Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Köprü girişlerinde emniyet şeridinden gidilmesi yasaklandı!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    suzuki burgman 650 ex
    Öncelikle hepinize kazasız sürüşler dilerim. Bu konudaki fikrime gelince zaten zorunlu olmayan haller dışında kullanılması yasak olan emniyet şeridinin biz motor sürücüleri için ayrıcalıklı bir durummuş gibi gösterilmesine şaşırıyorum. Kurallar bütün sürücüler için geçerli, bence olması gereken ama toplum olarakta bir türlü başaramadığımız birbirimizin hakkına saygı göstermek. Ne haklarımızı yedirmeli nede başkalarının haklarını yemeliyiz. Bu tarz uygulamalar kısa vadede değil ancak uzun vadede olumlu gelişmeleri berabarinde getirecektir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Beni geçen hafta çarşamba günü Boğaz Köprüsü'ne girerken polis durdurdu. Artık motosikletlere emniyet şeridini kullandıklarında ceza kestiklerini söyledi, bir daha gitmemem için uyardı ve ceza kesmeden bıraktı. Motosikletli polislerle hergün burun buruna geldiğimden hepsi benim motoru tanıyorlar ve durdurmuyorlar. Ancak arabalı polisler çevirip ceza kesebiliyorlar. Bence motosikletler emniyet şeridini kullanabilmeli çünkü motosiklet emniyet şeridini işgal etmez. İhtiyaç duyulduğu anda şeridi boşaltabilir. Aksi taktirde emniyet şeridi yasaklandığında da arabaların arasından gitmemelidirler. Arabaların arasından onlardan 2-3 kat hızla gidildiğinde çok daha büyük kazalara neden olur. Sadece bu nedenden dolayı motorlar emniyet şeridini kullanmalıdırlar. Yasaklanacaksa br motor bir araba gibi davranmalı, normal şeritten gitmelidir.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

murat_belen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ARKADAŞLAR SİZ ONU BIRAKIN ASIL KÖPRÜDE NEDEN TAM ÜCRET VERİYORUZ ONU KONUŞALIM BİR ÇÖZÜME ULAŞALIM GERÇİ HERKEZ OGS DEN TRANSIT GECIYOR AMA ...

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Alıntı murat_belen adlı üyeden alıntı
    ARKADAŞLAR SİZ ONU BIRAKIN ASIL KÖPRÜDE NEDEN TAM ÜCRET VERİYORUZ ONU KONUŞALIM BİR ÇÖZÜME ULAŞALIM GERÇİ HERKEZ OGS DEN TRANSIT GECIYOR AMA ...
    Onu çok konuştuk, çeşitli eylemler yaptık, sonunda motosikletlerden de vergi almaya başladılar

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Emniyet şeridi yerine arabaların arasından gitmek çok daha tehlikeli. Hele arabalar duruyorsa sürücü her an üzerindeki montu çıkartmak için falan kapıyı açabiliyor. Emniyet şeridi kullanılması taraftarıyım. Köprü geçiş ücretlerine gelince... Bundan 2-3 yıl öncesi motosikletlerden yarı fiyat alınıyordu. Şimdi vergi de alınıyor. Bunun için birşey yapabileceğimizi sanmıyorum.

akrepbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    selam ben vural boyle bır sey olurmu be bunlar şaşırmış aramızda kalsın ama ben zor kaldımmı meçmur yanı anlayın sıze msn mı verım konuşalım akrep_baba1@hotmail.com

Misafir
    bencede saçma ama emir demiri keser uyacaz artık

ozlem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    YAAAA.. bütün hayallerim suya düşüyo bu durumda.. ben motorumu alınca emniyet şeridinden güzel güzel giderim, trafik sorunundan kurtulurum diye umuyodummm... O zaman ne anlamı kaldı motorun yine trafikte sıkışıp kalıcaksakk??? tamam belki emniyet şeridi zaten herkes için zorunluluk dışında kullanılmaması gereken bi şeritti ama bence bu çiğnenebilecek masum bi yasaktı...

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Merak etme kızlara birşey demiyorlar, ben de o nedenle peruk takıyorum

ozlem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ÇOk komiksin boy
    Bu arada kaç gündür dikkat ediyorum.. TAm köprü girişinde polisler duruyo hep buna rağmen motorlar emniyet şeridinden vızzır vızıır geçiyolar ve hiçbiri durdurulmuyo...

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Türkiye'de yasaların hazırlanmasından uygulamaya geçilmesine kadar olan süreç:

1) Tasarı hazırlanır.
    2) Meclise sunulur.
    3) Mecliste sırası gelene kadar bekler, gelince görüşülür.
    4) Kabul edilir.
    5) Gerekli düzenlemelerin yapılması beklenir.
    6) Resmi gazetede yayınlanır.
    7) İlgililere ayrıca yazı gönderilir.
    8) Uygulamaya konulur.
    9) Uygulayıcıların kafalarının değişmesi beklenir.
    10 ) Yavaş yavaş kafalara yerleşir.
    11) Uygulamaya girer.

Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

unearthly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Liberty
    yaw 2-3 gün önceye kadar emniyet seridinde gercekten de motorlu kimseyi göremiyordum ama son iki gündür yanımdan belki de 10-15 tane motor eminiyet seridinden geçti... Bu yasagın uygulanması kalktı mı tekrardan? Haftaya ilk kez karsıya geçecegim motorla ilk geçisimde ceza yemiyim

freedom34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben gectim kac defa karsiya son bikac gunde.. kimse bise demedi... sadece 1 yunus eliyle isaret etti yalandan bana "emniyete girme" diye o kadar..

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Ben hergün işe motorla gidiyorum ve köprüden geçiyorum. Duruma göre hem aralardan hem de emniyet şeridinden gidiyorum. Ancak uzun süredir emniyet şeridinden bir sürü motor gidiyor ve kimseyi çevirmiyorlar.

shadow-vt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow
    arkadaslar durun birde ben geceyim eger yasaksa zaten benii kesinnn durdururlar ( bedevi+ cöl +kutup ayısı olayı) ben size raporumu veririm .

lewoonline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni racer 200 repsol
    önümüzü kesıp sert deıstırenlerle daha cok karsılaşcaz
    HER DÖRT TEKER VE YUKARISI BİRER TEHLİKE UNSURUDUR 5562

snrtrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway sl 150 / hyosung gv 650
    şimdi benim abime 2-3 ay önce bi ceza kestiler köprüde emniyet şeriden den gitti diye.. bende geçiyorum bakıyorum polisi görünce hemen şeride kayıyorum ..

bizler için çok kötü arabaların arasından geçerken dikkatsizce şerit değiştirenlerede ceza kesicez desinler .. bizde böle yapanları hemen ordaki polise bildirelim . orda o arabayada ceza kesiceklermi .. daha dün sarıyere giderken emniyetten gidiyorum zart önüme kırdı adam tehlike atlattım . nerde o polis kardeşimiz koca yolda tek polis yoktu. iş köprüye gelince para alırlar poliste koyarlar ...

ceza kesip zengin olucaklar nede olsa
    koluna taktığın kask kafanı korumaz

ArdaTugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway ARN 150 cc
    valla ben polis gördünmü ne olursa olsun yolumu değiştiryom yada durup gitmesini bekliyom şahinlerde felan diğer polislere bakmıyom bile hiç de dur diyen olmadı gaza basıp gidiyorum ( herşeyin düzgün olduğu bi ülke olsa bende onları kaale alırdım ama... zaten siz amanın ne olduğunu biliyosunuz )

yasin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot satelıs 250
    arkadaşlar bugün bizzat gittim birebir trafik polisle konuştum!! dedim ki : abi bazı polisler ceza yazmıyo bazıları yazıyo izin veriyomusunuz yoksa vermiyomusunuz??? cevap:yasak!! dedi ve ekledi izin veriyoruz görmezlikten geliyoruz ama denetim olduğu zaman ceza yazılıyo!! nezaman denetim olduğu belli olmuyo dedi!! son olarak AMİRLERİ CEZA YAZIN DEDİĞİ ZAMAN (HANGİ ZAMAN BELLİ DEĞİL YİNE!!) BAŞLIYORLAR CEZAYI YAZMAYA... POLİS AYNEN BUNLARI ANLATTI BİLGİNİZ OLSUN!!! KÖPRÜDEN EMNİYET ŞERİDİ GEÇİŞLERİ İÇİN...

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    ben kullanıcam valla koyun gitsin zaten ne yasak degılkı tek amac bızı kıl etmek

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler