Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Sabah namazı etkinliği [2 Eylül Pazar]

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya adam yazmış işte, namaz kılıp geziye gitcez diye. isteyen gider istemeyen gitmez. ne diye boş boş yorum yapıyorsunuz anlamış değilim.

sanki sizi zorla namaza mı götürüyorlar?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı Metilen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler ayıp ediyorsunuz. Birbirimizi namaz kılan/alkolik/şucu bucu diye ayırmak zaten bizi bu noktaya getirdi. Bişeyci olduğunu megafonla duyurmak ne kadar yanlışsa buna öfkeyle karşı çıkmak o kadar yanlış.

Kaldı ki X gece kulübünde motorcular toplantısı düzenlesem gayet normal görünürken insanların camiye gidiyor oluşu tepki almamalı. Rahatsız olan görmezden gelsin.

Daha net anlaşılsın diye söylüyorum. Müslüman değilim.

(Samet aynı zamanda benzer şeyler yazmışız. Haklısın ama senin mesajın sonu da sert olmuş)
    Sert olmuş gibi görünmüş ama aslında değil. İnanın Allah kitap namaz dua dendiğinde çıldıran bir kesim var. Motosikletle ne alakası varmış.
    Yahu sapanca gölüne balık yemeye gitmenin motosikletle ne alakası varsa bununda o alakası var.
    Motosikletle yaptığı gezide gittiği yerleri gösteren yemek yediği masadaki birayı sigarayı gösteren adama kimse bişey demez,ben yahu içki haram değilmi neden içiyorsun desem forum ahalisi beni anında taşlar,namaz kıldığım filanca cami deyince Allahla kul arasında he..
    Madem ibadet Allah la kul arasında,günahınızda sizinle günah arasında kalsın,kimseye reklam etmeyin.
    Siz müslüman olmayabilirsiniz lafım yok ama müslüman olan ve Allahın emirlerine karşı acaip derecede kini nefreti olup haramlarını günahlarını gayet doğalmış gibi lanse edenleredir lafım.
    Umarım herkes alması gerekeni alır.
    bursalıali, kovboy03, mavellen ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu reklam olarak mı görüyorsunuz. Namazın reklamımı olur. Kafanizda nasıl bir şey canlandı ki böyle düşündünüz.

Sabah namaza gelin çok hesaplı kampanya var daha ucuzu yok yada yaz sonu indirimi falan mı hayal ettin ki
    Reklam yapmaya çalıştığınızı düşündüm.

Mesajımın ilk sorusunada cevap isterim, böylede olmaz.

Motosikleti
    Alıntı scorpions_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Reklam yapmaya çalıştığınızı düşündüm.

Mesajımın ilk sorusunada cevap isterim, böylede olmaz.
    Hayır Allah la kul arasında değildir.
    Eğer öyle olsaydı camiler olmazdı en azından. Karanlıkta kimse görmesin diye çaba gösterirdik.
    Açık açık herkesle beraber yeri gelince binlerce kişinin beraber yapabildiği bişey için nasıl böyle düşünülebilir?
    Kimsenin görmesini istemediğiniz fiilleri düşünün... hah işte ibadet öyle değildir ki saklansın.
    bursalıali, kovboy03, mavellen ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir süredir insanlar Allah kitap lafını ağzından düşürmeyenler yüzünden millet öyle şeyler yaşadı ki ister istemez tepkililer. 15 Temmuz örneği, Adnan Oktar denen adam önümüzde. Bir Müslüman çevresindekilere örnek kişi değil midir? Tane tane anlatın. Gerçek müslümanlığı, hoşgörüyü anlatın. İnsanlar gerçekle sahteyi ayırsın böylece.

Not: Ahmet Turan Peker hocam "motosiklet" r yok arada.

Samet kardeşim bakara 271. Ve Araf 55. Ayetlere bak. Kuran da ibadetin gizli yapılması hakkında pek çok ayet var. Bi araştır.

Motosikleti
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır Allah la kul arasında değildir.
    Eğer öyle olsaydı camiler olmazdı en azından. Karanlıkta kimse görmesin diye çaba gösterirdik.
    Açık açık herkesle beraber yeri gelince binlerce kişinin beraber yapabildiği bişey için nasıl böyle düşünülebilir?
    Kimsenin görmesini istemediğiniz fiilleri düşünün... hah işte ibadet öyle değildir ki saklansın.
    Sonrasında bademleme olacak mı acaba diye düşündüm bir an?

Abi allah kabul etsin tekrardan, giden gitmeyen.

Namaz etkinliği başlığı bana tuhaf geldi ve yazdım, abartılacak birşey değil.

Bu forumda haydi içmeye diye başlık veya buna benzer siz Müslümanların hoşuna gitmeyecek herhangi bir başlık göremedim, bana denk gelmedi, tuhaf olan neden eleştiriye katlanamıyorsunuz?

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı scorpions_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonrasında bademleme olacak mı acaba diye düşündüm bir an?

Abi allah kabul etsin tekrardan, giden gitmeyen.

Namaz etkinliği başlığı bana tuhaf geldi ve yazdım, abartılacak birşey değil.

Bu forumda haydi içmeye diye başlık veya buna benzer siz Müslümanların hoşuna gitmeyecek herhangi bir başlık göremedim, bana denk gelmedi, tuhaf olan neden eleştiriye katlanamıyorsunuz?
    Eleştirilecek ne var ki. Katlanmayacak ne olsun... Daha öncede benzeri konular açılmıştı.

http://www.motosiklet.net/forum/arch...p/t-71147.html

http://www.motosiklet.net/forum/etki...08-2007-a.html
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eleştirilecek ne var ki. Katlanmayacak ne olsun... Daha öncede benzeri konular açılmıştı.

http://www.motosiklet.net/forum/arch...p/t-71147.html

http://www.motosiklet.net/forum/etki...08-2007-a.html
    Abi yanlış anlamışsın.

Motosikleti
    Alıntı Metilen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir süredir insanlar Allah kitap lafını ağzından düşürmeyenler yüzünden millet öyle şeyler yaşadı ki ister istemez tepkililer. 15 Temmuz örneği, Adnan Oktar denen adam önümüzde. Bir Müslüman çevresindekilere örnek kişi değil midir? Tane tane anlatın. Gerçek müslümanlığı, hoşgörüyü anlatın. İnsanlar gerçekle sahteyi ayırsın böylece.

Not: Ahmet Turan Peker hocam "motosiklet" r yok arada.

Samet kardeşim bakara 271. Ve Araf 55. Ayetlere bak. Kuran da ibadetin gizli yapılması hakkında pek çok ayet var. Bi araştır.
    Sadakanın gizli verilmesi alanın rencide olmaması içindir,ilk ayet onunla ilgilidir. İkincisi Allaha dua etmek yanlız ondan istemek bir bakıma O nunşa başbaşa kalarak dertleşmek anlamındadır. Bahsettiğin ibadetin gizliliği ile bu ayetlerin hiç alakası yok.
    Olay şuraya gelmesin. Bektaşiye sormuşlar neden namaza gelmezsin diye.
    Kurand mescide girmeyin diye ayet var der. Haydaaa bakarlar ki cünüp iken temizleninceye kadar mescide girmeyin..
    Ee başını neden söylemyorsun dediklerinde ise bemi başı değil sonu ilgilendiriyor girme diyor girmem...
    bursalıali, kovboy03, mavellen ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Hero karizma r
    Cogu bilip bilmeden konusmus yok ibadetin gizlisi makbulmus ...e adam burda farz olan bi ibadetten bahsediyor . Farz ibadetlerin gizlenmesine gerek yoktur .Nafilelerin sunnetlerin gizlenmesi makbuldur. Bu kardesimiz yanina namaz kilip gezcek adam ariyor buna kimsenin laf etmeye hakki yoktur istersem bende icip gezebilecegim biri var mi yazarim burda sana ne kardesim ???Birinin ilgisini cekerse yazar bulusuruz...Toplumca bilmeden konusmaya cok merakliyiz...

cok guzel bir etkinlik katilmak isterdim ancak Istanbulda degilim, yalniz namaz kelimesini duyunca birilerinin ziplamasi cok komik gercekten size ne kardesim?
    bursalıali ve Ahmet Turan Peker bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Ben bu başlıkta motosiklet gezisinin ayrıntılarına dair bir bilgi bulamadım. Sabah namazının yeri ve saati belli sonra isteyenler buluşup bir yere gidecek ama nereye belli değil? Belki namazını kılan gidilecek yeri uzak bulacak evine dönecek. Böyle plansız programsız etkinlik olmaz. Namaz kılmak da bir etkinlik değil ibadettir. Yanyana saf tutmak tribünde maç izlemekle bir tutulmamalı. Ha dersin ki şu saatte şuraya motor süreceğiz. Biz şu Cami'de namazda buluşacağız, isteyen de namaz saati bitiminde katılır plan program neyse ona uyar. Benim itirazım sadece konu başlığınadır. Yoksa kimsenin namazına karışmam. Bu şekilde savunmaya geçilince sanki ayrımcılık yapılıyor hissi oluşuyor. Burda aynı şeylerden (motosiklet üzerine) zevk alan kişilerin oluşturduğu bir forum var. Namazında olanlar/olmayanlar, alkollü/alkolsüz takılanlar birbiri ile konuşamaz mı? Madem ilgilenmiyorsun konuya girme, yazma demek de bir ayrımcılıktır. Herkesin görüşünü belirtme özgürlüğü var. Konu açılmışsa, forum kurallarına aykırı olmadığı sürece istediğim görüşü belirtirim.
    xtrafrozen bunu beğendi.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    İsteyen gider namaz kılar isteyende namaz saatinden sonra o arkadaşı arar nerdesiniz abi/kardeşim der yetişirse gruba dahil olur. Namaz kılmak yada içki içmek için kimse kimseyi zorlayamaz. Şu ana kadar namazda kıldım içkide içtim(Allah affetsin) ama kimsede zorlamadı. Etkinlik olarak namaz kılmak cümlesi biraz yanlış olmuş, sebebi ise farz olan(müslümana) bişey etkinlik olamaz. Adı üstünde farz ibadet.
    Reklam amacı gütmüş olsaydı arkadaş bence filanca motorcu grubu derdi.
    Şehit cenazesine katılıp reklam yapar gibi bunu yaymak özellikle de sosyal medyada yayınlamak yanlış(bi kaç defa bende yayınladım).
    Neyse şunu belirteyim İstanbulda olsaydım katılmaya çalışırdım.
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Ahmet, inşaallah ekimin 15 inden sonra İst' da ikinci bir toplanma yaparsanız katılmaya gayret ederim.
    Nasip olursa 1.5 ay sonra gibi Ataşehirde olmayı arzu ediyorum. Selamlarla.
    Arenli, Ahmet Turan Peker ve levend84 bunu beğendiler.

kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    Başlıkta süper olmuş,etkinlikte. Namazda buluşalım demiş ayrıntılar için adam numarasını vermiş isteyen katılır istemeyen katılmaz. Tüm yurtta böyle etkinliklerin olması dileğiyle elinize,yüreğinize sağlık.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Neye tepki veriyorsunuz, size ne? Öyleymiş, böyleymiş, şehit cenazesine gittin miymiş, özgürlük,gizlilik,sınıflandırmaymış...
    Sınıflandırma olsa bile bundan daha NORMAL ne olabilir? Adamın kişisel planı.

Medeniyet sandığınız şey bu tavır değil. Biraz saygı

Exectus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Namazını kılan namazını kılsın içkisini içen içkisini içsin yatan yatsın kalkan kalksın artık bu gibi durumları bırakın ya isteyen istediği gibi yaşasın.

Not : Namazdan önce motorları iyi bağlayın çalarlar acımazlar.
    infernus, bursalıali ve Ahmet Turan Peker bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sonra neden insanlar ülkeyi gittikçe daha kötü hale getirmesine rağmen Erdoğanı destekliyor?

Cevabı bu başlığa verilen tepkilerde gizli...

Sıkıysa kabileci olma.

Allah bilir dürüst ve gerçek manada özgürlükçü bir aday çıksa çoğumuz oy vermeyiz. Fazla gelir bize. Az yolsuz olsun ama bazı kesimlere göz açtırmasın, öyle veya böyle. Hukuk kanun filan da bir yere kadar. Öyle değil mi ama?

Velhasıl daha çoook çekeceğimiz var...
    sey_47 ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Namaz kelimesi geçince bazıları nası da rahatsız olmuş, başlığı açan arkadaşım he de geç hiç cevap verme.

Motosikleti
    xv250
    içinde namaz geçince nasıl saldırınlar olmuş din sadece Allah ile kur arasında değildir örnek selam vermek iki kişi arasında olur en az. adam namaz kılmaya cağırmış bilmeyenler, istemeyenler kılmasın motorla herşeye gidiliyor namaza neden gidilmesin ?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)