Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

İran' a gidecek yol arkadaşı aranıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Razaman tatilinde egerki bir aksilik cikmaz ise (evlilik gibi :D ) Moskova ya gitmeyi cok isterim...
    Gecen yaz bayram tatilinde birer gunluk kamplara gittim... Erfelek ve Gurleyik şelaleleri... ama tek basima cok zevkli olmadi... yolun tadini cikaramadim... basa basa gidip geldim...
    sosyal siteler uzerinden de iletisim kuralim abi... ;)
    Moskovaya giderseniz benida alın :-) Tabi vizeler kalkarsa.
    Bende ekstra bir yetenek yok ama motora atlayıp binlerce kmlik yollara çıkarım, gözüm keser yani. Bide 'eh işte' ingilizcem var.
    kartal032 ve ferhatkars bunu beğendiler.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    TRACER 700
    Hadi beyler bukadar insan hepimiz biyerlere gitmek istiyoruz bir gurup kurup yapmaya başlayalım bir pilan
    Herkeze uyacak ve herkesi mutlu edecek
    (1) sport-turing
    kartal032 ve hakan_czy bunu beğendiler.

Alıntı sheriff87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Moskovaya giderseniz benida alın :-) Tabi vizeler kalkarsa.
    Bende ekstra bir yetenek yok ama motora atlayıp binlerce kmlik yollara çıkarım, gözüm keser yani. Bide 'eh işte' ingilizcem var.
    Uygun zaman, uyumlu arkadaşlık, ortak beklenti olduğu zaman neden olmasın..?
    sheriff87 ve ferhatkars bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Alıntı sport-turing adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi beyler bukadar insan hepimiz biyerlere gitmek istiyoruz bir gurup kurup yapmaya başlayalım bir pilan
    Herkeze uyacak ve herkesi mutlu edecek
    (1) sport-turing
    (2) sheriff87
    kartal032 bunu beğendi.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    bana bugun KKTC den is teklifi geldi...eger kabul edersem belki bu yazi orda gecirecegim...
    ama daha kesin bir sey yok...
    egerki Turkiye de kalirsam
    Moskova icin en önden giderim... ;)
    kartal032 bunu beğendi.

hakan_czy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 S
    Alıntı kartal032 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar İran rotasına pek fazla talep gelmediğini görüyorum. Alternatif olarak olarak kuzeye (Moskova) de yönelebiliriz, önerilerinizi bekliyorum
    alternatifte balkan rotanız olmazmı bende iran'dan önce 1-2 tane avrupa düşünüyorum moskova olabilir kaç gün öngörüyorsunuz .
    kartal032 bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben sadece çöl yolunda motosiklet kullanmak için iran diyorum
    kartal032 bunu beğendi.

hakan_czy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 S
    özgüven eksiğin yoksa dili niye sıkıntı yapıyorsun
    kartal032 bunu beğendi.

Kafa keserler orada
    kartal032 bunu beğendi.

GkRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rr
    Süre uzun tutulmazsa bende katılmak isterim İran yada Balkan uyar banada
    hakan_czy ve kartal032 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus RS - PCX 150
    gidecek arkadaşlar için kendim gittim gördüm beğendim..yemek konusunda sıkıntı çekmezsiniz,kebap ve pilav çeşitlerine bıkarsınız.. kalacak yerler her daim bulunabiliyor paranıza göre..seçiminize kalmış..motorunuzu sıcak iklime göre ayarlatın..benzin oktanı düşük sanırım..bildiğim gs serileri 80 oktana kadar sorunsuz yakabiliyor. siz yinede bir araştırma yapın. trafiği berbat ve tek kelime ile herkes kafasına göre sürüyor..ters yönden gelenlere ve seri şerit değiştirenlere hazır olun..tarihsel bir görsellik, müzeler ve el sanatlarına merakınız varsa Esfahan şehrine gidin görün seveğinize eminim. El sanatlarının dibi orada..Shiraz ise daha da güzel. ama mesafeler uzak bilginiz olsun. öyle kafa keserler yok gidilmez yok görülmez diyen evden çıkmamıştır.. basın marşa gidin..macera ruhu olmayan adam geziye çıkmasın evinde çayını içip survivor izlesin..

saygılar..
    kartal032 ve ASİL_1 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kanuni Breton SL 125
    Ben de otomobil ile iran gezisinde sıra tahrana gelince arabayı park edin, motorla gezdirelim tavsiyesine uyup, motor kiralayıp gezdik sebeb ise aşırı trafik, araçlar kıpırdayamıyor, motorun artıları için. Ayrıca bu gezi sırasında bende İranlıların sevgi ve muhabbetleriyle karşılaştım. gündüz gözü ile Gürbulaktan çıksam, Bajgiran ve sonrası gece-gündüz farketmiyordu emniyet açısından.Yaşadığım bir başka konu; Birkaç defa olan iran seyahatimin ilkinde tahrana kadar tüm ihtiyaçlarınızı tercüme sıkıntısı çekmeden Türkiyede gibi gideriyorduk. Tahrandan sonra biraz dil sorun olsada hemen bir Türkmen yada Azeri buluyorlar yardımcı oluyorlardı. Aracımı Türkiye plakalı olduğundan hareket halinde iken bile selam verenler, korna çalan, el sallayan güzel olaylara şahit olduktan sonra bir başka yaşadığım olay: bize ilkokulda Türkçe Alplerden himalayalara kadar büyük bir dünya dili diye öğretilmişti. İranın güneydoğusunda hatırlayabildiğim kadarı ile Meşhet-benderabbas taraflarında dil sorun olmaya başladığında yol sormak için üniformalı bir askeri görünce aracı park edip yanına doğru giderken tarzanca nasıl anlaşacağım endişemi anlamış olacak ki "konuş, konuş,ben Türk'üm" dedi. Vakit müsait olursa ben de motorla iran seyahati düşünebilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:39 ----------

Ben yukarda da yazdım nasıl derdimi anlatacağım derken bana "konuş,konuş,ben Türküm" dedi.
    kartal032 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)