Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

MT - KAN BAGISI KAMPANYAMIZ BASLIYOR..! İstanbul / İzmir / Adana

Motovento
    REKLAM ALANI
    aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Günahta gizlidir sevapta ilkesinden hareketle...Ben bir hasta yakınımız nedeniyle belirli dönemlerde İzmir Tepecik hastanesinde sürekli olarak kan veriyorum...Bence kimse benden almazlar diye ön yargılı olmasın gittiğim iki ayrı hastanedende kan almadan önce parmaktan numune alıyorlar kan sayımı yapıyorlar hatta arkadaşlar sizi bir sorumlu doktorla görüştürerek cinsellikle ilgili sorular dahi soruyorlar psikolojik bedensel hazırlığınızı dahi inceliyorlar...Hiç beklemediğimiz vücutsal olarak zayıf sayılabilecek insanlardan kan aldıklarına testler sonucu daha uygun olduklarına ben şahit bile oldum bazen...Benden bu güne kadar bir tek testte kan almadılar oda hepatit-B aşısı olmuştum onu tespit ettiler...Kan alındıktan sonra bir süre insan biraz halsiz oluyor 30 dk kadar o sürede zaten meyve suyu çikolata falan veriyorlar.Hatta ilk 2-3 dk kesinlikle ayağa kalkmana izin vermiyorlar insanın başı dönüyor biraz...Ama sonrası inanın insan üzerinden bir ağırlık kalkmış gibi rahatlıyor...Ben gitmenizi şansınızı denemenizi tavsiye ediyorum...Zaten daha önce Tepecikte kan vermiş arkadaşlar varsa bunu teyyid edeceklerdir...
    Bunun iç huzuru değecektir herşeye...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SAVASXXL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP XL 650 V
    2nızın vereceği kanı topğlayın 5 le çarpın ben cumaya kadar toplarım onu be nolcek... canınız saolsun
    [B][COLOR="Red"]AĞIRADAM...[/COLOR][/B] [COLOR="Blue"][B]SAVAŞ BİÇER İSTANBUL A Rh (+) HONDA TRANSALP XL 650V[/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B]SAVAŞ-BARIŞ-ULAŞ KURTULUŞA KADAR SAVAŞ....[/B][/COLOR]

volkancimen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er-5,Suzuki DR 650
    bende varım demek için burdayım.

vınvın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı desperadost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvah cuma günü işteyim yaa erhannnnnn.........
    Ogüncüm için rahat olsun sen yeter ki kan bağışında bulunmak iste. Türk Kızılayı ramazan ayı boyunca 24 saat süreyle kan bağışında bulunmak isteyenlere hizmet vermekte Bize düşense; belki sürekli kan takviyesine ihtiyaç duyan hastalar için, belki bir anne için , belki bir bebek için, belki de bir motorcu için kan vermek. İçin rahat olsun işden çıkıp gelene kadar biz ve kızılay ekibi orada olur. Hem belli mi olur belki hep birlikte sahur da yaparız

Bu arada Türk Kızılayı ve ramazan ayı için yapılan özel çalışmaları hakkında küçük bir bilgi paylaşımında bulunmak istiyorum.

Türk Kızılayı “Güvenli Kan, Kaliteli Hizmet” sloganıyla başlatılan çalışmalar kapsamında, ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi almaya hak kazandı.

Türk Kızılay Derneği Genel Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Kan Hizmetleri Yönetimi Kalite Koordinatörlüğünce Şubat 2005'te başlatılan “kalite yönetim sistemi” çalışmaları tamamlandı.

TÜV Rheinland tarafından 26-30 Haziran 2006 tarihleri arasında gerçekleştirilen belgelendirme denetimi sonrasında Türk Kızılayı Kan Hizmetleri Yönetimi Bölümü, Orta Anadolu, Ege, Karadeniz, Doğu ve Güney bölgesel kan merkezleri, İstanbul-Çapa, İstanbul-Zeynep Kamil, Bursa, Düzce, Balıkesir, Eskişehir, Kayseri, Konya, Zonguldak, Sivas, Adana, İskenderun, Diyarbakır, Antalya, Denizli, Samsun kan merkezleri ile Edirne, İzmit, Çanakkale, Karabük, Isparta, Manisa, Aydın, Ödemiş, Rize kan istasyonlarına ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi verildi. Yeni açılan merkez ve istasyonlar dikkate alınarak, her yıl kapsam genişletilecek.

Bu çerçevede, JCI laboratuvar akreditasyonu ile tıbbi laboratuvarlarda kalite ve yeterlilik için özel gereklilikleri içeren ISO 15189:2003 akreditasyonu alınması için çalışmalar devam edecek.

RAMAZAN İÇİN ÖZEL MESAİ

Açıklamada, ayrıca ramazan ayında vatandaşların dini vecibelere yoğunlaştığı ve kan bağışlama konusunda tedirginlik yaşadığı ifade edilerek, bu ayda ülke genelinde kan ihtiyacının arttığı belirtildi.

Ramazanda yaşanacak kan sıkıntısının önüne geçebilmek için acil eylem planı hazırlandığı bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Diyanet İşleri Başkanlığının desteğiyle din görevlilerinin hutbe ve vaazlarında kan bağışı hakkında halkı bilgilendirmeleri, kan bağışına teşvik etmeleri istenmiş, hizmete kolay ulaşılabilirliği sağlamak ve insanların tedirginliklerini ortadan kaldırmak amacıyla iftardan ve teravih namazlarından sonra camilerde, alışveriş merkezlerinde, ramazan eğlencelerinde gezici ekiplerin düzenlenmesi planlanmıştır. Kan birimlerimiz 24 saat kan bağışı için açıktır

desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    Alıntı vınvın adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ogüncüm için rahat olsun sen yeter ki kan bağışında bulunmak iste. Türk Kızılayı ramazan ayı boyunca 24 saat süreyle kan bağışında bulunmak isteyenlere hizmet vermekte Bize düşense; belki sürekli kan takviyesine ihtiyaç duyan hastalar için, belki bir anne için , belki bir bebek için, belki de bir motorcu için kan vermek. İçin rahat olsun işden çıkıp gelene kadar biz ve kızılay ekibi orada olur. Hem belli mi olur belki hep birlikte sahur da yaparız

Bu arada Türk Kızılayı ve ramazan ayı için yapılan özel çalışmaları hakkında küçük bir bilgi paylaşımında bulunmak istiyorum.

Türk Kızılayı “Güvenli Kan, Kaliteli Hizmet” sloganıyla başlatılan çalışmalar kapsamında, ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi almaya hak kazandı.

Türk Kızılay Derneği Genel Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Kan Hizmetleri Yönetimi Kalite Koordinatörlüğünce Şubat 2005'te başlatılan “kalite yönetim sistemi” çalışmaları tamamlandı.

TÜV Rheinland tarafından 26-30 Haziran 2006 tarihleri arasında gerçekleştirilen belgelendirme denetimi sonrasında Türk Kızılayı Kan Hizmetleri Yönetimi Bölümü, Orta Anadolu, Ege, Karadeniz, Doğu ve Güney bölgesel kan merkezleri, İstanbul-Çapa, İstanbul-Zeynep Kamil, Bursa, Düzce, Balıkesir, Eskişehir, Kayseri, Konya, Zonguldak, Sivas, Adana, İskenderun, Diyarbakır, Antalya, Denizli, Samsun kan merkezleri ile Edirne, İzmit, Çanakkale, Karabük, Isparta, Manisa, Aydın, Ödemiş, Rize kan istasyonlarına ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi verildi. Yeni açılan merkez ve istasyonlar dikkate alınarak, her yıl kapsam genişletilecek.

Bu çerçevede, JCI laboratuvar akreditasyonu ile tıbbi laboratuvarlarda kalite ve yeterlilik için özel gereklilikleri içeren ISO 15189:2003 akreditasyonu alınması için çalışmalar devam edecek.

RAMAZAN İÇİN ÖZEL MESAİ

Açıklamada, ayrıca ramazan ayında vatandaşların dini vecibelere yoğunlaştığı ve kan bağışlama konusunda tedirginlik yaşadığı ifade edilerek, bu ayda ülke genelinde kan ihtiyacının arttığı belirtildi.

Ramazanda yaşanacak kan sıkıntısının önüne geçebilmek için acil eylem planı hazırlandığı bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Diyanet İşleri Başkanlığının desteğiyle din görevlilerinin hutbe ve vaazlarında kan bağışı hakkında halkı bilgilendirmeleri, kan bağışına teşvik etmeleri istenmiş, hizmete kolay ulaşılabilirliği sağlamak ve insanların tedirginliklerini ortadan kaldırmak amacıyla iftardan ve teravih namazlarından sonra camilerde, alışveriş merkezlerinde, ramazan eğlencelerinde gezici ekiplerin düzenlenmesi planlanmıştır. Kan birimlerimiz 24 saat kan bağışı için açıktır
    harikasın ya beklermisiniz beni peki 24/15 gibi programdan çıksam 00 1 gibi orada olurum hadi yapın öyle bişey sahuru'da yapalım çaylar kahveler benden sizi görmek beraber olmak aynı atmosferi paylaşmak beni çok mutlu eder
    çocuklar hepimizin onları kucaklayalım.......

destinyofrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSX-R 600
    Bi ara feshanede gezerken kızılayın çadırı gördüm ilk kezde olsa kan vermek istedim mesleğim hostes yazdım forma fakat olduğum aşılar nedeniyle menenjit aşısı ve sarı umma aşısı ben bu tarz bulaşan hastalıklardan korunuyomuşum ama kanım başkasına verilirse o kapabiliyomuş hastalığı böle dediler veremedim kan

Ama programımda uçuş yoksa sizinle olacağım kesin

Böyle güzel bi organizasyonda bende olmak isterim
    iftara gelemeyebilirim ama kan vermeye gelmek için elimden geleni yapıcam
    emeği geçen uğraş veren herkeze saygılar sevgiler...
    [I][B]ya heppp ya hiçç...[/B][/I]:cat:

beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Belki mt cilerle beraber değilde cumartesi ayrı verebilirim duruma göre bakalım

desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    Alıntı destinyofrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi ara feshanede gezerken kızılayın çadırı gördüm ilk kezde olsa kan vermek istedim mesleğim hostes yazdım forma fakat olduğum aşılar nedeniyle menenjit aşısı ve sarı umma aşısı ben bu tarz bulaşan hastalıklardan korunuyomuşum ama kanım başkasına verilirse o kapabiliyomuş hastalığı böle dediler veremedim kan

Ama programımda uçuş yoksa sizinle olacağım kesin
    inşaalah bende gece 00.1 de gideceğim bakalım kimi bulup kan vereceğim ama hande'nin dediğine göre 24 saat kan verilebiliyormuş bak bekleyin beni kader tamammı biz biliyorsun beklemeye alışığız okan bayülken ... si hatırla tv den sabah 6 de çıktık
    çocuklar hepimizin onları kucaklayalım.......

beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Şom ağızlılık yapmış olmıyım ama cuma meteoroloji yağmur gösteriyor aman dikkatli olun.

Motosikleti
    SUZUKI GSX-R 600
    Alıntı desperadost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inşaalah bende gece 00.1 de gideceğim bakalım kimi bulup kan vereceğim ama hande'nin dediğine göre 24 saat kan verilebiliyormuş bak bekleyin beni kader tamammı biz biliyorsun beklemeye alışığız okan bayülken ... si hatırla tv den sabah 6 de çıktık
    İşte kan verme aşkı bravo
    Aman o günü hatırlatma ayaklarımız kaçmıştı biyerimize

Arkadaşlar ben bişey duydum
    bi kere kan verince 3 ayda bi düzenli olarak kan vermek gerekiomuş
    varmıdır böyle bişey...
    ben ilk defa duydum da

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Alıntı demdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben bişey duydum
    bi kere kan verince 3 ayda bi düzenli olarak kan vermek gerekiomuş
    varmıdır böyle bişey...
    ben ilk defa duydum da
    Hayır öyle birşey yok. 3 aydan önce kan vermen sakıncalı sadece.

Alıntı Skullhunter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır öyle birşey yok. 3 aydan önce kan vermen sakıncalı sadece.
    Teşekkürler...

SAVASXXL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP XL 650 V
    arkadaşlar İFTAR YEMEĞİ İÇİN BİR liste oluşturalım
    hem kaç kişi gidecek neytleşir hemde lokantadakı rezervasyon belırlenır
    [B][COLOR="Red"]AĞIRADAM...[/COLOR][/B] [COLOR="Blue"][B]SAVAŞ BİÇER İSTANBUL A Rh (+) HONDA TRANSALP XL 650V[/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B]SAVAŞ-BARIŞ-ULAŞ KURTULUŞA KADAR SAVAŞ....[/B][/COLOR]

kan bağışı

kimim aklına geldiyse güzel bir şey ama bence yetersiz bizler makinalarımıza binince nerde başımıza bir şey geleceğini bilmiyoruz ve onun için bu kan bağışını ülke genelinde ve il bazında motorcuların adreslerini ,telefon numaralarını ve kan gruplarını belirden bir sayfa olursa ülke genelinde bütün arkadaşlara hatta yakınlarına bile faydalı olabiliriz diye düşünüyorum ne dersiniz arkadaşlar.

cimcime endurocu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gsr600-atv kymco-honda beat_burgman 400
    arkadaşlar bende antalya kemerde oturuyorum ve burada da bir motor grubumuz var bizde motorize 07 olarak bugün (12/10/2006)kan bağışı için kızılay güllük e gidiyoruz
    rüzgarla yarış

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SAMİ AÇIKGÖZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimim aklına geldiyse güzel bir şey ama bence yetersiz bizler makinalarımıza binince nerde başımıza bir şey geleceğini bilmiyoruz ve onun için bu kan bağışını ülke genelinde ve il bazında motorcuların adreslerini ,telefon numaralarını ve kan gruplarını belirden bir sayfa olursa ülke genelinde bütün arkadaşlara hatta yakınlarına bile faydalı olabiliriz diye düşünüyorum ne dersiniz arkadaşlar.
    Daha önce site içerisinde mevcut üyelerin kan gruplarının kayıt altına alındığı bir topic vardı telefon numaralarıda var...
    http://www.motosiklet.net/forum/show...ight=kan+grubu

Motosikleti
    SUZUKI GSX-R 600
    Bayanların genelde tansiyonu erkeklere göre düşük çıkıyo kan verme sırasında birde kan verdikten sonra mümkünse 2 saat motor kullanmamak gerekiyo haberiniz olsun arkadaşlar...

Uçuş olmazsa yemeğede iftarada herbişeye oradayım...

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    İftar Yemegi ve Kan Başığı arasındaki zamanı da Sultanahmette.
    Sultanahmetteki Kızılay kan merkezine direk gelmek isteyenler saat:20:30 da Kızılayın önünde olsun. Kızılay Ramazan boyunca Sultanahmet meydanına ufak bir merkez kurdu.

SULTANAHMET'TE RAMAZAN EĞLENCELERİ
    Sultanahmet Meydanı her yıl olduğu gibi bu yıl da kurulan eski Türk evleri dekorlarıyla Ramazan eğlenceleri ve iftar yemekleri için en çok tercih edilen yerlerden biri olacak. Eminönü Belediyesi tarafından düzenlenen Sultanahmet Ramazan Etkinlikleri, bu yıl da Türkiye'nin Ramazan buluşmalarına sahne olacak. Haftalar öncesinden başlayan hazırlıklar sürüyor. Ramazan'da Sultanahmet'te Türkiye'nin en ünlü sesleri ve grupları sahne alacak.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler