Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

17 Ekim 2015 Cumartesi Şile Saklıgöl Gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Havalar iyice soğumadan ve bu hafta sonu İstanbul oldukca güneşli iken bir gezi planlayayım kendime dedim, sonra düşündüm de bunu neden paylaşmıyorum belki katılmak isteyen olur

Rotamız ;

https://goo.gl/maps/QQ5XivkUYjy

Buluşma Yeri : Tepeüstü Meydan İkea Önü
    Buluşma Saati : 09:00

Buluşma yeri haritası;
    https://goo.gl/maps/TmxKYxAWV8P2

Sabah yola çıkar Şile yolunda gözleme molası verip, sonra da Saklıgöl'e devam ederiz kısmetse.

Büyük çaplı ve programlı bir organizasyon değildir, rota değişimlere ve önerilere açıktır. Hani Saklıgöl'den sonra Ağva'ya gidelim, şurada şu köyde şu var gidip görelim denilebilir.

Buluşma yerini her zamanki gibi Meydan Alışveriş Merkezi, İkea önünde yapalım. Motosiklet park etmek için yer çok müsait, zaten eskiden beri bu civardaki geziler için ikea hep toplanma yeri olmuştur.

Saat 09:00 buluşma saati, en geç 09:30 da hareket ve şile yolu üzerinde ki gözlemecilere sürüş.

Gözleme kahvaltı çay vs derken geç kalan olursa direkt oraya da gelebilir. Sonrasında da Saklı Göl ya da daha güzel bir öneri gelirse farklı bir rotaya süreriz.

Saklıgöl de menü fiyatları fahiş değildir, daha önce bir çok kez gezi düzenlendi bölgeye. Katılım sayısı yüksek olursa arayıp özel bir fiyat veya fiks menü teklifi alabiliriz.

Güzergah şileye kadar otoban ve de sık sık tırmanışlar olduğu için düşük hızdaki motorlara sıkıntı olabilir, kamyon ve tırlardan daha yavaş olmamamız lazım. ortalama hızımız Şile'ye kadar 120 gibi olur, Şile'den sonra daha düşük hızlarda seyredeceğiz.

Eşiyle, kız arkadaşıyla vs gelmek isteyen başlıkta belirtirse diğer eşli gelmek isteyenler için ortam hakkında fikir verici olur. Ben de eşime gelmesini teklif edeceğim, ya da oğlum ile gelebilirim.

Saklıgöl'den bir kaç resim;

Buluşma yerini her zamanki gibi Meydan Alışveriş Merkezi, İkea önünde yapalım. Motosiklet park etmek için yer çok müsait, zaten eskiden beri bu civardaki geziler için ikea hep toplanma yeri olmuştur.

Saat 09:00 buluşma saati, en geç 09:30 da hareket ve şile yolu üzerinde ki gözlemecilere sürüş.

Gözleme kahvaltı çay vs derken geç kalan olursa direkt oraya da gelebilir. Sonrasında da Saklı Göl ya da daha güzel bir öneri gelirse farklı bir rotaya süreriz.
    something123 bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pathologyst - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki ve R25(Satıldı)1000rr( satılık:( )
    17 ekim cumartesi ? Tarihte yanlışlık olmasın dostum?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:46 ----------

18 olursa +1 olacak şansımı zorlayayım dedim ☺
    guitarist76 bunu beğendi.

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam sizde mi ümraniyede oturuyorsunuz bende cakmak mah deyim haftasonu motorsiklet direksiyon sinavı olmaz ise gelmek isterim bende ama sizi arabayla takip ederim motorum yok cünkü gönül isterdiki motorlar geleyim aama şimdilik araba ile gelmek zorundayım tabi arac kabul ediyorsanız.Tabiki dedigim gibi direksiyon sınavı için cagırmazlarsa eger

Motosikleti
    Yamaha NMax 155 ABS
    takipteyim. eşli olursa çok iyi olur ne zamandan beri başımın etini yiyor gezi yok mu gidelim diye motora yeni alıştı =)

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biz de Yamaha grubu olarak o rotaya gidiyoruz, gorusmek uzere
    something123 bunu beğendi.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    eşli olursa katılmak isterim, Selamlar,

Motosikleti
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Tam moskava'ya gidiyorum organizasyon yapıyorsun Neyse başka sefer iyi gezmeler kardeşşş

Motosikleti
    Honda Cb125e
    Merhabalar nasıl ifade edecegimi bilemiyorum. Direk söylemek gerekirse motorum ve ben 120 km/saat hiz icin yeterli degiliz. Bir hevesle yaz ortasinda ilk motorumu aldim ancak çogunlugu kisa mesafe olmak uzere 400km civarinda yok yapabildim. Biraz daba temkinli gidilirse çok gelmek isterim.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Olcay Pazar hava durumu nasıl bilmiyorum ama pazar yaparsak den seneyi kapatabilirim diye düşünüyorum...

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    pazar olursa şayet bende katılabilirim.

Motosikleti
    Bajaj PULSAR ns 200
    Pazar günü olursa herkes için şartlar uygun olur

sinansari_fb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1300S
    Daha önce gittiniz mi bilmiyorum, fiyatları sebepsiz pahalı ve hizmet iyi değil,çay içmeye kahve içmeye gidilir, oda haydi değişiklik olsun diye bilginize.
    F54 bunu beğendi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Havalar iyice soğumadan ve bu hafta sonu İstanbul oldukca güneşli iken bir gezi planlayayım kendime dedim, sonra düşündüm de bunu neden paylaşmıyorum belki katılmak isteyen olur

Rotamız ;

https://goo.gl/maps/QQ5XivkUYjy

http://i.hizliresim.com/qRYL4D.jpg

Sabah yola çıkar Şile yolunda gözleme molası verip, sonra da Saklıgöl'e devam ederiz kısmetse.

Büyük çaplı ve programlı bir organizasyon değildir, rota değişimlere ve önerilere açıktır. Hani Saklıgöl'den sonra Ağva'ya gidelim, şurada şu köyde şu var gidip görelim denilebilir.

Toplanma ve buluşma yeri katılımcıların sayısına ve katıldıkları bölgeye göre sonradan belirlenecektir.

Toplanma saati 8-9 gibi belirlenecek olup, dönüş çok geç saatlere kalmayacaktır. Saklıgöl de menü fiyatları fahiş değildir, daha önce bir çok kez gezi düzenlendi bölgeye. Katılım sayısı yüksek olursa arayıp özel bir fiyat veya fiks menü teklifi alabiliriz.

Güzergah şileye kadar otoban ve de sık sık tırmanışlar olduğu için düşük hızdaki motorlara sıkıntı olabilir, kamyon ve tırlardan daha yavaş olmamamız lazım. ortalama hızımız Şile'ye kadar 120 gibi olur, Şile'den sonra daha düşük hızlarda seyredeceğiz.

Eşiyle, kız arkadaşıyla vs gelmek isteyen başlıkta belirtirse diğer eşli gelmek isteyenler için ortam hakkında fikir verici olur. Ben de eşime gelmesini teklif edeceğim, ya da oğlum ile gelebilirim.

Saklıgöl'den bir kaç resim;

http://seyahatdergisi.com/wp-content...kli-Gol-01.jpg
    http://i.hizliresim.com/n27n20.jpg
    http://i.hizliresim.com/vRE9Rv.jpg
    http://seyahatdergisi.com/wp-content...kli-Gol-04.jpg
    olcay pazara alırsan +1

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    herkez pazar olsun demiş ama küçük bir sıkıntıyı unutmuş. pazar günü o yol kalabalık bir grup motorcuyu kaldırmaz gibi
    Sokollu bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    oxxo haklı, pazar günü hem yollar hem de bu tür mekanlar çok kalablık oluyor. illa pazar olacaksa rota biraz daha şehir dışına alınmalı, bu sefer de farklı motor türleri ve sürücü tecrübeleri ile uzun yollar sıkıntı.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pazar günü Saklıgöl yolunu kapatan arabalar yüzünden çıkılmayacak bir trafiğe girmek istemem.

Dönüş saatinin geç olmaması bana çok iyi uyar, takipteyim bakalım

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar sundan bir kaç ay öncesinde bu güzergahda araba ile gittim saklı gölde kahvaltı yapmıştım mekan oldukça pahalı inanın izmit yuvacıkda bir yere gitmiştim kahvaltı için aynı paraya cok fazla cesit ve lezzetli bir sekilde kahvaltı yapabilirsin saklı gölün olduğu ortam cok güzel ona bişey diyemem ama mekanda iş yok bilginiz.Ayrıca kalabalık olayın son derece katılıyorum aşırı bir yogunluk oluyor sahsen ben olsam izmit yuvacık taraflarına giderdim inanın hem doğası hemde gezilecek yerler acısından cok daha güzel bence zaten sadece kanyon yeter

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    işletme dandik evet, pazar günü saklıgöl yoluna dahi girilmez. belki katılabilirim ben

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Pazar günü yollar ve mekan kalabalık olur, cumartesiye zorlayın kendinizi.

Cumartesi gelirim diyenler için listeyi hazırladım, gelecek olan olursa ekleyerek devam etsin.

1. Olcay
    2. Rathje
    3. awesomee
    4. Sokollu

Haftaya hava güzel olursa Pazar günü başka bir rota yaparız inşaallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:13 ----------

İşletmeden şikayet varsa başka bir yer önerin oraya süreriz, sıkıntı yok. bir kaç kişi işletmeden şikayetci olunca ben de huylandım şimdi

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pazar günü yollar ve mekan kalabalık olur, cumartesiye zorlayın kendinizi.

Cumartesi gelirim diyenler için listeyi hazırladım, gelecek olan olursa ekleyerek devam etsin.

1. Olcay
    2. Rathje
    3. awesomee
    4. Sokollu

Haftaya hava güzel olursa Pazar günü başka bir rota yaparız inşaallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:13 ----------

İşletmeden şikayet varsa başka bir yer önerin oraya süreriz, sıkıntı yok. bir kaç kişi işletmeden şikayetci olunca ben de huylandım şimdi
    ben kalkarsam sabah erken Ferhatla (Sokullu) gelirim ne zamandır bizde gitmek istiyorduk lakin şilede saklıgöl yerine çay içilecek biyer bulunabilir

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)