Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
19. sayfa BirinciBirinci ... 91718192021 ... SonuncuSonuncu

[MT-İZMİR] 26-27 Nisan KONAKLAMALI AYVALIK GEZİSİ. Sezon Açılışı:)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    250 mct
    ya ben ayvalıklıyım okul ankarada siz geziyorsunuz ben gezemiyorum olacak iş değil çok kıskandım:( bide dikkatimi çekti söylemeden edemeyeceğim.wallace arkadaşımız şöyle bir ifade kullanmış"Bunun dışında yeni gelen arkadaşlarımızın da konaklamalı gezilere katılabilmeleri için daha öncesinden de konuştuğumuz gibi en az 2-3 toplantıya katılım göstermiş olmaları gerekmektedir. Bu tip organizasyonlarda bu konulardan kesinlikle taviz verilmeyecektir."bana gerçi laf söylemek düşmez nede olsa gelmiyorum etmiyorum ama söyleyeyim işte.Bu biraz bazı arkadaşları dışlarcasına olmuş.hani tanışıyosun adamı beğenmezsen sen gelme diyosun böyle anladım ben biraz.yada adam yeni motor almış önceden olmadığı için de katılamamış hiç bir etkinliğe.katılmak istiyor ama daha önceden sizlerle bulunamamış diye gelemiyor ve hevesi kırılıyor.bu şekilde bir tutumun pek hoş olmadığını düşünüyorum...hayabusası ile bu sene kaza yapıp rahmetli olan bi abim söylemişti. forumlardaki motor kardeşliği biraz yapmacık diye.üzülürek söylüyorum ama biraz haklı sanırım...nese arkadaşlar size iyi gezmelerben yazın hergün geziyorum nede olsa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    Alıntı gureli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene de önceden hava atan çok olmuştu , Tecrübeyle sabittir . 30 motorcu vardı geliriz diyen buluşma yerinde 10 motor olduk fazladan bir saat bekledik . yoldan Manisalı Kardeşlerimiz katıldı Havranlular derken yinede baya kalabalık olmuştuk çok güzel de eğlendik. ben sesimi çıkarmıyayım diyordum ama dayamadım. Gelecek olan arkadaşlar parmak kaldırsın Gelirim deyipte gelmiyecek olanlar
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

Wallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight, ybr125, kawasaki er5
    Alıntı umut35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya ben ayvalıklıyım okul ankarada siz geziyorsunuz ben gezemiyorum olacak iş değil çok kıskandım:( bide dikkatimi çekti söylemeden edemeyeceğim.wallace arkadaşımız şöyle bir ifade kullanmış"Bunun dışında yeni gelen arkadaşlarımızın da konaklamalı gezilere katılabilmeleri için daha öncesinden de konuştuğumuz gibi en az 2-3 toplantıya katılım göstermiş olmaları gerekmektedir. Bu tip organizasyonlarda bu konulardan kesinlikle taviz verilmeyecektir."bana gerçi laf söylemek düşmez nede olsa gelmiyorum etmiyorum ama söyleyeyim işte.Bu biraz bazı arkadaşları dışlarcasına olmuş.hani tanışıyosun adamı beğenmezsen sen gelme diyosun böyle anladım ben biraz.yada adam yeni motor almış önceden olmadığı için de katılamamış hiç bir etkinliğe.katılmak istiyor ama daha önceden sizlerle bulunamamış diye gelemiyor ve hevesi kırılıyor.bu şekilde bir tutumun pek hoş olmadığını düşünüyorum...hayabusası ile bu sene kaza yapıp rahmetli olan bi abim söylemişti. forumlardaki motor kardeşliği biraz yapmacık diye.üzülürek söylüyorum ama biraz haklı sanırım...nese arkadaşlar size iyi gezmelerben yazın hergün geziyorum nede olsa
    Bilmediğin konuşarda konuşmak çok güzel. Bilgilendireyim seni. Bu tip kalmalı uzun yollu gezilerde grup sürüşüne ve geziye hiç tanımadığımız adamı alacak kadar cesur değiliz. Gelecek kişinin bir hatasını tüm grup ödeyebilir. Kardeşlik bizde kardeşliktir, kural ve güvenlik herşeyden önce gelir. Bu işler ciddi işlerdir, herkes bende geldim hadi sizle gezeyim diyemez. Burası izmir, neler gördük neler yaşadık. o yüzden bu tip kararlar alınmışsa mutlaka bir yaşanmışlık vardır. Neyse uzatmayayım.

Motosikleti
    CBF 250
    Bi kaç sürüş tecrubemizi de ben anlatmak isterdim ama hiç yazamayacam şimdi

Amabaşka bi örnek verelim.Bir çalgıcı(gitarcı diyelim)(müzisyen demiyorum,farklı bi kavramdır) tek başına çalar söyler.İnsanları eğlendirir.Kimsenin kulağına yanlış çalsa da batmaz.
    Ama ne zaman ki bir grupta çalıp söylemeye başlarsa kendi huylarını(iyi ya da kötü) gruba entegre etmesinden öte grubun havasına girmeyi kendisine hedef seçmelidir ki huzursuzluk çıkmasın.Davulcunun kick,trampet vuruşlarına ters,metronomu değişken bi gitarcı grubu bozar.

Önemli bir konsere bu gitarcıyla çıkmak yerine gitar vokal olmadan çıkmak da sorun olmaz.

Bilmediğimiz konularda da konuşmak en iyi yaptığımız şeydir

Alıntı karmacoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel haber, terlemek üşümekden daha kötü be soğuk olsun, zaten yazın motoru bırakmayı düşünüyorum, vıcık vıcık uğraşamam son baharda tekrar devam ederim
    Ben bu motorcuğu bırakcam.Serserilik yaaaa wallaha bak.Başka bişiy değil ehheheee

Alıntı Wallace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olur kardeşim bana uyar. duyulmaza da kesin uyar. gerisine bakarız.
    Bana bi yağmurluk lazım.Malum şeker gibi insanım eririm maazallah

Alıntı zardanadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gel gel.. Baskın basanındır. Ayrıca yananı görür Allah Duyulmaz ile birlikte gelin. ArapKadri ve Wallace de gelince patron zaten korkar.
    Bi tane koku bombası atalık sizin tükana Recep.Sonra o günkü hava koşullarından da tüm çalışmalar iptal edilsin NASILIM

Alıntı chatkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün yaptıklarım...

motoru yıkattım
    zinciri gerdim
    zinciri temizleyip yağladım
    karbüratör memelerini temizledim
    motora pasta,cila attım
    motor yağı ekledim
    bujiyi kontrol ettim
    ön fren diskini spreyle temizledim
    arka fren gevşemişti onu sıktım
    motor pantolonun içliklerini söktüm
    kaskımı temizledim

cumartesi sabah depoyuda fulledimmi geziye hazırım

vasco mayo alıcam yanıma kaçarmı
    Aykut bizim üst kattaki ALBAY seni çok özlemiş.Ne zamandır gelip de apartmanın önünü atölyeye çevirmediğimizden yakınıyor.Lütfen bi dahaki zincir temizleme olayını apartmanımızın önünde yapmayı talep ediyorum.Hepimiz üst kat komşusuyuz hepimiz SORUNLUYUZ hehehheeeee...

TAMAM serbestsiniz (Son 3 cümle aykuta yazılmıştır üzerinize alınmayın sakın)
    :pr::pr::pr:

Wallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight, ybr125, kawasaki er5
    Duyulmazım eee şimdi sen bana gitarist deyip beni gruba almayacan mı onu mu demek istedin? Yoksa sercan kötü çalıyor ona mı laf koydun? Hayır çok kompleks ve derin yazmışın sprite moduna geçtim hala zzzt zzzt sesleri geliyor beynimden

Alıntı chatkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün yaptıklarım...

motoru yıkattım
    zinciri gerdim
    zinciri temizleyip yağladım
    karbüratör memelerini temizledim
    motora pasta,cila attım
    motor yağı ekledim
    bujiyi kontrol ettim
    ön fren diskini spreyle temizledim
    arka fren gevşemişti onu sıktım
    motor pantolonun içliklerini söktüm
    kaskımı temizledim

cumartesi sabah depoyuda fulledimmi geziye hazırım

vasco mayo alıcam yanıma kaçarmı
    Bugün yaptıklarım
    Motoru yıkatmadım
    Hatta çay içerken üzerine azıcıkda çok demli çay döküldü
    Motor 2 beygir daha güçlendi.
    Yağı kontrol etmedim ama bol tereyağlı bişeyler yedim. (Söylemeyeyim canınız çeker)
    Bujiye bakmadım ama çantaya yedek bir çakmak koydum poşete sarıp.
    Kaskımı temizlemeye ramak kaldı biraz daha kirlensin dedim
    Depoyu da doldurmadım ama termosu doldurdum.
    Mayo konusunda senle hem fikirim

Düşündüm taşındım inşallah yağmur yağarda hem benim kask hemde motor bahaneyle bir temizlenir.

karmacoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şşşt duyulmazz sende fofenk fofenk eden kornanı bağladınmı

oo hazırlıklara bak süpersiniz, ee wallace bu yaptıkların senin 1-2 saatini idame ettirir anca, soorası ?
    yola çıtıktıktan sonra ilk molada daha önce izediğimiz repliklerin başlar yine, şööleki;

çok kısa süre önce bol bol kumru yiyip doyup yola çıktıktan kısa süre sonra verdiğimiz çay molasında geçer olay
    - aa ordaki masaya servis açıyolar yemekde varmış burda
    - kokuya bak tavuk kızartma gelecek galiba (biz koku duymakda zorlanıyo yada duymuyoruz tabi)
    - yok yok bi sürü ekmek getirdiler kesin sulu bişiler gelecek bana bana yiyecekler, siz birer çay daha sööleyin ben bişiler atıştırayım öyle çıkalımmı ?
    May The Force Be With You

Motosikleti
    bajaj boxer 150
    ve güngeldi çattı işte,yarın değil öbürgün sabah 07 de yenikapıdan skulla birlikte macera başlıyor
    www.perkitan.com

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Alıntı ümmet perkitan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ve güngeldi çattı işte,yarın değil öbürgün sabah 07 de yenikapıdan skulla birlikte macera başlıyor
    Daha iki gün var yaaa

karmacoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Skullhunter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha iki gün var yaaa
    sercanın bozuk gezi geri sayıcısına parelel mi bağlattın (oha bana tamlamaya bak be), o yanlış sayıyo
    bizim hareket saatine 37, sizin hareket saatine 34 saat var ya
    May The Force Be With You

Motosikleti
    bajaj boxer 150
    Daha iki gün var yaaa
    sadece yarın var yani birgün kalkınca hareket
    www.perkitan.com

lodos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım...
    sercanın(ayvalıkta ve sarımsaklıda)org'larında şimdiye kadar hiç bi ayarsızlık görmedim kefilim kendisine ...
    wallace(murat)can dostumun grup sürüşü tecrübe ve hassasiyetine tamamen güvenirim,güvenin...
    grubumuzun(izmir,manisa-mt) içinde gevşek çiğ insan olmadı ,olan pişti
    mt ruhu için bu kadar özveri içinde bulunan işin bi ucundan bu kadar tutan değerli insan varken ,daha çooook gazetelere konu olacak organizasyon çıkar bu siteden .
    forrapımı özledim bu arada
    dostlar ile buluşmayı hasret ile bekliyorum
    Bu vatan, çocuklarımız ve torunlarımız için cennet yapılmaya layıktır.
    Bu memleket tarihte [B]Türk[/B]'tü, bugün de [B]Türk[/B]'tür ve ebediyen [B]Türk [/B]olarak yaşayacaktır.[B]M.K.ATATÜRK[/B]

uglychild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ gs 500 e Bmw r 25("53)
    ARKADAŞLAR BÜTÜN KIŞ ALMADIGIM VE ALMADIGIM İCİN SIRISIKLAM GEZDİĞİM YAĞMURLUGUMA BUGÜN KAVUŞTUM... Vasco, bi hayırlı olsun topigide bana acarmısın?

motorcu Hayri den Sami(sessizco) arkadaşımıza ugradım, 20 ytl ye alt üst hallettik.. aklınızda olsun

Alıntı racing iski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lodos a katılıyorum. Esasen Gürkay o zamanda arabayla gelmişti. Ama biz kar çamur demedik o geziye gittik. Ayrıca inanılmazda soğuktu. Var mısın yok musun? Varımmmmm.
    Varız abi varız... Manisa mtyle zaten her yola varız

Alıntı toni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 senedir yağmurluğu motorda taşıyorum bi türlü nasip olmadı giymek..Ne güzel deneme fırsatımda olacak...Cuma /yarın ben yola çıkıyorum 1 gün altınolukta kalırım Cumarteside ver elini Ayvalık ...Serkan kaç gibi otelde olursunuz tahminen.Gelen arkadaşlara şimdiden hayırlı yolculuklar dikkatli sürün arkadaşlar biliyosunuz bilhassa Aliağaya kadar yol berbat ...
    abi yolu Cigliden sonra bayagı bi duzelttiler... sende kazasız belasız gel, orda zaten tadını cıkartacagiz...

Alıntı gureli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene de önceden hava atan çok olmuştu , Tecrübeyle sabittir . 30 motorcu vardı geliriz diyen buluşma yerinde 10 motor olduk fazladan bir saat bekledik . yoldan Manisalı Kardeşlerimiz katıldı Havranlular derken yinede baya kalabalık olmuştuk çok güzel de eğlendik. ben sesimi çıkarmıyayım diyordum ama dayamadım. Gelecek olan arkadaşlar parmak kaldırsın Gelirim deyipte gelmiyecek olanlar
    Abi gelirim deyipte gelmeyenler zaten aramızda degil artık, hem haklısın kıvıran oluyor bazen ama onlarda hakkettigi muameleyi goruyor... gecen sene sayımız 50 civarıydı sanırım... yagmur var diye 4-5 araba dolu gelmisti ailesiyle, ama cokta saglam eglenmistik... Allahtan bi mani cıkıpta gelemeyene lafımız zaten yok, ama sabah sıcak yatagindan üsenip kalkamayan zaten bizden degil...

zaten amacımız daha kalabalık gitmek degil, eski dostların bulusması ve de aramıza yeni katılan sevdigimiz kardeslerimizle guzel bi muhabbet yapmak...

Alıntı umut35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam umut, seninle oncelerden forum uzerinden sohbetimiz olmustu ancak sunu bi de ben acıklayayım sana hem sana hem de aklında bu tarz sorular olan arkadaşlarımıza...

bu tip organizasyonları yaparken her zaman grup menfaatini kollamak zorundayiz... ha daha onceden başımıza gelmiş olabilir ya da olmamış olabilir ancak önlemini alıp, bu konudaki hassasiyetimizi de aramıza katılan ve de katılmayı düşünen dostlara da hissettirmek istedigimizdendir...

bilmiyorum diger il gruplarında nasıldır, ama bizde son 6 aylık dönemde, NE OLURSAn OL GEL DEGİL, ADAM OL GEL felsefesi vardır... motosiklet.net sitemize herkes uye olabilir, izmir mt toplantilarına da katılabilir, ancak hal ve hareketlerini begenmedigimiz, günlük gezilerde bizi zor duruma sokan arkadaşlar ne yazık ki elenir... olması gereken de budur... tabiki siteden degil sadece izmir mt nin aktivitelerinden...

kalmalı gezileri ise gercekten tanıdıgımız dostlarımızla yaparız, tanımıyorsakta kesinlikle bi kac dostumuzun referansıyla katılabilecek arkadaslarla...

sana soyle örnek verebilirim, listemizde gördügün herkesle(Toni haric ama Lodos, Gürkay vs dinledigim kadarıyla zaten cok cok degerli biri) birebir dialogum ve oncesinden en az bir gezim olmustur, büyük bi kısmının evinde kalabilecek kadar samimiyimdir, izmir grubunun en aktif uyeleriyle hemen hemen her aksam 5 den nerdeyse gece yarısına kadar beraberim...

GURELİ(70 Yasındadır kendisi) haber vermeden kapısını çalıp karnımız acıktı yiyecek bisey varmı bu gece sendeyiz diyebiliriz...

Lodos, racingiski, Gürkay, Mecit Manisadayiz, gelin bizi alın, paramız yok desek bıkana kadar bizi agırlarlar...

Havranlı büyüklerimizle hem yatılı hem günlük bi cok gezi ve fazlasını paylaşmısızdır...

ve biz hepimiz birbirimizi sanal ortamdan(motosiklet.net) tanıyıp, kaynaştık ve gercekten de bi aile gibi olduk...

bi cok arkadasım evime gelmistir bende evlerine gitmisimdir...

simdi boyle bi ortamımız varken, sanal ortamdan tanıyıpta kaynaşamadıgımız üç beş kişi yüzünden neden keyfimiz kaçsın?

Ama hicbir zamanda kimseyle yeni tanıştıgımızda ön yargılı olmamışızdır, sadece tartıp ona göre davranmışızdır... bizim neşemizde boldur, yanımızda olan zaten neşe dolar.... hassasiyetimizde bundandır

Duyulmazım eee şimdi sen bana gitarist deyip beni gruba almayacan mı onu mu demek istedin? Yoksa sercan kötü çalıyor ona mı laf koydun? Hayır çok kompleks ve derin yazmışın sprite moduna geçtim hala zzzt zzzt sesleri geliyor beynimden
    Ben Sercan a kefilim, rakı icti mi guzel çalar o, ama duyulmazında dedigi gibi orkestra olunca bozuyom kendimi, şu gittardando orkestrası yüzünden

Alıntı ümmet perkitan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi tek motor mu geliyonuz yoksa? gecerken Bandırma dan star ı da alın... yoksa skull rahat durmaz burda

Daha iki gün var yaaa
    sayılı gün çabuk geçer, bak motosiklet fuarına daha bi hafta var diyodun, gecti gitti bile

sercanın bozuk gezi geri sayıcısına parelel mi bağlattın (oha bana tamlamaya bak be), o yanlış sayıyo
    bizim hareket saatine 37, sizin hareket saatine 34 saat var ya
    ya benim dünyam kaymış, ne zamanı ne ayarı, sabah akşam sizleyim, günleri bile unutmuşum...

Alıntı lodos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sercanın(ayvalıkta ve sarımsaklıda)org'larında şimdiye kadar hiç bi ayarsızlık görmedim kefilim kendisine ...
    wallace(murat)can dostumun grup sürüşü tecrübe ve hassasiyetine tamamen güvenirim,güvenin...
    grubumuzun(izmir,manisa-mt) içinde gevşek çiğ insan olmadı ,olan pişti
    mt ruhu için bu kadar özveri içinde bulunan işin bi ucundan bu kadar tutan değerli insan varken ,daha çooook gazetelere konu olacak organizasyon çıkar bu siteden .
    forrapımı özledim bu arada
    dostlar ile buluşmayı hasret ile bekliyorum
    dostlar da sizlerle buluşmayı hasrele bekliyor

bi de forrap olaydı
    GET UP STAND UP DONT GIVE UP THE RIDE

Motosikleti
    mlsf şu ara bir demir atım yok :(

Güncel Hava Raporu

GÜNCEL HAVA RAPORU
    İZMİR

Cumartesi
    Az Bulutlu. Yüksek: 68° F. / 20° C. Rüzgar Kuzey 13 mil. / 21 KM/S.

Cumartesi Gecesi
    Parçalı Bulutlu. Düşük: 46° F. / 8° C. Rüzgar KKD 11 mil. / 18 KM/S.

Pazar
    Yağmur Olasılığı ( %60). Parçalı Bulutlu. Yüksek: 62° F. / 17° C.
    Rüzgar Kuzey 13 mil. / 21 KM/S.
    Chance of precipitation 60%.

BALIKESIR

Cumartesi
    Az Bulutlu. Yüksek: 62° F. / 17° C. Rüzgar Kuzey 13 mil. / 21 KM/S.

Cumartesi Gecesi
    Yağmur Olasılığı. Az Bulutlu. Düşük: 41° F. / 5° C. Rüzgar KKD 8 mil. / 14 KM/S.
    Chance of precipitation 20%.

Pazar
    Yağmur Olasılığı ( %40). Kapalı. Yüksek: 55° F./13° C. Rüzgar KKB 11 mil./18 KM/S.
    Chance of precipitation 40%.
    ------------------------------------------------------------------------
    *** Şu an ki güncel bilgiler ışığında;
    sanıyorum yalnızca dönüş yolunda biraz ıslanacağız
    Bununla beraber sıcaklık işimize gelecek düzeyde
    Fakat gidiş rotasına ters esecek olan rüzgar rahatsız edici olabilir.

*** Herşey GÜZEL Olacak
    ÖLMEK İÇİN DEĞİL ÖLENE KADAR...

*** eski VampiReCRow

Motosikleti
    bajaj boxer 150
    [QUOTE=uglychild;1058513]

abi tek motor mu geliyonuz yoksa? gecerken Bandırma dan star ı da alın... yoksa skull rahat durmaz burda
    yok sercan iki motor geliyoz benbirkere skulun arkada tekirdağdan ist geldim ama gözüm kapalı olarak,nerelerden geçtik hatırlamıyordum
    www.perkitan.com

alico96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 SİYAH,Keeway Superlight 150,BMW F650
    Tüm arkadaşlara hayırlı yolculuklar güle güle gidip gelin.İyi eylenceler diliyorum.
    Rüzgar ne kadar sert eserse essin kayadan alıp götürecegi sadece tozdur.

extreme1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X Max250 & Yamaha Cygnus X
    E hadi bakalım son 24 saate girdik
    Tüketici yaşamak iyi değildir. Üretici olalım Mustafa Kemal ATATÜRK

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende de bi heyecan var bana noluyosa
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

gürkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar 24 saat kaldı görüşmemize hadi hayırlı yolculuklar
    bir zamanlar benimde bir dl 1000'im vardı:salut:

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı gürkay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 24 saat kaldı görüşmemize hadi hayırlı yolculuklar
    Herkese selam
    Geel 24 Saat gell.....inşallah kazasız belasız güle oynaya gider ve geliriz....
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Motosikleti
    CBF 250
    şşşt duyulmazz sende fofenk fofenk eden kornanı bağladınmı

?
    Şahane kornam vardı ama Umutus onu bi kere elledi ve o korna öldü.Çok özlüyom kendisini ühüüühüüüü üüühüüüüüü!!!!!

Ya abii sen de
    :pr::pr::pr:

REKLAM ALANI
19. sayfa BirinciBirinci ... 91718192021 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler