Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Fitre ve zekatlarınız için… Hasan Tan Çocuk Esirgeme Kurumu…

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osmaniye İl Temsilcisi
    Motosikleti
    YAMAHA WR 426 F - SUZUKI GN 125
    Biraz önce yukarıda yazdıklarımı bir kaç fotoğrafla somutlaştırmak istedim. Buyrun değerlendirmeyi siz yapın, bu evde bir aile yaşıyor.

Sakın bu evin yazlık olduğunu düşünmeyin, kışın en dondurucu günlerinde de kendilerince aldıkları kücük önlemlerle (pencereye poşet çekerek) bu evde kalıyorlar.

Mersinde motoruma sibop ayarı yaptırmıştım, dönerken yol üzerinde gördüm bu kadın ve çocukları, kadının eşi ölmüş, bu atın üzerindeki çocuklar ve bir tanede kız cocuğu ile dul kalmış, eşi bu işi yapıyormuş o ölünce kadın eski toplamaya devam etmiş. Durumları görüldüğü gibi.

Bu kadın da çok kötü bir evde, çok kötü koşullarda 2 spastik özürlü çocuğuyla yaşamaya çalışıyor. Eşi ölmüş, çocuklarının özürlü olması nedeniyle çalışamıyor, çevrenin yardımıyla geçiniyor.

YuSuF - YuZuF - YZF:wiinkk:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    allah sabır versin
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

Osmaniye İl Temsilcisi
    Motosikleti
    Oğlum ve ben, kuyucadısı, emomen ve özellikle delipoyraz yorumlarınız ve yaptıklarınız için çok çok teşekkürler. Bir dakika olsun topikten ayrılmıyorsunuz. Her zaman güncel tutmaya çalışıyorsunuz. Çok duygulandım, Rabbim darda, zorda olan herkese yardım etsin inşallah.

emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    İşte bu resimler anlatıyor herşeyi.
    Allah sabır versin ,Allah yardımcısı olsun...
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    budünya böyle işte,ben ve ailem garanti olsunda komşuma neolura olsun feksefesi olan biyerde bunlar normal,bitarafta müsrüflk ve şuuursuzca bi yaşam diğertarafta çöpten ekmek toplayan brileri,nekadar dengesiz bidurum budünyada lüks ve refah içinde yaşayanlarla birlikte aç insanlarda yaşıyor,işte teknoleji ve modern hayatın etkileri,istemleri ve ihtiyaçları bitmeyen nerden anlıcak böle durumları,çok düşümemiz lazım çoook çünkü yarın bizi neyin beklediği hiç belli değil.
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı yusuf_tb5cks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oğlum ve ben, kuyucadısı, emomen ve özellikle delipoyraz yorumlarınız ve yaptıklarınız için çok çok teşekkürler. Bir dakika olsun topikten ayrılmıyorsunuz. Her zaman güncel tutmaya çalışıyorsunuz. Çok duygulandım, Rabbim darda, zorda olan herkese yardım etsin inşallah.
    usta kimse bizi zorlamıyor kimse bize şunu yap demiyor bu seninde dedihin gibi farklı bişe geçmişinden örnek almıyan geleceğini yaşıyamaz yanımızda olan herkezden allah razı olsun

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    Allah senden razı olsun arkadaşım...
    fotograflar hakikaten etkileyici ve çok yazıkki yurdumuzun her yrinde bu fotoğrafı sıksık görmek mümkün keşke herkez için bişeyler yapılabilse
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

Osmaniye İl Temsilcisi
    Motosikleti
    Alıntı ümmet perkitan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    budünya böyle işte,ben ve ailem garanti olsunda komşuma neolura olsun feksefesi olan biyerde bunlar normal,bitarafta müsrüflk ve şuuursuzca bi yaşam diğertarafta çöpten ekmek toplayan brileri,nekadar dengesiz bidurum budünyada lüks ve refah içinde yaşayanlarla birlikte aç insanlarda yaşıyor,işte teknoleji ve modern hayatın etkileri,istemleri ve ihtiyaçları bitmeyen nerden anlıcak böle durumları,çok düşümemiz lazım çoook çünkü yarın bizi neyin beklediği hiç belli değil.

Çok doğru ümmet abi, size katılıyorum. Yarın bizi neyin beklediği hiç belli değil, ben şu an durumu çok iyi olan bir insan değilim,tanıyorsunuz beni. Ama çok şükür kendime yetebiliyorum.Bir maaşım, kurulu bir düzenim var. Şu an durumumun normal olduğu halde o kadar çok şükrediyorum ki, çünkü geçmişte, çocukluğumda çok sıkıntı çektim, çocukluğumu yaşayamadım, hep çalıştım, insanlar beni hep hor, hakir gördüler, hele birkaç anım varki hiç gözümün önünden gitmiyor. O günleri anımsadığımda şimdi sahip olduklarıma inanamıyorum, hayal bile etmezdim bir gün benim kendime ait bir arabam evim, motorum olacağına. Ama Rabbim verdi. Şu an verilenlere şaşırırken bir gün sonra da elimden gidenler karşısında şaşkın çaresiz, öylece bakakalabilirim. Hayat bu var iken yok, yok iken bitiremeyeceğin kadar çok olabilir.

Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Çok doğru ümmet abi, size katılıyorum. Yarın bizi neyin beklediği hiç belli değil, ben şu an durumu çok iyi olan bir insan değilim,tanıyorsunuz beni. Ama çok şükür kendime yetebiliyorum.Bir maaşım, kurulu bir düzenim var. Şu an durumumun normal olduğu halde o kadar çok şükrediyorum ki, çünkü geçmişte, çocukluğumda çok sıkıntı çektim, çocukluğumu yaşayamadım, hep çalıştım, insanlar beni hep hor, hakir gördüler, hele birkaç anım varki hiç gözümün önünden gitmiyor. O günleri anımsadığımda şimdi sahip olduklarıma inanamıyorum, hayal bile etmezdim bir gün benim kendime ait bir arabam evim, motorum olacağına. Ama Rabbim verdi. Şu an verilenlere şaşırırken bir gün sonra da elimden gidenler karşısında şaşkın çaresiz, öylece bakakalabilirim. Hayat bu var iken yok, yok iken bitiremeyeceğin kadar çok olabilir.
    İşte insan özünü unutmaması gerek nerden geldigini nereye gidecegini bilmesi gerekir.Allaha şükür bende halime şükür ediyorum,benimde bakmam gereken bir ailem ve okumam gereken bir okul var.Yinede elimden geldigince yardım edecegim.Birgün bizde yardıma muhtaç olabiliriz.
    Burda cogumuz sıkıntı çekiyoruz yada çekmişiz ama nihayetinde sağlıgımız yerinde Cok Şükür.

Osmaniye İl Temsilcisi
    Motosikleti

Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    babam bana ölürken nasihatı şu oldu sen sana taş atana bile ekmek ver

Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Alıntı OGLUMVE BEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    babam bana ölürken nasihatı şu oldu sen sana taş atana bile ekmek ver
    Dogru söylemiş.
    Senin düşmanın yardıma ihtiyaçı varsa çekinmeden ona yardım etmelisin.Sonumuzu düşünmemiz gerekli...Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin.

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    Alıntı emomen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dogru söylemiş.
    Senin düşmanın yardıma ihtiyaçı varsa çekinmeden ona yardım etmelisin.Sonumuzu düşünmemiz gerekli...Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin.
    aminnnn
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

delipoyraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki vulcan (maket uzaktan kumandalı) :)
    Yusuf öyle resimlerle gerçekleri göstermiş öyle sözler etmiş ki; diyecek yada katacak başka bişey kalmamış bize... Gerçekten çocukluğunda yokluk bilmeyen bugünleri hiç anlamıyor... Şükürler olsun rabbime ki banada yokluğu da varlığı da yaşattı... Ben okula 45 dk yürümeden gidemezdim... Ne bir araç ne bir otobüs... Aç yattığımız akşamlar oldu , elektriğimiz hiç olmadı... Şimdi şükür ediyorum , o günleri unutmayarak elimden geldiğince ve çevremdeki insanların da desteğiyle bi şekilde sadece sözle değilde şükürü, Rabbimin benim elimden tuttuğu gibi bende birilerinin elinden tutarak ediyorum... Ve o daha önceki sayfalarda yazdığım deniz yıldızı hikayesini aklımdan hiç çıkarmıyorum. Elimin ulaştığını bakıp BUNUN İÇİN FARKEDER diyorum...

BENİ YALNIZ BIRAKMADIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM DOSTLAR...
    Azraille yatakta yaşlılık ağrıları çekerken değil, asfalt üzerinde alçaktan uçarken karşılaşma tercihi bizimkisi....

Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Alıntı delipoyraz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yusuf öyle resimlerle gerçekleri göstermiş öyle sözler etmiş ki; diyecek yada katacak başka bişey kalmamış bize... Gerçekten çocukluğunda yokluk bilmeyen bugünleri hiç anlamıyor... Şükürler olsun rabbime ki banada yokluğu da varlığı da yaşattı... Ben okula 45 dk yürümeden gidemezdim... Ne bir araç ne bir otobüs... Aç yattığımız akşamlar oldu , elektriğimiz hiç olmadı... Şimdi şükür ediyorum , o günleri unutmayarak elimden geldiğince ve çevremdeki insanların da desteğiyle bi şekilde sadece sözle değilde şükürü, Rabbimin benim elimden tuttuğu gibi bende birilerinin elinden tutarak ediyorum... Ve o daha önceki sayfalarda yazdığım deniz yıldızı hikayesini aklımdan hiç çıkarmıyorum. Elimin ulaştığını bakıp BUNUN İÇİN FARKEDER diyorum...

BENİ YALNIZ BIRAKMADIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM DOSTLAR...
    Yusuf abimiz ve Delipoyraz ablamızın bu yazdıklarından umarım birileri ders cıkarır kendine..

Delipoyraz seni aradım ulaşamadım... Babam ve Oglum ile konuştum sagolsun yardımcı oldu.

Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Yusuf abimiz ve Delipoyraz ablamızın bu yazdıklarından umarım birileri ders cıkarır kendine..

Delipoyraz seni aradım ulaşamadım... Babam ve Oglum ile konuştum sagolsun yardımcı oldu.
    içinden nasıl geliyorsa fakat dogrusu oğlum veben

delipoyraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki vulcan (maket uzaktan kumandalı) :)

Emomen ben haberi aldım... Teşekkürler...
    Azraille yatakta yaşlılık ağrıları çekerken değil, asfalt üzerinde alçaktan uçarken karşılaşma tercihi bizimkisi....

Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Alıntı delipoyraz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emomen ben haberi aldım... Teşekkürler...
    Elimden geldigince yardım edecegim herzman

Gurkan abi kusura bakma aceleden yazdım gözden gecirmedim ondan oldu

Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Elimden geldigince yardım edecegim herzman

Gurkan abi kusura bakma aceleden yazdım gözden gecirmedim ondan oldu
    hayır ile yapılan bütün işler varsın böyle yanlış olsun

Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Alıntı OGLUMVE BEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır ile yapılan bütün işler varsın böyle yanlış olsun
    Çok sagol abi
    Sizler büyüklerimiz sayesinde ögrendigimiz bu hayat dersinde sadece bize düşen ödev kısmını yapıyoruz.

Saygılar.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler