Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

31 Mayıs Pazar Riva-Şile yolu Chopper Gezisi (OwlCruiser'ın Katılımıyla)

Motovento
    REKLAM ALANI
    BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    31 Mayıs Pazar Riva-Şile yolu Chopper Gezisi (OwlCruiser'ın Katılımıyla)

Arkadaşlar herkeze Merhaba.

Bizler kuba superlight 200 kullanıcıları olarak kendi başlığımızda bu tarz ve modeli merak eden arkadaşlarımıza bilgimiz ve tecrübemiz dahilinde yardımcı olmaya çalışdık ve kuba-keeway superligt grubumuzu son 6 ayda büyüttük.Tabi bu noktada aynı modele sahip youtube vlogger OwlCruiser kardeşimizinde bu modele olan ilginin büyümesinde büyük bir pay sahibi oldu.

Aynı şekilde her ne kadar çin malı motorlar kullansakda superlight makineleri çok sevdik.Bu noktada da hem bizim motorlarımızı merak eden hemde son 6-7 ayda büyüyen grubumuzla bir gezi planlamaya karar verdik.

Planımız istanbul kavacık'da ortak bir noktada toplanıp,riva'ya geçip sahilde bir mola vererek tanışma fırsatı bulmak ve sonrasında da şile yolundan devam ederek başka bir noktada yemek yiyip gezimizi sonlandırmak olacak.

Değerli arkadaşım OwlCruiser'ın da katılacağı bu gezimizde tüm chopper sever arkadaşlarımız davetlidir.Şuan kendi başlığımızdaki haber alan arkadaşlarımız ile beraber henüz 7 kişi olduk,farklı model motor kullanıpda ister bizim motorları merak edenler yada gezimize katılmak isteyenler elbetteki etkinliğimize katılabilirler.

Katılmak isteyen arkadaşlarımız isimlerini bu başlıkda yazarlarsa liste yapıp haftasonunda kendileri ile irtiba geçeceğim.

Şimdiden herkeze teşekkürler.
    polo34 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Exzina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp 650
    Merhaba
    Ben gelmeyi düşünüyorum

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    merhaba, kız arkadaşım merak ediyor bu motoru r25 ile katılabilir miyim size, saat kaçta ve nerde tam belirlerseniz geleceğim sanırım

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba, kız arkadaşım merak ediyor bu motoru r25 ile katılabilir miyim size, saat kaçta ve nerde tam belirlerseniz geleceğim sanırım
    katılamazsın

barisilgas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson 883R / Kuba SL200
    Guzel kardesim sana soyle soyliyeyim. bu gezi chooper/cruiser tarzinda motorlarin oldugu bir gezi olucak. Ve biliyorsundur bu tip motorlar pek fazla hiza yatkin degil daha cok keyif motoru. Senin bahsetmis oldugun r25 ile elbette ayni hizda gidebilirsin ama oyle bir motorla boyle bir geziden keyif alabilicegini pek sanmiyorum. Bilgin olsun.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı barisilgas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Guzel kardesim sana soyle soyliyeyim. bu gezi chooper/cruiser tarzinda motorlarin oldugu bir gezi olucak. Ve biliyorsundur bu tip motorlar pek fazla hiza yatkin degil daha cok keyif motoru. Senin bahsetmis oldugun r25 ile elbette ayni hizda gidebilirsin ama oyle bir motorla boyle bir geziden keyif alabilicegini pek sanmiyorum. Bilgin olsun.
    Arkadaşta Cbr125 varken ben cbr 250 sahibiydim onlarca gezi yaptık beraber, bir tanesinde bile durup nerde kaldı ya bu adam demedim. Şu an kendisi r25 sahibi, ben Inazuma kullanıyorum, rodaj sonrası bir kaç kez denedik ben kalkıştan sonra 100 üstü hızlara çıkmayı becerince, 10 dakika gittikten sonra eğer adam yavaşlarsa anca görüyorum kendisini. Demeye çalıştığım bizim için kimin altında hangi motor olduğu fark etmiyor, pekala zevk alıyoruz 50 km.sonrası hızlarda.

100cc skuter'a binip en öne kendini atmaya çalışanı da gördüm, r6 ile grubun en arkasında kalıp ışıklarda bile bir motorun önüne geçmeyeni de gördüm.

Saygılar

Motosikleti
    Cok guzel anlatmissin agzina saglik. Ve benim demek istedigimide ufak bi eksiklik disinda Anlamissin. Onuda ben tamamlayayim. Oncesinde Sana cok basit bir soru. Karpuzdan aldigin tadi hazzi kavundan alabilirmisin ?

Motosikleti
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katılamazsın
    Arkadaşlar katılımda motorsiklet tarzı kısıtlaması yoktur.

Şartlarımız şöyledir;

Geziye katılan tüm arkadaşlarımızın full ekipmanla gelmeleri gerekmektedir. Benzer gezilerde daha önceki tecrübelerime dayanarak söylüyorum, sonrasında üzülmeyelim.

Eksik ekipmanla gelenler grup sürüşüne alınmazsa kırılıp darılmasınlar.

Grup sürüşü genel bazda yavaş sürüş üzerinden gerçekleşeceğinden maksimum 100-110 km gideceğimizi belirtmek isterim.Farklı motorlarla gelecek arkadaşların bu hız limitine iştirak etmelerini belirtelim.

Bu konuda gerekli duyarlılığı göstermenizi rica ediyoruz.

Ve tabii artçınız olacaksa aynı şekilde bizim hızımıza ayak uydurabilecek arkadaşların katılımını sağlamakdır.

Bu gezide kesinlikle bir tarz ayrımcılığı yapmak istemiyoruz,farklı tarz motor kullanıpda chopper tarzına geçmek isteyenlerde elbette katılım yapabilirler,lütfen bu noktada belirtilen şartlar size uyar ise elbetteki gezimize katılmanızdan mutluluk duyarız.
    Sokollu bunu beğendi.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cok guzel anlatmissin agzina saglik. Ve benim demek istedigimide ufak bi eksiklik disinda Anlamissin. Onuda ben tamamlayayim. Oncesinde Sana cok basit bir soru. Karpuzdan aldigin tadi hazzi kavundan alabilirmisin ?
    İşi kavun karpuz örneğine bağlayıp, motosiklet tasarımlarımdan doğan sürüş ve tarz farklarını vurgulayan kişi ben olsam haklısın. Sanki r25'i olan senmişsin de, seni ikna etmeye çalışan benmişim gibi oldu. Arkadaş aşağıda açıklamış şartları, gayet de mantıklı. Adam zaten "yaaaa ne zevk alıyorsunuz bu motorlardan nasıl sürüyorsunuz bu çapır denen aletleri" kafasında olsa gelip de buraya yorum atmazdı, konuyu okumazdı bile.

Inazuma naked/roadster sınıfında, 250cc sınıfında diğerlerine göre tork ve beygir olarak geride kalan, ve aksesuarları ile 200 kiloluk bir makine. Ben hata mı yapıyorum r25 ile sürmekle ?

Çok teşekkür ediyorum, olabilecek memnuniyetsizlikleri önlemek adına önceden mantıklı uyarılar yapıyorsunuz, ne olursan ol yine gel demek olmuyor grup sürüşünde. Ama eğer grup sürüşü yapılacaksa sınıf,cc farketmez bence.

Motosikleti
    Ben tekrar ediyorum, HER TÜR TARZDA MOTOR KULLANANLAR GEZİMİZE KATILABİLİR

Yanlızca grup sürüşümüz öncelikli olarak chopper grubu önde tek blok halinde sürüş yapacak,diğer tarzlarda motor kullanan arkadaşlarımızda bizi arkadan takip edecekdiz zira söylediğimiz üzere bizim motorlarımızın maksimum hızları 110 km civarıdır ve ortalama hızımıda 70-90 km olacağından arkadaki grupda bu hızlara rivayet etmek durumunda ne yazıkki dolayısı ile belirttiğimiz kurallar çerçevesinde gezimizi tamamlayacağız.
    chcts1 bunu beğendi.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Değerli arkadaşlarım eski motorum Kawasaki ER6F ile birçok grup sürüşü yaptım. Bazılarında 250CC scooter ile gelenlerden kopmamak ve kollamak için 4.vitesi geçmediğim geziler oldu. Kıssadan hisse amaç grup sürmekse grup sürülür. Bazen farklı güçtekiler için alt grup(lar) da yapılabilir. Önemli olan niyettir. BlackGhost bizim motorlarınızın limiti dahilinde hız uyarısı yapmış, sonuçta gezimiz tüm motor dostlarımıza açıktır. Taviz vermeyeceğimiz tek konu full ekipmandır. Gelecek olanlarla görüşmek üzere 😊

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Kardes keyif icin gazlamaya zaten gidiyoruz, amacimi yazmisim ben geziye tam anlamiyla gezmeye gitmiyorum. Katilip katilmiyacagim konuyu acanin bilecegi iş. Ben uyamiycagimi dusunsem zaten o gun birsuru gezi etkinligine cagrilmisim birine gider 120 130 ustu gezerim. Birakinda aldigimiz zevkide hisside biz dusunelim..

Motosikleti
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşi kavun karpuz örneğine bağlayıp, motosiklet tasarımlarımdan doğan sürüş ve tarz farklarını vurgulayan kişi ben olsam haklısın. Sanki r25'i olan senmişsin de, seni ikna etmeye çalışan benmişim gibi oldu. Arkadaş aşağıda açıklamış şartları, gayet de mantıklı. Adam zaten "yaaaa ne zevk alıyorsunuz bu motorlardan nasıl sürüyorsunuz bu çapır denen aletleri" kafasında olsa gelip de buraya yorum atmazdı, konuyu okumazdı bile.

Inazuma naked/roadster sınıfında, 250cc sınıfında diğerlerine göre tork ve beygir olarak geride kalan, ve aksesuarları ile 200 kiloluk bir makine. Ben hata mı yapıyorum r25 ile sürmekle ?

Çok teşekkür ediyorum, olabilecek memnuniyetsizlikleri önlemek adına önceden mantıklı uyarılar yapıyorsunuz, ne olursan ol yine gel demek olmuyor grup sürüşünde. Ama eğer grup sürüşü yapılacaksa sınıf,cc farketmez bence.
    kesınlıkle yalnıs anlıyorsun. benım sana demeye calıstıgım sey anlatmaya calıstıgım sey surerken aldıgın hıssıyat. sonucta ss ile aldıgın keyıf baska enduro ıle baska naked ıle baska cruıser ıle baska. sanırım bu konuda hemfıkırız. kı gelırsın gelemezsın bu konuda laf soylemek bana dusmez onuda belırteyım. Çunku bende senın gıbı grup surusune katılamk ısteyen bır bıreyım hepsı bu..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

Kardes keyif icin gazlamaya zaten gidiyoruz, amacimi yazmisim ben geziye tam anlamiyla gezmeye gitmiyorum. Katilip katilmiyacagim konuyu acanin bilecegi iş. Ben uyamiycagimi dusunsem zaten o gun birsuru gezi etkinligine cagrilmisim birine gider 120 130 ustu gezerim. Birakinda aldigimiz zevkide hisside biz dusunelim..
    tabikide haklısın. keyıf kısmı senın bılıcegın iş. benım demek ıstedıgım sey gayet basit.

Motosikleti
    arkadaşlar,belirttiğimiz şartlar doğrultusunda gelmek isteyenler lütfen katılacaklarını bu başlıkda kesin olarak yazsınlar,ben haftasonu kendileri ile irtibata geçip nihayi listemizi oluşturacağım.

ilginiz ve anlayışınız için teşekkür ederim.

Ben tekrardan katılım şartlarımızı yazayım herhangi bir yanlış anlama olmasın;

Arkadaşlar katılımda motorsiklet tarzı kısıtlaması yoktur.

Şartlarımız şöyledir;

Geziye katılan tüm arkadaşlarımızın full ekipmanla gelmeleri gerekmektedir. Benzer gezilerde daha önceki tecrübelerime dayanarak söylüyorum, sonrasında üzülmeyelim.

Eksik ekipmanla gelenler grup sürüşüne alınmazsa kırılıp darılmasınlar.

Grup sürüşü genel bazda yavaş sürüş üzerinden gerçekleşeceğinden maksimum 100-110 km gideceğimizi belirtmek isterim.Farklı motorlarla gelecek arkadaşların bu hız limitine iştirak etmelerini belirtelim.

gezi grubunda öncelik olarak chopper motorlu arkadaşlar önden kortej sağlayacak ve bu grup arkasından da diğer tarzdaki motorlu arkadaşlarımız bizleri takip edecekdir.Grup dizilişimiz bu şekilde sağlanacakdır.

Bu konuda gerekli duyarlılığı göstermenizi rica ediyoruz.

Ve tabii artçınız olacaksa aynı şekilde bizim hızımıza ayak uydurabilecek arkadaşların katılımını sağlamakdır.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    tam benlik gezi la 80 i geçmiyorum zaten . zevk alınır alınır ben 600 lük motorumla birlikte 3 tanede bisiklet ile geziyoruz gayette zevk alıyorum. nede olsa hararet yapmıyor kerata tıfıl tıfıl gidiyorum. tam tersi bende 600 lüklerle takılmaktan zevk almıyorum . çünkü hızdan nefret ediyorum.
    işim çıkmassa belki bende gelirim.

Motosikleti
    Mondial KT150, Suzuki Inazuma Gw250 F
    mondial KT 150 chopper sayılır mı

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    bahsettiginiz yol icin 100-110 km hızlar grup surusu icin uygun degil, tehlikeli.

kaldi ki o yolda yasal hiz sinirida bundan daha dusuk.

grup surusunden zevk almak ve kazasız kavgasiz bir gun gecirmek istiyorsaniz hizi azaltin.

one bu isi bilen ve daha once grup liderligi tecrubesi olan birini koyun.

arkaya da grubu toparlayacak torklu bir motor koyun. gerektiginde en arkadan hizlica one gecip uyarisini yapabilmeli ve geri yerine donebilmeli.

en arkadan gelen toplayi bir ya da iki motor haricinde kimse sollama yapmamali.

suruse baslamadan once sesli kisa bir brifing verilmeli ve kati uyarilar yapilmali.

takip mesafesine herkes uyarsa hic sıkıntı çıkmaz.

o gun kirklareline oglak yemeye gidecegim, gecen hafta gidemedim.

yoksa güzergah tam bana gore.

iyi sürüşler

Motosikleti
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahsettiginiz yol icin 100-110 km hızlar grup surusu icin uygun degil, tehlikeli.

kaldi ki o yolda yasal hiz sinirida bundan daha dusuk.

grup surusunden zevk almak ve kazasız kavgasiz bir gun gecirmek istiyorsaniz hizi azaltin.

one bu isi bilen ve daha once grup liderligi tecrubesi olan birini koyun.

arkaya da grubu toparlayacak torklu bir motor koyun. gerektiginde en arkadan hizlica one gecip uyarisini yapabilmeli ve geri yerine donebilmeli.

en arkadan gelen toplayi bir ya da iki motor haricinde kimse sollama yapmamali.

suruse baslamadan once sesli kisa bir brifing verilmeli ve kati uyarilar yapilmali.

takip mesafesine herkes uyarsa hic sıkıntı çıkmaz.

o gun kirklareline oglak yemeye gidecegim, gecen hafta gidemedim.

yoksa güzergah tam bana gore.

iyi sürüşler

değerli moderatör arkadaşım,

zaten belirttiğimiz hızlar bizim "maksimum zoladığımız" hızlar olup,o hızlarda sabit gideceğiz gibi bir görüş belirtmedik.biz chopper severler için ideal hızlarımız 70-90 km hızları arasındadır,yani belirtmiş olduğunuz üzere hız sınırlarımız zaten belirlenmiş vaziyette trafik kuralları çerçevesinde.

Görüyoruzki chopper tarzı dışındaki farklı motorlu arkadaşlarda hem bizim motorları yakından görüp tecrübe etmek hemde bilgi almak adına katılım sağlamak istiyorlar,bunlar güzel şeyler..Ben şahsen gis akademide eğitim almış ve bu şile-riva yolunda uygulamalı trafik eğitimi görmüş birisi olarak konunun ciddiyetinin farkındayım,ayrıca grubumuzda daha önce gezi tecrübesi olan arkadaşlarımızda mevcut.

Bizim düşüncemiz öncelikle chopper kullanan arkadaşlarımızı ön grupda bir blok halinde yolun durumuna göre 70-90 km ile sürdürmek ve o kortejin arkasındada diğer tarzlardaki motorcu arkadaşlarımızın önceki chopper motorlarını takip etmesini sağlamakdır.
    Elbetteki gezi öncesi bir konuşma,fikir alışverişi yapılacakdır dolayısı ile en üst seviyede gezi keyfini yaşamak için belirli kuralların uygulanacağını belirttik.

Umarım güzel bir hafta sonu gezisi yapıp arkadaşlarla tanışma fırsatını yakalarız.

berkekolik1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley
    Gecen cumartesi riva gezisine gittik bizde kluple, gercekten cok keyifliydi

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Full korumadan neyi kastettiğinizi de yazın,

kimine göre full koruma kask mont eldivenken, kimine göre bunlara birde dizlik eklenir.

kimine göre de bot ve bellik de olmazsa olmazdır.

Kaldı ki bu konuda insanlara çok fazla yaptırım uygulamanız hem çok hoş olmaz hemde kontrolü zor olur.

Kask ve montu şart koyarsanız kontrolde kolay olacaktır, tek tek milletin ayağına mı bakacağız bot var mı yok mu diye

Son bir tavsiyem de bir güzergah haritası, rota koyup. başlangıç ve buluşma yerlerini sabitleyip, gidilecek bir mekan hedef vs foto bilgileri ile başlık daha da aktif hale gelebilir.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)