasında yapılan bütün bu şuursuz hareketleri kim olursa olsun hazmedemez, hele ki ölen kişinin yakını iseniz!

Keşke biraz olsun empati kurmayı öğrenmiş olabilseydiniz...
    Kardeşim bu konuda sen varken bize laf düşmez ama zaten gerekenleri yazmışsın.

Alıntı Birkannn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam emin ağabey
    Çıkarken burdan yazarsan sizi beklerim ben 5 dkkda oradayım zaten
    Ben 5 i çeyrek geçe gibi dış avludaki geçidin altında cami görevlilerinin odasının olduğu tarafta olurum muhtemelen, Halis abide erken gelecek, aralıksız 27 saattir uyumuyorum ayrıca geri eve dönene kadarda tahminen bu zaman 35 saati bulacak, ama 3 arkadaşımız özellikle benden rica ettiler onları saat 4 buçukta arayıp uyandırmam için : )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BerKToprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HİLTİ
    Bu sabah namazımızı Eyüp sultanda kıldık katılan herkesin yüreğine sağlık akabinde merhum murat (aye)nin mezarına gidip ruhuna fatiha okuduk müslüman olarak ve bu motosiklet konusunda ortak değere sahip olduğumuz bazı konularda fikir ayrıcalığımız veya zıt gittiğimiz konular olsada kimse ölmeyi haketmiyor asla kin ve nefrete yer vermedik, rahmetli ayenin kabirini ziyaret ettiğimize mutlu olduk Katılan tüm dostlarımıza teşekürler.

DipNot:Bazı şuursuzların yaptıklarını herkese maal etmeniz ne kadar dogru bilemem o gün orda başka muratları kaybetmeyelim diye tepkimizi ve üzüntümüzü dile getirmek için toplandık
    bu yorumunuz o gün oraya bu ihmalin faaillerine tepki gösteren yürekten katılan herkesi derinden üzebilecegine dikkatinizi çekerim. herkesi vijdanıyla bırakmanızı temenni ederim başınız sağolsun acınıza ortak birilerinin varoldugunu unutmamanızı dileriz. Allah hiç kimsenin ailesine Bu tür acılar yaşatmasın.
    Yolver gitsin .

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Muratı ziyarete gelip bir fatihayı eksik etmeyen katılan bütün dostlarım ayaklarınıza sağlık
    Allah dualarımızı kabul etsin mekanı cennet olsun.Ziyarete ön ayak olan sevgili halis abi ve emin'e emekleri için tşk.

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Duamızı ettik ziyaretimizi yaptık başta Halis abi ve Emin abiye teşekkürler..
    Diğer tüm abilerimin dostlarımın ayaklarına sağlık...
    Allah kabul etsin dualarımızı
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...ama bu benım için böyleydı daha yakını tanıyanı içinse daha acı ama hiç tanımayanı içinse bır kaza olayı yıne bılındık sahne acı bır durum ve bu durumu pretesto etmek için burdayızdan başka bır sey değildi
    ben o gun adres bılmeden kalabalığa bıle cekınırcesıne soran ufacık motoru ile canakkaleden gelmış bır motorcu ile tanıştım gülüp eğlenmeye gelmemişti o kadar yolu rahmetlıyıde tanımıyordu ama olayı bılıyordu ve orda olmalıydı gelmesı gereklıydı bir kişi bır kişiydı yinede canınızın sıkılmış olması doğrudur ama hepımız ne olursa olsun orda aye için toplandık ve bu duruma hala üzüntülüyüz ALLAH rahmet eylesın mekanı cennet olsun
    Alıntı BerKToprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DipNot:Bazı şuursuzların yaptıklarını herkese maal etmeniz ne kadar dogru bilemem o gün orda başka muratları kaybetmeyelim diye tepkimizi ve üzüntümüzü dile getirmek için toplandık
    bu yorumunuz o gün oraya bu ihmalin faaillerine tepki gösteren yürekten katılan herkesi derinden üzebilecegine dikkatinizi çekerim. herkesi vijdanıyla bırakmanızı temenni ederim başınız sağolsun acınıza ortak birilerinin varoldugunu unutmamanızı dileriz. Allah hiç kimsenin ailesine Bu tür acılar yaşatmasın.
    Ben bu yazıyı üzerine alması gereken kişiler için yazdım. Cenazede ve protestoda başka amaçları olmayanlar için yazmadım.
    Eğer siz onlardan değilseniz niye bana tepki gösterdiniz anlamadım..

Yazıda bahsettiğim kesimi yanlış anladığınızı umuyorum...

*
    Protestoda "Murat" adı altında, insanların kendini göstermek istercesine hal ve tavırları, muhabbetler, kahkahalar atan yüzler aklımdan hiç gitmeyecek...
    Cenaze ve protesto sırasında yapılan bütün bu şuursuz hareketleri kim olursa olsun hazmedemez, hele ki ölen kişinin yakını iseniz!
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    murat kardeşimizi ziyaret ettik .. gelipte duasını esirgemeyen herkezin ayagına saglık ....

allah gani gani rahmet eylesin ....
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı emin_arikoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim bu konuda sen varken bize laf düşmez ama zaten gerekenleri yazmışsın.

Ben 5 i çeyrek geçe gibi dış avludaki geçidin altında cami görevlilerinin odasının olduğu tarafta olurum muhtemelen, Halis abide erken gelecek, aralıksız 27 saattir uyumuyorum ayrıca geri eve dönene kadarda tahminen bu zaman 35 saati bulacak, ama 3 arkadaşımız özellikle benden rica ettiler onları saat 4 buçukta arayıp uyandırmam için : )
    EMİN abi gelecektim ama ailecek yapılan başka bir program sebebiyle olamadım en kısa zamanda görüşürüz inşallah... MURAT abimizede ALLAH gani gani rahmet eyler inşallah...
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

vincero34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    farkedermi hepside :) aynı :)
    insan o mezar başına gidince cok tuhaf oluyor
    ama sonuçta hepimizin gideceyi yer orası
    allah günahlarımızı affetsin
    kardeşimizinde mekanını cennet eylesin
    DÜŞÜNMEDEN YAŞAYAN İNSAN

Motosikleti
    şuan motor yok..peugeot 407 cup. land rover
    bizde sabah bnm gerizekalı tl kapandı hattat hasan msj atmış, ama sekiz otuzdan önce çıkmılar.
    yetişemedik:(
    gerçekten çok üzüldüm ama olmadı itşe.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    katılan arkadaşların hepsine teşekkür ediyorum..özellikle Emin ...Allah razı olsun,yasin-i şerifi okudun,ağzına sağlık..organizeyi yaptın yüreğine sağlık....

bu arada katılan arkadaşlarla beraber oğluna ilik nakli yapılan motorcu abimize de (Yahya usta) 5 dakika uğradık.Yasin'ide uzaktan da olsa gördük..sevincleri görülmeye değerdi...

tekrardan katılan herkese teşekkürler....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

FinalCUT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow 750
    Başta halis abi ve emine çok çok teşekkürler..
    Emin Allah senden razı olsun..
    Yasin-i Şerif Kabul görsün..

Diğer gelen tüm arkadaşlarada teşekkürler...

dalyan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rabbim kıldığınız namazları, okuduğunuz Yasin-i Şerif'i kabul etsin. Murat kardeşime gani gani rahmet eylesin. Amin..

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Bu anlamlı ve bir o kadar da hayırlı ziyarete katılan başta Halis abi olmak üzere tüm arkadaşlardan Allah razı olsun, Rabbimiz ettiğimiz dualarımızı kabul etsin, Murat abimizin kabri nurla dolu, mekanı cennet olsun inşallah.

Alıntı BerKToprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sabah namazımızı Eyüp sultanda kıldık katılan herkesin yüreğine sağlık akabinde merhum murat (aye)nin mezarına gidip ruhuna fatiha okuduk müslüman olarak ve bu motosiklet konusunda ortak değere sahip olduğumuz bazı konularda fikir ayrıcalığımız veya zıt gittiğimiz konular olsada kimse ölmeyi haketmiyor asla kin ve nefrete yer vermedik, rahmetli ayenin kabirini ziyaret ettiğimize mutlu olduk Katılan tüm dostlarımıza teşekürler.
    Allah razı olsun kardeşim, ama anlaşılan bir yanlış anlaşılma olmuş, burada bir genelleme yok zaten, ben hiç üzerime alınmadım çünkü kastedilenin ne olduğunu gözlerimle gördüm, bu söylenen sözler yapılan organizasyonun bilincinde olmayıp pikniğe gelmiş gibi davranan, yada organizasyon umrunda olmayıp sırf ortam yapmak adına katılan, cenazede yapılmaması gereken ne varsa yapıp yapılması gereken ne varsa yapmayan ve ne merhuma nede onun ailesine saygısı olmayan ve bunun haricinde önceki mesajlarımda belirttiğim benzeri fiillerde bulunan gereksizler için, hatta az bile, ki bana göre genele hitap eden bir yazı olsa dahi tartışmaya girilmese daha doğru olurdu, acıyı yaşayan bilir biz bilemeyiz..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:37 ----------

Alıntı arslanfb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muratı ziyarete gelip bir fatihayı eksik etmeyen katılan bütün dostlarım ayaklarınıza sağlık
    Allah dualarımızı kabul etsin mekanı cennet olsun.Ziyarete ön ayak olan sevgili halis abi ve emin'e emekleri için tşk.
    Alıntı Birkannn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duamızı ettik ziyaretimizi yaptık başta Halis abi ve Emin abiye teşekkürler..
    Diğer tüm abilerimin dostlarımın ayaklarına sağlık...
    Allah kabul etsin dualarımızı
    Alıntı jesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    murat kardeşimizi ziyaret ettik .. gelipte duasını esirgemeyen herkezin ayagına saglık ....

allah gani gani rahmet eylesin ....
    Alıntı vincero34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insan o mezar başına gidince cok tuhaf oluyor
    ama sonuçta hepimizin gideceyi yer orası
    allah günahlarımızı affetsin
    kardeşimizinde mekanını cennet eylesin
    Alıntı hatis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizde sabah bnm gerizekalı tl kapandı hattat hasan msj atmış, ama sekiz otuzdan önce çıkmılar.
    yetişemedik:(
    gerçekten çok üzüldüm ama olmadı itşe.
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katılan arkadaşların hepsine teşekkür ediyorum..özellikle Emin ...Allah razı olsun,yasin-i şerifi okudun,ağzına sağlık..organizeyi yaptın yüreğine sağlık....

bu arada katılan arkadaşlarla beraber oğluna ilik nakli yapılan motorcu abimize de (Yahya usta) 5 dakika uğradık.Yasin'ide uzaktan da olsa gördük..sevincleri görülmeye değerdi...

tekrardan katılan herkese teşekkürler....
    Alıntı FinalCUT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başta halis abi ve emine çok çok teşekkürler..
    Emin Allah senden razı olsun..
    Yasin-i Şerif Kabul görsün..

Diğer gelen tüm arkadaşlarada teşekkürler...
    Alıntı dalyan_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rabbim kıldığınız namazları, okuduğunuz Yasin-i Şerif'i kabul etsin. Murat kardeşime gani gani rahmet eylesin. Amin..
    Sabahın kör vakti demediniz, bir pazarımız var demediniz, o kadar yok nasıl gidilir demediniz kalktınız geldiniz, gelenlerden, gelmek isteyipte gelemeyenlerden, yurtiçinden ve yurtdışından selamlarını ve dualarını gönderenlerden, herkesden Allah razı olsun, ben sadece çoğu kişinin aklında olan bir düşünceyi o da bana denk geldiği için buradan yazıya döktüm, sizlerinde katılımıyla çok şükür kazasız belasız ziyaretimiz yaptık, yoksa iki satır yazı yazma haricinde sarfettiğim bir çaba olmadı, hatta Samet abi sağolsun yaptığımız hasta ziyaretiyle bir hayır daha işledik, Murat abinin ruhuna hediye ettiğimiz duaları Allah kabul etsin, mekanı cennt olsun..

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Sabahın kör vakti demediniz, bir pazarımız var demediniz, o kadar yok nasıl gidilir demediniz kalktınız geldiniz, gelenlerden, gelmek isteyipte gelemeyenlerden, yurtiçinden ve yurtdışından selamlarını ve dualarını gönderenlerden, herkesden Allah razı olsun, ben sadece çoğu kişinin aklında olan bir düşünceyi o da bana denk geldiği için buradan yazıya döktüm, sizlerinde katılımıyla çok şükür kazasız belasız ziyaretimiz yaptık, yoksa iki satır yazı yazma haricinde sarfettiğim bir çaba olmadı, hatta Samet abi sağolsun yaptığımız hasta ziyaretiyle bir hayır daha işledik, Murat abinin ruhuna hediye ettiğimiz duaları Allah kabul etsin, mekanı cennt olsun..[/QUOTE]

Amin kardeşim..
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)