Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

18 Mart Zaferinin 100 ncü yılı

Motovento
    REKLAM ALANI
    umuterdogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Agility 125 + CBR 125 R 2016
    Abi 22 martta sınava giriyorum :'/ ehliyet için :'( uf ya keşke ehliyetim olsada gelebilsem

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

18 Mart Motosiklet Derneğinin İstanbulda düzenlediği etkinlik var.21 Mart Cmts Anadolu yakası İçerenköy Carrefour önünden sabah 06.15 kalkış şu an 541 kişi gidiyor gözüküyor.Linkten daha detaylı bilgi alabilirsiniz.Kuvvetli lodos ve sağnak yağmur olmazsa bende gidiyorum.
    https://www.facebook.com/events/898050090215525/

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    istanbulda etkinlik mi yapılır. çanakkleye gidip o havayı solumak gerekir

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbulda etkinlik mi yapılır. çanakkleye gidip o havayı solumak gerekir
    Etkinlik Çanakkalede yapılıyor,İstanbuldan Çanakkaleye yolculuğu organize etmiş 18 Mart Motosiklet derneği...Ben yanlış yazmışım.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    biz haftasonu gidiyoruz

orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    Arkadaşlar bizde gitmeyi düşünüyoruz ama hava durumu kar var diyor bu kısmı ile ilgilenen yok mu?

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    500 kişi görünüyor, Pek inanasım yok gibi.

Motosikleti
    Honda CBR250R
    500 kişi gelcem der 50 kişi anca gider
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    18 Mart Motosiklet Derneğinin İstanbulda düzenlediği etkinlik var.21 Mart Cmts Anadolu yakası İçerenköy Carrefour önünden sabah 06.15 kalkış şu an 541 kişi gidiyor gözüküyor.Linkten daha detaylı bilgi alabilirsiniz.Kuvvetli lodos ve sağnak yağmur olmazsa bende gidiyorum.
    https://www.facebook.com/events/898050090215525/
    Balıkesirden şu an 15-20 kişi gidiyoruz gibi görünüyor. Otelde yerler ayırtılmış. Motosikletlerle gidicez.
    gezginmotor bunu beğendi.

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balıkesirden şu an 15-20 kişi gidiyoruz gibi görünüyor. Otelde yerler ayırtılmış. Motosikletlerle gidicez.
    Yolunuz açık olsun,Çanakkalede görüşmek üzere
    Hava durumunda kar gözükmüyor fakat yağmur olabilir benim gitmemi engelleyecek bilenler biliyordur Çanakkalenin lodosu kötüdür,lodos ve sağnak yağmur olmasın yeter...
    Çadır isteyenler için çadır yeride varmış daha önce verdiğim linkten bakabilirsiniz.

orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yolunuz açık olsun,Çanakkalede görüşmek üzere
    Hava durumunda kar gözükmüyor fakat yağmur olabilir benim gitmemi engelleyecek bilenler biliyordur Çanakkalenin lodosu kötüdür,lodos ve sağnak yağmur olmasın yeter...
    Çadır isteyenler için çadır yeride varmış daha önce verdiğim linkten bakabilirsiniz.
    Sonunda birisi havayı dillendirdi. Ben çok uzun süredir çanakkaleye gitmiyorum ama motorcu bir arkadaşımız lodos ve yağmur konusunda aynı uyarıları yapmıştı, umarım haftasonu için meteoroloji yanılıyordur.
    gezginmotor bunu beğendi.

Alıntı orhanerdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonunda birisi havayı dillendirdi. Ben çok uzun süredir çanakkaleye gitmiyorum ama motorcu bir arkadaşımız lodos ve yağmur konusunda aynı uyarıları yapmıştı, umarım haftasonu için meteoroloji yanılıyordur.
    Umarım yanılıyordur.O gün hava güzel olsunda bayrağımızı dalgalandıralım...İnşallah güzel bir havaya denk gelir
    orhanerdogan bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    arkadaşlar. grup sürüşü olacak sadece 1 gruba izin verilecek. facebook üzerine etkinlik oluşturuldu. yaklaşık 200 motorcu istanbuldan hareket edecek. orada toplanma ise hedef 1000.

frosen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    merhabalar 21 Martta yapilan organizasyonun sehitlikler ve rota duzenlemesini yapan kisiyim. Daha once 2007 yilindada bir organizasyon yapmistk. Bu yuzden once Erhan ( sukulhantir ) a ozel bir mail attim organizasyon icin. Bu gunki valilik toplantisundan sonra guncel durumu gezi planini ve gezilecek noktalaR Hakkinda bilgileri paylasacagim. ayrica zello adindaki programi indirirseniz sehitlerimize gidiyoruz kanalindan guzergah uzerinde aractan gerekli bilgileri anons yoluyla duyabileceksiniz. Aksam gerekli bilgileri iletecegim gorusmek uzere

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:26 ----------

http://imageshack.com/a/img538/3884/dy9nxL.png

İLK GÜN
    Akbaş şehitliğinde yapılan karşılamadan sonra grup gelenlere göre kabaca ve hızlıca grupla bölünüp 30/40 kişilik guruplara bölünüp 15 dakika aralıkla KİLYE koyundan KABATEPE istikametine doğru hareket edilmesi sağlanacak.Tahmini olarak 10 km sonra Kabatepe yoluna dönmemizi müteakip sağa 90 derecelik sağa dönüş ile BİGALI köyü ve ATATÜRK evi tabelalarını izleyerek 4 km sonra BİGALI köyüne ulaşıyoruz.
    -BİGALI KÖYÜNE VARDIĞIMIZDA DERNEĞİMİZİN GÖREVLENDİRDİĞİ ÜYELERİMİZİN DİREKTİFLERİNE LÜTFEN UYUNUZ !!!!. -GEZİ YAPTIĞIMIZ TARİHTE MUHTEMELEN 18 MART’TA YERLİ TURİSTLERİN ALANA ALINMAYACAĞI İÇİN O HAFTA SONU KALABALIK OLACAĞINI TAHMİN EDİYORUZ.
    -KÖYE GİRİŞİMİZ MUTLAKA FERMUAR VEYA TEK SIRA OLARAK OLSUN. BU ŞEKİLDE DAHA RAHAT PARK YERLERINE İNTİKALİMİZ SAĞLANIR.
    -PARK EDERKEN ÖZELLİKLE TEK SIRA SÜRÜŞTE PARANTEZ ///////// ŞEKLİNDE PARK EDERSEK OPTİMUM PARK YERİ SAĞLAMIŞ OLURUZ ÇANAKKALE KÖYLERİ ÇOK BÜYÜK ALANLARA SAHİP DEĞİLLER VE HALA TARİHİ DOKULARINI KORUYORLAR.
    -PARK ETTİKTEN SONRA GÖREVLİMİZ EŞLİĞİNDE ATATÜRK EVİNE İNTİKAL EDECEĞİZ. TAHMİNİ UZAKLIK 100 MT.
    -MÜKERRER OLARAK İLK GURUBU TAKİP EDEN GURUPLAR BİZDEN ÖNCE HEDEF ALANA VARMIŞ GURUPLARIN PARK ETTIKLERİ NOKTALARI KOLAY TERK EDEBİLMESİ İÇİN YETERLİ BOŞLUK BIRAKARAK YİNE PARANTEZ ŞEKLİNDE PARK ETMESİ İNTİKALİMİZİ KOLAYLAŞTIRACAKTIR.
    -BİGALI KÖYÜNDEN ÇAY- SU – SODA YİYECEK ÜCRETİ KARŞILIĞINDA TEMİN EDEBİLİRLER. YOLA ÇIKMADAN ÖNCE GÖREVLİLERİMİZ UYARACAK İHTİYACINIZ VARSA BURADA KOLAYCA GİDEREBİLİRSİNİZ.
    -BİGALI KÖYÜNDE GEZİSİNİ BİTİREN GURUPLAR KOCADERE YOLUNDAN DEVAM EDİP 3 KM SONRA KOCADERE KÖYÜNE ULAŞACAKLARDIR BURADA BEKLEME YAPILMAYACAK YOLA DEVAM EDİLİP KOCADERE HASTANE ŞEHİTLİĞINE ULAŞILACAK BURADAN DA 3 KM KADAR SONRA TEKRAR KABATEPE YOLUNA ÇIKILACAKTIR.-Sapaktan tekrar sağa dönüşle KABATEPE istikametine devam edilecek Kabatepe tanıtım merkezinin gezilmesinden sonrada da ANZAK koyuna devam edilecektir.
    - ANZAK koyu ve ARIBURNU yarlarını ve de yabancılara ait mezarlıkları görmek için gidiş geliş yapılacak.
    ANZAK KOYUNDAN ayrıldıktan sonra 57.ALAY ŞEHİTLİĞİNE devam edilecektir.57.Alay bölgesi rampa bir arazide konuşlandırıldığından düzgün park etmeye ve yol boyunca rastgele durmamaya özen gösterilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde bölge virajlı ve dar olduğundan olumsuz durumlar meydana gelme ihtimali çok yüksektir.
    Günümüzün finali CONKBAYIRI bölgesinde olacaktır. Burada Fevzi ÇAKMAK ‘ın kardeşi Şehit Ütğm. Nazif ÇAKMAK ’ ın anıt mezarını ziyaret edebilirsiniz.
    Ayrıca bölgede ATAMIZIN savaşı yönettiği GÖZETLEME YERİNİ, göğsünde ki saatten vurulduğu bölgeleri gezebilirsiniz.
    CONKBAYIRI’ nı GEZDİKTEN SONRA İLK GÜN GEZİ PROGRAMINI BİTİRMEK KONAKLAMA ALANLARIMIZA ULAŞMAK İÇİN GEMİYE SÜRECEĞİZ.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:26 ----------

2. gün gezi krokisi

http://imagizer.imageshack.us/v2/640...540/MJbNPN.png

derneğimiz üyesi Sayın Tanju Çeliksoy'un girişimiyle 21.03.2015 tarıhınde Eceabat Çanakkale geçişimiz , 22.03.2015 tarihi Sabahı da Çanakkale 'den Eceabat'a Valilik tarafından ÜCRETSİZ olarak sağlanacaktır.
    ThE LaSt SaMuRaİ

serkanksk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    c800 intruder-honda nc750x
    Arkadaşlar izmirden yola çıkıcak varmı aranızda cumartesi sabahı?Varsa iletişime geçelim ctesi sabaha karşı ben marş yapmayı düşünüyorum.Beraber gideriz???05076952757 Telefonum ismim serkan haberdar olalım birbirmizden???
    mehmetenis bunu beğendi.
    Ölmek için değil ölene kadar Sür..

Şehitlerimize ancak selam edebilirim, rahmet dilemek kim, ben kim, ruhları şad, mekanları cennet olsunlar..
    mehmetenis bunu beğendi.

Şehitliğe gidildi ve kalabalıktı.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    polo34, saykokan, frosen ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    gittik geldik. çok müthiş bi görüntüydü onca motosikletli yollarda
    yaklaşık 300-400 tane motor vardı, artçılarıyla 500 motosikletli katılmıştır diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:20 ----------

bu arada orada bir sürü kişi fotoğraf çekti, onları yükleyelim mümkünse
    gezginmotor ve frosen bunu beğendiler.

serkanksk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    c800 intruder-honda nc750x
    Ufak bir resim 1.grup İstanbul grubu bu..ilk feribot 17:00 feribotu...
    http://
    gezginmotor, polo34 ve MerhabaDunya bunu beğendiler.

Güzel gezi oldu.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    polo34 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)