Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

[MT İstanbul] 17 Haziran Cumartesi Akşamı / KATHARSİS 'de Yaza Merhaba Rock Gecesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    17 Haziran, Katharsis’de Rock Gecesi

Neden KATHARSİS?
    İstanbul’da rock bar denilince ilk akla gelen bir-kaç mekândan biri olduğu için Katharsis’i öncelikli seçeneklerden biri olarak düşündük. Her ne kadar eski kimliğini yansıtmıyor olsa da, Katharsis hala dimdik ayakta kalmayı başarabilen, işletmecisi ve çalışanlarıyla müşterilerinin beklentilerine ciddi anlamda yetebilen nadir mekânlardan biri. Elbette bunun dışında da gidilesi güzellikte mekanlar var ama şık ve havadar bir teras, MT grubuna hitap edebilecek bir dekorasyon ve semt ortalamasının bir hayli altında fiyatlarla Katharsis bize en uygunu gibi göründü. İlk kez gidecek olanlar yeri gördüğünde ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaktır. Daha önce gitmiş olanları ise bir-iki küçük hoş sürpriz bekliyor...

Neden ROCK?
    Aslında buna verilebilecek net bir cevap yok. Rock olsun dedik ve Rock Gecesi düzenledik...
    Bir Rock Gecesi’ni diğerlerinden ayrı kılan en önemli özellik asıl amacın sıradan bir eğlence değil, müzik dinlemek olmasıdır. Bir Rock Gecesi’nin bir araya getirdiği insanların, aynı motosiklet gruplarının buluşmalarında olduğu gibi o anki ortak noktaları hakkında konuşmaları, Iron Maiden’ın son albümünü ya da tam 38 yıl önce yazılmış bir şarkının riff’lerini konuşmaları bütün bir günü bile alabilir. Rock müziğin kendine has bir felsefesi vardır. İçinde tatlı bir isyan... gittiği yol özgürlük yoludur. Motosikletlinin rüzgârı, Rocker’ın soloları vardır kendinden geçiren... Yüzünde, bakmayı bilmeyen kimsenin göremeyeceği gülümsemeyi doğuran...

Neler Yapacağız?
    Çok özel şeyler değil aslında. İsteyen bir köşeye çekilip müziği dinleyecek, isteyen muhabbete dalacak. Alkollü-alkolsüz, yerli-yabancı, sıcak-soğuk her türlü içecek olacak ortamda. 70’lerin glam’ci babalarını, 80’lerin asi çocuklarını dinleyeceğiz... Ozzy’nin yakaran çığlıklarıyla doğup Manowar’la ‘gaz açacağız’... tabii isteyenler olabilir düşüncesiyle alternatif rock’ı da ihmal etmeyeceğiz. Sonuç olarak, yine kalabalık bir MT grubu olarak bayrağımızı bir kez de Taksim’de açmış olacağız. Akşam saatlerinde başlayan muhabbetimiz istek doğrultusunda sabahın ilk saatlerine kadar sürecek.

Nasıl Gideceğiz?
    Açık adresi ve krokiyi aşağıda mevcut, esnaf ağzıyla biraz tarif edelim...
    Taksim Meydandan İstiklal Caddesine giriyoruz... McDonalds’ı geçtikten sonra yine sol tarafta Abbate var... İşte Abbate’nin yanından giripte sokağı bitirince soldaki son binaya (binanın girişinde yukarıdan aşağı doğru yazılmış, renkli bir Katharsis tabelası var) giriyoruz. Çıkabileceğimiz en yukarı çıkıyoruz (sanırım 5 kat). İşte geldik!.. hemen kıyak bir masa kapın... (Teras sadece MT grubuna ait olacaktır. Aramızda istediğimiz kadar cıvıyabiliriz) –(benetton ve sisleyin tam karşısında kalan sokak)-

adres:Büyükparmak Kapı Sok. No:29 Beyoğlu/İSTANBUL

İşte En Önemli Konu Ne Kadar Ödiyeceğiz?
    Öncelikle her organizasyonda olduğu gibi bunda da ödemeler peşin yapılacak. Kalabalık gruplarda adisyonun sorun çıkarabileceğini bildiğimiz için bunu anlayışla karşılayacağınızı düşünüyoruz!..
    Gelelim Fiyatlara...
    Efes Pilsen 50cl : 2,50 YTL-şişe-
    Rakı, Şarap,Votka:3,00YTL-duble-
    Yabancı içki : 6,00YTL-duble-
    Meşrubat: 2,00 YTL (sınırsız çay )

Toplanma saatimiz 20:30--21:00 arası çıkış saatimiz bize bağlı olarak 04:00

önemli not: MT tişörtü isteyen arkadaşlar listeye ekleme talebi yaparken bedenlerinide yazarlarsa o gece tişörtleri alabilirler fiyatlarımız 15,00YTL dir
    not: S beden tişörtler bitmiştir
    18 yaşından küçükler mekana alınmayacaktır istanbul emniyetinin uygulaması sebebiyle kapıda kimlik kontrolü yapılacaktır gelicek misafirlerimizin dikkatine

KROKİ

motorlarıyla gelicek arkadaşlar için yol krokileri

Katharsis'in önünden bi kaç görünüş

çorbacıdan bi kaç görünüş

çorba fiyatları
    işkembe çorbası:3,00 YTL
    kelle paça çorbası:3,00 YTL
    mercimek çorbası:2,00 YTL

katılımcı listemiz
    elleri görelim
    1-demonic dreams (metin yazarımız olarak) +1
    2-ferni
    3-ben +3
    4-skullhunter+starsailor
    5-zühtüpaşa
    6-lespaul_84 +1
    7-army_0666
    8-vedat kaya
    9-aliberkay
    10-gabe
    11-mert ybr 125
    12-araltı
    13-scud
    14-futureshock+3
    15-teror+1
    16-gazlabeni
    17-motocycleboyreigns
    18-kudra
    19-kamsea ( L beden tişört)
    20-serdark
    21-darkdiamond
    22-rüzgarınoğlu+1
    23-crato
    24-serkan79
    25-frontier ( L beden tişört)
    26-peril+1enişteeee
    27-shamyl
    28-antika
    29-miracfeyiz
    30-Chief of HardAffairs Dept +1
    31-cuk_o(özel istekle)
    32-vedo
    33-kelsinus
    34-simfer(M beden tişört)
    35-khutuck +5
    36-thai +1
    37-intercom +1( M beden tişört)
    38-highway
    39-provomr
    40-marques
    41-hunter2
    42-aytugarikan
    43-teski +1
    44-black_ice
    45-basdart +1
    46-dipnees +1
    47-aco +1(ikiteker üyeleri +8)
    48-destinyofrock
    49-kalz +1
    50-unforgetable
    51-ortopedist +69(bu sayı kafamı karıştırdı)( M beden ve XL beden tişört)
    52-sametcakar ( L beden tişört)
    53-cehennet
    54-aidikurt +1
    55-fastboy3 +1
    56-arda's
    57-muratdiksöz
    58-alderney
    59-cenkkeskşin
    60-savaşXXL
    61-mrsandman
    62-jasmine
    63-marikkok
    64-albatros-fb
    65-tunoka
    66-batuhan35
    67-
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hadi eller, bu fiyatlara taximde, hem de acık havada....

Motosikleti
    motorumu sattım.Honda NT 700 alacağım...
    HOCAM SELAMLAR...
    BENİ DE EKLEYİN....
    armağan.... army_0666 yani...

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    %100 oradayım arkadaşlar. ekleyin beni de listeye.
    katharsis benim eski mekanımdır
    ayrıca, çok güzel bir fikir bence. tebrik ederim
    bir de bir sorum olacak. taksimde motorları nereye park edicez?
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

demonicdreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW
    Kaçar mı bu be!.. Rock'n Roll Motosikletle buluşuyor... iki sevgili gibi. Birbirini bu denli güzel tamamlayan nadir ikililerden biri..

Konuyla ilgili bir geyik...

Heavymetal ve motosiklet ikilisinin nadir bir ilişiği vardır. Ne şekerle çay gibi tamamlayıcıdırlar, ne de çayla kahve gibi birbiri yerlerini tutarlar. Buna rağmen temelde ikisinin de felsefesi aynı gibidir. Buna itiraz edecek kişiler çıkacaktır belki ama ben, bana çağrıştırdığı şekliyle anlatıyorum.
    Öncelikle ikisinde de anarşist bir ruh vardır ama buradaki anarşi kelimesine takılmayalım. Sanayi işçilerinin isyanı dillendirmek amaçlı türettiği Heavymetal’de de, dört tekerin tek düzeliğinden kaçışın en gözde alternatifi motosiklette de aynı his var... kendini anlatmanın hafifliği ve özgürlük.

İkisinin uyum içerisinde götürmenin milyon çeşit yolu var tabii ki. Ama bana sorarsınız, siz siz olun sakın ama sakın i died for you gibi bir tavsiyeye kulak asmayın çünkü burada bu ikilinin uyumunu ateş baruta benzetebiliriz. Daha birinci dakikada hızınızı arttırıp kaskınızın camını açarsınız ki gözleriniz, rüzgara dayanamayıp yaşlarını boşaltırken kan kırmızıya dönsün diye. Bu arada yaşlardan dolayı görüşünüzün azalması tehlikeli gibi gelebilir ama değildir. Çünkü sağlıklı bir görüşünüz olsa bile arayacağınız ilk şey size kurtulma şansı bırakmayacak azamette bir duvar olacaktır. Bu şarkıyı ille de dinleyecekseniz kapalı bir mekânda ve doktor kontrolünde dinlemenizi tavsiye ederim.

Her ne kadar bu sınıfa da girmese de benzeri bir örneği moonspell - alma mater'da da görebiliriz. Bunda da aranan yer benzer tipte bir duvardır ama bu sefer amaç farklı. İlkinde ölmek için aradığınız duvarı bu sefer öldürmek için ararsınız... Neyi mi? tabii ki duvarı. İşte böyle bir merettir alma mater. İnsana insan olduğunu unutturur. Alma mater dinleyen birinden kaçın, alma mater dinlerken motor kullanan birinden ise boşuna kaçmaya çalışmayın.

Doom metal dinlerken motor kullanmak uzun süreli bir aktivite olamaz. Bir gün dinlersiniz, iki gün dinlersiniz... sonra motoru bile bırakırsınız. Bu arada sahip olduğunuz her şeyi zaten bırakmış olursunuz ki motorun hemen akabinde sıra kendinizi bırakmaya gelecektir. İlle de sağlam bir final istiyorsanız tabutunuzu motosiklet biçiminde yaptırabilirsiniz.

Genel anlamda death-black dinlemekse trafik için büyük avantajdır. Üzerinizdeki kin, nefret ve ipimle kuşağım ------'le -------'ğım havası size öyle bir görünüm kazandırır ki trafikte sizi böcek zanneden kamyon şoförleri artık çekecek sağ bulamayıp şarampole yuvarlanırlar. İşte yollar sizin, istikametse Transilvania!..

Thrash metal dinleyicisi yola bakmaz pek. Hatta yolun ne olduğunu bile bilmez. Sinyal vermez. Vermesi gereken bütün sinyalleri İstiklal'de bira parası için yapar. “İlerden sağa dönmektense hiç dönmem lan” diyecek kadar dik kafalıdır. Çünkü kuralları kendi yazar. Elciklere kendi saçlarından püskül yapanları bile vardır. Böyle bir trasher'ın arkasından su dökmeyin çünkü gittikleri yerden asla dönmezler.

Nu metal dinliyorsanız –ki nu aslında metal falan değildir- söyleyecek pek bir şey yok. Yazın mahalledeki bütün kızlara havanızı atıp hemen satın motoru ve yerine bir Honda Civic alın. O dört tekerin ortasında istediğiniz kadar linkinpark falan dinleyin ama lütfen benim yanımdan geçerken camı açmayın

Ve heavy metal. Motosiklet kullanmanın en ekonomik yolu. Çünkü heavy dinlerken motorun benzini bitmez, bitse de sorun değil. Depoya doğru iki ölçek ironmaiden, motorhead falan dinletin bakın bakalım ne oluyor. Konuyla ilgili hayati bir tavsiye olarak söyleyebileceğim şeyse asla ama asla o doğaüstü sololar ve ozzy çığlıklarıyla viraja girmeyin. O esnada muhtemelen tekerlekler havalanacağı için başınıza ciddi bir sorun açabilir.

Power metal ise başka bir olaydır. Elinize bir ortaçağ haritası alır, belinizde kılıçla ipek yolu üzerinde çin’e doğru çıkarsınız yola. Helloween’ın bitimine doğru sona dayanan kadran Manowar’la beraber size yetmez olur ve motorla görev değişimi yapıp bu sefer siz altta motor üstte son halinden biraz daha hızlı olarak yolunuza devam edersiniz.

(not: hepsi bizzat kendi kıçımın ürünüdür. Herhangi bir kasıt yoktur. Sürçü lisan ettiysem affedin!)

Motosikleti
    Artık araba var
    Alıntı lespaul_84 adlı üyeden alıntı
    ekledim kardeş mekan fikri demonic arkimizden geldi
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    hadi bakalım, sitemizin rockçıları göstersin kendini
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /

Motosikleti
    Artık araba var
    bir de bir sorum olacak. taksimde motorları nereye park edicez?
    herkes içeceği için motorla gelinir mi bilmem ama mekanın önü park olarak kullanılabilirmiş sığmazsa sokağın az ilerisinde otopark mevcut

Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    benim geç saatte eve dönmem zor oluyor(vasıta bulunmuyor). o yüzden sordum. ben motorla gelirim çok büyük ihtimalle, erken başlar fazla içmem

Motosikleti
    Artık araba var
    benim geç saatte eve dönmem zor oluyor(vasıta bulunmuyor). o yüzden sordum. ben motorla gelirim çok büyük ihtimalle, erken başlar fazla içmem
    tamm kardeşim bencede fazla içme aklımız sende kalmasın sonra
    bu arada rockçılar nerde hadii millet elleri görelimmm

Gabe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    ben de geleceğim sanırım, bu sıcakta Katarsis'in buzlu şişe efes'inden içmekten daha guzel bir şey olamaz. ne zamandır gitmiyordum zaten vesile olur ;)

ashes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru
    alper bak şimdi biz rock ve blues dinliyoruz vede arkadaşlarımda müzisyen yıllardır grupları var çalıyorlar biz eger gelirsek
    ccbbdd,bruce,cenk,spyle geliriz ekip bu bi konuşalımda haber veririm ben sana

Motosikleti
    Artık araba var
    Alıntı Gabe adlı üyeden alıntı
    ben de geleceğim sanırım, bu sıcakta Katarsis'in buzlu şişe efes'inden içmekten daha guzel bir şey olamaz. ne zamandır gitmiyordum zaten vesile olur ;)
    artık sanma listeye eklendin bile

Alıntı ashes adlı üyeden alıntı
    alper bak şimdi biz rock ve blues dinliyoruz vede arkadaşlarımda müzisyen yıllardır grupları var çalıyorlar biz eger gelirsek
    ccbbdd,bruce,cenk,spyle geliriz ekip bu bi konuşalımda haber veririm ben sana
    tamm kardeş senin söylediğin olayıda mekana sorucam bi ara bakalım ayarlayabilirlerse olur inş.

Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1 ;)
    valla her şey güzel de zamanlamada sorun var benim için bi bakmışım terastayım ama kesin bişe söliyemicem .

fiyatlar gayet uygun kaçırmamak lazım gerçekten
    RACING TEAM ÜYESİ :GAZCI ÜYE

Motosikleti
    Artık araba var
    Alıntı mert ybr 125 adlı üyeden alıntı
    valla her şey güzel de zamanlamada sorun var benim için bi bakmışım terastayım ama kesin bişe söliyemicem .

fiyatlar gayet uygun kaçırmamak lazım gerçekten
    ben genede yazimm seni belli olmaz gelirsin sen

Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    bu kadar mı ya? başka rockçı yok mu sitemizde?
    hadi elleri görelim
    topic aşalara düşmüş,canlandırayım dedim

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rock mı ?

SAGO KASTIIIIRRRRR !!!

Sadece şaka "Fasıl, Rock, pop, rap, arabesk değişmez önemli olan birlikte olmamız" gibi krişe bi cümle kurmıcam (Krişe nedemekse) kusura bakmayın kafam ii değil

Herneyse bir aksilik çıkmazsa orda olacağım !!!

Motosikleti
    Artık araba var
    Alıntı araltı adlı üyeden alıntı
    Rock mı ?

SAGO KASTIIIIRRRRR !!!

Sadece şaka "Fasıl, Rock, pop, rap, arabesk değişmez önemli olan birlikte olmamız" gibi krişe bi cümle kurmıcam (Krişe nedemekse) kusura bakmayın kafam ii değil

Herneyse bir aksilik çıkmazsa orda olacağım !!!
    yazdım senide kardeşim zaten sana da yakın yer ayarladık eve çabuk dön bu sefer die

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(

For those about to ROCK We Salute you

Yazın benide.
    Ancak önce isteler :

- Doro
    - Whitesnake (bu yaz örecez inşallah)
    - Quireboys
    - Cinderella
    - LA. Guns

Eğer 80 Glam Rock arşivi isterseniz dolu var bende. Ayrıca mekanda DVD veya VCD çalar varsa bir sürü konser ve video var. Hepsi 80lerden hepside sleezy glam.
    Too long to rock to young to die

ashes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru
    rock yada gitars deyince bende size bi link vereyimde inceleyin bunlar bu olayın babalarıdır
    http://www.digitaldreamdoor.com/page...uitarsolo.html

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler