Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İran' a gidecek yol arkadaşı aranıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

MOTOR: BMW F 650 GS
    Yaklaşık 6 yıldır motosiklet kullanıyorum. Bölgesel orta mesafeli sürüşlerin yanı sıra Isparta-Sinop-Batum-Tiflis- Baku-Mahackala-Vladikavkaz-Tiflis-Trabzon-Sivas-Isparta rotasını ortalama 280 Km.ile 14 günde tek başıma toplam (6.000Km)tamamladım.
    Doya doya İran seyahati için yol arkadaşı arıyorum. Hava durumu dikkate alarak mayıs-nisan aylarında seyahati planlıyorum.
    Cihan53, sheriff87, killingroad ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Ben iran tarafı planlıyorum ama ekonomik durum artı izin durumumdan dolayı kesin diyemiyorum. Çünkü geçen seneki planımdı ama darbe mağduru oldu çıkamadım. Birde geziyi nasıl yapmayı planlıyorsunuz ekonomik açıdan soruyorum. Lüks mü (otelde kalmak benim için lüks sınıfına girer mesela) orta (hostel tarzı çok kasmadan) mı fakir işi (Allah ne verdiyse) mi?
    kartal032 bunu beğendi.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

S3cond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Nisan referandumundan sonra İran bize gelecek zaten abi boşa benzin yakma :D

Şaka bir yana güzel rota kazasız belasız gidin gelin.

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Tehlikelerle dolu rota... iranın neresi? iç kısımlara girdikçe yollar güvensiz. ben gitmemenizi tavsiye ederim.
    kartal032 bunu beğendi.

bpak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yine msx 125
    Benim de hayalimde var iran. Umarım güzel geçer.
    90 cclik motoruyla ingiltereden malezyaya kadar giden bi gezgin rotasındaki en yardımsever insanların olduğu ülkenin iran olduğunu söylemişti.

Yolunuz açık olsun.
    hercul3367 ve kartal032 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı RODWIN250R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tehlikelerle dolu rota... iranın neresi? iç kısımlara girdikçe yollar güvensiz. ben gitmemenizi tavsiye ederim.
    Bunu gidip görerek mi söylüyorsun yoksa laf olsun torba dolsun diye mi? İran gezi yorumlarının %99u iranın Türkiyeden kat kat daha güvenli olduğunu söylüyor.
    F54, <ÖzgürYanık>, hercul3367 ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

bankimuun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R Repsol
    Alıntı sheriff87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu gidip görerek mi söylüyorsun yoksa laf olsun torba dolsun diye mi? İran gezi yorumlarının %99u iranın Türkiyeden kat kat daha güvenli olduğunu söylüyor.
    İran'ın içlerini bilmem ama gittiğim 4 şehrin hiçbirinde tehlikeyle karşılaşmamıştım. Sadece konuşulacak bazı konulara dikkat etmek gerek şii-sünni tartışmalarına girmemek gerek mesela.

İran çok güzel bi' yer umarım eğlenirsiniz. 2 hafta boyunca muhteşem deneyimler yaşadım. Tebriz'de bol bol kavun suyu için macun yiyin inanılmaz. Herhangi bi kahvede oturun ve insanlarla sohbet edin , İranlıların bu kadar kültürlü olmasına şaşıracaksınız Tahran'daki motosiklet karmaşasına aman dikkat hocam tam bi terör var orda Yolunuz açık olsun.
    sheriff87, YasinC, kartal032 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı bankimuun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İran'ın içlerini bilmem ama gittiğim 4 şehrin hiçbirinde tehlikeyle karşılaşmamıştım. Sadece konuşulacak bazı konulara dikkat etmek gerek şii-sünni tartışmalarına girmemek gerek mesela.

İran çok güzel bi' yer umarım eğlenirsiniz. 2 hafta boyunca muhteşem deneyimler yaşadım. Tebriz'de bol bol kavun suyu için macun yiyin inanılmaz. Herhangi bi kahvede oturun ve insanlarla sohbet edin , İranlıların bu kadar kültürlü olmasına şaşıracaksınız Tahran'daki motosiklet karmaşasına aman dikkat hocam tam bi terör var orda Yolunuz açık olsun.
    Bilgi değerlidir paylaştığın için teşekkür ederim. Konu sahibi piyasada yok, yancıydım ben olay bana kaldı :-) Giden herkes aynı şeyi söylüyor nasip olursa dikkat ederiz politik muhabbetlere girmeyiz. Evet tahran trafiği konusunda önceden de uyarmışlardı. Hatta vatandaşın biri irana motorla gitmişti fakat tahrana motorsuz gitmişti sizde öyle yapın demişti. Burda mı başka yerde mi okudum tam hatırlamıyorum
    kartal032 bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    iran rotası gayet güzeldir
    hep hayal ettiğim çöl sürüşleri mümkün olduğundan bende araştırıyorum
    güvenlik zafiyeti yoktur sonuçta ırak suriye değil
    kartal032 bunu beğendi.

Türkiye'de motorcuya saygı yoksa, bunu İran için iki kez yok diye kabul edebilirsin. Orada motor kullanmadım ama trafiğini biliyorum. Dikkatli olun kardeşim.
    kartal032 ve 03afyon bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBF150/PCX125/Kawasaki ER6F
    Gün ola harman ola
    kartal032 bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i, Bajaj Pulsal 150NS
    Tebriz'e bol bol selam götürün.
    kartal032 bunu beğendi.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Ukrayna ya gidersen gelirim baba ben
    Mengu16, medusa_0302, YasinC ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

bankimuun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R Repsol

Hocam bu nedir ya
    crxforever ve kartal032 bunu beğendiler.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    aslında urmia taraflarında arkadaşım var, ama pasaport işi ve işyerinden izin alma felan uğraştırır beni
    kartal032 bunu beğendi.

Motosikleti
    Gidersek Tebriz ana güzergahlardan birisi olacak selam ederiz.
    Motora saygı konusunda çok zorlanacağımızı sanmıyorum ha bizden kötü olsa bile, bizde biz zaten ileri seviye başladığımız için işi ilerletir hard seviyesine çıkarırız.
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ukrayna ya gidersen gelirim baba ben
    Walla Ukrayna meselesine az kafa yormadım ama motorla biraz zor. Bana uzak (Mardin) malum sırf karayolu desen çetrefili çok, vize filan ve mesafe çok giriyor araya hem masraf hem zaman açısından mümkün olmuyor. Deniz yolunu araştırdım Odessa limanına filan bişi bulamadım Rusya savaşından sonra o taraflara yapılan seferler hep iptal olmuştu ama şimdi durum nedir bilmiyorum. Rusya vizeyi kaldırırsa, ki bu aralar konuşuluyor ve kaldırılacak, tekrar Rusya seferimi raftan indiririm. Kırımdaki hayal şatosu benim için ölmeden önce görülmesi gerekenler listesinde. İnzellin gezi fotolarında görmüş ve bayılmıştım. Burdan Alp reise selam olsun :-)
    kartal032 bunu beğendi.

koran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XSR 700
    Alıntı RODWIN250R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaşadığımız ülke iran'dan çok daha güvensiz maalesef ya
    kartal032 bunu beğendi.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Genç işi değil o rota..
    Şöyle litvanya, letonya, polonya felan lazım gençlere.. ♥
    kartal032 ve mertrichards bunu beğendiler.

tek başıma seyahatlerimde kendimin ve motorun güvenliği için orta halli konaklama seçtim. Maddi boyuta gelince; Dogubeyazıttan sonrasında 10 günlük İran içi seyahatinde tüm giderler (yemek, yakıt, konaklama, müze giriş vb.)dahil maksimum 2.000 TL harcarız diye planladım. Kafkas seyahatimin bütcesi; dönüşte motor bakımı dahil 14 günde toplam 3.500.- TL idi
    sheriff87 ve hakan_czy bunu beğendiler.

koran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XSR 700
    Alıntı sheriff87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidersek Tebriz ana güzergahlardan birisi olacak selam ederiz.
    Motora saygı konusunda çok zorlanacağımızı sanmıyorum ha bizden kötü olsa bile, bizde biz zaten ileri seviye başladığımız için işi ilerletir hard seviyesine çıkarırız.

Walla Ukrayna meselesine az kafa yormadım ama motorla biraz zor. Bana uzak (Mardin) malum sırf karayolu desen çetrefili çok, vize filan ve mesafe çok giriyor araya hem masraf hem zaman açısından mümkün olmuyor. Deniz yolunu araştırdım Odessa limanına filan bişi bulamadım Rusya savaşından sonra o taraflara yapılan seferler hep iptal olmuştu ama şimdi durum nedir bilmiyorum. Rusya vizeyi kaldırırsa, ki bu aralar konuşuluyor ve kaldırılacak, tekrar Rusya seferimi raftan indiririm. Kırımdaki hayal şatosu benim için ölmeden önce görülmesi gerekenler listesinde. İnzellin gezi fotolarında görmüş ve bayılmıştım. Burdan Alp reise selam olsun :-)
    haydarpaşadan tır feribotu var onla gidebiliyosunuz Odessaya
    kartal032 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)