Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TMF İstanbul Park için dava açacak !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Arkadaşlar, az önce Türkiye Motosiklet Federasyonu'ndan gelen maili aynen size aktarıyorum. Nihayet bu konuda bir aksiyon aldılar. Sonucu ne olur bilmiyorum ama en azından bu uğurda savaş vermek gerekiyordu...

Sayın Motosikletçiler, Motosikletseverler ve Motosiklet sporcuları,

Daha önce yayımlandığımız bildiride belirttiğimiz üzere, İstanbul Park pistinin alt kiracılığı ve işletmesi F1 patronu Bernie Ecclestone’a devredildikten sonra kapıların Türk motosiklet sporuna ve sporcularına 2023 yılına kadar tamamen kapanmış duruma gelmesi tehlikesi sözkonusu olup, Federasyon’umuz, kamuya ait bir tesisin kamu yararına aykırı kullanım ve paylaşımını ve Türk sporcularına kapatılmasını engellemek amacıyla bu işlemlerin iptali için İstanbul İdare Mahkemesi’nde dâva açacaktır.

Dâvamız, 17 Ağustos 2007 Cuma günü saat 13.30’da İstanbul İdare Mahkemeleri binası 2.katında (E-5 üzerinde Yenibosna çıkışına gelmezden hemen önce, Mavi Jeans binası) yapılacaktır. Katılımlarınızı bekliyoruz.

SAYGILARIMIZLA

TÜRKİYE MOTOSİKLET FEDERASYONU

TÜRKİYE MOTOSİKLET FEDERASYONU BAŞKANLIĞI

TURKISH MOTORCYCLING FEDERATION

Ankara: Ulus İş Hanı A Blok Kat:7 PK.06050 Ulus / ANKARA / TURKEY
    Tel: +09 312- 311 01 42 Faks: +09 312- 311 01 45

İstanbul: A.O.S.S. Nazmi Akbacı İş Merkezi No:275 - 34398 Maslak / İSTANBUL / TURKEY
    Tel: +90 212 328 34 06-07 Faks: +90 212 328 34 08

Web: http://www.tmf.org.tr E-mail: info@tmf.org.tr
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnsallah Adam gibi bir sonuc cıkarda lehimize bizde kullanabiliriz. Ama karar belli sonucta adamlar basmıs parayı almıs ve istedigi gibi de kullanabilirler.
    Ben pek umutlu degilim acıkcası.
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Bir aksiyon almadan şikayet etmek anlamsızdır. Birşeye karşı çıkmak için birşeyler yapmak gerekiyor. Türklerin Türk topraklarında yer alan bir piste girememesini çok büyük haksızlık olarak görüyorum. İmkansızlıklar dışında bir de imkan varken kullanamamak çok üzücü. Ben şahsen İstanbul Park'ta antreman yapmak ve yarışmak çok isterim. Aksi taktirde Kenan Sofuoğlu gibi insanlar çıkmayacaktır bu ilkeden.

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Bu duyarlılığın anlaşma yapılmadan önce gösterilmesini isterdim. Şimdi uluslararası bir anlaşma var ortada...

Ancak zararın neresinden dönülürse kardır... Umarım dava lehimize sonuçlanır...
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Adamlar memlekette satmadık yer bırakmadı.Herşey özelleştiriliyor.İstanbul Park ıda peşkeş çektiler.Ama anlayamadığım nokta önceden hepsi aynı kabı kullanıyordu şimdi ne oldu?Yada akılları şimdimi başlarına geldi?Ya bu memlekette eskiden hatırlarsınız fransız ingiliz vs tatil köyleri vardı.Türkleri sokmazlardı içeri.Düşünsenize kendi ülkemizde adamlar kendi toprakları gibi saymaya çalışıyorlar.Yanlız İstanbul Park la ilgili benim duyduklarım çok geniş olduğu için motor yarışlarındada tercih etmiyorlarmış.Plandan çıkartılma sebeplerinden biride bu diyorlar.Allah aşkına adamlara daha araç olduğumuzu öğretemedik.İstanbul parkta son yarışta oradaydım toplasan 3 5 bin kişi vardı.Biz kendi kendimizi baltalıyoruz ya...
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir aksiyon almadan şikayet etmek anlamsızdır. Birşeye karşı çıkmak için birşeyler yapmak gerekiyor. Türklerin Türk topraklarında yer alan bir piste girememesini çok büyük haksızlık olarak görüyorum. İmkansızlıklar dışında bir de imkan varken kullanamamak çok üzücü. Ben şahsen İstanbul Park'ta antreman yapmak ve yarışmak çok isterim. Aksi taktirde Kenan Sofuoğlu gibi insanlar çıkmayacaktır bu ilkeden.
    Abi haklısın ama farklı bir acıdan baktgında olaya bu itiraz icin federasyon olarak gecikmedilermi ?
    Devredildikten sonramı degerlendi yada onların senin gibi yarıscı yetiştirmek için gerekli oldugu anlasıldı.
    Neden gibip bogazdaki bir yabancı sahibi olan yalının bahcesinde keyif süremiyoruz sence ?
    Bu iş bu noktadan kopartılması artık çok zor. Federasyon denen kurumun zamanında dusunup ya satısı durdurması yada bir madde ile bizlerede acılabilmesi icin madde koyması gerekiyordu sözleşmeye.
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Destek amacı ile orada olabilecek arkadaşlar bir organize olalım yaavv
    Ben işime biraz ara verebilirim orada olabilmek için.

haydi davranalım yiğitler
    Poturdak

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    tebrik ediyorum çok yerinde ve zamanında...
    ne kadar hızlı karar alıyolar valla bravo...

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    aleyhimize işlenmesi TÜRK sporcuları adına mükemmel olur...

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Bence şimdi aksiyon almalarının nedeni Kenan Sofuoğlu'nun dünya şampiyonu olması. Bilmiyorum ama özellikle kendisinin bu konuda tepki vermiş olduğunu düşünüyorum. Aksiyon alınmada geç kalınması konusunda haklısınız.

Motosikleti
    ÇALINDI SUAN MOTORSUSZUM
    allah sonumuzu hayır getıre arkadaslar 3. dunya savası cıkacak gıbı bır hıs var ıcımde en kısa zamanda 3 / 5 tane genclerımız yetıstı su memlekette onlarıda yıyecekler ............

muammerakbulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi bizler bu konu üzerinden bir uğraş caba gösterelim.sonucu ne olur onu bilemeyiz.ama caba şart.ortada zaten bir devlet kurumu yok.(aslında hükümet diye birşey yok ta...neyse.).motogp gitti...bari sbk gelsin.aslında gönül her ikisi de isterdi.ve artık bizim sürücüler de şu körfezden kurtulmaları gerek.niye yılda bir defa gidelim ki(motogp ye gittik ailece...biz f 1 sevmiyoruz.).yılda 5 6 defa gidelim isteriz.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Valla kanun kanundur, bize çıkınca biz gık mık diyemiyoruz, yok özel iletişim yok deprem vergisi vs. vs..

Yabancıların işlettiği pistlerin işgal vergisi diye bişey çıkartsınlar.

Metre karesi 100 dolar olsun vergininde, kaç metre kareydi bu pist?

Burası türkiye, çözümmü yok sanki, yeterki istensin.

Artık Kenandan vesile Başbakanımız soruna vakıf, daha önceden haberi dahi olmadığına eminim.

Bence %99 o yada bu şekilde pist türklere açılır yada yanına daha büyük bir pist yapılır.

Bernie ablaya çok çok geçmiş olsun...

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Sonucunu bilmiyorum ama böyle bir girişim olması çok iyi ve bu Kenan Sofuoğlu'nun sayesinde oldu. Ülkemizden bir sporcunun çıkması bakın neleri degiştirmeye başladı.

Karınca hızıylada olsa bazı şeylerin degişecegine inanıyorum.

Son olarak bu olaya vesile olan Kenan sofuoğluna tşk. O olmasa böyle bir girişimde olmazdı.

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Pist, kapalı mı? arkadaşlar.

Aynı adam bizim sık sık gittiğimiz bir pisti de işletiyor.
    Herkese açık.
    Parayı basarsan girersin.

Bu davanın sonucundan bir şey çıkmaz.
    Fakat motosikletçiler yararına bir sonuç alınabilir.

Karışık geldi değil mi?

Açalım biraz.

Devlet anlaşmayı bozamaz.

Bozsa bile adam uluslararası mahkemelerde hakkını arar ve bulur.
    Sonuçta devlet satıyorum demiş ve adam da parayı basıp almış.
    Uluslararası hukuğu bozamazsınız.
    Bu dava bize bilmem kaç milyon euro tazminata patlar.
    Üstelik de hiç bir şey değişmez.

Yani hak alacağız derken milyonlarca euro tazminat ödemek zorunda kalabiliriz.

Fakat yararlı bir sonuç çıkar.
    Sanırım federasyonun yapmak istediği de bu.
    Devlet bu hukuksal kargaşanın içine girmek yerine yeni bir antreman pisti inşa etmeye razı olacaktır.

Federasyon da bakın pist yaptırdık diye havasını atacaktır.
    Siz de sanki yeni yapılan piste girebilecekmiş gibi, ya da uygun şartlarda kullanabilecekmişsiniz gibi sevineceksiniz.

Daha önce aklınız neredeydi?
    Bu pistte yarışlar düzenlendi.
    Kaç kişi gitti?
    Devlet zarar etti,satmak zorunda kaldı.
    Şimdi ağlıyoruz.

Pist açılırsa bedava mı olacak?
    Mümkün mü böyle bir şey?

Bu olay,
    ikinci bir pist inşasına bağlanır ve kapanır.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Arkadaşlar, TMF dava gününü güncelledi. İlk mesajımı güncelledim bilginize...

@aYe
    Valla kanun kanundur, bize çıkınca biz gık mık diyemiyoruz, yok özel iletişim yok deprem vergisi vs. vs.. Yabancıların işlettiği pistlerin işgal vergisi diye bişey çıkartsınlar. Metre karesi 100 dolar olsun vergininde, kaç metre kareydi bu pist? Burası türkiye, çözümmü yok sanki, yeterki istensin.
    Çok güzel bir çözüm gerçekten. Hergün yeni bir vergi ortaya çıkıyor. Ancak bu devletin konuya el atması durumunda gerçekleşebilir.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Bu akşam (dün oldu gerçi) NTV'de spor haberlerinde gündeme geldi bu konu sanırım 1 dakika kadar.Umarım -biz motorcular adına- olumlu bir sonuç çıkar.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet pek umutlu olmasam da en küçük olumlu gelişme , motosiklet camiası adına büyük bir adım olacaktır.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    Istanbul Park Organizasyon (IPO), the operator of the Turkish circuit, has denied media reports that its chairman Bernie Ecclestone is to be sued by the Turkish Motorcycle Federation (TMF).

“We have no knowledge of any such proceedings against us or our chairman,” said a spokesperson for IPO on Wednesday.

Commenting on remarks attributed to Mr Suleyman Memnun, the vice-chairman of the TMF that the Istanbul Park circuit is “closed to motorcyclists until 2021”, IPO’s response was unambiguous.

“It is complete nonsense,” said the spokesperson. “It is correct that MotoGP will not stage a round at Istanbul Park in 2008, because the championship promoter, Dorna, chose not to renew its contract with TMF which expired this year. As far as we know this was Dorna’s decision.”

IPO’s representative also pointed out that Bernie Ecclestone is a keen motorcycle enthusiast and added that the Turkish circuit would be delighted to host motorcycling events in the future.

“It’s just a case of finding the right opportunity,” commented the spokesperson. “If it works for everybody involved, it will happen.”

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler