Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

30 Ağustos Zafer Bayramı Hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    30 Ağustos Zafer Bayramında birçok kişi resmi olarak izinli , acaba Ankara'ya gezi düzenleyerek Ankara MT ile tanışsak kaynaşsak ve Zafer Bayramının coskusunu yerinde hissetsek eşlik edecek kimseler olur mu ?

Yok Ankara gelsin derseniz 2011 Mart'ı beklememiz gerekecek.....

Resmi tatili değerlendirmek amacıyla açılan bu konuya ilgi , bilgi ve paylaşımlarınızı rica ederim.

''Alıntıdır''

Türk tarihi zaferlerle doludur. Ama 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Dumlupınar Savaşı , Türk ulusunun yeniden dirilişidir.

Malazgirt Savaşı’yla (1071) 26 Ağustos’ta Anadolu’nun Türklere kapılarını açan kahraman ordumuz; Başkomutanlık Meydan Muharebesi’yle de Anadolu topraklarının Türk Vatanı" olduğunu önünde durulmaz bir iradeyle düşmana ispatlamıştır. Ve yine ulusumuzun iradesiyle Cumhuriyet kurulmuştur.
    Atatürk, ünlü "Nutuk"unda Kurtuluş Savaşı’nı anlatır. Her Türk yurttaşının okuması gereken Nutuk (Söylev)’da Atatürk savaşa nasıl hazırlandığımızı da anlatmaktadır.

O’ndan öğrendiğimize göre: Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Paşa, Batı Cephesi Komutanı ve İnönü Savaşları kahramanı İsmet Paşa ve Genelkurmay Başkanı Fevzi Çakmak Paşa büyük bir gizlilik içinde taarruz planlarını hazırlarlar.

1922 Ağustos ayında Türk Ordusu taarruza geçmek için, Kurmay Heyetince karar verilir. Mustafa Kemal, İsmet Bey, Fevzi Çakmak ve diğer paşalar ile kurmaylar; savaşı yönetmek üzere Kocatepe’ye gelirler.

26 Ağustos sabah, saat 05.30’da Türk topçu birlikleri Afyon’un güneyinden düşman siperlerini ateşle vurmaya başlar. Ardından piyadeler hücuma geçerler. Planlandığı gibi Büyük Taarruz devam eder ve düşman gerilemeye başlar, bozguna uğrayarak ikiye ayrılır.

30 Ağustos’a kadar düşman ordusu çembere alınır. 30 Ağustos sabahı, 1. Ordu ve avcı hatlarını ile 4. Kolordu’yu denetleyen Başkomutan Mustafa Kemal Paşa ; saat 14.00’da Aslıhanlar yakınındaki "Komuta Karargâhından taarruz emrini verir. Dumlupanır’da ordumuz düşmana son darbeyi vurur. Düşman askerleri kaçmaya başlar. Mustafa Kemal Paşa; kaçan düşman askerlerini kovalamak için, "Ordular, ilk hedefiniz Akdeniz’dir. İleri!" komutunu verir. Yunan Başkomutanı General Tikopıs dâhil çok sayıda esir alınır.

Şahlanan Türk Ordusu düşman güçlerini İzmir’e kadar kovalar. 9 Eylül 1922 günü Türk Ordusu İzmir’e girer. Batı Anadolu’yu yakan yıkan düşman kuvvetleri canlarını zor kurtararak, geldikleri gibi gemilere binerek giderler.

30 Ağustos 1922 tarihi, Türk ulusunu esir etmek isteyen emperyalist güçlere karşı; kadınıyla çocuğuyla, ordusuyla topyekûn verdiği bir savaşın ve ulusal benliğini kurtardığı ve Zafer Destanı’nın yazıldığı gündür.

Bu mutlu günde, zaferi bize yaşatan Atatürk ve silah arkadaşları ile kahraman Türk Ordusu’na şükran ve minnetlerimizi sunarken, ulusumuzun da Zafer Bayramı kutlu olsun...
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    K 1300 GT
    galiba sitenin aranan sirserisi de apaçhisi de delisi de benim bekle Ankara ben geliyorum
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Bu tür bir etkinliği organize eden bir başlık yazısı olmamış bu..

Ne deriniz? yerine şu gün şu saate şu yerde toplanıyoruz biz demek daha iyi bir organizasyon tabanı oluşturur gibime geliyor..

30 ağustos yerine 29 ekim daha çok kalaalığın toplanmasına neden olur kanaatindeyim ayrıca

29 Ekim'i bekleyelim..

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Kurtuluş savaşının sadece emperyalist dış güçlere karşı değil, onların Türkiye içindeki yardakçılarına karşı da verildiğini unutmamak lazım

30 Ağustos için bir kortej uygun olurdu diye düşünüyorum.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    K 1300 GT
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tür bir etkinliği organize eden bir başlık yazısı olmamış bu..

Ne deriniz? yerine şu gün şu saate şu yerde toplanıyoruz biz demek daha iyi bir organizasyon tabanı oluşturur gibime geliyor..

30 ağustos yerine 29 ekim daha çok kalaalığın toplanmasına neden olur kanaatindeyim ayrıca

29 Ekim'i bekleyelim..
    29 Ekim'de de gideriz ancak şu 30 Ağustos tatilinide değerlendirmek isterim.
    eşlik edecekler ile Ankara olur İğneada olur artık yol nereye götürürse maksat km. yapalım.

30 Ağustos'da bi kaç arkadaş kampta olacağız Ankara'da olsaydık tanışmayı isterdik hepimizde

İsteyen kamp alanımıza gelebilir tabi : )

Motosikleti
    K 1300 GT
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kurtuluş savaşının sadece emperyalist dış güçlere karşı değil, onların Türkiye içindeki yardakçılarına karşı da verildiğini unutmamak lazım

30 Ağustos için bir kortej uygun olurdu diye düşünüyorum.
    teşekkürler...

yol yapmak istemeyenler ile İstanbul MT olarak 30 Ağustos akşamı Bağdat caddesinde fener alayına hem katılım , hem motorcuların varlığımızı gösterebiliriz.

Motosikleti
    HONDA TRANSALP

30 Ağustos Korteji Ramazan ayı dahilinde olduğundan oruç tutan kişiler de düşünülerek kortej mesafesi kısa tutulmuştur.

Katılımcı motor kulüplerinden isteğimiz fermuar düzenine ve güvenli sürüş konularına hassasiyet göstermeleridir.Motorlarımızı Bayraklarımızla Donatalım, Kırmızı ve Beyaz renkler ağırlıkta giyinelim ve bu anlamlı günü daha da anlamlı hale getirelim.

PROGRAM

KORTEJ
    Anadolu yakası Kortej için buluşma yeri Suadiye Oteli Önü
    Buluşma Saati : 18:30
    Hareket Saati : 19:00

Güzergah: suadiye otel önünde buluşup hareketle birlikde bağdat caddesi istikametinden Kadıköy Rıhtım'a inilecektir.Rıhtım Meydan'da İstikal Marşı Okunması ardından grup Bostancı'ya hareket edecektir.
    Motor ve araçların üzerine Türk Bayrakları olması önemle rica olunur.

İFTAR
    Buluşma Tarihi: 30 Ağustos Pazar
    Buluşma Yeri: Bostancı Bahçe Cafe ( Bostancı Sahilyolunda Tren Köprüsünün Altından geçtiğinizde karşınıza gelen cafe )
    Buluşma Saati: 20:00

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Türkiye Cumhuriyeti'nin ulusal bayramıdır. Her yıl 30 Ağustos günü kutlanır. Zafer Bayramı, 1922 yılında 26 Ağustos'ta başlayıp, 30 Ağustos'ta Dumlupınar'da Mustafa Kemal'in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi'ni (Büyük Taarruz) anmak için kutlanan bayramdır. İşgal birliklerinin ülke sınırlarını terketmesi daha sonra gerçekleşse de, 30 Ağustos sembolik olarak ülke topraklarının geri alındığı günü temsil eder.

Zafer Bayramı, ilk defa 30 Ağustos 1923 günü Afyonkarahisar, Ankara ve İzmir'de kutlanmıştır. Resmî olarak Zafer Bayramı ilân edilmesi 1935 yılının Mayıs ayında olmuştur. Zafer Bayramı, tüm yurtta törenlerle kutlanır. Devlet erkânı ve bir çok vatandaş, Ankara'da Anıtkabir'i, diğer illerde de anıt ve şehitlikleri ziyaret edip, Mustafa Kemal Atatürk'e, silâh arkadaşlarına ve komutasında savaşmış askerlere şükranlarını sunar. Hemen hemen her yerleşim yerinde, askerî birlikler geçit törenlerine katılır. Ayrıca dış temsilciliklerde de çeşitli kutlamalar yapılır. 30 Ağustos günü, Türkiye'de resmî tatildir.

Her yıl, Kara Harp Okulu bu tarihte mezun verir. Tüm subay rütbe değişiklikleri bu tarihte geçerli olur.
    [B]MOTOSİKLETE BİNMEDİYSEN YAŞADIM DİYEMEZSİN.[/B]

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MOTORUSTASI benden önce davranmış...
    Arkadaşlar kortejimize hepinizi bekleriz... Bütün izinler vs alınmıştır...
    Motorunuzu,ardçınızı,bayrağınızı alın ve gelin...

HEPİNİZİ BEKLİYORUZ!!!!

KONUYU LÜTFEN GÜNCEL TUTALIM... VAKİT AZ KALDI!!!!

http://www.facebook.com/event.php?eid=140946832610418

Motosikleti
    K 1300 GT
    Suadiye Otel önünde görüşmek üzere...

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    keşke bende gelebilsem , ama o saatde işim yoğun

30 Ağustos 1922 , DUMLUPINAR'da Mustafa Kemal ATATÜRK'ün

başkumandanlığında zaferle sonuçlanan, Başkomutanlık Meydan Muharebe'sinde

(Büyük Taarruz) ve diğer savaşlarda ülkemiz toprağı için gözlerini kırkpmadan

şehit olan kahramanlarımızı ve büyük önder ATATÜRK'ü saygıyla anıyor ve

rahmet diliyorum..

'' Takendy '' paylaşım için teşekkür..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    MONDİAL KT 125
    Katılan arkadaşları canı gönülden kutluyor güzel ve ses getiren bir etkinlik olacağına inanıyorum.
    [I][B]Hayatta her şey üstüne geliyorsa,bilki sen ters yöne gidiyorsundur.[/B][/I]

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Katılan fazla kişi yok sanırım?

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    EVET ARKADAŞLAR!!!!!!!!!!!

BEN BİRAZDAN YOLA ÇIKIYORUM,SAAT 18:30'TA YOLA ÇIKACAĞIZ....
    SUADİYE OTELİNİN ÖNÜNDE HERKESİ BEKLİYORUZ... KATILMAYANLARINDA CANLARI SAĞ OLSUN....
    BU SENE RAMAZAN AYINDAN DOLAYI,YOLU VE KORTEJİ KISA TUTTUK.Umarım katılımcı olursunuz...

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    vay arkadaş Van'dayız hiç bir etkinliğe katılamıyoz yaf
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    iftara misafirlerim var.gelmem imkansız olacak...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ben şimdi çıkıyorum
    suadiye otelinde topluluğu görmek istiyorum
    klavyede kalmasın sözler
    (aral)

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    bende gelicektim korteje ama ugur kardeş ve askon sinan kardeş bana iftar yemegine geliyorlar.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Bu zor günlerimizde birbirimize kenetlenip Cumhuriyet'imize bölücülere karsı sahhip cıkmamız gerekiyor.

ATAM SENİN İZİNDEYİZ; İSTEMEDİKLERİNE İZİN VERMEYECEĞİZ !

Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler