Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

28 Kasım Çarş 9:30da tüm motorcular Sultanahmet Adliyesinde

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Alıntı ihsanhakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende geliyorum.Yalnız birşeyi unutmayın toplu gidersek izin almak gerekirmi acaba,Erhan kardeş ilgilenirse bence iyi olur.
    Yaptığımız buluşmalarda genelde izin almıyoruz, sonuc olaraka bulusma yerine herkes bireysel olarak gelicek. Toplu sekilde durusmanin taki pedilmesinde sorun yaşanacagini sanmiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bu haberi ve hatta bu linki yapabildiğinizce tüm gazete tv sitelerine girip iletiniz. Ben hemen başlıyorum.

Medyaya çabuk ulaşabilmeniz için:
    www.gazeteoku.com

Alıntı kayku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    perşembe olsa nolurdu sanki ya poff :( iş günüm izin alamam neden derseniz zaten part time çalışıyorum PAZARTESİ - ÇARŞAMBA - CUMA - 3 gün çalışıyorum sizde tam bu 3 günden birisini bulmuşunuz
    Biz bulmadık neyazıkki mahkeme günü ve saati öyle belirlenmiş zaten bu seferlik bir başlangıç olacak bu olayın takipçisi olalım. Ben A5 boyutundsa broşür hazırlayım halkı möotosikletle ilgiliş bilgilendirici ve tenkit edici bilgiler hazırlıycam. Şimdi yarına yetiştiremedim zira doğru bir dil kullanmalıyızki itici değil sempatik olsun. Çalışmalarım sürüyore. Güzel işlere beraber imza atacağımıza ve türkiyedeki gelecekteki ve şimdiki tüm motorseverlerin rahat edeceği bir toplum ve trafik yaratmak için elele hatırı sayılır işler yapacağımıza inanıyorum.

Yarın görüşmek üzere. iyi şansımız bol olsun arkadaşlar.
    İYİ ŞANSIMIZ BOL OLSUN MOTOSİKLET KARDEŞLİĞİ:rendeer:

Yarı orada şu "MOTOSİKLETLERİ FARK EDİN" çıkartmalarından bol miktarda gazetecilere ve halka dağıtın derim. Bu gibi şeylerin faydası olacaktır. Bir kişinin kulağına kar suyu kaçsa o başkalarını da etkiler.

istburak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cc delisi yarın orda tam saat kaç ta olcaksın bu arda adın ne ben ihsan babayla ayasofyanın önünde olcam saat dokuzda bi cvp yaz haberdar olalım bi şuanki yoğunluk nedir ben haber yaymaya çalıştım cevabını bekliyorum

Arkadaşlar Sultanahmet Adliyesinden henüz geldim. Sağolsun gelen arkadaşlarla yaklaşık 20 kişiydik. Basın son derece güzel bir şekilde bizimle ilgilendi. Konuya dair köşelerinde ne kadar yer verilir bilinmez tabii.... Hava da çok güzeldi yaptığımız işin aydınlığı ile.

Bu amatör başlangıç ve bildiri umarım profesyonel bir sese dönüşür. Basın açıklaması hemen o anda spontan bir şekilde oluşturuldu. İçimizden soğukkanlı biri bu bildiriyi dile getirdi. En sonunda benimle röportaj yapmak istediler ve onlara şöyle söyedim. Araba kullanmak ciddi iştir. Araba kullaırken lütfen sadece araba kullanın ne telefonla konuşun, ne elma yiyin ne de radyo ile uğraşın sadece araba kullanın. Biz motor kullanırken sadece motor kullanıyor ve trafiğe konsantreyiz.

sevgiler

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Giden ve gitmek isteyip çeşitli sebeplerden gidemeyen tüm dostlara teşekkürler.
    Gönül orada olmak isterdi,ama şehirler farklı,araya mesafeler giriyor maalesef.
    Böyle bir etkinliğin oluşumunda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler..

Vefat eden bütün motorcu kardeşlerimize bir kez daha Allah gani gani rahmet eylesin.

Dava hakkında bilgilendirme alabilirmiyiz ?
    Bir karara varıldı mı yoksa duruşma ertelendi mi,tam olarak durum nedir ?
    Umarım adalet yerini bulur..

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    keşke bugün yazılım olmasaydıda gitseydim teyzemin kuaförü var arsı adliyeyle 30 mt bu dil ve anlatım hocasının belasını vermesin bir kez daha vefat eden motorcu abilerime Allah rahmet eylesin!!!
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!:cat:

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı cc delisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araba kullanmak ciddi iştir. Araba kullaırken lütfen sadece araba kullanın ne telefonla konuşun, ne elma yiyin ne de radyo ile uğraşın sadece araba kullanın. Biz motor kullanırken sadece motor kullanıyor ve trafiğe konsantreyiz.

sevgiler
    güzel sölemişsin
    umarım yüksek bir katılım olmuştur..
    mahkeme sonucuyla ilgili herhangi bilginiz varmı?
    GKN MOTORS

tororosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    drz 400
    Antalyada olduğum için katılamıyorum inşallah ordaki arkadaşlar birlik olup gereken desteği ve tepkiyi gösterirler.
    dostum duyarlılığın için teşekkürler
    biz motorseverler olarak birlik olmalıyız bugün başka arkadaşımızın başına gelen yarın bizelrin başınada gelebilir

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    saat 14:40 da okudum erken de okusam gelemezdim...
    Ancak .
    Tüm kalbimle sizleri destekledim ve desteklemeye devam edeceğim...

hoxy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07

Sarp Erem Davası

Bugün (28 Kasım 2007 Çarşamba günü) Sarp EREM' in davası için bir çok web sitesi ortak kararıyla bizler motosiklet tutkunları ve site yöneticileri olarak dava sürecini izlemek ve bundan sonra bu tür üzücü ve insanlık dışı kazaların olmaması amacıyla Sultanahmet Adliyesi' nde bulunduk.
    Birçok web sitesi' nde bugün yapılacak buluşma' nın yazıları yazıldı fakat buna rağmen motosiklet tutkunu arkadaşlarımızın katılımı az oldu. Buna rağmen Adliye' ye gelen motosiklet tutkunu arkadaşlarımızla bundan sonra daha iyi organize olarak Sarp EREM davasını yakından takip etme kararı aldık.
    Aynı zamanda son zamanlarda meydana gelen ölümcül kazalardan son derece üzüntü duyduğumuzu ve bu konu hakkında kamaoyunu bilinçlendirmek amacıyla bazı çalışmalar yapılması gerektiği konusunda hemfikir olduk.
    Basın' ın motosiklet tutkunu arkadaşlarımıza daha doğrusu Sarp EREM arkadaşımıza karşı duyarlı oluşu bizleri oldukça memnun etti.
    Motosiklet tutkunlarının farkedilmesi için gayret sarfeden değerli basın mensubu arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz.
    Gelen ve gelemeyen herkese teşekkürlerimi iletirim..!

arkadaşlar çok güzel bi katılım gelen arkadaşlara çok teşakkürler inanın çok güzel bi duyguydu orda olmak umarım bidaki davayı katılım olur ben davayıda izledim ihsanbabayla en kötü bölümüde bu zaten takipsizlik kararı verilerek asyliye mahkemesine düştü işin açıklaması adam 15 sene yicene şindi 2-4 sene yicek bizde bu adalet sistemi oldulça biz daha çok sarplar ahmetler mehmetler yelizler veririz toprağa yinide tüm motorcu arkadaşlarımız bu adalet sistemine rağmen kabirlerinde rahat uyusun en azından bizler varız onları bırakmıcaz RUHLARIZNIZ ŞAD OLSUN (İSTBURAK)

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    katılabilen arkadaşlarımın ellerinden öperim. Dayanışmamızı geliştirmek için çok önemli bir olaydı. Keşke orada olabilseydim. Bir dahaki duruşmayı önceden duyuralım, o zaman planımızı öncededn ayarlayabiliriz.
    helal size arkadaşlar.
    Poturdak

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Gidebilen arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum.. Biz gelemesekte bizleri temsilen orda motorcu arkadaşlarımızın olduğunu bilmek çok güzel bi duygu.. Ayaklarınıza yüreklerinize sağlık arkadaşlar..

Motosikleti
    Honda - Rebel 250cc
    Arkadaşlar,Burak kardeşiminde dediği gibi mahkemeye girdik ve olayla ilgili bilgi aşağıdadır

Sarp EREM Davasın' da Ağır Ceza' dan Takipsizlik Kararı..!

" 13 Ekim günü Beşiktaş'ta bir taksinin çarptığı motosiklet sürücüsü Sarp Erem, yere düşerek ağır yaralandı. Başka bir taksi sürücüsü olan Mustafa KEYF' in üzerinden geçtiği talihsiz genç, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, 23 yaşındaki Sarp Erem, 34 ET 7039 plakalı BMW marka motosikletiyle Beşiktaş istikametinde ilerlerken, kendisine çarpan taksi sürücüsü tarafından yere düşen ve bacağı kırılan Sarp Erem' e yoldan geçen başka bir taksi sürücüsü olan Mustafa KEYF çarptı. İkinci taksinin de çarpmasıyla ağır yaralanan Sarp Erem'i gören vatandaşlar olay yerine ambulans çağırdı. Ambulansla Şişli Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Erem, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olayı gören vatandaşlar, Sarp Erem'in üzerinden geçen ticari taksi sürücüsünün çarpmadan sonra durup yardım etmek yerine hızla kayıplara karıştığını iddia etti. "

----------------------------------------------------------------

Bugün (28 Kasım 2007 Çarşamba günü) Sarp EREM' in davası için bir çok web sitesi ortak kararıyla bizler motosiklet tutkunları ve site yöneticileri olarak dava sürecini izlemek ve bundan sonra bu tür üzücü ve insanlık dışı kazaların olmaması amacıyla Sultanahmet Adliyesi' nde bulunduk.
    Birçok web sitesi' nde bugün yapılacak buluşma' nın yazıları yazıldı fakat buna rağmen motosiklet tutkunu arkadaşlarımızın katılımı az oldu. Buna rağmen Adliye' ye gelen motosiklet tutkunu arkadaşlarımızla bundan sonra daha iyi organize olarak Sarp EREM davasını yakından takip etme kararı aldık.
    Aynı zamanda son zamanlarda meydana gelen ölümcül kazalardan son derece üzüntü duyduğumuzu ve bu konu hakkında kamaoyunu bilinçlendirmek amacıyla bazı çalışmalar yapılması gerektiği konusunda hemfikir olduk.
    Basın' ın motosiklet tutkunu arkadaşlarımıza daha doğrusu Sarp EREM arkadaşımıza karşı duyarlı oluşu bizleri oldukça memnun etti.
    Motosiklet tutkunlarının farkedilmesi için gayret sarfeden değerli basın mensubu arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz.

Sarp EREM DAVASI KARARI

İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi' nde görülen davada karar ;

" Sanık hakkında ihmali davranışlarla adam öldürmek suçundan dava açılmış isede; dosya mahiyetine iddianamede olayın anlatımına göre sanığın işlediği suçun taksirle adam öldürme mahiyetinde olduğu bu suçlara bakma görevinin asliye ceza mahkemesine ait olduğu bu nedenle görevsizlik kararı verilerek sanığın TCK. nın 85/1, 53, 63, maddeleri gereğince cezalandırılmak üzere dosyanın görevli Nöbetçi İstanbul Asliye Ceza Mahkemesine gönderilmesine sanığın tutuklu olarak sevkine karar verilmesi mütalaa olunur. "

Sarp EREM davasını takip eden Av.Yağız DAĞLI ile yaptığımız kısa görüşmede "kararın üzücü olduğunu fakat itiraz ederek duruşmanın Ağır Ceza Mahkemesinde görülmesinin devamını isteyeceğini" belirtti.

Mahkeme kararı bizleri çok çok üzdü. Bizler adam öldürmenin ağır bir ceza olduğunu bilirdik. Şimdi bundan sonra Sarp EREM i insafsızca ve insanlık dışı bir şekilde ölüme terk eden ve ölümüne sebep olan kişi Ağır Ceza Mahkemesi yerine Asliye Ceza Mahkemesi' nde yargılanacak, dolayısıyla cezasında büyük değişiklik olarak daha az yatması sağlanmış olacak. Bizler Mahkeme Kararına saygılıyız. Umuyoruz ki Türk Adalet Mekanizması Sarp EREM olayının faailine en ağır cezayı verecektir.
    Bizler ikiTekerim.com olarak tüm dava sürecini takip ederek siz değerli kullanıcılarımıza bilgi paylaşımında bulunmaya devam edeceğiz.

28.11.2007 Sultanahmet Adliyesi Önü Sarp EREM Basın Açıklaması

Değerli Basın Mensuplarına ve Kamaoyuna

Yalnızca farkedilmemek, umursanmamak Sarp EREM' in hayatına maloldu.
    Belkide sadece biraz dikkat edilebilseydi, Sarp EREM arkadaşımız aramızda olacaktı.Önce bir taksici ona çarptı ve kaçtı.Bu insanlığın tükendiği bir noktadır.
    Ama asıl önemli olan o yerde yaralı bir halde yatarken başka bir aracın üzerinden geçmesiydi.
    Yine Dr.Ömer UZMA belkide ona çarpan araç sürücüsünün aynasını kontrol etmemesi sonucunda şuan Türkiye bir doktorunu kötü bir kaza sonucu yitirmiş oldu.O bir doktordu..!
    Şunu unutmamalıyız ki şuan burada bulunan ve trafikte seyir halinde olan her motorcunun bir ailesi' nin olduğunu, evinde bir bekleyen' in olduğunu kesinlikle unutmamalıyız. Yüzünü kask' ından dolayı göremediğiniz kişi, sizlerinde yakını olabilir..!
    Lütfen trafik' te motosikletleri farkedin...
    Motosiklet' lerle ilgili yasal düzenlemelerin biran önce yapılması Sarp EREM' lerin, Dr.Ömer UZMA' ların ölmesini engelleyecektir.
    Şuan burada bulunan motosiklet tutkunu arkadaşlar çeşitli motosiklet siteleri ve kulüplerinden gelen ve bu davanın seyirini izlemek isteyen temsilcilerdir.
    Bizler motosiklet tutkunları olarak bu ve benzer davalara birdaha yaşanmaması için Sarp EREM davasının takipçisi olacağımızı siz değerli basın mensupları ve kamaoyuna duyururuz.

Gösterdiğiniz ilgiye tüm motosiklet camiası adına teşekkür ederiz.

Sarp EREM Duruşması' nı Yerinde İzlemek İçin Sultanahmet Adliyesi' de Bulunan Web Siteleri Aşağıdadır...

http://www.İkiTekerim.com
    http://www.Motosiklet.net
    http://www.Motovirus.com
    http://www.FazerTurkiye.com
    http://www.İkiteker.org
    http://www.CBFTurkiye.com
    http://www.EMOK.org

Herkes birgün MT'li olacaktır.

Motosikleti
    şimdi yok
    valla ihsan baba sen bır numarasın. helal olsun sıze ıstburak kardeste gelmıs oraya supersınız keske ıstanbulda olsaydım da bende katılabılseydım
    ALLAH YÜRÜ YA KULUM DEDİ MOTORUMU SATTIM :salut::queen::flower::sunny:::unsure::::whip::::146::

Motosikleti
    sym mio
    bilgi için ve fotoğraflar için özelliklede bizim gelemeyişimizin telafisi ile bizi temsil ettiğiniz için çok teşekkürler hakan abim ve diğer arkadaşlar....
    [B]Bahar geri gelir biz olsak da olmasak da....[/B]::melek02:
    Apti mi kim o:cherry:,kımılcan:silent:
    ::fool::

Merhaba arkadaşlar cbftürkiyeden bauman nickli arkadaşımız güzel bir yazı yazmış sizlerle de paylaşmak isterim.

Bugün (28.11.2007) Sarp Erem'in ölümüne neden olan taksicinin davası Sultanshmet Ağır Ceza'da görüldü. Ne yazık ki karar davanın Ağır Ceza değil Asliye Hukuk tarafından sürdürülmesi yönünde oldu. BU ne demektir?
    Taksicinin kabaca 20 yılla değil 2 yılla yargılanması demektir. Kararda şöyle denmiş;

" Sanık hakkında ihmali davranışlarla adam öldürmek suçundan dava açılmış isede; dosya mahiyetine iddianamede olayın anlatımına göre sanığın işlediği suçun taksirle adam öldürme mahiyetinde olduğu bu suçlara bakma görevinin asliye ceza mahkemesine ait olduğu bu nedenle görevsizlik kararı verilerek sanığın TCK. nın 85/1, 53, 63, maddeleri gereğince cezalandırılmak üzere dosyanın görevli Nöbetçi İstanbul Asliye Ceza Mahkemesine gönderilmesine sanığın tutuklu olarak sevkine karar verilmesi mütalaa olunur. "

Üzücü bir durum bu elbette.

Davanın olacağı Sultanahmet Adliye'si önünde saat 10 sıralarında yaklaşık 15 motorcu biraraya geldi. Ben bu buluşmayı sitenin forumunda Sunrise arkadaşın açtığı başlıkla öğrenmiştim. cbfturkiye'den sanırım iki kişi oradaydık. Başlığı açan arkadaş ve ben. BElki bir başkası da vardır, bilemiyorum.

Motorsiklet sitelerinin hepsi bu meseleyi duyurmuşlar meğer. Orada öğrendim. Birçok siteden tek tük arkadaş vardı. Basının ilgisi oldukça iyiydi açıkcası. Neredeyse davayı takip etmeye gelen motorcular kadar varlardı. Toplamı 150 bini buluyormuş sitelere üye olanların sayısı. Onu da bugün öğrendim. Zavallı basın mensubları da bu kadar üyeden hatırı sayılır bir kalabalık katılır diye düşünmüş olmalılar. Ben de onlar gibi düşünmüştüm.

Kendi adıma hayal kırıklığı yaşamadım pek fazla. Zira memlekette kendi sorunlarına duyarlılık oldukça zayıf. Duyarlılık göstermek ve sorumluluk bilinciyle yaklaşmak yerine bolca hamaset, bilmişlik, geyik muhabbeti yapmak "in" ne de olsa. HErkesin en az bir tane memleketi kurtarma planı var fakat "sen bu planın neresinde yer alacaksın?" diye sorduğunda yanıt "aman beni karıştırma" oluyor.

Mahkemenin verdiği karar bu duyarlılığın ve toplumsal bilincimizin bir karnesi aslında. Adalet çünkü; pekçoklarının sandığı gibi tarafsız diildir ve bizden taraf olabilmesi için ağırlık oluşturmak gerekir.

Herşeye rağmen bugün bir başlangıç olabilir. HErkesi bu davayı takip etmeye ve sahip çıkmaya davet ederim ben, nacizane.
    Adalet yoksa da vicdan vardır diye umarım...

Unutmadan, şöyle bir açıklama yapıldı basına;

"Değerli Basın Mensuplarına ve Kamuoyuna;

Yalnızca farkedilmemek, umursanmamak Sarp EREM' in hayatına maloldu.
    Belkide sadece biraz dikkat edilebilseydi, Sarp EREM arkadaşımız aramızda olacaktı.Önce bir taksici ona çarptı ve kaçtı.Bu insanlığın tükendiği bir noktadır.
    Ama asıl önemli olan o yerde yaralı bir halde yatarken başka bir aracın üzerinden geçmesiydi.
    Yine Dr.Ömer UZMA belkide ona çarpan araç sürücüsünün aynasını kontrol etmemesi sonucunda şuan Türkiye bir doktorunu kötü bir kaza sonucu yitirmiş oldu.O bir doktordu..!
    Şunu unutmamalıyız ki şuan burada bulunan ve trafikte seyir halinde olan her motorcunun bir ailesi' nin olduğunu, evinde bir bekleyen' in olduğunu kesinlikle unutmamalıyız. Yüzünü kask' ından dolayı göremediğiniz kişi, sizlerinde yakını olabilir..!
    Lütfen trafik' te motosikletleri farkedin...
    Motosiklet' lerle ilgili yasal düzenlemelerin biran önce yapılması Sarp EREM' lerin, Dr.Ömer UZMA' ların ölmesini engelleyecektir.
    Şuan burada bulunan motosiklet tutkunu arkadaşlar çeşitli motosiklet siteleri ve kulüplerinden gelen ve bu davanın seyirini izlemek isteyen temsilcilerdir.
    Bizler motosiklet tutkunları olarak bu ve benzer davalara birdaha yaşanmaması için Sarp EREM davasının takipçisi olacağımızı siz değerli basın mensupları ve kamaoyuna duyururuz.

Gösterdiğiniz ilgiye tüm motosiklet camiası adına teşekkür ederiz."

arkadaşlar basın açıklamamız yutube eklendi izlemek için http://www.youtube.com/watch?v=1FZrThnuI0c

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler