Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

25.06.2006 kerpe gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    necdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr1100xx süperblackbird
    arkadaşlar kerpeye gittiğim an çarpıldım ve sizinde çarpılmanızı istiyorum bukadar güzel yerler olurmu
    bir ülkede yarım kandıralı olarak buraları keşfettim inanılmaz havası ve doğası yetiyor zaten.
    arkadaşların çoğu kerpe türkiyede olduğunu bilmiyorlar ve onlarrında buraları görmeye hakkı olduğunu düşünüyom ve onlara rehberlik yapmaya hazırım elimden geldiği kadar.
    ha burada ne yapılır en baştan denizi süper 50m yürü halen su dizine kadar gelir yemekler süper
    vede çok cazip fiyatlarla .kerpe nerde kalıyor bilmiyenlere kandıradan 20km kandırada istanbuldan 150km
    civarı yani sapanca kadar yol diyelim buna .yol haritası sonra eklerim

1.tunoka
    2.abzah
    3.baggio
    4.necdet
    5.ali kara

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tunoka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 ABS
    Kardeş hadi hayırlısı sende organizatör oldun...

Ben kandırada okuyorum kerpe 15dk mesafemde bende gelebilirim

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    valah tuncel abi öyle derdim yok ama bazı arkadaşlarla konuştum kerpe
    türkiyede olduğunu bilmiyorlar ve böyle bir yer görmek için antalyaya gitmek lazım ne gerek var

Motosikleti
    CBF 600 ABS
    Resimleri büyük koysana Necdet

ErdoganAktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Kerpe'ye Nasıl Gidilir?
    İstanbul'dan özel araçla yola çıkanlar otoyolu tercih ederlerse, İzmit'i tünelleri geçip kent içine girmeden, arkadan dolaşarak Kandıra yol ayrımına gelecekler. Buradan gişelere ücret ödeyerek geçtikten sonra Shell akaryakıt istasyonu üzerinden aynı konfor aynı güzellikle bu defa 3 şeritli yapılan Kandıra yoluyla tatlı meyili çıkıp hafif ve zevkli virajlar eşliğinde orman içinden geçerek Kandıra'ya ulaşacaklar. Kandıra merkezden 10 km sonra yine asfalt yine yemyeşil bu defa 2 şeritli yoldan bu şirin tatil mahallesine cetvel gibi dümdüz bir yolla gireceksiniz. Bu güzergah motosiklet sürücüleri içinde tozsuz topraksız temiz zeminli, Kerpe ve Kefken'e zevkli, manzaralı bir yol vaad ediyor. Kerpe'ye yaklaşırken sebze, meyva, yoğurt, peynir, tere, roka, kıvırcık, taze soğan, ıspanak, pazı, köy yumurtasının satıldığı tezgahlar, bahçe dekorları ve çiçek satıcıları uğrak noktalarınız olabilir. Kerpe, İstanbul'dan çıkanlar için 1 saat 50 dakikada, İzmit'ten 35 dakikada ulaşabilecekleri mesafede bulunuyor. Hafta sonları günübirlik piknik yapmaya gelenler, yazlıklarında hafta sonu geçirmek isteyenlerin fazla oluşu nedeniyle güzergah boyunca araç konvoylarına rastlanıyor. Sürücülerin acemi ve yavaş seyreden araçlara karşı sabırlı ve dikkatli olmaları gerekiyor.
    sihirlitur.com

Kerpe Hakkında çok güzel bir metin ve resimler
    http://www.ntvmsnbc.com/modules/yakinyerler/kerpe.asp
    Hayatonda

DİDİ_NİN_AMCASI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok güzel bı yer şuanda gelip gelmıyeceğim belli olmaz daha arada 25 gün var ama büyük ihtimal gelecem kaçırılmayacak bı yer....
    bu yeri öneren arkadaşa teşekkürler....

Motosikleti
    CBF 600 ABS
    walla resimler bi gelsede baksak nasıl biyer

standart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V3 arıyor ????
    ağva'ya kadar dayanabiliyorsanız kerpeYi tercih edin derim... en azından henüz herkes tarafından keşfedilmemişken...

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Yaz döneminde işlerim çok yoğun oluyor. Aynı zamanda ajandam da maalesef çok ani değişikliklere uğrayabiliyor.

Yukarıda bahsettiğim konularla ilgili bir sorun yaşamazsam, kerpe gezisine katılırım.

Ancak, liste yapılırken lütfen yanına "kısmetse", "bir aksilik çıkmazsa" ya da "belki" gibi bir ibare eklenirse çok sevinirim. Çünkü bu başlık büyük ihtimalle şişecek ve birileri gelip temizlik yapacak. Diğer Moderatörler temizlerse sorun yok ama Skull gelirse kökten siliyor ne var ne yoksa...

O zamanda benim burada "kısmet olursa" diye yazdığım unutulur, sonra da söz verip gelmedi durumuna düşerim

Not: diyeceksiniz ki; "kardeşim anlamadım yani şimdi sen geliyormusun, gelmiyormusun"

Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

gucci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    valla arkadaslar sans eseri gördüm bu formu ve 8 senelik kerpe li olmaktan birden gurur duydum . daha gectigimiz pazar kerpede resimlerde gördügünüz kayalardan daliodum. yollar okadar rahatki tam motorlar icin yapilmis istanbuldan ankara izmit yoluna sonra kandira sapagına yolun sonu kerpe
    ormanlarin icinden gecicez ve bir köy cesmeesinden kana kana su icicez
    sonra deniz . kordon boyu . kafeler restauranlar . kayaliklar . istanbul surunevlerden tam olarak 175 km . necdet arkadasimiza tebrikler

bisi daha soliyim kerpe anlatilmaz yasanir arkadaslar

ryan82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    ahhh gıtmezmıyız ızmıtlı olarak kerpeye bu arada gecen senelerde ıstanbuldan motorla yanımızdn gecen cok oluyordu kerpeye gıderken sanırım kerpeyı ıyı bılen motorcular var ıstanbulda kısmet olmadı daha busene gıtmek ınsallah haftasonu AOF sınavı bıtınce...

gucci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    Kerpe Hakkında :
    Kerpe yakın zamana kadar kendi halinde küçük bir balıkçı köyüydü. İstanbul'a yakınlığı, el değmemiş doğası, denizi ve doğal çevresi, ile "keşfediliverdi. " Birbiri ardına yazlıklar yapılmaya başlandı. Gene de güzelliğini koruyor henüz. Kerpe'ye Kandıra'dan sonra hafif bir eğimle ve çam ormanının içinden geçilerek giriliyor. Kerpe yeşillikler içinde karşınıza çıkıveriyor. Kerpe'nin en çekici tarafı, dalgaları ile tanınan Karadeniz kıyısında denizinin her zaman durgun olması. Kerpe koyunu birbirinden çekici kayalıklar sarmış.

Hırçın Karadeniz kayaları dövmüş ve bir mimar ustalığı ile onlara şekil vermiş. Birileri önayak olsa da burada bir konser verilse ne güzel olur. Bir de bu gözle bakın, sanırım bize hak vereceksiniz. Kerpe içinde deniz sığ. 150 m yürüyorsunuz da boyunuzu aşmıyor. Koyun dışına çıkıp Karadeniz'in kıyılarında dolaşmanın ayrı bir tadı var. Denizin dalgalarının yıllar boyunca döve döve şekillendirdiği kayaların görüntüsü etkileyici, belki de ürkütücü. "Heykelkaya"ların en ilgincini Kerpe burnunun arka tarafında görebilirsiniz.

Yolun Sonundaki Lezzet; Kerpe
    Öncelikle Kandıra yolu öyle bir yapılmış ki, direksiyon başında araç kullanmanın, yolun zevkine varıyor, tatile dinlenmeye gittiğinizi fark ediyorsunuz. Bitki örtüsü sık. Yeşilin yüzlerce tonu seçilebiliyor. Arazi yapısı monotonluktan uzak, tepeler değişken bu panorama sahile gelene kadar böyle sürüp gidiyor. Esas çarpıcı nokta Kerpe Burnu'nda karşınıza çıkıyor. Kerpe Kayalıkları görenleri hayrete düşürüyor!...

Tarihte Kerpe
    Tarihte Kalpe olarak anılan Kerpe, İstanbul'dan üç kürek günü mesafede gösterilir, "öküz boynuzu biçiminde tarif edilirmiş. İtalya'dan yola çıkan denizciler Trabzon'a getirdikleri çeşitli eşyaları, Rusya'dan veya İpek Yolu'yla gelip Kandıra'dan geçen tüccarlar hep aynı noktada mallarının değiş tokuşlarını Trabzon'da yaparlarmış. Bu güzergah üzerinde denizciler, denizin uygun olmayan durumlarında Karadeniz'deki tek doğal liman olan Kerpe'ye sığınırlarmış. Karadeniz'in batıya bakan bu tek koyu deniz fırtınalı da olsa dalgasız koy korunaklı bir liman olarak kullanılırmış. Açık deniz özelliği görünmeyen koyun, zemini kum, derinliği 50 metre boyunca diz hizasını geçmeyince günümüzde çocukların bile emniyetle yüzecekleri eşi bulunmaz bir plaj konumuna geçmiş. Geçtiğimiz yıl yapılan altyapı çalışmaları bitirilmiş, Kerpe'deki foseptik sistemi kaldırılıp kanalizasyon döşenerek arıtma sistemi hizmete sokulmuş ve denizin tertemiz olması sağlanmış. Kerpe şimdi "Mavi Bayrak" peşinde.

Kerpe'de neler yapabilirsiniz?
    Temiz deniz ve orman havası teneffüs ederek, yeşile ve Rusya'ya uzanan ufuk hattına bakarak gözlerinizi ve bedeninizi dinlendirirken leziz bir yemek yiyebilirsiniz. Orman içinde veya sahil kayalıklarında ailece veya grupla hatta yalnız yürüyüşe çıkabilir, enerji depolarsınız. Tekne kiralayıp Kerpe çevresinde dolaşabilir, Kerpe Burnu arkasındaki Miço Limanı'nın anıt kayalarını, gizli koylarını, dehlizlerini birde denizden görebilirsiniz. Kerpe yakınlarındaki Sarısu ve Kurtyeri deresinde oltayla sazan avcılığı yapabilirsiniz. Av sezonunda Rusya'dan gelen bıldırcın, çulluk, Balkanlar'dan gelen üveyiklere rastlayabilirsiniz. Kerpe merkezde çay bahçelerinde, cafelerde oturabilir, trafiğe kapalı gezi alanında dolaşabilirsiniz. Su altına meraklıysanız Kerpe Burnu kayalıklarında denize girip zıpkınla kefal, levrek, kofana, karagöz avlayabilir, 10-12 metre derinlikte yatan amphoraları görebilirsiniz. Bu kayalıklarda uçurtma uçurabilir, fotoğraf çekebilir, resim yapabilir, beraberinizde getirdiğiniz havlu veya şezlonglarda güneşlenebilir, denize girebilir, akşam olunca da Ayvalık'ın "şeytan sofrası"ndaki gün batımını anımsatır biçimde Kerpe'de de nazlana nazlana denize batan güneşin şölenini elinizdeki içeceklerle izleyebilirsiniz. Kerpe'de gece kalanlar, disco-bar'a veya Efes Pilsen'in bu yıl açtığı birahaneye gidebilir veya fast-food satan yerlere uğrayabilirsiniz. Yazlıklar, villalar, arsalar görecekleriniz arsında yer alırken, Milli formayla attığı gollerle Milli Takımın başarısında pay sahibi olan ve kayalıklara giden yol üzerinde bulunan Hakan Şükür'ün ikiz daireli yazlığını da görebilirsiniz. Yağmur sonrası toprak ve çiçek kokusunun açığa çıktığı Kerpe'de denizden gelen gerçek yosun kokusunu rüzgar karayel estiği zaman duyabilirsiniz. Karagöz Restoran önündeki plajda yüzebilir, Kerpe Güzelleştirme Derneği'nce işletilen plajda kabin, şezlong, şemsiye kiralayabilir, Karagöz restoranın beş değişik bölümünden birindeKerpe koyunu seyrederek taze balık yiğebilirsiniz.

Kayalıklar
    Karadeniz'in hırçın dalgalarına göğüs gerip, şekilden şekile giren kayalar, heykeltraşları kıskandıracak, görenleri hayrete düşürecek kadar ilginç bir görünüm sergiliyor. Basında ilk kez fotoğraflarını çekip tarafımdan yayınlanan bu kayalar için burası "İrlandalı Kız" filminde görülen sahillerden güzel, dizi çekmeye, mayo defilesi, katalog çekimleri, klip mekanı olmaya elverişli demiştim. Hepsi de yapıldı. Şimdi de diyorum ki bu eşsiz güzellikteki antik tiyatro benzeri koyda bir oda orkestrası konser verse, bir festival düzenlense, T.V.'den internetten canlı yayın yapılsa, bu mekana bu gösteriye dünya parmak ısırtır. Ve Kerpe daha kısa zamanda İstanbul'un Bodrum'u olur.

Çevrede ne var ne yok?
    Kerpe'den ayrılıp kısa süreli yolculukla ulaşılabilen Kefken yakınlarında, Kovanağzı bulunuyor. Yazlık villaların çokça görüldüğü koydan ilerleyenler rampayı çıkıp 500 metre toprak yoldan sola denize yönelirlerse Pembe Kayalar'a ulaşıyorlar. Bir zamanlar Karadeniz'in az tuzlu denizine intibak eden tatlısu alabalıklarının yetiştirildiği Pembe Kayalar'da artık deniz alası üretimi durdurulmuş. Kefken Adası karşısında çok keyifli piknik yapanlar, balık tutanlar, güneşlenenler, bisiklete binenlere rastlanıyor. Pembe renkli kayaların deniz seviyesinde ise baklava biçimli kesilmiş kayalar görebilirsiniz. İlginç jeolojik yapısı nedeniyle görülmesi gereken bu kayalar suyun içinde yumuşak çıkarıldıktan sonra sertleşmektedir. Bu özelliği nedeniyle, Osmanlı döneminde insan gücüyle dikdörtgenler şeklinde kesilerek İstanbul'a getirilmiş Sultanahmet Camii dahil bir çok caminin yapımında ve Anadolu Hisarı'nın inşaasında kullanılmış. Kıyı emniyeti ve kurtarma ekiplerinin yer aldığı Kefken Adası ise tekne gezisi yapıp tarihi kalıntıları görebileceğiniz, piknik yapıp yüzebileceğiniz 45 dakikalık mesafeyle Pembe Kayalar'ın karşısında görülüyor. Aynı sahilin devamında ise yazlıkların istilasındaki bir başka kıyı kenti Cebeci bulunuyor. Seçeneklerden bir başkası ise Kefken'de... Renk renk teknelerin yer aldığı koyuyla köy pazarı ile renkli bir portre çizen Kefken eve dönüşünüzde ilk elden balık alabileceğiniz olanaklar sunuyor. Murat Gödek veya Kemal Işık ile 0535 645 41 40 no ile irtibata geçenler tekneden perakende balık alabiliyor. Kefken'in Filiz Kasabı piknik eti hazırlıyor. Bölgenin çilek, ıspanak, Kandıra biberi hormonsuz olması nedeniyle aranılan şöhrete sahip köy ürünleri arasında yer alıyor. Kandıra geçişinizde Yağcılar Market'ten alabileceğiniz manda sütünden imal edilen köy peyniri değişik tadıyla ilgi çekiyor.

bazi resimler kerpe kefkenden 28 mayis pazar günü cekildi . sabah deniz deydk pancar gibi olduk aksamda mangal tabi mangal basinda ben
    kerpe ve kefkeni iyi taniyan biri olarak herkeze tavsiye ederim

işte resimler

ya atamadım gitti resimleri be

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    arkadaşlar 30.05.2006 kerpeye gittim 1-2mekan ile konuştum resimler çektim
    25.06.2006 gezi için son hazırlıklar tamam herşeyi pazartesi sizlere bildircem

ErdoganAktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Cumartesi Ağva'ya gittim. Akşam olunca bir anda kafamda şimşekler çaktı neden burada konaklayıp ertesi günde Kerpe'y gitmeyelim diye.. öyle de yaptık.

Pazar sabahı erkenden yola koyulduk.. Ağva'dan Kandıra'ya geçtik çok güzel bir yoldu. Kandıra'da İzmit otobandan gelen büyük ve geniş, virajları yumuşak ve bol çok güzel bir yoldan Kerpe'ye ulaştık ancak dnize girmek gibi bir niyetimiz de olmadığın öğlen sıcağında orda yapacak hiç bir şey göremedim.. Açıkçası bayılmadım da.. insanların neden geldiğine de anlam veremedim ve kefken'e çevirdim tekerlerimi 10 km. sonra da Kefken'e ulaştım. Şehir merkezi denen yer çok kötüydü.. heralde insanlar buraya geliyor olamazlar diyerek daha da ileri gitttim.. upuzun bir kumsal ve sahille karşılaştım. Buraları nispeten daha güzeldi ancak burası da beni cezbetmedi. Epey yol alıp sonra da sıkılıp geri döndük. Kefkenden sonra yollar çok güzel değildi. Fotoğraf makinam yanımda olmasına rağmen çekmeye değer tek kare bulamadım. O güzelim yollarda da durup resim çekemedim sonuçta o kareleri yaşamak lazım..

Dönüşümüzü Kefken'den o güzel yol üzerinden İzmit'e yaptık.. Yol boyunca bol bol hızlanıp virajlarda yattık. Motorunun performansını görmek isteyenler için ideal ve çok güzel bir yol... Sanırım gezinin amacı güzel yollardan geçmek ise bence harika bir yolculuk olur. Kerpe ve Kefkenin bence görülmeye değer bir şeyi kalmamış.

İzmit otobandan da İstanbula döndük açık konuşmak gerekirse geldiğimiz onca güzel yol sonrası otobanda bir sürü kamyon arasında hızlanmaya çalışmak da sıkıcıydı..

Keşke İstanbula dönüş yolu da geldiğimiz yollar kadar güzel olsaydı.
    Hayatonda

Motosikleti
    CBF 600 ABS
    Necdet resimleri attım yazıları yazarsın artık

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::::::::::.)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler