Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789

1 Kasım Pazar sabah namazdan sonra kahvaltıya bekliyoruz.

Motovento
    REKLAM ALANI
    aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O başka site diye verdiğin sitenin yöneticileri (ki kardeş sitemiz olurlar) geçenlerde siz ve sizin gibilerinin ortalığı karıştırmasından dolayı ekran karartıp yayın durdurmak zorunda kalmışlardı. Kaç gün kapalı kaldıklarını hatırlamıyorum kusura bakmayın.

Bu mesajı sadece alıntılanan mesajı okuyarak yazdım, konunun başlarını takip ettim ama demekki sapmış, devamını okuyup belki birşeyler daa yazarım
    SİZ VE SİZİN GİBİLER kelimesini yakıştıramadım, yönetici veya denetçi olan size hiç yakışmadı ben o sitedeki bir yazıyı örnek verdim. istersen başka motosiklet sitesindende örnek veririm, ama bu konu uzar gider, açılan topik siliniyorsa konuyu açan kişiye mail atılır site yönetimi şu veya bu nedenden dolayı bu konuyu kapatıyor, bilgi vermeme ve ilgisizliğinizi şikayet ediyorum, sizler kardeş site dediğin yerde benim yorumlarımı göre bilirsin ama organizasyonlarında asla beni göremezsiniz. ben yıllardan beri motosiklet net deyim, M.T. haricide hiç bir organizasyona katılmadım.

kapatılan konu hakkında konu açan kişiye mail atılıp açıklama yapılmasını talep ediyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:54 ----------

Alıntı kuyucadısı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    off offff konunun geldiği yere bakın yaa.... altı üstü bir kahvaltı yapıldı... devlet meselesi haline getirmenin kime ne yararı var... herkese açık bir organizasyon istiyen gitti istemiyen gitmedi... bırakın giden arkadaşlar bunu hoş bir anı olarak hatırlasın... tartışmaların yaşandığı bir konu olarak değil...
    sen cadılar bayramında konuş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:56 ----------

Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cesaret evet önemli bir kavram ama bu kelimeden ne anladıgımıza baglı. Cesaret nedir? Sonunu düşünmeden herşeyi oluruna bırakmak mı? Yoksa oluşabilecek olaylar karşısında sırf farklı görüşleri oldugu için bir grup insanı gözden çıkarmak mı?

Burası bir motosiklet sitesi üstelik farklı din dil ırk ve siyasi görüşleri olanların tümüne hitap eden motosiklet tutkunlarının yer aldıgı bir site.İnsanların burda buluşma amacı ne ortak dinleri ne ortak ırkları nede ortak siyasi görüşleri. Burda ortak olan tek şey motosiklet tutkunu olmak.Bunu asla unutmayın.

Yok sizin burda bulunma amacınız motosiket tutkusu degilse siteden ayrılma kararınızı belirten bir mesajı bana atmanız yeterli.Görülüyorki sizin her türlü dini siyasi görüşlerizi özgürce ifade edebileceginiz siteler mevcut. Sizde ordan devam edebilirsiniz.
    casaretinden dolayı seni kutluyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:59 ----------

Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Verdiğin bağlantıdaki konuyu baştan sona oku.
    Sonra gel bana konunun amacını açıkla.

Sağa sola mı giydirelim?
    A partisine K partisine küfür mü edelim?
    Sen şöylesin ben böyleyim mi diyelim?

Yoksa yeri geldiğinde konuşalım , yeri geldiğinde susalım mı?

Şehitlerimizi bu sitede anmadık mı?
    Cumhuriyet için her sene toplanmadık mı?
    Türkçemizi korumak için biryerlerimizi yırtmadık mı?

Bu sitede siyaset konuşulmamasının bir sebebi var.
    Her insanın siyasi görüşüne, inanışına saygımız var.

Böyle bir konu açık kalmadığı için korkak sıfatını yakıştırıyorsun.
    Biliyor musun ki sadece korkak insanlar çok konuşurlar.
    Zamanı geldiğinde bu sitedeki en son üyeye kadar vatanımızın arkasında duracağına , ayrım yapmadan , A partisi B partisi demeden , din , mezhep gözetmeden , vatanı koruyacağımıza emin olabilirsin.

Ama şimdi , tartışmak istiyorsan linkini verdiğin yerde tartışabilirsin.
    senide cesaretinden dolayı kutluyorum
    eleştirilere ön yargılı davranmanız beni şaşırttı, daha sizlere tek kelime yazmam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    Alıntı aSuBaYaH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen cadılar bayramında konuş
    cadılar bayramına kadar susuyımmı hayallerini bu kadar büyük kurma olabilecek şeyler iste hayattan
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    iki teker
    cadılar bayramına kadar susuyımmı hayallerini bu kadar büyük kurma olabilecek şeyler iste hayattan
    delisin sen KUYUDELİSİ

Motosikleti
    delisin sen KUYUDELİSİ
    ben deli degilim. kırmızı arabam yok sadece biraz dengesizim. birazda arızayım hepisi o
    baksana şu pmlerine artık ağaç oldum dünden beri
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    uzun zaman oldu kimseyi banlamadıydım .. şöle bi alevlesenizde ben yönetim paneline bi el atsam please

Üye fazlamız var diğer sitelerde ekmek yesin dimi ama
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    iki teker
    ben deli degilim. kırmızı arabam yok sadece biraz dengesizim. birazda arızayım hepisi o
    baksana şu pmlerine artık ağaç oldum dünden beri
    ben anlamam pm den ulu orta konuşurum

evet arkadaşlarnamazı kıldınız, kahvaltıyı yaptınız üç beş resimle geçiştirdiniz devamı ve sohpette paylaştıklarınız hani

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:45 ----------

çağla, pm ne cavap yazdım

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    heh bu dünyada bi sen varsın dimi Halis Beg...Hristiyanlar gavurlar senden daha medeni daha insancıl daha saygılı emin ol...ota .oka taşa çiçeğe insana hayvana herşeye...5 müslüman bir araya gelseniz 1 hristiyanın kalp temizliğine ulaşamazsınız bence...alayınız fesat...kalbiniz zihniniz kirli ...Yüce Mevlam hepimize sevgi ihsan eylesin...adamların Allah sevgisi kalplerinde...Allahın yarattığı herşeyi sevip sayıyorlar...sen tut orucunu kıl namazını görevini yaptığını san kendini kandır aldat...Ama Allahı haşa kandıramazsınız...Mevlaya layık kul olmadan bana masal anlatmayın...

sen 2 rüku bir secdeyle vazifeni yaptığını zannediyorsun ama kalp kırıyorsun...birde Mevlanayı zikrediyorsun...ne ağzına ne imzana yakışmıyor...Allah kibirlileri sevmez...bu kibir sende olduğu sürece kendinden olmayanları aşağıladığın sürece bir değerin yok bu hayatta...kendi kendini kandırırsın...servetin torpağa girmez Halis Aga...mahşerde görecez bu kibirini....

evet hatırladım...olayı şova çevirmiştin... Audıyle gidersin cennete...

bi çayda bana ısmarlamadın abicim...çaylarrr şirketttenn...

şu yeryüzündeki tek müslüman gibi davranıp milleti hor görüyorsun ya asıl yobaz kim bilemiyorum...emün lafım sana değil...direkt Halis Abiye...

Aye'de ekonomik krizden sonra hak yoluna girdi... yakında AKP il teşkilatının kapılarını aşındırmaya başlar...

bu mesajımın organizsyonla alakası yoktur...genel düşüncemdir...yanılgıya kapılmayalım...kin beslemeyelim...

mesajımıda kırpılmasın silinmesinn lütfen...en azından Halis Aga bi baksın...
    dur bak bende bir gardrop gömlek var biri sana olur mete_han hoca. xl olmadı xxl.
    önce insan vardı. İslam insana geldi. insan olanda islam güzel durdu. güzel göründü güzel yansıdı, güzele yansıdı. insan insanın aynasıdır derken bunu kastettiler. insan allahın nurundan bir parçadır bu sebepten insan hazrettir. bunu islami kaynaklar muhtelif kaynakları ile destekler. rabbani olan kaynakta isra suresinde insanın yaratılmışların en üstünü olduğu ifade edilir. isra suresi 70. ayet ... yine onları, yarattıklarımızın birçoğundan cidden üstün kıldık. diye biter.( tamamını uygun düşmez diye yazmadım merak eden bakabilir. )
    bu bağlamda kişinin insani hasletleri yetiştiği yer vs aile çevresi sosyal ortamı gibi etkiler altında gelişir. islam olması onun insan olmasına eti eden unsurlardan birisidir elbet lakin zorlayıcısı değildir. yani çevremizde islam olan onca insanın islama yakışmayan, insan yakışmayan onca davranışı varsa bu islamın değil sosyal çevrenin suçudur.
    şimdi sayın eşşeyh mete_han hazretleri "5 müslüman biraraya gelseniz 1 hristiyanın kalp temizliğine ulaşamazsınız" derken hangi beş müslüman ve hangi bir hristiyanı kastettiğii merak ederim. yani sizin gibi ulu orta kalbi yarılmış ve temizliği cırt ayşe teyzenin acesi ile tescillenmiş bir şeyh efendinin iç temizliğine elbette kömür karası bizler ulaşamayız.( mübalağa )
    gel gelelim şuna eşşeyh efendi sizde ne göz varmış insanlarn kalplerini görüyorsunuz. daha temiz kalpli falan. yuh derim kardeşim akıllardan geçeni çözdün kaldı kalpten geçenler.
    hak yol akp teşkilatlarından geçiyorsa sen niye oradan geçmiyorsun bunu da merak ediyorum. madem hak yol olduğunu söylüyorsun tiz vakitte bir resmini bekleriz. ( tayyip abi de bekliyor )
    son söz beğenmedin mevlanayı ( çok medyatik oldu o ) yunus söylesin.
    sövene dilsiz gerek
    dövene elsiz gerek
    derviş gönülsüz gerek
    sen derviş olamazsın
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Motosikleti
    ben anlamam pm den ulu orta konuşurum

evet arkadaşlarnamazı kıldınız, kahvaltıyı yaptınız üç beş resimle geçiştirdiniz devamı ve sohpette paylaştıklarınız hani

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:45 ----------

çağla, pm ne cavap yazdım
    verdiğin adrese mail attım selçuk bakarsan sevinirim

tartışmaktan muhabbete geçilemediki bi türlü
    [/B]

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cesaret evet önemli bir kavram ama bu kelimeden ne anladıgımıza baglı. Cesaret nedir? Sonunu düşünmeden herşeyi oluruna bırakmak mı? Yoksa oluşabilecek olaylar karşısında sırf farklı görüşleri oldugu için bir grup insanı gözden çıkarmak mı?

Burası bir motosiklet sitesi üstelik farklı din dil ırk ve siyasi görüşleri olanların tümüne hitap eden motosiklet tutkunlarının yer aldıgı bir site.İnsanların burda buluşma amacı ne ortak dinleri ne ortak ırkları nede ortak siyasi görüşleri. Burda ortak olan tek şey motosiklet tutkunu olmak.Bunu asla unutmayın.

Yok sizin burda bulunma amacınız motosiket tutkusu degilse siteden ayrılma kararınızı belirten bir mesajı bana atmanız yeterli.Görülüyorki sizin her türlü dini siyasi görüşlerizi özgürce ifade edebileceginiz siteler mevcut. Sizde ordan devam edebilirsiniz.
    evet...
    ben şu sözü okumuştum bir zamanlar " CESARET HİÇBİR ŞEYDEN KORKMAMAK DEĞİLDİR, KORKUNUN OLDUĞUNU BİLDİĞİN HALDE DOĞRUYU YAPABİLMEKTİR" ( ÇİN ATASÖZÜ )

orada verilen linkte etnik köken belirtilerek "bekliyorum biri karşıma çıksın/çatsın vs cümleler var. ee benim de burada şehit haberlerini izlerken ağlayan aynı etnik kökene ait insanlar var, Mustafa Kemal rozeti taşıyan var, Türk Bayrağımızı arabasına asan var...
    şimdi herkesi aynı kefeye koyarsak -azınlıkllar yaratmış oluruz- oysa Türkiye Cumhuriyeti içerisindeki her fert eşit haklara sahipti, taa ki dağlara çıkana kadar. şimdi dağdan inenler daha bir eşit
    evet, hepimizin kanı kalktı, damarlarımız ateş taşıyor şu anda ama zaten başkalarının yapmak istedikleri de "bizi bize kırdırmak" değil mi?
    bu ülke bir 12 eylül gördü ( yaşı 35 üstü olanlar hatırlarlar) biz bir daha aynı hataya düşmeyeceğiz.
    kardeşi düşmandan ayırdetmek için aklımız var...
    ama vuralım, keselim demeden önce kimi vurup-kestiğini bilmek gerekir ki bu da emniyet güçlerimizin işidir ve onlar vrastgele vurup-kesmez. mutlaka onların da vicdanı ve vatan sevgisi vardır. aksi halde bu ülkenin bayrağı için, bütünlüğü için o üniformayı şerefiyle giymezlerdi.

lütfen bu forumda din/dil/ırk/mezhep tartışmalarını bütünlükçülükle konuşalım veya mümkünse binyıllarca yanyana yaşamışlığımzdan anlam çıkartarak bu konuları konuşmayalım...

bu topraklar dadaloğlu, köroğlu büyüttüğü kadar yunus emreler, mevlanalar otağıdır da...

GÜN BİRLİK GÜNÜDÜR... AYRILMADIK, AYRILMAYACAĞIZ!!!

Sevgi ve saygılarımla...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    arkadaşlar bi namaz yüzünden mi bu kadar tantana.... biz sadece kimliğimizde mi müslümanız....ya bırakın bu işleri...kurtuluş iman dadır...hepimiz öleceğiz birgün musalla taşından kalkıp benim cenaze namazımı kılmayın diye bilecek varmı aramızda....burası motosiklet forumudur evet..amaaa gezilerde bira içene rakı içene diğer alkol alanlara bunu içme ulu orta alkol haramdır denmiyor...bi kaç arkadaş toplanıp bir sabah namazına gidiyor bumu sorun oluyor...insaf insaf....bu ülke de daha biz bize kavga ederken nasıl başkalarını anlayalım ki!!!!!! burası bir motosiklet formu ve burada da din ile alakalı başlıklar olmalı neden karşı çıkılıyor anlamıyorum...dini görüşlere saygımız yoksa kimsede karşı taraftan saygı beklemesin....

ayrıca eyüp sultana türkiye nin dört bir köşesinden akın eden insanları görünce diyorum ki; rabbim sana şükürler olsun senin nurun herkesi aydınlatsın.....

arkadaşlar allah kabul etsin....saygılar....
    başkasının ayıbını ört ki; bi başkası da senin ayıbını örtsün...

[QUOTE=Akileos;1846693]hiç kimse birbirine katılmak yaptığını yapmak zorunda değil...

AMA

herkez birbirine saygılı olmak zorunda.......

saygısız varsa kapı neredde onuda gittsin moda sorsun ben bilmiyorum....[/QU
    Ula temel kati,layrim da oni tiyirum.Haçen nereyesun

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dur bak bende bir gardrop gömlek var biri sana olur mete_han hoca. xl olmadı xxl.
    önce insan vardı. İslam insana geldi. insan olanda islam güzel durdu. güzel göründü güzel yansıdı, güzele yansıdı. insan insanın aynasıdır derken bunu kastettiler. insan allahın nurundan bir parçadır bu sebepten insan hazrettir. bunu islami kaynaklar muhtelif kaynakları ile destekler. rabbani olan kaynakta isra suresinde insanın yaratılmışların en üstünü olduğu ifade edilir. isra suresi 70. ayet ... yine onları, yarattıklarımızın birçoğundan cidden üstün kıldık. diye biter.( tamamını uygun düşmez diye yazmadım merak eden bakabilir. )
    bu bağlamda kişinin insani hasletleri yetiştiği yer vs aile çevresi sosyal ortamı gibi etkiler altında gelişir. islam olması onun insan olmasına eti eden unsurlardan birisidir elbet lakin zorlayıcısı değildir. yani çevremizde islam olan onca insanın islama yakışmayan, insan yakışmayan onca davranışı varsa bu islamın değil sosyal çevrenin suçudur.
    şimdi sayın eşşeyh mete_han hazretleri "5 müslüman biraraya gelseniz 1 hristiyanın kalp temizliğine ulaşamazsınız" derken hangi beş müslüman ve hangi bir hristiyanı kastettiğii merak ederim. yani sizin gibi ulu orta kalbi yarılmış ve temizliği cırt ayşe teyzenin acesi ile tescillenmiş bir şeyh efendinin iç temizliğine elbette kömür karası bizler ulaşamayız.( mübalağa )
    gel gelelim şuna eşşeyh efendi sizde ne göz varmış insanlarn kalplerini görüyorsunuz. daha temiz kalpli falan. yuh derim kardeşim akıllardan geçeni çözdün kaldı kalpten geçenler.
    hak yol akp teşkilatlarından geçiyorsa sen niye oradan geçmiyorsun bunu da merak ediyorum. madem hak yol olduğunu söylüyorsun tiz vakitte bir resmini bekleriz. ( tayyip abi de bekliyor )
    son söz beğenmedin mevlanayı ( çok medyatik oldu o ) yunus söylesin.
    sövene dilsiz gerek
    dövene elsiz gerek
    derviş gönülsüz gerek
    sen derviş olamazsın
    ayetler zaten bizden çok daha fazlasını söyler ve söylemiştir. bizim birşeyler eklememiz söz konusu bile değil. Alimler konuşurken Cahiller susup dinlemeli, bu sayede bir şeyler öğrenmeye çalışmalılar tabii ki akıl süzgeçlerinden geçirerk.. çünkü Allah aklı bahşetti.

insan hazrettir, elbbet hazrettir. "en el hak " dediğinde Hallac-ı Mansur Hazretleri ( NESİMİ)derisi yüzülerek katledilmedi mi? kim katletti? o dönemdeki dini sıfatı neydi? Şeyh Bedrettin? farklımıydı? ya sıfat? osmanlı Padişahı ve halife idi.. ama bu yanılgıya düştü-ler. ee İstanbulu fetheden Fatih ise nasıl bir hükümdardı? saf-ı adalet idi değil mi?
    demek ki, kişilerin yaptıkları hataları dinine maletmemek gerekir. keza tam tersi yaptıkları iyilikleri de kıyaslamamak gerekir.

"insanlara şah damarından bile yakın olan tek güç Yaradan'dır"

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:42 ----------

Alıntı alix35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bi namaz yüzünden mi bu kadar tantana.... biz sadece kimliğimizde mi müslümanız....ya bırakın bu işleri...kurtuluş iman dadır...hepimiz öleceğiz birgün musalla taşından kalkıp benim cenaze namazımı kılmayın diye bilecek varmı aramızda....burası motosiklet forumudur evet..amaaa gezilerde bira içene rakı içene diğer alkol alanlara bunu içme ulu orta alkol haramdır denmiyor...bi kaç arkadaş toplanıp bir sabah namazına gidiyor bumu sorun oluyor...insaf insaf....bu ülke de daha biz bize kavga ederken nasıl başkalarını anlayalım ki!!!!!! burası bir motosiklet formu ve burada da din ile alakalı başlıklar olmalı neden karşı çıkılıyor anlamıyorum...dini görüşlere saygımız yoksa kimsede karşı taraftan saygı beklemesin....

ayrıca eyüp sultana türkiye nin dört bir köşesinden akın eden insanları görünce diyorum ki; rabbim sana şükürler olsun senin nurun herkesi aydınlatsın.....

arkadaşlar allah kabul etsin....saygılar....
    yapılmasın denmiyor, etnik ayrılıklar uluorta göze batırılmasın deniyor?
    ben öyle algıladım
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konu amacından çıkıp dini boyut kazanmıştır.. zaten istenen buluşmada gerçekleşmiştir. herkesin dini imanı kendine .. harç bitti yapı paydos
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler