Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Amasra-Safranbolu Turu

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozwizard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Herkeze Merhaba,

Bu Cuma (28 Ağustos) bir gece konaklamalı İstanbul - Amasra - Safranbolu turu yapmaya karar verdim. Hazır evin durumu işin durumu uygunken, çok görmek istediğim Amasra ve Safranbolu ya şöyle bir uzanalım dedim Maalesef iş güç durumlarından dolayı bir çok arkadaşım gelemiyor, haliyle yanlızım Size danışmak istediğim, rota da ki ufak tefek değişiklikler. Klasik otoban sürüşü yapmayı düşünmüyorum. Şu anda kafamda ki rota, istanbul - Hendek (Otobanı bu istikamete kadar kullanmayı planlıyorum) Kocaali - Akçakoca - Alaplı - Ereğli - Zonguldak - Bartın - AMASRA

Alternatifi ne derseniz, Zonuldaktan sonra sahil istikametinde kalıp Yenice Irmağına kadar Çatalağzı - Muslu - Türkali yolunu kullanmak ama yol dediğime bakmayın sadece bir çizgi olarak gözüküyor Nasıl bir durumda olduğundan emin değilim. Şimdilik Zonguldağa kadar kesinleşen yol bu şekilde.

Tavsiyelerinizi rica ederim.

Saygılar
    oguzhan8167 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial
    ben safranboludayım hocam yardımcı olurum dilerseniz
    ozwizard bunu beğendi.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Ben de cuma akşam çıkıp bir gece Ereğli, ertesi gün de Amasra'ya süreceğim. cumartesi akşamı Amasrada kamp atıp safranbolu üzerinden dönüş yapıcam. Birkaç arkadaş daha olacak. Yol bilgisi ve kamp yerleri hakkında her türlü bilgiye açığız
    ozwizard bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

esirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650 K7+Ramzey 200 cross
    Güzergah güzel ve manzaralı fakat yol bakımından dezavantajlı.
    Zonguldak çıkışı termik santral bölgesi yolu santral kamyonlarının çalışması sebebiyle oldukça berbat(toz yapmaması için sürekli ıslanıyor,çamurlu ve kaygan hale geliyor,iyi tarafı bozuk yol mesafesi kısa),devamında Muslu-Türkali bölgesinde yol çalışması var,bu yüzden yol tamamen stabilize.
    Enduro kullanıyorum sorun olmaz derseniz keyif alacağınız bir güzergah,yok risk almaya niyetim yok derseniz,Devrek veya Karabük güzergahını seçebilirsiniz,o yollarda gayet keyifli ve güzeldir.
    Şimdiden keyifli geziler,

Not:Cihan'cım bölgede hiç kamp yapmadığım için o konuda yardımcı olamayacağım maalesef,otel ve apart fiyatları kişi başı 60-90 arası değişiyor bilgisini verebilirim sadece(daha uygun ve daha yüksek de bulunabilir,sezon durumuna göre).
    cihan54 ve ozwizard bunu beğendiler.

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Ereğlide biraz fazla zaman geçirmenizi tavsiye ederim mükemmel biryer ama amasra safranbolu anlatıldığı kadar süper yerler değil ama yinede görülmeye değer

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı esirci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zonguldak çıkışı termik santral bölgesi yolu santral kamyonlarının çalışması sebebiyle oldukça berbat(toz yapmaması için sürekli ıslanıyor,çamurlu ve kaygan hale geliyor,iyi tarafı bozuk yol mesafesi kısa),devamında Muslu-Türkali bölgesinde yol çalışması var,bu yüzden yol tamamen stabilize.
    Enduro kullanıyorum sorun olmaz derseniz keyif alacağınız bir güzergah,yok risk almaya niyetim yok derseniz,Devrek veya Karabük güzergahını seçebilirsiniz,o yollarda gayet keyifli ve güzeldir.

Not:Cihan'cım bölgede hiç kamp yapmadığım için o konuda yardımcı olamayacağım maalesef,otel ve apart fiyatları kişi başı 60-90 arası değişiyor bilgisini verebilirim sadece(daha uygun ve daha yüksek de bulunabilir,sezon durumuna göre).
    Üstadım verdiğin değerli bilgiler için teşekkürler. Öyleyse sahil yolunu kullanmıyorum. Çaycuma üzerinden giden yolu kullanacağım.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı esirci adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim, sizin tavsiyeden sonra ufak bir araştırma yaptım ve ben de tavsiyeniz doğrultusunda Çaycuma üzerinden gitmeye karar verdim. Aslında bir arkadaş daha, çok büyük olasılıkla, dahil olucak, iki motor olucaz.

Kesinleşen detaylar şu şekilde,

Sabah 7.00 de Tem Opet de buluşup Bercesteye kadar gidip kahvaltı yapıyoruz. Sonrasında Hendek Gişelerden çıkıp Kocaali istikametine devam ediyoruz ki bu yolu tavsiye üstüne kullanıcaz, keyifli olduğu söyleniyor Deniyelim dedik. Sonrasında Akçakoca - Ereğli - Zonguldak - Çaycuma - Bartın - Amasra şeklinde turu tamamlıyoruz. Konaklama, Kale Konak Butik Pansiyon, ben tek kişi iki kişilik odayı oda- kahvaltı 100TL ye tuttum ama arkadaş gelirse bu fiyat adam başı 70TL ye düşecek. Cumartesi sabah Safranboluya kontak açıyoruz. Safranbolu da biraz dolanıp gezdikten sonra dönüş yoluna geçiyoruz. Dönüş için muhtemelen otobanı tercih edicez. Ama zamana, duruma ve hava şartlarına göre değişebilir.

Herkeze ilgisi alakası için teşekkür ederim.

Saygılar - Sevgiler
    Özgür

Cihan bir gün öne olsa planın denk düşücekmişiz, safranboluya hep beraber geçerdik.

Oğuzhan, çok teşekkür, destek gerekirse mutlaka seni haberdar edicez

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Haftaya da Erhan Erdil ve ben Safranbolu'ya bir gece konaklamalı gezi planlıyoruz.

Takipteyim.
    ozwizard bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haftaya da Erhan Erdil ve ben Safranbolu'ya bir gece konaklamalı gezi planlıyoruz.

Takipteyim.
    Çok sıkı bir rapor hazırlamayı planlıyorum, baya işine yarıyacak diye düşünüyorum. Fotolarla falan destekli olucak.

Allah kısmet ederse tabi

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Keşke denk gelebilmiş olsaydık valla. Ben safranboluyu eledim. Amasra koylarını gezicem
    "CaRPe DieM"

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    eee nasil gecti?

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eee nasil gecti?
    Konu benim değil aslında ama, gelmişken soruyu üzerime alınıp cevap vereyim. ozwizard da kendi gezisinin yorumlarını paylaşır

Şahsen pek beklediğim gibi olmadı. Hazırlıksız bir duruma yakalandık ki, O tarafta en son benzin istasyonu Bartında varmış. Biz de Çakraz'da kamp yerinde öğrendik durumu. Hal böyle olunca Çakraz'ın ötesine gidemedik. Safranboluyu da bu seferlik pas geçtik. Aklımda kalan en güzel anektot; Amasra Salatası oldu O ne güzel birşeydir öyle

Giderken Ereğli üzerinden Zonguldak-Çaycuma-Bartın Amasra yolunu kullandık. Dönüşte Amasra-Bartın-Çaycuma-Devrek-Yeniçağa otoban güzergahını. Gidiş güzergahı Ereğliden sonra pek iç açıcı olmuyor enduro makineniz yoksa. Yollar aptal ediyor insanı; çok yıpranmış ve sıklıkla yol yapım çalışması vs. var.

"CaRPe DieM"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)