Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

5- 6 Temmuz Turcu 4,5 Metre Mangal

Motovento
    REKLAM ALANI
    chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    toplantılarda konuştuk daha önce konuşulması gerekenleri eksik kalan şeyler varsa yine toplantıda konuşulur...foruma toplantılara gezilere herkes eğlence ve kafa dağıtmaya geliyor sorunlar varsada bunları devlet meselesine çevirmeye gerek yok çözülür hepsi herkes rahat olsun kimse gönül koymasın.herkesin özel hayatında,işinde,okulunda yeteri kadar stresi var ,kafa dağıtmaya geldiği bir ortamda bide bunlarla kimse uğraşmak istemez(şahsen ben istemiyorum)...

benim işlerim yoğun bir süre uzağım, bu geziyede gidemeyecem...gidenlere iyi eğlenceler...

cengiz abi sende cuma toplantıya gidip böyle böyle gezi yapıcam diyip söleseydin keşke ortaya, ki daha önceden deneyimlisin bu topiclerinin düzenlenmesi konusunda böyle birşey olacağını burda herkesten çok senin bilmen gerek...

ortadaki yanlış grup kararı olmadan veya toplantıda gündeme gelmeden mt-izmir adına topic açılması ve mt-izmir den uzaklaştırılan birinin(kişiyle husumetim yoktur olayı tanımlamak için yazdım) isminin katılacak listesine peşin peşin yazılması...ha bunlar beni çokmu rahatsız ediyor? hayır ama grupsak vs. isek bazı kurallar olmalı.

ne kimseden tarafım ne kimsenin uzağında

iyi günler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı chatkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    toplantılarda konuştuk daha önce konuşulması gerekenleri eksik kalan şeyler varsa yine toplantıda konuşulur...foruma toplantılara gezilere herkes eğlence ve kafa dağıtmaya geliyor sorunlar varsada bunları devlet meselesine çevirmeye gerek yok çözülür hepsi herkes rahat olsun kimse gönül koymasın.herkesin özel hayatında,işinde,okulunda yeteri kadar stresi var ,kafa dağıtmaya geldiği bir ortamda bide bunlarla kimse uğraşmak istemez(şahsen ben istemiyorum)...

benim işlerim yoğun bir süre uzağım, bu geziyede gidemeyecem...gidenlere iyi eğlenceler...

cengiz abi sende cuma toplantıya gidip böyle böyle gezi yapıcam diyip söleseydin keşke ortaya, ki daha önceden deneyimlisin bu topiclerinin düzenlenmesi konusunda böyle birşey olacağını burda herkesten çok senin bilmen gerek...

ortadaki yanlış grup kararı olmadan veya toplantıda gündeme gelmeden mt-izmir adına topic açılması ve mt-izmir den uzaklaştırılan birinin(kişiyle husumetim yoktur olayı tanımlamak için yazdım) isminin katılacak listesine peşin peşin yazılması...ha bunlar beni çokmu rahatsız ediyor? hayır ama grupsak vs. isek bazı kurallar olmalı.

iyi günler
    Kırmızı yer için +100000 defa aynı fikirdeyim,

günce 16 saat ve haftada 7 gün çalışan biri olarak tek amacım deşarj olmak kafa dağıtmak iş hayatından uzaklaşmak kendime farklı bir kişilik yaratmak amaç gaye hepimizde bu zaten.

hiç bir şekilde gerginlik veya stress yüklemek için yapılmyıor bunlar.

Mavi yer için, Cengiz abide toplantıların ortak bi kararla yapıldıgını biliyor bilmezmi, ama toplantıda olmamasına rağmen topic açmış ama neden diye bi sormak lazım?
    Bu topic bu adamın MT izmirden kopmak istememesi demek MT izmir için karısını kızını ortaya koymuş ve en güzel günü Evlilik yıldönümü nü MT İZMİR ile paylaşmak istemiş?

Bu adam uzaklaşmıyor kaçmıyor mt izmirden daha yok adım atıyor demektir ki MT İZMİR için koşacaktır yakında ?

İyi yönüulede bakmak lazım.. diyorum ben..

Siyah yer için, Uzaklaştırılan biri varsa aynı ortamda olmak benim canımı sıkmaz açıkçası, neden mi ? görmem etmem muhabbet yapmam olur biter, benim keyfimi kaçırabilir mi ? hayır.. uzaklaştırılan adam benım anama bacıma kufurmu etmiş? bana zararı yok orda olmasınında bence sakıncası yok, hayatımızın içinde ne insanları görmemezlikten geliyoruz bu sorun olacak birşey değil..

Aykutçum Senden Özür dilerim yanlış anlama sakın, Sen benim kardeşimsin senden alıntı yaptım ama sadece yazmak istediklerimi örneklemek için

senin yazına cevap değildir bu sakın sakın yanlış anlama peşin peşin söyleyeyim

NOT: hiç bir şekilde başkasıyla hem fikir olarak bu yazıları yazmadım, kimsenin avukatı veya yandaşçısı değilim peşin peşin söyleyeyim. Hepsi kendi düşüncemdir.

Ben MT izmir deki herkezi çok seviyorum bayanlar bacılarım, erkekler kardeşlerim büyükler abilerim hatta öz dedem olmamasına rağmen Rahmi amca Dedem'dir.

Biz herzaman bir aradayız bir arada olmalıyız, herkez işine geldiği gibi değilde olmak istediği gibi davranmalı.. herkez kendi düşüncesiyle hareket edebilmeli..

Bende ne kimseden tarafım nede uzağında, hangi organizasyon olursa olsun kim yaparsa yapsın kardeşlik dostluk paylaşmak adına hepsinde var olabildiğim kadar var olmaya çalışırım inşallah.
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    V-Strom DL650 / Burgman AN400
    aykutun yazdıklarına bende aynen katılıyorum...
    eğlenmek, kafa dağıtmak için oluşturulan bi grupta bu tarz gerginliklerin olması grubun amacını saptırıyor. bende kendi adıma hiç bir şekilde bu gerginlikte taraf olmak istemiyorum bi süre mt-izmir adına açılmış hiçbir organizasyona katılmıyacağım...
    sonuçta eğlenmek, beraber motor sevgisini paylaşmak için katıldığım bu gurupta bu tarz olaylar beni gruptan soğutuyor bu konudada benim gibi düşünen başkalarınında olduğunu tahmin ediyorum... son zamanlarda yapılan hiç bir toplatı vs. eski tadını vermiyor..

herkeze kendi saflarıyla yapacağı organizasyonlarda mutluluklar....
    (\__/)
    (='.'=) Never ride faster than your Guardian Angle can fly
    (")_(")*

Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah
    Bende farklı bir söylem içerisinde değilim zaten.
    Saygılar
    saygı bizden abi estafurullah

mehmetcalli35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RS 125 & Mz 301 Fun & Presto 150t
    Alıntı OzCaN35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ohh ohhh çay ağacımızda geliyo tamamdır ya başka ne ister insan

Özlettin olum kendini nerelerdesin
    Malum benim Denizli yolculuğu oluyor sık sık.Dün gece 00:00 sularında döndüm İzmir'e.Buralardayım artık

chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    Alıntı mehmetcalli35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malum benim Denizli yolculuğu oluyor sık sık.Dün gece 00:00 sularında döndüm İzmir'e.Buralardayım artık
    mehmet hoş geldin ... kayıplardasın sürekli. görüşelim

karmacoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tertemiz bi penceremiz vardı, camda sinek var denildi taş atıldı kırıldı, cama taş atan ya salaktır yada cama ayar oluyodur sinek bahanesidir,

şimdi gelinen durum ise suya bir çomak sokulmuş dibi karıştırılmış su bulanmış, herkes bulanıklıkdan behsediyo, çünkü çomak görünmüyo, çomaklarınızı çıkarın kiminkinin ucunda çamur var ise gözüne soksun onu.

konuya yukardan bakıp geriye dönüp somutlaştırmaya çalışın bir şey görebiliyosanız (ki ulaşabilirseniz incir çekirdeği bulacaksınız) başlangıç yeri unutulan küçücük ur'u bulacaksınız, bunun cevabını bulamıyosanız soyut yorumları uzatarak bütün iyi niyetinizle yazdığınızı bilsemde BENCE köstek oluyosunuz.

kriz ortamlarının uzamasındaki en büyük neden kriz edebiyetlarının krizlerden daha uzun sürmesidir.

msjımdan kıssa alın, hisse alın, kaale almayın, üstünüze alın farketmez. kimseye bişi göndermedim. bu; benzer ortamlardaki felsefemdir klavyem bastığınca paylaşmak istedim.
    May The Force Be With You

Motosikleti
    şehir efsanesi
    Alıntı karmacoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tertemiz bi penceremiz vardı, camda sinek var denildi taş atıldı kırıldı, cama taş atan ya salaktır yada cama ayar oluyodur sinek bahanesidir,

şimdi gelinen durum ise suya bir çomak sokulmuş dibi karıştırılmış su bulanmış, herkes bulanıklıkdan behsediyo, çünkü çomak görünmüyo, çomaklarınızı çıkarın kiminkinin ucunda çamur var ise gözüne soksun onu.

konuya yukardan bakıp geriye dönüp somutlaştırmaya çalışın bir şey görebiliyosanız (ki ulaşabilirseniz incir çekirdeği bulacaksınız) başlangıç yeri unutulan küçücük ur'u bulacaksınız, bunun cevabını bulamıyosanız soyut yorumları uzatarak bütün iyi niyetinizle yazdığınızı bilsemde BENCE köstek oluyosunuz.

kriz ortamlarının uzamasındaki en büyük neden kriz edebiyetlarının krizlerden daha uzun sürmesidir.

msjımdan kıssa alın, hisse alın, kaale almayın, üstünüze alın farketmez. kimseye bişi göndermedim. bu; benzer ortamlardaki felsefemdir klavyem bastığınca paylaşmak istedim.
    Mustafa olayı bitirmişsin
    [I][/I][I][COLOR="Red"]Muhtaç Olduğun Kudret Damarlarındaki Asil Kanda Mevcuttur. M.K.ATATÜRK[B][COLOR="Red"][/COLOR][/B][/COLOR][/I] [COLOR="Red"]www.limitustu.org[/COLOR] (B+/en son 19.03.2008 de verdi)

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    O tarihte BIYIKLI'yla Ayvalık gezimiz var, kısmet olursa Kuşadası - Marmaris gitmeyi de düşünüyoruz. marmaris yoluna çıkarsak uğrarız

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter
    Herkese selam.Biz 10 gün önce Kuşadası festte Turgayla konuşup sabah kahvaltısına Türk Chopper 'ı Turcu kampink'e yığmıştık ancak birgün önce Turgay sabah kahvaltısı için 5 ytl demişti hesap öderken 7.5 ytl aldı. Tabi biz Türk Chopper'a mahçup olduk.Ters bir durumdu.Kulakların çınlasın Turgay
    Motosiklet aşkına

APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    arkadaşlar bu gergin ortamın çok uzaması taraftarı değilim gördüğüm ve bildiğim bana yeterli geldi artık bu konuda yazmayın bende yazmayacağım hatalarımı gördüm yanlışımı anladım gruba zarar verdiğim düşüncesindeyim başlıkta gerektiği gibi düzeltildi bana atılan özel mesajlarla hatamı gördüm düzelttim bu tarih itibarıyle dostluklarıma ve yazdıklarıma daha dikkat edeceğim izmir mt ibaresini bir daha mesajlarımın başlığında kullanamayacağımı bana hatırlatan arkadaşlarımada teşekkür ediyorum ( ne kadar beni seven dostum varmış ) bir süre sadece izleyici olarak kalmayı ve kendi adıma açtığım başlıklarında rahatsızlık vermeyeceğini umuyorum TURCU GEZİSİ HALA GEÇERLİ gelmek isteyenler aynı tarihte orada olabilirler

not; kendi yazdığım mesajlarımı düzenliyorum sizde mesajlarınızı düzenlerseniz temiz bir sayfamız olur benim için ÖZEL olan GÜZEL kalır
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus

iyi günler
    Aykutcum ... Yazdıklarına cevap yazasım geldi.... Senle bir alakası yok... Üzerine alınma.....

Kırmızı yerler için diyeceğim herkesin farklı bir beklentisi olabilir.... Ama konu motosiklet olunca gurup kalabalıklaştıkça bu beklentiler değişebilir...

Şahsen benimde beklentim sadece eğlence.... Hiçbir zaman derdimi tasamı kimsenin önüne koyup onların canını da sıkmak istemem.... Haftada 1 kez buluşup gezilere çıkmak bile insanın o haftanın stresini almasına yeter... Heleki İzmir gibi bir yerde....

Ankaradan geliş sebebim bile artık rahat yaşamak ve gezebilmek eğlenebilmekti.... Her türlü tartışmadan uzak olarak.... Bu gurupta çok ama çok güzel şeyler yaşandı... A dan Z ye mükemmel olan hatta...

Gönül koyma falan yok... dediğin gibi herkes özgür... İsteyen istediğini yapar... Öncelikle bu yanlışı düzelmek istedim...

Mavi yazılan yere gelince......

Gurup kararı lafı çok duyuluur oldu şu zamanlarda.... Geçen sene bu zamanlarda herkes abi bu hafta nereye gidiyoruz programınız ne? diye sorarken gurup kararı lafını moda edenlere sorarım.... Sizler neredeydiniz hatırlamıyormusunuz?... Açılan gezi ve toplantı başlıklarından da anlaşılacağı üzere ya cengiz ya ben ya da tuncer açardı.... Hatta herkes takılın kafanıza göre diyerek yapacağımız planda güvenlerini belirtirdiler sağolsunlar.... O zamanlar neden uyarılmadık gurup kararı yok diye?....

Ayvalık topiğine yazılan 2 söz yüzünden başlayan bu gerginlik büyük oturak ve turcu topicleriyle tekrarlandı.... Ve bundan sonrada devam etmesinden endişe duyuyorum....

Bir ayrı konu da ; kişisel görüşüme göre gurupta istenmediği belirtilen kişinin dışlanıp atılma sebebi kafamda hala en büyük yanlış..... Yapılan baskılara uyarak değil guruptan siteden attıran tuncerin kararına hala inanamıyorum....

Alıntı kolpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aykutun yazdıklarına bende aynen katılıyorum...
    eğlenmek, kafa dağıtmak için oluşturulan bi grupta bu tarz gerginliklerin olması grubun amacını saptırıyor. bende kendi adıma hiç bir şekilde bu gerginlikte taraf olmak istemiyorum bi süre mt-izmir adına açılmış hiçbir organizasyona katılmıyacağım...
    sonuçta eğlenmek, beraber motor sevgisini paylaşmak için katıldığım bu gurupta bu tarz olaylar beni gruptan soğutuyor bu konudada benim gibi düşünen başkalarınında olduğunu tahmin ediyorum... son zamanlarda yapılan hiç bir toplatı vs. eski tadını vermiyor..

herkeze kendi saflarıyla yapacağı organizasyonlarda mutluluklar....
    Yazdıklarına aynen katılıyorum.... Hatta mavi yer için parmak bile basarım....

Son olarak bir toplantı gündemine değinmek istiyorum....

Bizi tanıyan herkes perşembe günleri akşam pasaport iskelesinde seyir teraslarında nargile günümüz olduğundan haberdar... Toplanıp ya nargile içiyoruz ya da balık tutuyoruz.... Hatta yarında balık tutacağız...

Ama bu ne toplantıları baltalamak adına yapılmış bir şey ne de bölücü bir hareket.... Neden baltalayalım neden bölelim?... Herkesin gurupta birileri ile tartışması olabilir...Ama bunu ne guruba yansıtırım nede haberleri olur guruptakilerin...

Son olarak ben hala herkesi ilk günkü gibi seviyorum....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Sınawda bitmiş oluyo o zamana gelmeye çalışcam ben de

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sınawda bitmiş oluyo o zamana gelmeye çalışcam ben de

Zaten sana yakın..Kesekten gelirsin sen....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Son olarak ben hala herkesi ilk günkü gibi seviyorum....
    Bende Seni

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Zaten sana yakın..Kesekten gelirsin sen....
    Belki Burakla beraber bisikletle bile takılabilirim

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haberi gelmişti olanların,ama burada okuyunca daha da kötü oldum Hiç birşey diyesim gelmiyor,zaten dediklerimizin de pek işe yaradığı söylenemez.1-2 ayda bu kadar grubun değişime uğramasınıda istenmeden olan hatalar olarak göremiyorum.İncir çekirdeğini doldurmayacak şeylerden savaşlar çıkıyor,insanların derdi ne onu da anlayabilmiş değilim.Konuşuluyor,birşeyler toparlanıyor,iki gün sonra yine aynı şeyler..
    Birşey diyemiyorum,demiyorum.
    Yazık..

[COLOR="Red"]Yapılan baskılara uyarak değil guruptan siteden attıran tuncerin kararına hala inanamıyorum....
    Alper abi,bu konuda son olarak birşeyler yazayım,uzatmadan.Daha önce yaşanmış bazı problemler vardı,bilenler bilir.Bayanlar konusunda yaşanan problemler çok hızlı büyüyor,çok kalitesiz bir hal alıp gruba zarar veriyor(ki bu sefer de oldu).Daha önce örneklerini yaşadık.Bu bağlamda Bekir i de daha önce uyardık,yargısız infaz yapılmadı,yapılamazdı da.Problemin çıkışından 1 ay geçmesine rağmen konu düzeleceğine daha da kötü bir hal aldığı için Bekir in gruba gelmemesini sizinde olduğunuz toplantıda konuşup topluca karar aldık.Alınan karar da siteden atılması değildi diye hatırlıyorum,atan kişi de ben değilim zaten.Olay benim üzerime kalmazsa sevinirim.
    Yolda kaldığımda 20 kişiyi aramama rağmen bana benzin getiren adam da Bekir di,yine yolda kalsam biliyorum ki yine getirir.Ve yemin ediyorum ki nerede olursa olsun gidebilecek durumda olduğum müddetçe bende onun yardımına koşarım,konular sapmasın.Grupta yapılan hatalar ve cezaları bellidir,bunu ben yaparsam benimde cezam kesilir.Kimse uyarılmadan hareket yapılmadı tekrar söylüyorum.

Ben çarşı izninden dönüşe geçiyorum,hepiniz kendinize iyi bakın.
    Böyle bir topic görmek beni son derece üzdü.Övündüğüm yerlere sığdıramadığım grubumun bu hallerini de görmek varmış,ne diyeyim..

İki hafta sonra tekrar bakarım siteye..
    Allah'a emanet olun.

APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    Alper abi,bu konuda son olarak birşeyler yazayım,uzatmadan.Daha önce yaşanmış bazı problemler vardı,bilenler bilir.Bayanlar konusunda yaşanan problemler çok hızlı büyüyor,çok kalitesiz bir hal alıp gruba zarar veriyor(ki bu sefer de oldu).Daha önce örneklerini yaşadık.( 1 -Bu bağlamda Bekir i de daha önce uyardık,yargısız infaz yapılmadı,yapılamazdı da.Problemin çıkışından 1 ay geçmesine rağmen konu düzeleceğine daha da kötü bir hal aldığı için Bekir in gruba gelmemesini sizinde olduğunuz toplantıda konuşup topluca karar aldık).(2-Alınan karar da siteden atılması değildi diye hatırlıyorum,) (3-atan kişi de ben değilim zaten.Olay benim üzerime kalmazsa sevinirim.)

1-bekir sapıklık yapmış gibi bir izlenim yaratılmış ( ve bu grubun bu hale gelmesinde tek suçlu oymuş gibi devam edilmiş yani bu kişi tek başına bir grubu dağıtacak güçte bir kişiymiş anladığım kadarıyla HIRSIZIN HİÇ SUÇU YOKMU
    2-siteden atılması değildi ise neden atıldı sadece gruptan uzaklaştırma yetkimiz yokmuydu SENDEN DAHA BASKIN BİR YÖNETİMMİ ( DERİN DEVLET) var aramızda ( ve bu sorunların tamamı bekirdenmi çıktı konu başka olabilirmi )
    3-sen atmadıysan yada attırmadıysan yeni gelen arkadaşlardan şüphelenirim SAKALINI sevmemişlerdi yada bu işte başka KAŞAR var
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

Arap Kadri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X200
    ARKADAŞLAR

konu boyut değiştirdi
    konumuz Cengiz abinin evlilik yıldönümü ve turcu camping gezisi

ama gelinen nokta hiçde iç açıcı değil
    burada yapılan eleştirilerin konunun dışında olduğunu fark ediyosunuz dimi?
    bu işi burada daha fazla uzatmayın
    etkinliğe katılacak arkadaşların keyfinide kaçırmayın DEDİKODU malzemesi üretmeyin ve grubun aldığı kararlara saygı gösterip uyun
    aynaya baktığında gülümsüyorsan bin motoruna
    KYMCO - Like 200i uuur böcüüüüm
    mangalı sev KOKOREÇİNE SAHİP ÇIK

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı Arap Kadri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR

konu boyut değiştirdi
    konumuz Cengiz abinin evlilik yıldönümü ve turcu camping gezisi

ama gelinen nokta hiçde iç açıcı değil
    burada yapılan eleştirilerin konunun dışında olduğunu fark ediyosunuz dimi?
    bu işi burada daha fazla uzatmayın
    etkinliğe katılacak arkadaşların keyfinide kaçırmayın DEDİKODU malzemesi üretmeyin ve grubun aldığı kararlara saygı gösterip uyun
    katılıyor ve seviyenin korunmasını rica ediyorum
    mış,miş ve varsayımlarla hiçbir yere varamayız!

Bu konuya 60 cevap yazıldı 1001 kere görüntülendi 1001 kere maşallah....
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler