Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

17 Eylül Erdek Turanli Köyü ve Kapıdağı Gezisi ÖNERİSİ

Motovento
    REKLAM ALANI
    phoneix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 250
    Arkadaşlar merhaba,
    henüz iki aylık motorcuyum ama uzun bir süredir Kapıdağı yarımadası çevresinde bir motor gezisi hayali kuruyorum. Forumlardan gördüğüm kadarı ile buraları keşfetmek için bazı arkadaşlar benden erken davranmış. Resimleri görünce gerçekten de tahmin ettiğim gibi motorla gezmek için muhteşem yerler olduğu konusunda şüphem kalmadı.

Bu bölgeye 17 Eylül Cumartesi günü bir gezi düzenlemeye ne diyorsunuz. Henüz plan yalnızca bir fikir aşamasında ama kafamdaki taslak şöyle.

17 Eylül Cumartesi
    -------------------------------
    07:00 Feribotla Yenikapıdan Hareket
    09:00 Bandırmaya varış
    09:30 Erdek'te kahvaltı
    11:00 - 14:30 Erdek- Turanli köyü (Sahilden koyları dolaşarak )
    14:30 - 18:00 Deniz-Kum-Güneş ( ya da Alabalık çiftliğinde yemek/tavla/muhabbet )
    18:00 - Turanli köyünde Kamp kurma, gece kamp ateşi etrafında sohbet, şarkı, uyku

( Duyduğuma göre Turanlı köyünde pansiyonlar falan varmış. İsteyenler çadır yerine pansiyonda da kalabilir. )

18 Eylül Pazar
    -------------------------------
    Pazar günkü planı genel tercih çerçevesinde yapmak uygun olacak.
    Bir alternatif yarımadayı çepeçevre dolaşarak görmediğimiz diğer köyler üzerinden Bandırma'ya ulaşabiliriz.
    Sanırım ilerleyen bazı bölgelerde yol aslfalt değil, bu yüzden bu yorucu ama keyifli olacak aktivite tercih edilmeyebilir.
    Yol durumu hakkında köylülerden de bilgi alabiliriz.
    Diğer alternatif gördüğümüz güzel koylarda molalar vererek ve bir süre de Erdek'te oyalanarak geldiğimiz yoldan dönmek ve akşam 21:15 feribotla geri dönmek.

Söylediğim gibi plan henüz taslak aşamasında. Şu an için önemli olan katılımcı oranını belirleyebilmek.
    Planı fikirlerinize ve tercihlerinize göre şekillendirebiliriz.

( Ben Narlı köyünden ötesini görmedim. Kapıdağı hakkında özellikle Turanlı köyü hakkında bilgisi olan arkadaşlar bizle paylaşırsa sevinirim. )

Bölge hakkında aşağıdaki linkten bilgi alabilirsiniz.

http://www.kapidag.com/

Herkese Sevgiler, Saygılar

Koray Korkut

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    wishmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    hemen hemen her sene yaz tatilimi geçirmek için erdek'e giderim, turanlı köyüne en son 2 sene önce gitmiştim.. düzler köyünün üstündeki tepeden başladığımız yürüyüşü turanlı da tamamlamıştık yaklaşık 14km

küçük bir koy, iskeleye yakın bir kahvesi var, denizi - kumsalı güzel, denizin kıyısındaki/içindeki kumlar simli gibi parlıyor(hala öyledir umarım), koyun sağ tarafında güzel kayalıklar var.. sanırım en göze çarpan özellikleri bunlardı.. köyden bal-meyve falan getirip satarlar.. güzel olur

geziye katılabileceğimi sanmıyorum ama tavsiye ederim, güzel yerler
    --
    Kivanc Oskay
    A Rh(+)
    YBR125
    34 AZ 5842

\"istikbal göklerdedir\"

ben varım dostum geliyorummmmm

KEYİFLİ BİR GEZİ OLUCAK

+ Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.

PEŞPEŞE (FLOOD) MESAJ atarsanız UYARILMADAN içeriği ne olursa olsun biri hariç diğer mesajlarınız silinecektir..!!
    Sonradan yazmanız gereken yazı olursa DÜZENLE butonunu kullanıp postunuza ekleme yapınız..!!..

+ Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    + Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    + Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ***************X******************X*********

Motosikleti
    ramzey 125 cc scooter
    ben iki defa erdek yarımadasını turladım ama araba ile geziye gelecek arkadaşlar geziye çıkmadan erdekte depoları fulleyin tam bir tur atacaksanız yolların bir kısmı bozuk ama mükemmel manzaralar var ehliyet sorunum olmasa sizinle gelirdim geziye ama söz veremem kalmaya pansiyon var orada yoksa bile erdek ocaklarda kalmaya uygun çok yer var biz bu hafta sonu kendi aramızda 3 motorla erdeğe gitmeyi düşünüyoruz bir keşif yapmaya çalışırız gidersek fotoları ve rota konusunda size yardımcı olmaya çalışırım ehliyet problemi olmasa kesin yardımcı olurdum ama ehliyet siz motor kullanmak biraz tehlikeli. muhteşem orman ve plaj manzaraları var gezide yanınızda kameralarınız olsun. gezerken bir yer bulmuştum ortasından dere geçen tahta masaları olan denize yakın ağaçlık bir piknik alanı eğer orayı tutturablirseniz tam bir gizli cennet ama yolu çok bozuk. lada samarayla zor gitmiştim ( kaybolmuştuk yanlış yola girince orayı bulduk)

Motosikleti
    HONDA CBF 250
    kayabey merhaba,
    kusura bakmazsanız yakalamışken biraz daha detay istiyeceğim sizden.
    Yolların bozuk olan kısmı ne kadar zorlar bizi? Engebeli, tarla gibi yollar mı var yoksa toprak ama düzgün yollar mı? Bir de bu bozuk kısımlar ne kadar uzun.
    Arabaların benzinini fulleyin demişsiniz, aynı şey motorlar için de geçerli olmalı. Sizce motorlardaki bir depo turu tamamlamaya yeter mi?

Saygılar,

Koray

kabir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250
    YA BIRTEK SEY SORMAK ISTIYORUM NIE GEZI WARKEN GEZI DUZENLIYONUZDA YOKKEN NIYE DUZENLEMIYORSUNUZ BUNU ACIKLAR MISINIZ??17SINDE AYVALIK GEZISI VAR DOSTUM BU SEKILDE GEZILERI BOLUYONUZ 1 HAFTA ONCE OLSUN YADA SONRA OLSUNDA HERKES GEZIYE GELEBILSIN EN AZINDAN YA BU GEZIYE MI GITSEYDIK DIYE DUSUNMEYIZ DEMI AMA YAA
    ::::::::::GALLOWS:::::::::::::
    THRASH TILL DEATH

kayabey, siz ön keşif yaparsınız bizde hazıra konarız şaka biyana çok güzel olur bilğilendirisen seviniriz

Motosikleti
    HONDA CBF 250
    Vallahi gezileri bölmek gibi bir niyetimiz yok. Aslında ben 10-11 günleri planlamıştım ama bazı arkadaşlara uymadığı için 17'sine kaydı.Havalar soğumadan önce uzun süredir planlayıp yapamadığımız gezileri tamamlama telaşı içindeyiz. Deniz, kum, güneş gezileri için çok fazla vakit kalmadı, o yüzden tarihler çakışıyor. Kusura bakmayın.

kabir, sen bu geziye gel kardeşim

Motosikleti
    ramzey 125 cc scooter
    ben o bozuk yollara lada samarayla girmiştim gezinti olsun diye 4/3 depoya yakın benzin vardı bandırma yoluna tekrar çıktığımda 4/1 depo benzini gösteriyordu. 45 lt alıyor depo ve full depoyla karacabey den izmire gidip geliyordum şimdi araba değişti aynı yola şimdiki arabayla giremem.

tam tur atacaksanız toprak yollar ve ve taşlı olan yol kısımları var yolun 5/3 ü asvalt ama virajlı. yolun bazı kesimlerinde yağmurdan kalan çatlaklar vardı ben geçen sene yine bu zamanlarda gitmiştim. bir kaç kez yolu karıştırdığım oldu. ama manzaralar mükemmel zaten yolu güzel olsa seyredilecek bir manzara kalmazdı.

işlerimi ve ehliyeti ayarlarsam bende gelirim sizinle belki. bana 1 saat uzaklıkta erdek bandırmaya 50 km uzakta oturuyorum buradaki arkadaşlara söyliyeyim uyarsa belki buradan motorcu arkadaşlarda katılır.

Motosikleti
    HONDA CBF 250
    kayabey katılabilirseniz çok seviniriz, hem tanışmış oluruz, hem de bölgeyi bilen birisi bizim gezimizi çok daha keyifli ve huzurlu hale getirir. Arkadaşlarınızı da bekleriz. Arabayla da katılabilirler. Ben hanımla çocukları da kardeşimin arabasında getirmeyi planlıyorum. Ailecek katılanlar olursa daha da sevinirim.

Motosikleti
    HONDA CBF 250
    + Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.

PEŞPEŞE (FLOOD) MESAJ atarsanız UYARILMADAN içeriği ne olursa olsun biri hariç diğer mesajlarınız silinecektir..!!
    Sonradan yazmanız gereken yazı olursa DÜZENLE butonunu kullanıp postunuza ekleme yapınız..!!..

+ Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    + Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    + Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ***************X******************X*********

phoneix, başı sen çekiyorsun ekip başı sensin bende senin yardımcın olurum desteklerim seni daha hen önümzde koca bi hafta var o yüzden herşeyi tam olarak gözden geşiririz

Arkadaslar ben gecen ay bahsi gecen yerlere gittim. Koylerin yollari gercekten cok bozuk, cok dikkatli olunmasi gerekir (micirlar, yollara dokulen yaglar, mazotlar v.s.), yol cok dar karsi karsiya gelen 2 araba zor gecer, motorla bile zor geciliyor. Buna karsin manzarasi gercekten cok guzel, yesilliklerin ve denizin yanindan fantastik bir yol gitmeye deger. Grup olarak gidilecekse takip mesafesini uzun tutmanizi oneririm. Birde gec saate kalmayin gece yol almak dahada zorlasiyor..

Iste turanli koyunden bir kac kare fotograf

Burda Turanli koyunden bi amcam caminin onunde motor hakkinda sorular soruyor..
    Bu motora herkes hayy diyemez dedi bana..
    Sonra bandirmali olan kizarkadasim bana aciklamayi yapti Oralarda hay demek bi isi yapmak, becermek anlaminda kullaniliyormus.

Cektigimiz butun fotolari koydugum adres asagida...

http://www.motosiklet.net/modules.ph...ewtopic&t=6017

Costantine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar Kabirin dediğine katılıyorum.Yollarda bozuk deniyo.Katılın ayvalığa.

kabir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250
    Abi asfaltan sasma derim bidaha mıcırlı ve taslı yolmu allah korusun cook zor oluyor yuttugun toz yeter zaten ruzgarsevdalısı tabi o gece sen araba ile yol aldın dostum fazla kasmadın yani
    ::::::::::GALLOWS:::::::::::::
    THRASH TILL DEATH

Motosikleti
    HONDA CBF 250
    Dostlar, daha önce dediğim gibi en son Turanlı ya da Ormanlı köyüne gider, orada konaklar, ertesi gün aynı yoldan döneriz. Benim duyduğum kadarı ile oraya kadar yol asfalt. Yer yer mıcır falan olabilir. Tüm yarımadayı turlamak için kasmaya gerek yok.

benide alınnnnnnnnnnnnnn bursadan gidenler benide alınnnnnnnnn vallahi yırtınıyorum artık duyun sesimi bakın burda taze bir motorcu var gezi arıyooo benide benide alınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

horsefly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herkese selam özellikle gezi planlarini imrenerek okuyorum ama istesemde katilamam motorum yok
    burada okudugum kadariyla toz çakil vs makineleride sürücüleride kötü etkiliyor bu yüzden gözden kaçmamasi gereken ayvalik gezisinde kullanilacak yol gönen üzerinden balya yi gecerek edremite varmak ise o güzergahin bazi kisimlarinda yol calismasi oldugunu biliyorum isim geregi bu yaz iki kere o yolu kullanmistim ekstra bir bilgi olarak paylasmak istedim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler