Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Teklif: Haftasonu icin Bulgaristan & Yunanistan Gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı travel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Yalniz gidiyorum hocam. Esim bu sefer katilamayacak.
    Musaitseniz birlikte gidebiliriz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:03 ----------

Bir aylik dememistim aslinda karisiklik oldu sanirim.
    En kisa sure 15 gun o da 38€

Tabii sigorta yaptirmaya kalkinca degisiklik olur mu bilmiyorum. Dah once aracla yurtdisina cikmadim.
    olmaz olmaz, yılbaşında zam geliyor genelde. hatta euro olduğu için pek gelmiyor bile.
    travel bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Ben yanlış yazmışım kusura bakmayın.

Biraz önce sordum sigortacı 'ya bir aylık 40 euro dedi

15 günlükten daha avantajlı.
    travel bunu beğendi.

travel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok.
    Selamlar,

Kısa bir güncelleme yapayım.

Istanbul - Sofya => 550 km
    Sofya - Selanik => 293 km
    Selanik - Istanbul => 597 km

An itibariyle booking.com üzerinden Sofya ve Selanik rezervasyonlarını yaptırsam da Sofya'yı rotadan çıkarmayı ve sadece Yunanistan'a giderek 2 gün daha rahat bir gezi yapmayı ciddi şekilde düşünmeye başladım.

Buradan çıkara 550 km yolu 90-100 km hızla ve molalarla 8 saatte ancak giderim diyorum. Bu da bana Sofya'yı gezecek vakit bırakmıyor.

Alternatif önerisi olan var mı?

Eminim aranızda yurtdışına motosikletle çıkmış hatta Yunanistan'a gitmiş arkadaşlar abiler vardır.
    Değerli görüşlerinize ihtiyacım var

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bg ye gideceksen. plovdiv (filibe) uğramanı, bulgaristanın 2.inci büyük şehri (350 bin nüfus) gezer. plovdivden velingrad üzerinden bansko ya, oradan da yunana geçersen daha güzel bi rota yapmış olursun. yoksa bg de sadece otobandan dümdüz gitmiş olurusn
    travel bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Bulgaristan vizeniz var mı? Sadece schengen varsa sıkıntı çıkarabilirler.
    travel bunu beğendi.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bulgaristan vizeniz var mı? Sadece schengen varsa sıkıntı çıkarabilirler.
    Merhaba,

Bunu ilk kez duydum. Hemen araştırdım. Şöyle ki;

Schengen vizesi ile Bulgaristan’a giriş yapacak kişilerin bir husus hakkında mutlaka dikkat etmeleri gerekmektedir. Schengen vizesi sahibi kişilerin Bulgaristan vizesi almasına gerek yoktur. Ancak Bulgaristan’a vizesiz seyahat edebilmek için önemli bir konu bulunuyor.

Çok girişli (Multi ) Schengen vizesiyle Bulgaristan’a giriş yapılabilir mi merak edenler?
    Çok girişli (Multi) Schengen vizesiyle Bulgaristan’a giriş yamak mümkün tabi ki de sadece çok girişli vize için geçerlidir.Çok girişli(multi) vize dışında normal turistik vize ile giriş kesinlikle yapılmaz mutlaka yola çıkmadan önce Bulgaristan vizesi almak zorundasınız.

Eğer Schengen vizesini ilk defa kullanacaksanız, Bulgaristan’a seyahatinize mutlaka Schengen vizesi aldığınız ülkeden seyahat etmeniz gerekmektedir. Schengen vize rejimi, Şengen vizesini ilk defa kullanırken vizenin alındığı ülkeden seyahate başlama zorunluluğu getirmiştir. Daha sade bir dil ile açıklayacak olursak Fransa temsilcilikleri (Konsolosluk, büyükelçilik vs.) aracılığıyla alınmış şengen vizesi ile önce Fransa’ya giriş yapıp buradan Bulgaristan’a geçiş yapabilirsiniz. Eğer Türkiye’den Schengen vizesi almışsanız Türkiye’den direk olarak Bulgaristan’a giriş yapabilirsiniz.

Benim vizem iki yıllık çoklu girişli ve vizeyi aldığım ülke olan Fransa'ya giriş çıkış yaptım. Yani sorun görünmüyor.

Çok teşekkürler uyarı için

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:07 ----------

Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bg ye gideceksen. plovdiv (filibe) uğramanı, bulgaristanın 2.inci büyük şehri (350 bin nüfus) gezer. plovdivden velingrad üzerinden bansko ya, oradan da yunana geçersen daha güzel bi rota yapmış olursun. yoksa bg de sadece otobandan dümdüz gitmiş olurusn
    Teşekkürler, buna göre alternatif bir rota daha oluşturdum

Gençler vize konusunda kısaca (bu bilgilerden eminm resmi bulgarca yazıyı okudum ve çok defa çevremde uyguladılar=

Şengen vizesi yoksa BG vizesi lazım.

Geçerli şengen vizesi (süresi devam ediyorsa) BG ye VİZESİZ olarak giriş yapıyorsunuz. Çünkü Bg şengen ülkesi değil. ama geçerli şengen varsa o vizeyi tanıyıp vizesiz girebilirsiniz diyor.

Arkadaşın zaten multi olduğu için hiç sıkıntı değil... ki daha önce de kullanmış hiç hiç sıkıntı değil böylece.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Merhaba,

Bunu ilk kez duydum. Hemen araştırdım. Şöyle ki;

Schengen vizesi ile Bulgaristan’a giriş yapacak kişilerin bir husus hakkında mutlaka dikkat etmeleri gerekmektedir. Schengen vizesi sahibi kişilerin Bulgaristan vizesi almasına gerek yoktur. Ancak Bulgaristan’a vizesiz seyahat edebilmek için önemli bir konu bulunuyor.

Çok girişli (Multi ) Schengen vizesiyle Bulgaristan’a giriş yapılabilir mi merak edenler?
    Çok girişli (Multi) Schengen vizesiyle Bulgaristan’a giriş yamak mümkün tabi ki de sadece çok girişli vize için geçerlidir.Çok girişli(multi) vize dışında normal turistik vize ile giriş kesinlikle yapılmaz mutlaka yola çıkmadan önce Bulgaristan vizesi almak zorundasınız.

Eğer Schengen vizesini ilk defa kullanacaksanız, Bulgaristan’a seyahatinize mutlaka Schengen vizesi aldığınız ülkeden seyahat etmeniz gerekmektedir. Schengen vize rejimi, Şengen vizesini ilk defa kullanırken vizenin alındığı ülkeden seyahate başlama zorunluluğu getirmiştir. Daha sade bir dil ile açıklayacak olursak Fransa temsilcilikleri (Konsolosluk, büyükelçilik vs.) aracılığıyla alınmış şengen vizesi ile önce Fransa’ya giriş yapıp buradan Bulgaristan’a geçiş yapabilirsiniz. Eğer Türkiye’den Schengen vizesi almışsanız Türkiye’den direk olarak Bulgaristan’a giriş yapabilirsiniz.

Benim vizem iki yıllık çoklu girişli ve vizeyi aldığım ülke olan Fransa'ya giriş çıkış yaptım. Yani sorun görünmüyor.

Çok teşekkürler uyarı için

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:07 ----------

Teşekkürler, buna göre alternatif bir rota daha oluşturdum

Yani giremezsiniz anlamında söylemedim. Multi girişli vize varsa ve vize aldığınız ülkeye daha önce giriş yapmışsanız hiç sorun olmaz. Ama Bulgar polisinin nereye gidiyorsun nerde kalacaksın gibi sorularına net cevap vermeniz ve otel rezervasyonu göstermeniz gerekebilir.
    Gezi için şahsi fikrim Bulgaristan'ı tamamen rotadan çıkarmak daha iyi olur. 2 gün anca Yunanistan'a yeter. Ben de Selanik düşünüyorum ama havalar çok dengesiz yağmurda falan risk almak istemem. Daha sıcak bir haftasonunu bekliyorum. Olmazsa seneye yapıcam.
    travel bunu beğendi.

Selamlar,

An itibariyle booking.com üzerinden Sofya ve Selanik rezervasyonlarını yaptırsam da Sofya'yı rotadan çıkarmayı ve sadece Yunanistan'a giderek 2 gün daha rahat bir gezi yapmayı ciddi şekilde düşünmeye başladım.

Buradan çıkara 550 km yolu 90-100 km hızla ve molalarla 8 saatte ancak giderim diyorum. Bu da bana Sofya'yı gezecek vakit bırakmıyor.

Eminim aranızda yurtdışına motosikletle çıkmış hatta Yunanistan'a gitmiş arkadaşlar abiler vardır.
    bence yunanistan değil de bulgaristan'a daha çok zaman ayır. Yunanistan'a yazın biraz daha deniz vs. için gidilebilir.
    ayrıca euro olmuş kaç gerçi leva da eskiye göre pahalı ama ekonomik olarak daha az harcarsınız. pamporovo vs. güzel oteller var, henüz kar yağmadı ve güzel bir doğa'da konaklama şansınız olur.

https://www.google.com/maps/dir/41.0...a=!4m2!4m1!3e0

şu rota candır
    travel bunu beğendi.

Yani giremezsiniz anlamında söylemedim. Multi girişli vize varsa ve vize aldığınız ülkeye daha önce giriş yapmışsanız hiç sorun olmaz. Ama Bulgar polisinin nereye gidiyorsun nerde kalacaksın gibi sorularına net cevap vermeniz ve otel rezervasyonu göstermeniz gerekebilir.
    Gezi için şahsi fikrim Bulgaristan'ı tamamen rotadan çıkarmak daha iyi olur. 2 gün anca Yunanistan'a yeter. Ben de Selanik düşünüyorum ama havalar çok dengesiz yağmurda falan risk almak istemem. Daha sıcak bir haftasonunu bekliyorum. Olmazsa seneye yapıcam.
    Hocam arkadaşımın tek girişli belçika vizesi vardı. ve uçağı sofia dandı. bu kişi istanbuldan otobüsle sofiaya gitti. sınırdaki polis nereye gidiyorsun diye sormuş. o da belçikaya aha bu da biletim. neden burdan gidiyorsun diyince ucuz demiş. sonra geçmiş. belçikaya girişte belçikadan dönüş yine sofai üzerinden. dönüşte de kimse bişey demeden giriyor...

evet sınırdaki polisin otel rezervasyonu sorma hakkı var. ama illaki otelde kalcaan diye bişey yok. motorlasın zaten. gezginsin. burdan yunana gidecem sırbistana gidecem. bir günde geçecem. buna kimse bişey demez. otel rezervasyonu da istemezen..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:18 ----------

Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence yunanistan değil de bulgaristan'a daha çok zaman ayır. Yunanistan'a yazın biraz daha deniz vs. için gidilebilir.
    ayrıca euro olmuş kaç gerçi leva da eskiye göre pahalı ama ekonomik olarak daha az harcarsınız. pamporovo vs. güzel oteller var, henüz kar yağmadı ve güzel bir doğa'da konaklama şansınız olur.

şu rota candır
    aynen bu rota çok güzel. özellikle velingrad üzeri olan yol hem yeni hem muhteşem virajları var.
    smolya kırcaali arası o kadar yollar iyi değil. ama doğası müthiş.

hele bu mevsimde sarının tüm tonlarını bulursun

videonun yarısından sonrası güzel

travel ve Danmark16 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Kesinlikle katılıyorum. Şu an daha mantıklı geliyor sadece Yunanistan.

Tarih güzel göründüğü için zorluyorum ama hava çok soğuk olursa ya da yağış olursa ben de iptal edeceğim. Zaten seneye yaz Bulgaristan çıkışlı uzun bir tur yapmayı planlıyoruz eşimle. Şimdi zorlamanın anlamı yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:37 ----------

şu rota candır

Çok teşekkürler

Rota güzel görünüyor ancak tarih itibariyle 29 Ekim'de Selanik'te olmak istiyorum. Üstteki yorumda da yazdığım gibi seneye zaten Bulgaristan çıkışı yapacağım. Şimdi zorlamamak en güzeli sanırım.

Yorumlar geldikçe, deneyimler paylaşıldıkça planlamak daha kolay ve güvenli oluyor.

Teşekkürler vakit ayırıp paylaştığınız için

Kesinlikle katılıyorum. Şu an daha mantıklı geliyor sadece Yunanistan.

Tarih güzel göründüğü için zorluyorum ama hava çok soğuk olursa ya da yağış olursa ben de iptal edeceğim. Zaten seneye yaz Bulgaristan çıkışlı uzun bir tur yapmayı planlıyoruz eşimle. Şimdi zorlamanın anlamı yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:37 ----------

Çok teşekkürler

Rota güzel görünüyor ancak tarih itibariyle 29 Ekim'de Selanik'te olmak istiyorum. Üstteki yorumda da yazdığım gibi seneye zaten Bulgaristan çıkışı yapacağım. Şimdi zorlamamak en güzeli sanırım.

Yorumlar geldikçe, deneyimler paylaşıldıkça planlamak daha kolay ve güvenli oluyor.

Teşekkürler vakit ayırıp paylaştığınız için
    tamam, şimdiden hayırlı yolculuklar.

memleket orası olunca ayrı bir heves oluyor,1 sene oldu gidemedim çok pis canım çekti.

gezi sonrası da paylaşımlarınızı bekliyoruz.
    travel bunu beğendi.

tamam, şimdiden hayırlı yolculuklar.

memleket orası olunca ayrı bir heves oluyor,1 sene oldu gidemedim çok pis canım çekti.

gezi sonrası da paylaşımlarınızı bekliyoruz.
    bg neresinden?
    travel bunu beğendi.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

bg neresinden?
    shumen 89;)
    travel bunu beğendi.

shumen 89;)
    sen deliormanlıymışın ben rodop

98 mestanlı
    travel ve zapalka bunu beğendiler.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Selamlar,

patron selam,

gittin mi geldin mi ne yaptın ?
    travel bunu beğendi.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Yok gidemedim. Bir hafta önce motorum hafif yagmurda yolda kaldı. Deneyimli arkadaşlar risk almamamı önerdiler ben de iptal ettim.

Üstüne motoru sattım

Şimdi fuar sonrası ya ikinci el ya da hazirana kadar bekleyip 0 km motosiklet almayı planlıyorum. Bakalım biraz da ülke şartları belirleyecek. Sonrasında yaz boyunca bayaa gezi planlıyoruz eşimle hem yurtiçi hem de yurtdışında.
    zapalka bunu beğendi.

Yok gidemedim. Bir hafta önce motorum hafif yagmurda yolda kaldı. Deneyimli arkadaşlar risk almamamı önerdiler ben de iptal ettim.

Üstüne motoru sattım

Şimdi fuar sonrası ya ikinci el ya da hazirana kadar bekleyip 0 km motosiklet almayı planlıyorum. Bakalım biraz da ülke şartları belirleyecek. Sonrasında yaz boyunca bayaa gezi planlıyoruz eşimle hem yurtiçi hem de yurtdışında.
    hayırlısı olsun.

nc'yi düşünebiliriniz.
    travel bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Hocam arkadaşımın tek girişli belçika vizesi vardı. ve uçağı sofia dandı. bu kişi istanbuldan otobüsle sofiaya gitti. sınırdaki polis nereye gidiyorsun diye sormuş. o da belçikaya aha bu da biletim. neden burdan gidiyorsun diyince ucuz demiş. sonra geçmiş. belçikaya girişte belçikadan dönüş yine sofai üzerinden. dönüşte de kimse bişey demeden giriyor...

evet sınırdaki polisin otel rezervasyonu sorma hakkı var. ama illaki otelde kalcaan diye bişey yok. motorlasın zaten. gezginsin. burdan yunana gidecem sırbistana gidecem. bir günde geçecem. buna kimse bişey demez. otel rezervasyonu da istemezen..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:18 ----------

aynen bu rota çok güzel. özellikle velingrad üzeri olan yol hem yeni hem muhteşem virajları var.
    smolya kırcaali arası o kadar yollar iyi değil. ama doğası müthiş.

hele bu mevsimde sarının tüm tonlarını bulursun

videonun yarısından sonrası güzel

https://www.youtube.com/watch?v=07hQJbBbouE
    27:01 - 27:10 arası medeniyet koktu.
    Adam nasıl yol veriyor ama.
    Bizim de çok güzel, enfes gezilecek şehirlerimiz var ama yol yok ki, arazi aracı girse 4 günde gider 2 saatlik yolu.
    travel bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamasaki puq
    Bende gelebilirim nezaman gidiyorsunuz ?daha doğrusu gittinizmi?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)