Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
Motomax
Dragon 50
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

7 Ekim sabah namazında birlikteyiz

Leoncino
    Motosiklet Online
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sözüm bu etkinliğe tepki gösterenlere.

İnsanların namaz kılmak ve motosikletle gezmek için etkinlik düzenlemelerine tepki göstermek doğru değil.
    Çünkü bu ve benzeri davranışlar farklılıklarımızı kullanarak bizi ayrıştırmaya çalışanların işine yarar. Bu senaryo dünyanın bir çok yerinde uygulandı. Senaryo yazarı ise hiç değişmedi. Birinci, İkinci Dünya savaşını çıkaran kimdir. İç savaşa götürüp bir ülkeden 3-4 ülke çıkaran kimdir?
    Yakın coğrafyamızın kan gölü olmaktan kurtulmasına engel olanlar kimdir? İnsanlar birbirini yerken, birileri "oh oh işler bayağı iyi" diyerek sevinmekte.
    Daha iyisini mi yapmak istiyorsunuz? O zaman farklılıkları olan insanları bir araya getirecek etkinlikler düzenleyin. Farklılıklarımıza rağmen aynı toplumun bir parçası olduğumuzu görelim anlayalım. Emin olun birileri çok üzülür.
    Dıj güjler

olabilir bildimmi ödülüm ne?

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    Premium Motosiklet Servis Randevusu
    Motomax
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ... > Nc 700dc integra > ....
    Allah kabul etsin. Namaz kilmayanlarin katilimi da zorunludur diye bir ibare göremedim , neden tepki gelmis anlayamadim, tepkiler zorlama ve gereksiz olmuş sanki
    bursalıali bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Yazdıklarım sakın inancı eleştirme olarak algılanmasın,

Eğer forumda konu başlığı olarak hristiyan musevi alevi şaman ateist vb. inançlara bağlı olarak etkinlik açılabiliyorsa gayet namaz başlığı da açılabilir.

Yarın bir gün "x Günü Pagan Etkinliğinde birlikteyiz" başlığı kilitlenmeyecek ise , bu başlık da sıkıntı değildir.

Geçen buluşma konusunu hatırlıyorum, namaz kılmayan arkadaşlar sonradan katılmış dışarda beklemiş vs. gayet de hoşgörü bir ortam olup eğlenmişlerdi. Benim anlam veremediğim aslında "7 Ekim Sabah Kahvaltısında birlikteyiz" başlığı yerine neden namaz? tahmini 7-8 saatlik bir buluşmada kahvaltı 2 saat, gezi 3 saat vs. sürecektir, başlığı 20 dakikalık en az yapılacak aktiviteye göre açmak neden o kısmını anlamadım.

Dediğim gibi saygım sonsuz, ben sadece anlam veremiyorum. Ne yazık ki artık din durumu ülkede öyle bir noktaya geldi ki, insanlar bunun ile ilgili birşey dediğinde aklımıza "kahvaltı" denilirse prim yapmaz "namaz" dersek işe yarar diye düşünecek kıvama geldi.
    ufoz bunu beğendi.

Buluşmanın amacı zaten sabah namazını hep beraber kılmak değil mi? Neden kahvaltı etkinliği diye başlık açılsın?
    bursalıali ve AHZ bunu beğendiler.

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Namaz kılmayan ama müslümanım diye geçinmeye çalışan tayfadanım ama motorum olsa kesin gelirdim. Çeşitliliklerin güzelleşmesi adına, tercihlere saygı duyulması adına, güzel bir etkinlik olurdu.
    Sonrasında kiliseye gidilecek dese yine gelirdim.

At gözlük değil at kafasına sahip insanların anlayış göstermesini beklemeyin.
    bursalıali bunu beğendi.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns200
    Namaz kılmayan, müslüman olmayan gelmesin denmemiş. Başlıkta namaz yazdığı için zaten gelmeyecekleri aşikar. Ayrıştırma buradan başlıyor. Konu içinde tepki alınca da müslümanlara saygı duyun bilmem ne, zeytinyağı pozisyonu. Mesela benim dinim nedir, kimi ilgilendirir.

Tavsiyem normal bir etkinlik düzenleyip; biz sabah şu camide namaz kılıp öyle katılacağız derseniz müslüman olmayanları islamdan daha fazla soğutmamış ve sadece müslümanları namaza çağırmış olmak yerine müslüman olmayanı da ıslama ufak ufak teşvik edip daha hayırlı bir iş yapmış olursunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:13 ----------

Alıntı Blackhoney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buluşmanın amacı zaten sabah namazını hep beraber kılmak değil mi? Neden kahvaltı etkinliği diye başlık açılsın?
    O zaman müslüman olmayan gelmesin demekle aynı şey olur
    ufoz bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı Blackhoney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yazıdan sadece bunu anladın yani.

Buluşmanın amacı bu ise namaz kılmayanlar sonradan onlara katılmamalı bu mantıkla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:17 ----------

Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster

O zaman müslüman olmayan gelmesin demekle aynı şey olur
    Katılıyorum
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir sosyal medya grubu, çay içmek için de etkinlik düzenleyebilir, diskoya gitmek için de. Ya da Anitkabiri ziyaret etmek için de bir araya gelebilir, Süleymaniye camiinde sabah namazı kılmak için de. Şahsen ben namaz kılmıyorum, ileride inşallah diyelim, ama dini görevlerini yerine getirmek için toplanan insanlara da öfkelenmiyorum.
    Insanlari diniyle, diliyle, ırkı ile ayrıştırmanın bugüne kadar sıradan hiçbir insana katkısı olduğunu görmedim.
    Bizi birbirinize böylesine düşman edenler, bizi Allah'ın dininden soğutanlar utansın.
    Allah kabul etsin.
    Söylediklerinize katılıyorum. Kim Allah ismini kullanarak insanları sen imanlısın sen imansızsın, tanımadığı insanlar hakkında bu şucudur şu bucudur diye söylemlerde bulunanlarlar gerçekten korkması gereken kişilerdir. Bunun namazla niyazla bir ilgisi yoktur. Namaz başkaları için veya gösteriş olsun diye yapılmaz. Herşeyden önce motosikletliler arasında yardımlaşmayı yaymalı birbirimizle yakınlaşmalıyız. Umarım farklı inançlara sahip arkadaşlar içinde bir kısıtlama olmayan etkinlikler görebiliriz. Namaz kılmayan gelmesin denmemiş olabilir fakat sabah namazında beraberiz etkinliğine putperest bir adamın ilgi göstermesi zaten anlamsız olacaktır. Etkinliği açan arkadaşın klisedeki bir buluşmaya katılmayacağı gibi ..

Exectus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Öncelikle Allah Kabul etsin. Etkinlik neden yapılmasın isteyen istediğini yapar fakat bir şeye katılmıyorum : Ülkelerin dini olmaz insanların dini olur.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı HaN85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olur neden olmasın sabah namazını eda ederken sen dışarıda çayını yudumlarsın sonra kilisiye gidilir gezelir tozulur senin ibadetini bekleriz ve sonrasında yine beraber turlarız. Var mı bunda bir sorun ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:17 ----------

Benim dinim bana senin dinin sana. Sanane benim namaz kılmamdan sanane. Sabah gider namaz kılınır gerekirse sonrasında kiliseye gidilir grupdaki diğer arkadaşların ibadet etmesi beklenir. Ama sorun bu değil sizin için sorun islam ve müslümanlar. Şu paylaşım başlığı bir kilise veya sinagog turu olsa hiç sesiniz çıkmazdı. Adam olun insanların inançlarına saygı duyun. Bu ülkede her ne kadar diğer inançdaki insanlar azınlıkda olsada biz saygı duyuyoruz ama her nedense hiç saygı görmüyoruz.
    Hemen boğun insanları. Asıp kesin vallahi iyi ki müslüman bir toplumuz gerçekten hristiyan olduğumuzu düşünemiyorum heralde dünyanın en pis insanları olurduk. Adam milleti bölmeyin demiş niye namaz kılıyorsunuz ulan dememiş. Adama sanane diyorsun. Senin dininden onun dininden tabiki bize ne burada tepki gösterenler genel olarak belli. Keşke etkinlik namazda buluşuyoruz adı yerine Sabah namazından sonra şu saatte buluşuyoruz olsaydıda kimsenin kafasında soru işareti kalmasaydı. Bu şekilde etkinliğe katılacakları bölmüş oluyorsunuz. Namaz kıldıktan sonra kiliseye gitmek değil söylenmek istenen .

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Namaz kılmayan gelmesin diye bir not yok. İsteyen gider istemeyen gitmez.Neden itirazlar yükseldi anlamadım. Herkes kafa dengi adamla takılır. Ortak nokta iki teker olunca sorun olmaz.Gerçi ben katılmazdım, şöyle sıcak havada buz gibi bir bira içilmeyen ortamlar beni sıkar. Herkese hayırlı gezmeler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Namaz kılmayan gelmesin diye bir not yok. İsteyen gider istemeyen gitmez.Neden itirazlar yükseldi anlamadım. Herkes kafa dengi adamla takılır. Ortak nokta iki teker olunca sorun olmaz.Gerçi ben katılmazdım, şöyle sıcak havada buz gibi bir bira içilmeyen ortamlar beni sıkar. Herkese hayırlı gezmeler
    çünkü dıjjj güjjjjjlerrrrrr 20233333 borrrr

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Beyler ayıp oluyor. Etkinlik""Sabah namazı""

Anlamayalar için ( bence anlıyorlar ama muhalif olmak zorundalar) sabah namazı ve vakit namazlar icin illa şurada kılınacak diye kural yoktur. Herkes evinde de yada yakın camii de de kılabilir.

Biz iki teker sevdalıları evlerimizde uzak bir mekânda namazımızı beraber kılıp dua edip, kahvaltı yapmak için A adresinde toplaniyoruz. Bunun adına biz etkinlik diyoruz.

Bunu anlamak istemeyen anlamasın gelmek istemeyen zaten gelmez. Gelmeyeceginiz,dahil olmayacaginiz etkinlik için isim bulmak zorunda değilsiniz...

Bu sabah namazı etkinliği ve iki teker kullanan yani MOTORSİKLET ci birlikteliğidir.( Nokta)

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yazıdan sadece bunu anladın yani.

Buluşmanın amacı bu ise namaz kılmayanlar sonradan onlara katılmamalı bu mantıkla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:17 ----------

Katılıyorum
    Ne alakası var? O sizin kendi düşünceniz. Hoş olmayansa ben öyle söylemişim gibi lanse etmeniz. 06:45 civarı cemaat dağılır. Siz o saatte gelin direk kahvaltıya geçelim.
    bursalıali bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söylediklerinize katılıyorum. Kim Allah ismini kullanarak insanları sen imanlısın sen imansızsın, tanımadığı insanlar hakkında bu şucudur şu bucudur diye söylemlerde bulunanlarlar gerçekten korkması gereken kişilerdir. Bunun namazla niyazla bir ilgisi yoktur. Namaz başkaları için veya gösteriş olsun diye yapılmaz. Herşeyden önce motosikletliler arasında yardımlaşmayı yaymalı birbirimizle yakınlaşmalıyız. Umarım farklı inançlara sahip arkadaşlar içinde bir kısıtlama olmayan etkinlikler görebiliriz. Namaz kılmayan gelmesin denmemiş olabilir fakat sabah namazında beraberiz etkinliğine putperest bir adamın ilgi göstermesi zaten anlamsız olacaktır. Etkinliği açan arkadaşın klisedeki bir buluşmaya katılmayacağı gibi ..
    Hocam konu icinde cok tartisildi ama ben gereksiz mesajlari sildim daha önce.
    Dileyen diledigi etkinliği gerçekleştirmek için etkinlik başlığı açabilir.
    Etkinlik konulari moderator onayina tabidir, etkinliği beğenme yada beğenmeme durumumuza göre o etkinliği onaylamamiz/onaylamiz gibi bir lüksümüz yok.
    Tek nedeni genel ahlak kurallarina uyulmasi.
    Dileyen dünyanin dilediği yerinde dilediği etkinlik düzenleyebilir, tabiki genel ahlak kurallari cercevesinde.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Bajaj Boxer BM150 / Yamaha MT-25 / Yamaha Cygnus X
    Gercekten anlayamiyorum bunun nesi tartisiliyor.kimsenin su gelmesin bu gelmesin dedigi yok. Gerçekten alemsiniz. Gecen etkinlige gittim namaz 10 dk zaten kilmadim disardaydim sonra bi güzel kahvalti yapip yuzmeye gectik inanin kimsenin derdi sizin namaz kılmanız degil 😂

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ararun 155iu

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Allah kabul etsin şimdiden... Şahsen sabah namazı üstelik motosikletli dostlarla birlikte harika olurdu. Ama malesef ki başka şehirdeyim orda olsam kesin gelirdim. Ayrıca kendi adıma konuşayım eğer müslüman olmasaydım bende gelebilir miyim diye sormazdım. Gerekirse cami önünde bekler birlikte devam ederdim. Kimsede sen namaz kılmadın gelemezsin demezdi, burası avrupa mı o zihniyet biz değiliz... O yüzden kendi kem düşüncelerinizi ve şahsi ayrılıklarınızı bu topluma mâl etmeyin. Saygı ve sevgilerimle...
    bursalıali bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Etkinlikte anormal birşey olmadığı gibi, etkinlik hakkında olumlu olumsuz görüş bildirmekte de anormal bir şey yok. Namaz kılmayan gelmesin bile denilebilir, yasak değil. Benzer şekilde, böyle bir etkinlik yapılamaz ifadesi bile,, sözde kaldığı sürece normaldir. Tek yanlış, böyle bir etkinliği fiziken önlemeye çalışmaktır.

@memory42, hiç yurtdışına gittiniz mi?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    nc700s/2012
    Ahmet abi forumda yine provakatorluge devam ediyor. Geçen buna benzer açtığı konuda da benzer tepkiler gelmişti ama ısrarla yinelemeye devam ediyor.

BLUE MOTOR
    Leoncino
    Hero Motosiklet
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)