Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Eyüpte sabah namazı ve Murat abinin kabrini ziyaret

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    allahtan bir mani cıkmazsa orda olcam...olmak isterim....
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    bende orada olmak isterim.ama zaten pendikte oturduğum için sabah buradan size katılmak istiyorum.pendikte bir buluşma noktası belirleyecekmisiniz? yoksa mezarlıktamı buluşacağız???
    pendikte tahmini buluşma saatinnide belirtirseniz sevinirim...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Alıntı CERRAHI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emincigim,

Bunları belirttigin cok iyi olmus.

Zira bu toplumda ;

Cenaze namazı kılarken, Kıldıktan sonra hatta kabrine bile gelipte ara gazı verecek,

Merhumun kaza yaptıgı yerde protesto icin cagırıldıgında kafasında kask takmayan, Sanki yeni bir modelin tanıtımına gidilmişcesine davetinin idrakinde olmayan,

Bir mangal, cay, geyik muhabbeti oldugunda sabahlayan ancak arasında bu eylemleri yaptıgı insanın ihtiyacı oldugunda ve hatta dugunu veya cenazesi dahi oldugunda bile 1 saatini onay ayırmayıp sonra adına dostluk koyan nice ÖKÜZLER var...

Bu ÖKÜZLER i her toplumda oldugu gibi bu toplum icinde de görmek istenmedigini dusunuyorum. Zira birçok insan benimle aynı fikirde oldugunun yazdıklarının farkındayım.

Bu mesajımda gerçekten önemli mazeretleri olup isteyipte yapamayanları tenzih ettigimi o insanlar zaten anlamıslardır.

Ama en önemli sey sanırım aradaki ufak tefek kucuk olcekteki baglı arkadaslıklar dısında burada ne DOSTLUK olur nede YARENLIK
    Ramazanda yaptığımız protestoya katıldıktan sonra gündüz vakti caddebostan sahiline gidip alkol alanların olduğunuda biliyoruz, hadi o günün ramazan ayı içinde olmasını geçtik, merhuma ve yakınlarının acılarına karşı da bu şekilde saygı gösteriyolar demekki, böyle insanlar var malesef..

Alıntı halis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allahtan bir mani cıkmazsa orda olcam...olmak isterim....
    Tmm abi, ezandan evvel dış avluda görüşürüz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:48 ----------

Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende orada olmak isterim.ama zaten pendikte oturduğum için sabah buradan size katılmak istiyorum.pendikte bir buluşma noktası belirleyecekmisiniz? yoksa mezarlıktamı buluşacağız???
    pendikte tahmini buluşma saatinnide belirtirseniz sevinirim...
    Abi şuan belli değil ama pazar sabahı beni ararsan seni bilgilendiririm.

dalyan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 günlük tatil dolayısıyla çocuklarımla beraber şehir dışında olucam. Beni bu sefer mazur görün...

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    güzel düşünülmüş bir organizasyon tertip edenler bakımından,
    lakin sonrasında başka insanları küçümseyici, aşağılayıcı, hakaret içeren mesajlardan dolayı seviye epey düşürülmüş, keşke insanların hayat biçimlerini eleştirmekten ziyade organizasyonun bütünlüğü ile ilgili mesajlar yazsaydınız.

vesile ile murat için tekrar Allah tan rahmet dilerim. acısını taşıyan bilir.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Alıntı dalyan_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 günlük tatil dolayısıyla çocuklarımla beraber şehir dışında olucam. Beni bu sefer mazur görün...
    Tamam abi kısmet değilmiş bir dahaki sefere.

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel düşünülmüş bir organizasyon tertip edenler bakımından,
    lakin sonrasında başka insanları küçümseyici, aşağılayıcı, hakaret içeren mesajlardan dolayı seviye epey düşürülmüş, keşke insanların hayat biçimlerini eleştirmekten ziyade organizasyonun bütünlüğü ile ilgili mesajlar yazsaydınız.

vesile ile murat için tekrar Allah tan rahmet dilerim. acısını taşıyan bilir.
    Allah razı olsun, üstadım kendi adıma konuşmak gerekirse maksadım kimseyi küçük düşürmek, yaşamlarını eleştirmek değil, ancak ortaklaşa düzenlenen bir etkinlikte fevri davranmaya kimsenin hakkı olamaz, herhangi birinin yaşam tarzı başka bir kimseye saygısızlık etme hakkını veremez, benim yada cerrahinin gördüklerini sizde görseydiniz hak verirdiniz diye tahmin ediyorum, burada motosiklet üzerinde hayatını kaybetmiş gencecik biri var, merhumun yakınlarının acıları daha yeniyken onlara aldırmadan kabristan içine ara gazla gelerek motorunu orada bırakıp kabrin başına gelenler vardı, yada sağlığında yakın arkadaşı olduğunu bildiğimiz insanlar cenazeye bile gelmediler, ve bunu gibi daha neler, onun için o kadar doluyumki yanlış bir ifadede bulunursam mazur görün.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Emin insan iyi gün kötü gün
    Dostları diye birsey var ben bu vesile ile gerçi daha önce de. Bir olaydan sonra motor camiasında herkesin yada %80 İyi gün dostu olduğu gördüm o yüzden artık uzak dürüyorum yada az takılıyorum sadece okuyorum yazmamaya çalışıyorum.o yüzden bu yapılanlar yazılanları yadırgamiyorum....
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Emin insan iyi gün kötü gün
    Dostları diye birsey var ben bu vesile ile gerçi daha önce de. Bir olaydan sonra motor camiasında herkesin yada %80 İyi gün dostu olduğu gördüm o yüzden artık uzak dürüyorum yada az takılıyorum sadece okuyorum yazmamaya çalışıyorum.o yüzden bu yapılanlar yazılanları yadırgamiyorum....
    Haklısın Halis abi ona şüphe yok, yüzün unutuldumu arayan soranında olmaz buna eminim.

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Adını sitede, yüzünü fotoğraflarda her gördüğümde ayrı bir hisse kapılıyorum, hala her an bir yerlerden çıkacak bir şeyler diyecek, yazacak diye bekliyorum...

Arıyorum, özlüyorum, kabullenemiyorum...

Az önce de bir arkadaşımın "katil"inin 1 yıl kadar bir sürede serbest kaldığını öğrenince artık isyan etmek istiyorum.

Murat'ı da Elbruz'u da yanımda görmek, eskisi gibi olmak; hiçbir zaman adlarının yanına yakışmayacak ölüm kelimesini artık onlar yerine sadece olanlara sebep olanlarla birlikte anmak istiyorum...

Aradaki uzun mesafeler acıya da uzak kalmayı sağlar diye umuyordum, sadece istediğin anda acını paylaşamamak, orada olamamak, daha da üzülmek oluyormuş sonuç...
    Türkiye'ye döndüğüm ilk fırsatta ben de oradayım...
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    gelen başka kimse yokmu??sanırım pazar sabahına kadar birkaç kişi daha eklenir...
    umarım

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı emin_arikoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama sizin koyduğunuz resimdeki gibi hatıra olacak bir şeyler yapsak, eminimki akşama kalmaz alır götürürler, malum burası Türkiye..
    Götürürler yani????
    Vay anasini diyorum sadece...
    Nutkum tutuluyor....
    Buna bile saygi yok..
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    gelen başka kimse yokmu??sanırım pazar sabahına kadar birkaç kişi daha eklenir...
    umarım
    yok yorma kendini sabah namazına gelen kalıplaşmış bir gurup vardır onlar gelir başkası gelmez onların ikiside şehir dışında.. geriye kaldı 3,5,kişi

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emin abi sen benim yerimede dua et gidince.
    We are many...

Motosikleti
    yok yorma kendini sabah namazına gelen kalıplaşmış bir gurup vardır onlar gelir başkası gelmez onların ikiside şehir dışında.. geriye kaldı 3,5,kişi
    ne diyeyim halis?? ne diyeyim...??
    bakalım pazar sabahı sayarız arkadaşları...

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Keşke gelebilsem ama Van'da çalışıyorum, selamlarımızı dualarımızı iletirsiniz...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CERRAHI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emincigim,

Bunları belirttigin cok iyi olmus.

Zira bu toplumda ;

Cenaze namazı kılarken, Kıldıktan sonra hatta kabrine bile gelipte ara gazı verecek,

Merhumun kaza yaptıgı yerde protesto icin cagırıldıgında kafasında kask takmayan, Sanki yeni bir modelin tanıtımına gidilmişcesine davetinin idrakinde olmayan,

Bir mangal, cay, geyik muhabbeti oldugunda sabahlayan ancak arasında bu eylemleri yaptıgı insanın ihtiyacı oldugunda ve hatta dugunu veya cenazesi dahi oldugunda bile 1 saatini onay ayırmayıp sonra adına dostluk koyan nice ÖKÜZLER var...

Bu ÖKÜZLER i her toplumda oldugu gibi bu toplum icinde de görmek istenmedigini dusunuyorum. Zira birçok insan benimle aynı fikirde oldugunun yazdıklarının farkındayım.

Bu mesajımda gerçekten önemli mazeretleri olup isteyipte yapamayanları tenzih ettigimi o insanlar zaten anlamıslardır.

Ama en önemli sey sanırım aradaki ufak tefek kucuk olcekteki baglı arkadaslıklar dısında burada ne DOSTLUK olur nede YARENLIK.
    Çok haklısın Erhan Abi,

Protestoya değilde sıradan bir buluşmaya gelmiş gibi olay yerinde durunca o bayan arkadaşların attıgı kahkahalar ve "ay ne zamandır görüşemiyorduk muhabbetleri" hala gözümün önünde bizden hiç bişey olmaz.

Yok motosiklet kültürüymüş.
    Trafikte Saygıymış.
    Herkez yazıp çiziyor ama uygulamaya gelince hep sınıfta kalıyoruz.

Biz neyi nerde yapıcağımızı bilmeyen bir toplum olduk çıktık.
    Eğlenmeyi de bilmiyoruz.
    Acılarımızı paylaşmayıda.

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adını sitede, yüzünü fotoğraflarda her gördüğümde ayrı bir hisse kapılıyorum, hala her an bir yerlerden çıkacak bir şeyler diyecek, yazacak diye bekliyorum...

Arıyorum, özlüyorum, kabullenemiyorum...

Az önce de bir arkadaşımın "katil"inin 1 yıl kadar bir sürede serbest kaldığını öğrenince artık isyan etmek istiyorum.

Murat'ı da Elbruz'u da yanımda görmek, eskisi gibi olmak; hiçbir zaman adlarının yanına yakışmayacak ölüm kelimesini artık onlar yerine sadece olanlara sebep olanlarla birlikte anmak istiyorum...

Aradaki uzun mesafeler acıya da uzak kalmayı sağlar diye umuyordum, sadece istediğin anda acını paylaşamamak, orada olamamak, daha da üzülmek oluyormuş sonuç...
    Türkiye'ye döndüğüm ilk fırsatta ben de oradayım...
    Aynı duygu ve düşüncelere bende sahibim olcanım ama elden birşey gelmiyor ne yazıkki, Murat abi yada Elbruz bir milletvekili yada bakan tanıdığı olsaydı şuan şile yolu ve beşiktaşa minibüs girişi kapatılmış olurdu heralde.

Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Götürürler yani????
    Vay anasini diyorum sadece...
    Nutkum tutuluyor....
    Buna bile saygi yok..
    Neye saygı var ki abi ona olsun, canlıya saygı göstermeyen merhuma neden göstersinki, depremde enkaz altında yaralı yatan insanların kolundaki bilezikleri çalan insan görünümlü yaratıklar var.

Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emin abi sen benim yerimede dua et gidince.
    Tmm kardeşim merak etme.

ne diyeyim halis?? ne diyeyim...??
    bakalım pazar sabahı sayarız arkadaşları...
    Az ama öz olması çok daha iyi bence.

Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke gelebilsem ama Van'da çalışıyorum, selamlarımızı dualarımızı iletirsiniz...
    Başüstüne.

Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok haklısın Erhan Abi,

Protestoya değilde sıradan bir buluşmaya gelmiş gibi olay yerinde durunca o bayan arkadaşların attıgı kahkahalar ve "ay ne zamandır görüşemiyorduk muhabbetleri" hala gözümün önünde bizden hiç bişey olmaz.

Yok motosiklet kültürüymüş.
    Trafikte Saygıymış.
    Herkez yazıp çiziyor ama uygulamaya gelince hep sınıfta kalıyoruz.

Biz neyi nerde yapıcağımızı bilmeyen bir toplum olduk çıktık.
    Eğlenmeyi de bilmiyoruz.
    Acılarımızı paylaşmayıda.
    Cenazeden sonra lunaparka gidenler olduğunu söylediler bana, böyle tiplerin samimiyetine kim inanır, insanların acılarını kullanarak ortam yapmak içinmi geliyolar nedir anlamadım..

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Pazar günü size Ataşehirden katılırım Emin bende Muratımı ziyaret etmek istiyorum.
    Pazar günü Eyüpden çıkış yapınca haberleşelim nerden geçecekseniz ona göre
    bir yer belirleyelim size katılayım mezarlığın yerini bilmiyorum ona göre Emincim.

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Alıntı arslanfb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pazar günü size Ataşehirden katılırım Emin bende Muratımı ziyaret etmek istiyorum.
    bir yer belirleyelim size katılayım mezarlığın yerini bilmiyorum ona göre Emincim.
    Tmm abi geçerken ararız seni.

Motosikleti
    Alıntı arslanfb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasan benide pendikten almayı unutmayın ..dörtyol köprüsünün altında beklesem sanırım uygun olur.nasılsa köprünün üstüne tırmanıp yukarı kurtköye çıkılacak...
    yada başka bir yer önerisi varsa orada da bekleyebilirim.
    yada ne bileyim sen erken çıkarsan önce senle buluşur Emin leri beraberde bekleyebiliriz..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)