Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

ist.(MT)27.08.2006 ÇATALCAYA DENİZ SEFASINA

Motovento
    REKLAM ALANI
    GÖKSEL... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250
    DÜNKÜ ÇATALCA GEZİMİZDEN SONRA VERDİGİMİZ ANİ BİR KARARLA HAFTAYADA HEP BERABER GİDELİM DEDİGİMİZ ÇATALÇA ORMANLI KÖYÜ YOLLARI BALIK EKMEK YEDİGİMİZ PLAJINA GİTTİGİMİZ YERLER

ARKADAŞLAR GELİRKEN YANINIZDA ŞORTLARINIZI MAYOLARINIZI BİKİNİLERİNİZİ GÜNEŞ KREMLERİNİZ VE BİLUMUM İHTİYACINIZ OLABİLECEK MALZEMELERİNİZİ GETİRİN DONLA DENİZE GİRMEK YASAKTIR BİLGİNİZE

BULUŞMA YERLERİMİZ
    SAAT 09_00 E-5 İNCİRLİ BOYNER KARŞISI TEKNOSA ÖNÜ KAHVALTILARA GİDERKEN TOPLANDIGIMIZ YER

Sabah 9.30 kahvaltı + kahvaltı mehmet aksudan çay+simit+pogaça+kaşar
    10.15-10.30 arası hareket
    12.00 çatalca piknik yeri varış
    13.00 öğle yemeği balık ekmek salata 5 YTL.
    14.00 denize hareket 3 km.
    18,00 dönüş

DİLEYEN KENDİ YİYECEGİNİ İÇECEGİNİ KENDİ GETİREBİLİR PİKNİK YERİNDE MANGAL VAR YAKIP VERİYORLAR

Herkez gurupla birlikte bir yerlere gitmekten hoşlanır.Eger grubunuzun motorsikleti arkadaşlarınızdan oluşuyorsa bu motorsiklet grubu içinde motorunuzu kullanırken dikket etmeniz gereken bazı kurallar var.Bu kurallara uyarak hem kendi güvenliginizi hemde gruptaki digerlerinin güvenligini saglamış olursunuz.Tabi yalnızca siz değil ,gruptaki herkez bu kurallara uyarsa güvenli yolculuk edebilirsiniz.

KİMLERLE MOTORSİKLET KULLANIYORSUNUZ ?
    Birlikte motorsiklet kullandıgınız insanları yeterince tanımanız size yararlı olacaktır.Çünki herkezin kendine göre bir stili vardır.Gruptakileri yeteri kadar iyi tanıyorsanız hangi şartlarda nasıl tepki vereceklerini de tahmin edebilir ve siz de kendinizi güvenceye almış olursunuz.Aynı zamanda tehlikeli haraketler yaparak yaparak becerilerini sergilemek isteyenleri'de uyarmalısınız.Çünkü bu tip gösteriler bir grupla yolculuk yaparken tehlikeli sonuçlar doğurabilir.Üstelik bunun faturasınıda yalnızca gösteri yapan değil gruptakilerden birkaç kişide ödeyebilir.Tehlikesiz güvenli ve keyifli bir grup yolculuğu yapmak istiyorsanız motorsikletinizi kurallara uyarak kullanmalısınız,unutmayınki bir tehlike durumunda yalnızca siz degil,başkalarıda zarar görebilir.

ANİ HAREKETLER YAPMAYIN
    Çevrenizdeki diger motorsikletli arkadaşlarınızı düşünün.Manevralarınızın sonuçlarından digerleride etkileneceklerdir.Yüzede yüz emin olmadıkca ani fren yapmayın,unutmayınki arkanızda başka motorlarda var ve böyle ani bir frenlemenin sonucu bir faciaya dönüşebilir.Yalnızca tehlikeli bir durumdan nasıl kurtulabilirim diye düşünerek yapacagınız bir fren size yardımcı olmayacaktır, aksine arkanızdaki size hızla çarpabilir ve siz kendinizi korumak isterken daha büyük bir faciaya yol açmış olursunuz.

GİDİŞ DÜZENİ
    Bir grupla yola çıkmadan önce mutlaka bir gidiş düzeni yapmalısınız.Kimin önde kimin arkada gidecegi yani herkezi gidiş pozisyonu ayarlı olmalıdır.Yola çıkıldıgındada bu gidiş düzenine eger herhangi bir aksilik olmassa mutlaka uyulmalıdır.Gruptaki hiç kimse ani hızlanmalar bir digerini geçmeye çalışmamalıdır.Eger arkanızdakinin yüzünü aynanızdan görebiliyorsanız,gerçeken arkanızdaki kişi ile uyumlu bir şekilde gidiyorsunuz demektir.

YETERLİ BOŞLUK BIRAKIN
    Eger grubun önünde gidiyorsanız arkanızda birinin daha oldugunu unutmayın.Arkanızdakilere aranızda bırakmanız gereken mesafeyi ayarlayın.Hız yaparak gruptan kopmayın.Durdugunuz zaman arkanızdakilerin'de size çarpmadan rahatlıkla durabilecegi mesafeyi korumaya çalışın.Eger önde giden siz degilseniz,öndeki kişi ile aranızdaki güvenlik mesafesini korumaya gayret edin.

KARAR VERİN
    Grup içinde motor kullanan insanlariçin en büyük tehlike öndeki binicinin çeşitli durumlardaki tavırlarını iyi anlayamamalarıdır.Bu tehlike durumunda önde giden arkadaşınızın reaksiyonunu hiçe sayıp bagamsız olarak haraket etmeye kalkışırsanız tehlikenin boyutları'da çok daha büyüyecektir.Bu tip durumlarda karşılaştıgınızda ne zaman hızlanacagınıza yada yavaşlayacagınıza iyi karar verin.

AYNI HIZDA GİDİN
    Grup içinde herkezin hızı yaklaşık olarak birbirleri ile aynı olmalıdır.Bu hız sürüş konforunuzu bozmayacak şekilde ayarlanmalıdır.Aşırı hızlı gitmenin yada çok yavaş bir anlamı yoktur.Herkez birbiri ile uyum içinde olmalıdır.Düz yolda giderken bu uyumu sağlamak zor degildir.Asıl problem virajları alırken çıkabilir.Çünkü herkez virajı aynı ızla alamayabilir,yada herkezin viraj alma tekniği aynı olmayabilir.Virajı aldıktan sonra aradaki mesafelerde açılma olmuşsa bir an önce eski haline getirilmelidir.Kimse grupdan kopmadan sürüş devam etmelidir.

ROTANIZA KARAR VERİN
    Yola çıkmadan önce mutlaka gideceginiz yere ve buraya ulaşmak için izleyeceginiz rota hakkında konuşun ve ortak karar alın.Böylece her kavşakta durup ne tarafa gideceginizi tartışmak zorunda kalmassınız, ve mutlaka duracagınız yeri belirleyin.Çünkü gruptaki motorlardan birinde yada birkaçında sorun çıkabilir.Böylebir durumda buluşma noktasında tekrar bir araya gelmiş olursunuz.

YARIŞMAYIN
    Bir grup halinde giderken asla birbirinizle yarışmaya kalkmayın özellikle şehir içi yollarda buna asla teşebbüs etmeyin.Unutmayınki yolda sizden başka taşıtlarda var.Yarışmak tehlikeli sonuçlarıda beraberinde getirir.Ani hızlanmalardan ani frenler özellikle grupla giderken tehlikeli sonuçlar dogurabilir.Unutmayınki kimin ne kadar hız yapacagını ne zaman fren yapacagını tahmin edemessiniz.Yarış durumunda bütün bunlar bir dezavantaj haline gelir ve durup duruken sırf heyecan ugruna canınızdan olabilirsiniz.

1-MÜSLÜM ABİ
    2-MEHMET ABİ
    3-FUTURESHOCK
    4-AYDIN ÖLMEZ
    5-SAMETCAKAR
    6-ZİKZAK ERKİN
    7-FRONTİER SERHAT
    8-KELSİNUS OZAN
    9-BLACAT CİHAN
    10-CAMADAN CEM (YENGEYİ KANDIRABİLİRSE)
    11-MUSTURAKİ-MUSTAFA
    12-JUDAS25-İSMET+1
    13-DJ_EX_X
    14-BİGHAKAN-HAKAN ABİ
    15-İGİDU
    16-GUCCİ
    17-TİKKY+1
    18-GÜMÜŞ 600F

Ve Mehmet Aksu nun söylediği kır lokantasına geldik sahibiyle hatıra fotoğrafı çektirdik.

Nasıl harika bi yer değilmi.

Bizim demir atlar dinleniyor.

Şimdi diyeceksinizki bu ne, bu mekanın sahibi kardeşimizin elleriyle evinin duvarına yaptığı resim,kardeşimiz ayrıca rerssammış.

Gökselin yeni motoru ama sahibi bi türlü satmıyor.

Gördüğünüz gibi balıkların fletosunu çıkarıyorlar içinde asla kılçık yok.

Gökseli bi türlü motordan indiremedik, yemeğini de motor üstünde yedi

Mehmet aksunun motor pozları.

Bu resimlerde göksel in Mehmet aksunun artçısıyken çektiği plaj yolu resimleri.

İşte biz gördüğünüz yere ineceğiz, yolu var tabiki.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Heyecanla bekliyorum.
    Başıma bir iş gelmez umarım da size katılabilirim

Motosikleti
    salcano LF250-4 2006
    Hadi bakalım göksel göster kendini
    listede ilk sıraya yaz ismimi

sametcakar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125 var ama ehliyet yok
    benide benide benide...

Motosikleti
    HYOSUNG GT250
    HADİ BAKALIM HAYIRLISI
    yazan gelen sıralamasıyla başlıyoruz aydın tolganın başına bişey gelmezse otomatikman liste başısın
    tolga sende rahat dur kardeşim cumaya ve pazara kadar

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    bende gelebilirmiyim ?

Motosikleti
    HYOSUNG GT250
    Mod arkadaşlara rica ettim halledecekler.
    abi sen bana şöyle kapsamlı bir yol tarifi gönderirmisin şöyleee detaylı ve janjanlı olanlarından özele at ben renklendirip ilk msj yapıştırıyım

Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende gelebilirmiyim ?
    tabiki gelebilirsin arkadaşım isteyen herkes gelebilir

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    AAAaaa Millet hep kaçtı.

EE gelen yokmu barışa rock'a ?
    Soda Ayran Cool

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Dostum bende diğer arkadaşlarla barışa rock festivaline gidiyorum müzik, orman, uzun eşşek vs... Size iyi eğlenceler.
    Soda Ayran Cool

Sedat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws50
    reklamlar gibi oldu beah

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    Kandira Bİlİrsem EŞİmİ Sİzİnle Gelİrİm Ama Kandira Bİlİrsem
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

Motosikleti
    HYOSUNG GT250
    Alıntı camadan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kandira Bİlİrsem EŞİmİ Sİzİnle Gelİrİm Ama Kandira Bİlİrsem
    Kandırırsın kandırır bak yaz bitiyor sen motor aldın eee ne zaman gezeceksiniz abicim siz al benden sana 1-2 tüyo işte

GÖKSEL YAZSAN DETAYLARI DA millete kızmasan unuttuysan ben yazayım.
    Sabah 9.30 kahvaltı
    12 çatalca piknik yeri varış
    13 öğle yemeği balık ekmek salata 5 YTL.
    14 denize hareket 3 km.
    18 dönüş
    Detaylı olarak sayfa başına yaz. toplanma yeri ve diğer bilgileri haberin yoksa müslüm ü veya beni ara

Motosikleti
    HYOSUNG GT250
    Alıntı Aksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GÖKSEL YAZSAN DETAYLARI DA millete kızmasan unuttuysan ben yazayım.
    Sabah 9.30 kahvaltı
    12 çatalca piknik yeri varış
    13 öğle yemeği balık ekmek salata 5 YTL.
    14 denize hareket 3 km.
    18 dönüş
    Detaylı olarak sayfa başına yaz. toplanma yeri ve diğer bilgileri haberin yoksa müslüm ü veya beni ara
    YAZDIK YA ABİ GÖRMÜYOMUSUN Bİ TON YAZI YAZIYOR

Motosikleti
    salcano LF250-4 2006
    Süpermiş burası ya denize 3km diyorsunuz deniz üstünde görünüyor masalar..Şimdiden çok güzel olacağına inandım ben...........

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Alıntı GÖKSEL... adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YAZDIK YA ABİ GÖRMÜYOMUSUN Bİ TON YAZI YAZIYOR
    Göksel Kahvaltı Mehmet Aksudan yani şirketten onuda yaz, poğaça, (böyle mi yazılıyo yaw) simit ve çay,CNR fuar alanında, bunuda belirtelim.Sabah aç gelin yani.

Sitede yine bir enayilik var, F5 yapıyorum sayfayı yeniliyorum kimsede yazı yok, allah allah neden kimse yazmıyor diye bekliyorum, sayfayı kapatıp yeniden açınca bir bakıoyorum 5-10 kişi mesaj yazmış

Alıntı muhendis1959 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Göksel Kahvaltı Mehmet Aksudan yani şirketten onuda yaz, poğaça, (böyle mi yazılıyo yaw) simit ve çay,CNR fuar alanında, bunuda belirtelim.Sabah aç gelin yani.

Sitede yine bir enayilik var, F5 yapıyorum sayfayı yeniliyorum kimsede yazı yok, allah allah neden kimse yazmıyor diye bekliyorum, sayfayı kapatıp yeniden açınca bir bakıoyorum 5-10 kişi mesaj yazmış
    Çok aç gelmeyin yaw batıracakmısınız beni. Ben sabah buluşma yerine gelmem Müslüm arkadaşları getirir benim işyerine bende çay simit poğaça kaşar falan ayarlayayım sabah erkenden. Birde şirketten değil benden yoksa patron kovar valla, benim paraları motorculara mı yediriyon diye
    Müslüm sen F 5 i boşver aynısı bende de oluyor. Eskisi gibi kara düzen devam topiği izlemek için.

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Alıntı Aksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok aç gelmeyin yaw batıracakmısınız beni. Ben sabah buluşma yerine gelmem Müslüm arkadaşları getirir benim işyerine bende çay simit poğaça kaşar falan ayarlayayım sabah erkenden. Birde şirketten değil benden yoksa patron kovar valla, benim paraları motorculara mı yediriyon diye
    Müslüm sen F 5 i boşver aynısı bende de oluyor. Eskisi gibi kara düzen devam topiği izlemek için.
    Abi patron duyarsa seni kovmasın sonra, eğer kovarsa işin hazır sana hemen bir regal raptort bayiliği alırız heh heeee

Şaka bi yana bu geziye ya 100 motor gelirse ne yapacan, işte o zaman sen gerçekten beyaz bayrağı çekersin, bu kadar adam nereden baksan 25 kilo kaşar yer.

serkan79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    maşallah maşallah

Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1 ;)
    abi siz ayarlaya durun hele fırsay bulsama anında ordayım benim belli olmaz

pazar çalışabilirim ama gelmek için elimden geleni yapcağım kolay gelsin

hepinize
    RACING TEAM ÜYESİ :GAZCI ÜYE

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler