Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

[MT İstanbul] Hadi Tiyatroya hemde bu akşam... / 11 Ekim Çarşamba 2006

Motovento
    REKLAM ALANI
    destinyofrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSX-R 600
    Sezon açıldı eee ne duruyoruz tiyatro severler

YER: HARBİYE MUHSİN ERTUĞRUL SAHNESİ

TARİH: 11 Ekim Çarşamba

SAAT: 20:30

OYUN:KEŞANLI ALİ DESTANI (M.O)

TEL: (0212) 478 06 00

FİYAT: ÖĞRENCİ 6,5 YTL TAM 7,5 YTL

BİLET SATIŞ NOKTALARI İÇİN: http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/SehirTiy...tml?HaberId=65

NOT:Mekanın önünde buluşulacaktır mekanı bilmeyenlere kısa bir tarif mecidiyeköyden sonra osmanbeyi geçince taksime giden yolda solda taksimden gelirken osmanbeye doğru sağda hadi görüşmek üzere...

Haldun Taner’in yazdığı Yalçın Tura’nın müziklerini bestelediği, Yücel Erten’in yönettiği KEŞANLI ALİ DESTANI, ilk kez 1964 yılının Mart ayında Gülriz Sururi – Engin Cezzar Tiyatrosu tarafından sahnelenen, sonrasında birçok kez farklı tiyatroların repertuarında yer alan Türk Tiyatrosu’nun kült oyunlarından bir tanesi. Son olarak İBB Şehir Tiyatroları’nda 1987 yılında sahnelenen Keşanlı Ali Destanı, 50’li yılların Türkiyesi’nden bir kesit alırken, bu kentlerin birinin varoşu olan Sineklidağ’ı ve burada yaşayan insanların öykülerini konu eder. Bu toplumsal peyzajdan bir Türkiye panaroması çıkaran oyun, gündelik hayatın yanı sıra iktidar, çıkar ilişkileri ve dolayımında gelişen olaylara da eğlenceli bir yaklaşımla değiniyor: “Sineklidağ, büyük bir kentin eteklerinde yer alan, gecekondulardan oluşmuş, ezilen, yoksul insanların yaşadığı bir varoştur. Keşanlı Ali Çakal Rüstem’i öldürmekten hapse düşmüştür ve hapisten bir kahraman olarak çıka gelir. Ali'nin iki dramı vardır: 1.’si suçsuzdur. 2.’si aşık olduğu Zilha, Çakalın yeğenidir ve ona düşmanca davranmaktadır. Muhtar seçilen Ali, Sineklidağ’da yeni bir düzen oluşturur ama yüreğiyle beyni arasında ciddi çatışma yaşamaktadır. Şef olarak toplumuna, insan olarak duyduğu aşka sorumludur. Ali “Destan’ı” kullanmaya karar vermiştir. Çünkü “bu toplumda sessiz, sakin, efendi olursan her zaman dayak yer, ezilirsin. Ama terbiyesiz, güçlü, zalim, ne dediğini bilmeyen biri olursan o zaman saygı görürüsün.” Ali hapiste bunu öğrenmiş ve yeni bir Ali’yi fark etmiştir.”
    Keşanlı Ali Destanı’nda müzik Yalçın Tura, koreografi Nasuh Barın, dekor tasarımı Ayhan Doğan, kostüm tasarımı Ayşen Aktengiz Bayraşlı, dramaturgi Dilek Tekintaş, ışık tasarımı Mehmet Fatih Haroğlu imzası taşıyor. Oyunun müzik direktörü Çiğdem Erken.
    Keşanlı Ali Destanı’nda Can Ertuğrul (Hidayet), Hikmet Körmükçü (Şerif Abla), Murat Garibağaoğlu (İzmarit Nuri), Berna Oğuzutku Demirer (Hafize), Serdar Orçin (Temel), Münir Kutluğ (Derviş Dayı), Hakan Arlı (Beşvakit Niyazi), Meriç Benlioğlu (Zilha /Nevvare), Osman Gidişoğlu (Şişman Polis), Ali Gökmen Altuğ (Zayıf Polis), Tuğrul Arsever (Çakal Rüstem), Çağlar Yiğitoğulları (Teke Kazım - Bülent Onaran), Erarslan Sağlam (Kürt Sabri - Tarçınzade Ahsen), Savaş Barutçu (Sipsi Selim), Engin Alkan (Keşanlı Ali), U. Arda Aydın (Gazeteci-Profesör), Sükan Kahraman (İhya Onaran), Tuğrul Arsever (Sarhoş Rasih), Çağrı Hün (Bir Kadın), Rozet Hubeş (Madam Olga), Ali Gökmen Altuğ (Şoför), Ceren Kaçar (Filiz Onaran), Ertuğrul Postoğlu (Politikacı), Aslı Aybars (Suhandan Gülperi), Sanem Özcan (Nevvare), İskender Bağcılar (Manyak Cafer) rol alıyor.

1.destinyofrock
    2.Skullhunter
    3.Starsailor
    4.MUSTURAKİ+1

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    'keşanlı ali destanı' nasıl doğdu?

' (..) küçük sahne’de bülbülün sesi’ni oynarken, haldun taner geldi. oyun olarak henüz fazilet eczanesi’ni yazmıştı. o da haldun taner olmamıştı henüz. baba değildi daha. saygın bir yazardı, o kadar.

çocuklar, size bir oyun getirdim.

sağol hocam, ver okuyalım...

yok, ben okuyacağım.

provayı boşalttık. küçük sahne’nin dar müdür odasında oturduk. her karakteri canlandırarak okumaya başladı. şarkıları bile söylüyordu. muhteşem bir gösteriydi. gülriz, genco, ben birbirimize bakıyorduk. bitirdi ve sustu. hemen ilk teşhisimi söyledim...

biz bu oyunu dünyada uçururuz.

'müziği yalçın tura yapsın' dedi. kim? tanımıyoruz. nasıl yapacağız? dekorun ağırlığı, kalabalık ekibin kostümleri... o güne kadar böyle bir işin altına girmemişiz. bir çaresini bulacağız. ne yapıp edip bu keşanlı ali destanı'nı oynamalıyız. yalçın tura takunyalı, tesbihli, alışmadığımız, garip bir adam çıktı. gittik oturduk piyanonun başına. çok teatral, çok güzel besteler yapmıştı. bize onları dinletti. zurnanın zırt dediği yere gelmiştik. parayı nereden bulacağız? salon yok. oraya gidiyoruz olmuyor, burası olmuyor. muammer karaca projeyi duymuş, bizi çağırdı. gittik. gülriz’in eski patronu. 'böyle böyle, yerimiz yok, bir müzikal, adı keşanlı ali destanı' dedik. 'keşanlı'yı ben oynayabilir miyim' demez mi? 'yok abi' dedik. 'bize oyuncu değil, salon lazım.' istemeye istemeye verdi. çok kıskançtı (...) //

Starsailor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 620 Dark
    Ben haftasonu gitmeyi düşünüyordum valla süper oldu destiny eline sağlık..
    Oyunu izleyenlerden bazıları çok beğenmiş bazıları ise sıkıcı bulmuş(özellikle ilk 15 dk için)
    Bakalım bizim yorumumuz ne olacak
    Ducatista:)

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    milli maç var beee ...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

-MUSTURAKİ- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu akşam mesai kilitlemesi var ama işleri bitirebilirsem yetişmeye çalışacam + 1

Motosikleti
    SUZUKI GSX-R 600
    Alıntı starsailor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben haftasonu gitmeyi düşünüyordum valla süper oldu destiny eline sağlık..
    Oyunu izleyenlerden bazıları çok beğenmiş bazıları ise sıkıcı bulmuş(özellikle ilk 15 dk için)
    Bakalım bizim yorumumuz ne olacak
    Bence tiyatro severler sıkılmıycak çünkü isimler büyük

Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Kader kapıda bilet bulabilirmiyiz önceden almak gerekir mi acaba ?

Motosikleti
    SUZUKI GSX-R 600
    Alıntı Skullhunter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben arıycam tekrar biraz kalabalıklaşırsak ayırabilirler

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    donniedarko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    evet bilet sorunu olabilir kader eğer yetişebilirsem ben de gelirim

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Uzuuun yıllar önce, Genco Erkal in yorumu ile izlemiştim. Türk tiyatrosunda epiğin en güzel örneğidir benim gördüğüm kadarı ile...

Eğer bu oyun da benim seyrettiğimin yarısı kadar bile başarılı ise, müthiş bir gece sizi bekliyor.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

elıff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondıal 125zn/sıyah
    ya bende cok sewerım tıyatoyu ama karsıda yaa off yoksa sızlere katılmak ısterdım :(

desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    site'ye bak yav buram buram kültür birgün'de bana gelin k.çamlıcaya size şarkılar türküler sanat müzikleri okurum nargile keyfi otantik atmosfer yaşatırım çarşamba cuma çalışıyorum ya' ya tiyatro denk gelir ya kan verme ne şanslıyım değilmi
    çocuklar hepimizin onları kucaklayalım.......

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hey, adaş bakın ne diyor bu akşam Milli maç var diyor. Atv kanalında saat 21:00'da Türkiye - Moldova. Bu maçı Keşanlı Ali'de izlemek isterdi.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    necdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr1100xx süperblackbird
    Alıntı desperadost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    site'ye bak yav buram buram kültür birgün'de bana gelin k.çamlıcaya size şarkılar türküler sanat müzikleri okurum nargile keyfi otantik atmosfer yaşatırım çarşamba cuma çalışıyorum ya' ya tiyatro denk gelir ya kan verme ne şanslıyım değilmi
    yaw bunda ciddimisin aç bir topik liste başı ben olacam nerde böyle keyif nargile müzik oh (haftaya cuma veya cumartesi olabilir)

Motosikleti
    TİGER 250 S
    Alıntı necdet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw bunda ciddimisin aç bir topik liste başı ben olacam nerde böyle keyif nargile müzik oh (haftaya cuma veya cumartesi olabilir)
    valla ben çekiniyorum onlarca arkadaş gelelim nerede çalışıyorsun diyorlardı ama ilk defa hem mekanın güzelliği ferahlığı maddi açıdan uygun oluşu açısından sizleri gerçekten görmek isterim necdet'cim bilmemki erhan bi ara kulaklarımı çınlatmış ama nasıl yapalım siz bilirsiniz....

Motosikleti
    SUZUKI GSX-R 600
    Bu Kadar mı

Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Alıntı destinyofrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu Kadar mı

Kader akşam görüşürüz

Her zaman yanındayız abicim bi akşam güzel bi organizasyon yapalım.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    necdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr1100xx süperblackbird
    valla ben çekiniyorum onlarca arkadaş gelelim nerede çalışıyorsun diyorlardı ama ilk defa hem mekanın güzelliği ferahlığı maddi açıdan uygun oluşu açısından sizleri gerçekten görmek isterim necdet'cim bilmemki erhan bi ara kulaklarımı çınlatmış ama nasıl yapalım siz bilirsiniz....
    aç topiği kardeşim birkaç resim ekle fiyatları belirt ve unutmadan listenin en başında yaz beni

Motosikleti
    TİGER 250 S

Kader akşam görüşürüz

Her zaman yanındayız abicim bi akşam güzel bi organizasyon yapalım.
    tamam erhan'cım kapsamlı yapalım kalabalık olalım hatta şiir ler okunsun' konuşmalar yapılsın' kaynaşma olsun 'çünkü yer müsait uygun ilgine ilginize teşekkür ederim komtan msn i bi açsa ben ona fiyat lis. yerin adresi vs yollarım...

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı necdet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aç topiği kardeşim

Alıntı desparadost adlı üyeden alıntı
    tamam erhan'cım kapsamlı yapalım kalabalık olalım hatta şiir ler okunsun' konuşmalar yapılsın'

Valla kusura bakmayın ama, bu şekilde kalabalık olmak zor !

Başlığın ismi "Şiir Okuma ve Nutuk Atma" gecesi mi olacak ?

Aman yanlış anlama desparadost ama sen sanatçı ruhlu adamsın da bizler pek yüksek dozajlı kültürel gecelere dayanabilirmiyiz bilmiyorum ?

Eğer normal bir türkü şarkı gecesi olursa ben de ordayım
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler