Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

2016 mayıs ve haziran ayı için balkan ve avrupa turu.

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Merhaba Arkadaşlar.

Önümüzdeki nisan veya mayıs ayı için şimdiden ufak ufak hazırlıklara başlama kararı aldım.

Yalnız gideceğim fakat 1 veya 2 arkadaş olursa. Sanırım daha keyifli yolculuk olabilir.

Duke 390 motorumla gideceğim. Motosiklette biraz değişiklik yapacağım tabi.

Kafam da yaklaşık olarak bir rota var. Fakat gelecek olan olursa isteğe göre değişiklik yapılabilir.

Rotayı 2016 mart sonuna kadar kesinleştirmiş olmam gerekiyor malum vize işlemleri var.

Bu ayları tercih etme sebebim bahar ayları, sıcaklıklar yeni yeni artacak. Dolayısıyla ekipman içinde pişmeden rahat bir yolculuk yapılabilir.

Daha önce 4 defa yurt dışına çıktım, bir çoğunda kiralık araçla seyahatler yaptım. Rota planlama ve navigasyon sorunum yok.

Dediğim gibi herkese açık bir teklif. 120 km yi zorlanmadan gören motosikletinizin olması kafi.

Konaklamaları çadır kampı olarak düşünüyorum.
    günelyildiz ve S6453 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    V-Strom
    Düzeltme, mesaj da nisan veya mayıs ayı demişim.
    Doğrusu mayıs veya haziran ayı olacak.

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    ilerleyen vakitlerde motorumu değiştirmeyi düşünüyorum kış sonu gibi kışın büyük motor işime pek yaramaz bir aksilik olmazsa ben gelirim
    ahmetkorkmaz bunu beğendi.

motorcu adam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    ben belki dahil olabilirim. iletişimde kalalim.

S6453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Umarım bir aksilik olmaz ise ben de katılmak isterim
    anadoluyollarinda.blogspot.com.tr

İlkmax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250
    Bende kız arkadaşımla birlikte planı yaptım açıkcası bende bu topic den yararlanabilirim. 24 haziran italya ya uçuyoruz oradan italya - fransa - ispanya en son barselona dan geri dönüş yapacağız güney sahilleri Biraz araştırma sonucunda tek yön kiralama yapabildiğim yerler buldum. Örn. İtalyadan teslim alıp Barselona da teslim edebiliyorsunuz. Bu yüzden motoru götürmekle uğraşmayıp tatilime daha çok vakit ayırabileceğim diye düşünüyorum Daha önce bu rota'yı geçmiş olan arkadaşların tavsiyelerini dinleyebilirim.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Ne güzel konuşuyorsunuz sizler öyle.Ben sınır ile gitmek için on kere düşünüyorum siz avrupa turu hemide motorlan :D

Tekerinize taş değmesin birgün belki bende sizlerle gelir ağbi

Motosikleti
    V-Strom
    Alıntı YBRMANİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne güzel konuşuyorsunuz sizler öyle.Ben sınır ile gitmek için on kere düşünüyorum siz avrupa turu hemide motorlan :D

Tekerinize taş değmesin birgün belki bende sizlerle gelir ağbi
    Umarım bir gün herkes hayallerine kavuşur. 3 defa ciddi ölüm tehlikesi atlatmış biri olarak, hep fazladan yaşadığımı düşünüyorum.

Kafamdaki rota kabaca bu.
    İki şey sonsuzdur insanoğlunun aptallığı ve evren. Albert EINSTEIN

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    hocam benim açımdan fark etmez hep hayalimdir yurt dışına motorla yolculuk etmek ben daha ehliyetimi almadım dürüst olayım 2 hafta sonra ehliyet yazılı sınavım var mayıs ayına kadar her hafta sonu uzun yol yapacağım ailemin yanına gitmek olsun zevki amaçla gezmek olsun her gün daha fazla ilerlediğimi düşünüyorum ve en az mayıs ayına 20-25 bin km yapacağım yetersiz kalacağımı düşünürseniz saygı ile karşılar katılmaktan vazgeçebilirim

Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Ahmet Bey rotaya Adriatik kıyılarında bir iki nokta eklesek olmaz mı acaba Kotor, Dubrovnik veya Split. Bu arada Bulgaristan'a giden arkadaşlarım Plovdiv'i çok övüyorlar.

Motosikleti
    V-Strom
    Alıntı cemmoto41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam benim açımdan fark etmez hep hayalimdir yurt dışına motorla yolculuk etmek ben daha ehliyetimi almadım dürüst olayım 2 hafta sonra ehliyet yazılı sınavım var mayıs ayına kadar her hafta sonu uzun yol yapacağım ailemin yanına gitmek olsun zevki amaçla gezmek olsun her gün daha fazla ilerlediğimi düşünüyorum ve en az mayıs ayına 20-25 bin km yapacağım yetersiz kalacağımı düşünürseniz saygı ile karşılar katılmaktan vazgeçebilirim
    Merhaba,

Benim gün içi en uzun yol tecrübem 600 km civarı, zaten her gün 600 km yol yapılsa 10 günde çok rahat 6000 km yapılır.

Fakat mesele motosikletin konforu ve gücü ile de alakalı, misal benim önceki motosikletim cb125e ile 600 km yol yapmak adamı öldürüyordu.

Duke 390 depo sorununu saymazsak, konfor sele ile uzun yola daha uygun.

Ybr ile büyük sıkıntı. Cbr da bence sorun olur, malum SS tarzı olduğundan sizi yoracaktır.

Birde tek silindirli motosikletler de en büyük sorun titreşim. Bir kaç saatlik yolculuktan sonra ciddi sıkıntılar başlayabiliyor.

Mesajınız dan anladığım kadarı ile Cbr 250 almayı düşünüyorsunuz. Eğer alıp biraz uzun yol yapıp sorun yok derseniz tabii buyrun gelin.

Malum bir çok malzeme taşımak gerekecek. Çanta konusuna da çözüm bulmanız gerekecek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:38 ----------

Alıntı S6453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahmet Bey rotaya Adriatik kıyılarında bir iki nokta eklesek olmaz mı acaba Kotor, Dubrovnik veya Split. Bu arada Bulgaristan'a giden arkadaşlarım Plovdiv'i çok övüyorlar.
    Merhaba Sinan bey,

Kusura bakmayın biraz üşengeçlik diyelim sizi de arayamadım

Evet dediğim gibi her şeye açığım. Gerçi Ankara dan yazıyorsunuz fakat bir ara yüzyüze gelip konuşursak daha faydalı olabilir.

İkimizin rotası da kabaca 4500 km gibi, benim için sorun olmaz 8000 km ye kadar uzatabiliriz.
    S6453 bunu beğendi.

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Bence de o kadar yol gitmişken, adriyatik kıyılarına uğramamak olmaz. Biz bu kurbanda inşallah Saraybosna üzerinden araç kiralayıp (çocuk var malum) dubrovnik, split, zadar yapacağız. Hırvatistan birkaç yıl yaşayan arkadaşım çok tavsiye etti, bence oralardan rotayı çizersenin daha iyi olur, sanırım motordan inip denize girmenin keyfi paha biçilemez olsa gerek.

esirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650 K7+Ramzey 200 cross
    Alıntı ahmetkorkmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Benim gün içi en uzun yol tecrübem 600 km civarı, zaten her gün 600 km yol yapılsa 10 günde çok rahat 6000 km yapılır.

Fakat mesele motosikletin konforu ve gücü ile de alakalı, misal benim önceki motosikletim cb125e ile 600 km yol yapmak adamı öldürüyordu.

Duke 390 depo sorununu saymazsak, konfor sele ile uzun yola daha uygun.

Ybr ile büyük sıkıntı. Cbr da bence sorun olur, malum SS tarzı olduğundan sizi yoracaktır.

Birde tek silindirli motosikletler de en büyük sorun titreşim. Bir kaç saatlik yolculuktan sonra ciddi sıkıntılar başlayabiliyor.

Mesajınız dan anladığım kadarı ile Cbr 250 almayı düşünüyorsunuz. Eğer alıp biraz uzun yol yapıp sorun yok derseniz tabii buyrun gelin.

Malum bir çok malzeme taşımak gerekecek. Çanta konusuna da çözüm bulmanız gerekecek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:38 ----------

Merhaba Sinan bey,

Kusura bakmayın biraz üşengeçlik diyelim sizi de arayamadım

Evet dediğim gibi her şeye açığım. Gerçi Ankara dan yazıyorsunuz fakat bir ara yüzyüze gelip konuşursak daha faydalı olabilir.

İkimizin rotası da kabaca 4500 km gibi, benim için sorun olmaz 8000 km ye kadar uzatabiliriz.
    Merhabalar,
    Gezi planınızla ilgili iki tavsiyem var,
    Rotanızdan Bosna'yı çıkarıp Slovenya'dan Hırvatistan-Karadağ yaparsanız pişman olmazsınız.
    İkinci olarak gerçekten gezmek ve gittiğiniz yerleri görmek istiyorsanız günlük mesafeniz ortalama 250 km.civarında olmalı,bunun üzerindeki mesafelerde sadece yol yapmış olursunuz.
    Kısmet,belki ben de katılabilirim size.
    S6453 ve ahmetkorkmaz bunu beğendiler.

Palakadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X10 350 Executive
    Umarım bir gün herkes hayallerine kavuşur. 3 defa ciddi ölüm tehlikesi atlatmış biri olarak, hep fazladan yaşadığımı düşünüyorum.

http://i.hizliresim.com/Gk3zjy.png

Düzenli olarak kendi motorum ile avrupa gezisine çıkan biri olarak ;

Yaptığınız rota gezme amaçlı ise en az 17 çok 25 gün içinde keyifle gezilir. 14 gün demeyin 2000 km den sonra sele konforu kaybolacaktır. Arada 2 -3 gün büyük şehirlerde mola vermek iyidir , yada plajı güzel olan alanlar .

Kim ne kadar yok dese dahi duke 390 ile uzun yol yapmış bir çok kişi sele konforu konusunda muzdarip ,
    Eğer bütçe el veriyor ise kesinlikle sert yan çantalar , artçı ile yolculuk ise top case almadan çıkmayın ,
    Uluslar arası ehliyet sorulmuyor öyledir böyledir deseler dahi aldırmayın o ehliyeti alıp yola çıkın ,
    Bütçeniz dahilinde kasko'nuz var ise kesinlikle yurt dışı zeyilnamesi alın ..

Bildiğim rota'dan mütevellit bulgar + roman geçişlerinde dikkatli olan ve radar'a yakalanmayın .

Zamanım olur ise bende katılmayı denerim .
    ahmetkorkmaz ve nightwolf22 bunu beğendiler.
    Son ağaç kesildiğinde, son nehir kirlendiğinde,son balık avlandığında; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak

Motosikleti
    V-Strom
    Alıntı Palakadir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düzenli olarak kendi motorum ile avrupa gezisine çıkan biri olarak ;

Yaptığınız rota gezme amaçlı ise en az 17 çok 25 gün içinde keyifle gezilir. 14 gün demeyin 2000 km den sonra sele konforu kaybolacaktır. Arada 2 -3 gün büyük şehirlerde mola vermek iyidir , yada plajı güzel olan alanlar .

Kim ne kadar yok dese dahi duke 390 ile uzun yol yapmış bir çok kişi sele konforu konusunda muzdarip ,
    Eğer bütçe el veriyor ise kesinlikle sert yan çantalar , artçı ile yolculuk ise top case almadan çıkmayın ,
    Uluslar arası ehliyet sorulmuyor öyledir böyledir deseler dahi aldırmayın o ehliyeti alıp yola çıkın ,
    Bütçeniz dahilinde kasko'nuz var ise kesinlikle yurt dışı zeyilnamesi alın ..

Bildiğim rota'dan mütevellit bulgar + roman geçişlerinde dikkatli olan ve radar'a yakalanmayın .

Zamanım olur ise bende katılmayı denerim .
    Evet bende powerparts dan comfort sele alacağım, dediğiniz gibi sorun yaratır.
    Çanta konusunda çözüm var, tabii bana pek yeterli gelmiyor.
    Bütçeyi baya zorlamam gerekecek, olmadı bir tane nc 750x mi alsam diye düşünmüyor değilim.
    Çok kısa da olsa kullandım, gidişi güzel. Yakıtı zaten kokluyor.

Benim korkum radar filan değil de. Hırsızlık veya kapkaç gibi şeylerden çekiniyorum.
    Sizin bu yönde tecrübeniz umarım olmamıştır.

esirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650 K7+Ramzey 200 cross
    Hırsızlık-kapkaç gibi olayları ben yaşamadım,tanıdıklarımdan giden arkadaşlardan da duymadım.
    Yalnız bizim uyguladığımız yöntemler,kalabalık yerlerde durmamak(özellikle çocukların olduğu yerlerde,molaları genelde yanımızda yiyeceğimiz varsa yol üzerinde kimsenin olmadığı uygun yerlerde,benzin istasyonlarında,yiyeceğimiz yoksa genelde ailelerin takıldığı mekanlarda vermek,Motorların başından ayrılacaksak otopark'a bırakmak otopark yoksa bir kişiyi nöbetçi bırakmak,konaklama yapacağımız yerleri genelde otoparklı veya güvenlikli seçmek gibi.
    ahmetkorkmaz ve Palakadir bunu beğendiler.

Motosikleti
    suzuki intruder m800

http://i.hizliresim.com/Gk3zjy.png

Aynen benim bu sene için hazırladığı rota bu; birebir aynısı hatta mola yerlerini filan bile çıkarmıştım ama kısmet olamadı. Benim kafamda 3.500 k.m gibi kalmış şu anda, bilemiyorum o kadar varmı?
    Çok çok gelmek istiyorum,takipte ve kontakta olalım.

Motosikleti
    V-Strom
    Alıntı bariscinar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen benim bu sene için hazırladığı rota bu; birebir aynısı hatta mola yerlerini filan bile çıkarmıştım ama kısmet olamadı. Benim kafamda 3.500 k.m gibi kalmış şu anda, bilemiyorum o kadar varmı?
    Çok çok gelmek istiyorum,takipte ve kontakta olalım.
    Sizi de sayınca 4 kişi oluyoruz. Tabii o gün gelince netleşir. Bana kalirsa havalar soğumadan bir yerlerde buluşup bir tanışalım, malum 10 gün veya daha fazla gazlayacağız. Bir ön prova gibide olur.
    S6453 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Ahmet Bey bence de havalar soğumadan bir yerlerde buluşmak güzel fikir. Bu yolculuğa katılmayı düşünen arkadaşlar ile organizasyonu sağlayıp tanışıp detaylarda konuşulabilir.
    anadoluyollarinda.blogspot.com.tr

Motosikleti
    V-Strom
    Alıntı S6453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahmet Bey bence de havalar soğumadan bir yerlerde buluşmak güzel fikir. Bu yolculuğa katılmayı düşünen arkadaşlar ile organizasyonu sağlayıp tanışıp detaylarda konuşulabilir.
    Ben cumartesi pazar müsait oluyorum. Gelmeyi düşünenler ne zaman müsaitse yazsın, bir tarih belirleyelim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)