Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Çok önemli bir konu haydi motorcular kolları sıvayalım

Motovento
    REKLAM ALANI
    kılıçbalığı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki vn 800(siyah inci)
    Selam sevgili dostlar.
    az önce okuduğum (birazdan ekleyecegim konuda )
    Dido nic li dostumuz bir konuda yardıma ihtiyacı olduğunu yazmış.

Bunu okuyunca bu ihtiyacın sadece Ankarada degil tüm türkiyede ihtiyaç olduğu kanısına vardım ve bu topic i açıp herkes kendi ilinde veya yaşadığı yere yakın illerde bu yardımı yapabilecegine inandım.

Yardım konusu :Talasemi majör (Akdeniz anamisi)
    dido

Aktif (Online)
    kana ihtiyacımız var - Bugün, 20:52 PM

--------------------------------------------------------------------------------

Buradan herkese seslenmek istiyorum. Eger ilgilenmek isterseniz Sizden bir ricam var ;

Talasemi Major( Akdeniz Anemisi) hastasıyım.21 günde bir 2 ünite kan almak zorunda kalıyorum. Yılda ortalama 36 adet kan alıyorum. Hematoloji kliniğinde benim gibi 30 talasemi hastası daha var. Kanlarımızı hastanenin kan merkezinden temin ediyoruz. Fakat Ramazan ayına girdiğimiz şu günlerde Kan bulmakta oldukça zorluk yaşamaya başladık. İnsanlar oruç oldukları için kan vermek istemiyorlar ya da veremiyorlar. Bizde Kan merkezini aradıgımız zaman her seferinde kan yok cevabı ile karşılasıyoruz. Bu moralman oldukça yıkıcı oluyor.

Eger Ankarada bulunuyor ve kan vermek için bir saglık sorununuz olmadıgına inanıyorsanız ve eger isterseniz, lütfen en fazla yarım saatinizi ayırarak bize kan verebilirmisiniz. Kanlar bizim kan merkezimizde, kan vermek için uygunsanız, muayene sonrası doktor kontrolünde alınmaktadır.

Kan vermek isteyenler e_mailime telefonlarını bırakabilirler. Telefon bırakmak istemezseniz Ankara tıp fakültesi cebeci kampüsü serpil akdag kan merkezine basvurarak kan verebilirsininz. Kanınızı verirken talasemi hastaları için kan vermek istiyorum demek isterseniz seviniriz.
    Teşekkürler...

Email: b_arac@yahoo.com
    Haydi motorcu dostlarım
    Yarından tezi yok herkes bulunduğu ilde araştırsın ve bu konuda nerelerde ihtiyac var.hangi merkezlerle ilişki kurmak gerekiyor hemen bulunsun ve bu durumda olan insanlara yardımcı olalaım.

İçimizden bu durumlardaolan yakınları olabilir,allah korusun bizler bu duruma düşebiliriz o yüden
    TÜM MOTORCU DOSTLARIMI BU KONUDA ÇOK DAHA FAZLA DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM
    Dido kardeşim inşallah ihtiyacına cevap verecek hassas duyarlı arkadaşlarımız çıkacaktır.ve sende saglığına kavuşmaya devam edersin.

dido Ve bu konuda yardım çagrını yaparak bu konuda çaktığın kıvılcım için sana teşekkürler
    "[COLOR="Red"]Ben hayata[COLOR="Red"][/COLOR] çelme atıyorum.Takiii o bana gerçek çelmesini atana kadar"[/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    eevt dostum harikasın
    yapalım bunu haydi sıvayalım kolları

MT dostluğu nedir gösterelim tüm Türkiyeye
    "[COLOR="Red"]Ben hayata[COLOR="Red"][/COLOR] çelme atıyorum.Takiii o bana gerçek çelmesini atana kadar"[/COLOR]

berliner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1100 XX
    Hadi motorcular bu cagri size motorcu olarak insan olarak bu cagriya uyalim.
    Honda the Best
    CBR 1100 XX

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir"de Kenan
    Adana"da Yusuf abi
    Konya"da Yılmaz
    Eskişehir"de Volkan
    Ankara"da Onur
    ..
    Antalya ' dan Tuğba.. Bende varım her zaman...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    Sevgili dostlar
    Barış kardeşimden de bir fikir geldi az önce

Biz Adanada Ç.M.S.K da yapalım bu işi.Ben pazartesi kızılay kan merkezi ile görüşme yapıcam ve eger onlarda uygun görürlerse bize bir araç yollasınlar ve bizler talasemi hastaları için yapacagımız bagışları kulübümüz de yapalım.
    ve bunu yarından tezi yok duyuralım kulüp önüne afişler asalım ve motorcu olamayan duyarlı vatandaşlarımızı da davet edelim bu işe

Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Antalya ' dan Tuğba.. Bende varım her zaman...
    İşte dostluk işte duyarlılık bu
    Antalya sana emanet dishy
    haydi göster kendini

akalteke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tiger
    İstanbulda akalteke
    Köpeklerin efendileri, Kurd'un Allah'ı vardır. (Cengiz Aytmatov)

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ayvalıkta bıyıklı
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

belifeless - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MSX 125
    arkadaşlar bende minör talasemiyim bende kan takviyesi gerekmiyor fakat
    arkadaşımızın içinde bulunduğu durum çok önemli bunu biliyorum.ben talasemi olduğum için benden almıyorlar fakat
    burada bir velim bu hastalarla çalışıyor belki bizde burada birşeyler yapabiliriz.
    en azından velilerimi hareketlendirmeye çalışırım.
    olumlu birşey olursa haber veririm size.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı kılıçbalığı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte dostluk işte duyarlılık bu
    Antalya sana emanet dishy
    haydi göster kendini
    Ayıpsın abi tanımaz mısın beni ? Ne yapmalıyım, ne yapiyim.Bende burda ki Kan merkezine gidiyim istersen...Bizim millete de duyurmak lazım.
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    Alıntı belifeless adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende minör talasemiyim bende kan takviyesi gerekmiyor fakat
    arkadaşımızın içinde bulunduğu durum çok önemli bunu biliyorum.ben talasemi olduğum için benden almıyorlar fakat
    burada bir velim bu hastalarla çalışıyor belki bizde burada birşeyler yapabiliriz.
    en azından velilerimi hareketlendirmeye çalışırım.
    olumlu birşey olursa haber veririm size.
    Sevgili arkadaşım nerdesin hangi şehirdesin daha detaylı bilgi verirsen daha iyi planlarız bu işi

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P

.

Çok üzücü bir durum gerçekten . Acil şifalar diliyorum. Arkadaşlar beni de ekleyin. İstanbuldan the cayman

voldemort - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yok
    tokatta Enes Hatta devlet hastanesınde 8-4 Enes 0 rh+
    arkadaşlar kan vermeye gıderken Laboratuarda kan alma sorumlusu olarak çalışmış benden bırkac dikkat edılecek husus:
    * Aç karnınıza kan vermeyın
    * Her ken verısınızden sonra kan hücrelerının kendını yenılemesı ıcın en az 3 ay bekleyın yanı kan vermeyin.
    * Kan vermeden önce CBC ( HEMOGRAM) Degerlerınıze bakıldıgına ve hemoglobınızın mınumum 13 olmasına dikkat edin. (standart yapılması gerekır ama yapılmazsa)
    * Tansıyonunuzu ölçtürün ( normal deger 120/80 dir)
    * Meyve suyu( tavsiyem vişne) ve çikolata alın, kan verdıkten hemen sonra yiyin, için
    * kan verdıkten sonra en az 5 dakıka ayaklarınız hafıf yukarda olcak sekılde istirahat edin.
    * Kan vermek kılo aldırır, vücut direncını azaltır gıbı safsatalara aldırmayın, bilakis sıhhatiniz acısından cok onemlıdır ve faydalıdır.

Şimdiden gecmıs olsun.
    Dört duvar arası kapanmazki sendeki özgür ruh. Ölünce parçalanmazki bendeki özgür ruh. Sevişe sevişe azalmazki tendeki özgür ruh. Kopyalayarak çoğalmazki gendeki özgür ruh... BABAZULA

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    gerçekten yardımcı olmak isterim. kan grubum A rh+ ben şuan rizenin ardeşen ilçesindeyim. ve burda o tür bir merkez yok. fakat benim burda ardeşen devlet hastanesine verecegim kan birşekilde birilerinin işine yarıycaksa yani kanın o merkezlere taşınması mümkünse seve seve veririm. veya kanı vedikten sonra istenilen adrese nasıl nakil olabilir( soguk zincir içinde kargo ile göndermek mümkünmü??) bu mümkünse onuda yapabilirim. bilgilerim aşagıda var birşekilde faydalı olabilirsem ne mutlu bana...
    gökhan güler
    tel: 0536 390 37 45
    gokhan4837@hotmail.com
    adres: atatürk cad. yücel eczanesi ardeşen/RİZE

kayasertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    yusuf bey, adana için +1... uzun zamandır kan vermek istiyordum, kısmet bu zamana olur inşallah...

aybiketa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN 500
    Arkadaşım çok geçmiş olsun, Allah kolaylık versin.
    Bende talesemi minör olduğu halde bazen çok zor anlar yaşıyorum..
    Neyse ki koskocaman bir ailen var, MT ailesinin desteğini alacak olman çok iyi.
    Keşke ben de kan verebilsem

ghostriderrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MASH 150 BEYAZ
    allah şifalar versin geçmiş olsun.

Motosikleti
    sevgili dostlarım
    dediğim gibi pazartesi kızılay kan merkezine gidip bilgi alıcam ve olay netleşince burda gün ve saat konusunda bilgi vericem lütfen tüm türkiyedeki ve özelliklede Adana daki dostlarıma rica ediyorum(Adanada olduğum için) bu konuda herkes duyarlı olsun ve yanında getirebildiği kadar insan getirsin.şu mübarek günlerde elimizden geleni yapalım ihtiyacı olan insanlara

Hani bir laf vardır ya klasik
    " Bugün sana yarın bana " yada tam tersi "bugün bana yarın sana" haydi
    bizde olmaması allahın bize bir lufudur belkide.ama bizde o durumlara düşmicez anlamına gelmesin.
    inşallah düşmeyiz ama düştüğümüz de anlarız bunun degerini

neolur bizler de düşmeyi, o çaresizlikleri yaşamayı beklemeden yardımı esirgemeyelim.

Serpico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    geçmiş olsun ...
    Elimden bir şey gelirse SEVE SEVE...
    Antalya dan SERPİCO
    herkese iyilikler
    İNSANOĞLUNUN İCAT ETTİĞİ EN GÜZEL ŞEY MOTORSİKLETTİR...........

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    necdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr1100xx süperblackbird
    gereken maddi manevi desteğe bende herzamanki gibi hazırım bugün arkadaşımıza yarın bize olabilir

Guwencin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz Yok
    slm tüm gönül dostlarina... 3 senedir düzenli olarak ortalama
    her 5-6 ayda bir kan veriyorum ben zaten. ( arkadaşin ablası kan merkezinde çalışıo bir sefer kan sayimi için gittim orda bir kaç olaya şahit oldum, ondan beri hep giderim ben). ama bu sefer, bu amaç uğruna kan bağışında bulunmaktan onur duyucam... tüm sağlık sorunu olan kardeşlerimize allahtan acil şifalar dilerim....

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler