Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Seyahay için ,

Katılımcı sayısı
18. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Selanik mi ?

16 88.89%
  • Burgas mı ?

2 11.11%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.

Cuma akşam çıkışlı 2 günlük Yunanistan gezisi 23 yada 30 mayıs

Motovento
    REKLAM ALANI
    Palakadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X10 350 Executive
    Geçtiğimiz yıl bu konuşmalardan sonra biz iki kafadar . Buradan çıkıp dubrovnik'e kadar sürmüş idik .

Sene döndü bizim kanımız yine kaynamaya başladı . Umarım katılım artar ve daha keyifli sürüşler yaşarız .

Bu arada gidiş gelişler sonucu tebrübelerimden bir tanesi kavala'dan drama yönüne doğru güzel virajlar var ve motor kullanacıları özellikle bu rotada gaz açıyorlar .

Ben bu hafta itibarı ile sezonu açtım . Evraklar hazır sadece 3 aylık sigorta alacağım .

Hatırlatma baabında ,

1. Pasaport ( 10 yıllık 600 TL )
    2. Vize başvuru ( 60 euro + 10 TL )
    3. Yurt dışı kişisel sigorta ( yıllık 35 euro )
    4. Yurt dışı araç sigortası ( 15 günlük 43 euro , 90 günlük 90 euro )
    5. Uluslar arası ehliyet ( İlk alım 370 TL yenileme 200 TL )

Tavsiye ;

Çantaları olan mümkünse hard case ve 400 cc üzeri motosikletler ile gidilmesi , minimum 250 cc ( seyahat süresi kısa olacağı üzere , eğer uzun süreli yoluculuk tercihi var ise cc kıstasına gerek yok bakımlı bir cup ile gidilebilir )

Hafta sonu için en kolay rota ;

Cuma akşamı 19:00 çıkış ( istanbul ) 22,50 varış ( alexandropouli )
    Cumartesi kavala ,drama , thassos ,
    Pazar dönüş ...
    braveguy bunu beğendi.
    Son ağaç kesildiğinde, son nehir kirlendiğinde,son balık avlandığında; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cmurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xcity
    Merhabalar,
    Kismet olursa bu seneki gezinize bende katilmak isterim, Yamaha xcity (250cc) ile size ayak uydurabilirmiyim bilmiyorum ama zevkli olacagina eminim. Ayrica daha once denedinizmi bilmiyorum ama Kasim 2015 e kadar gecerli Hollanda dan alinma Schengen vizem var, bununla Yunanistan a giris yapabilirmiyim. Konustugum herkez giristeki gumruk polisinin insiyatifinde, geri cevirle ihtimalin diyor..

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    yunan gavuru ehliyette sıkıntı yapıyo almanızı öneririm ayrıca hız sınırları çok güzel 130 artı yüzde onsekiz

Motosikleti
    Alıntı cmurat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Kismet olursa bu seneki gezinize bende katilmak isterim, Yamaha xcity (250cc) ile size ayak uydurabilirmiyim bilmiyorum ama zevkli olacagina eminim. Ayrica daha once denedinizmi bilmiyorum ama Kasim 2015 e kadar gecerli Hollanda dan alinma Schengen vizem var, bununla Yunanistan a giris yapabilir miyim. Konuştuğum herkes giristeki gumruk polisinin insiyatifinde, geri cevirle ihtimalin diyor..
    Merhaba ,

Ortalama sürüş hızımız 120 - 150 km civarında olacağı için sürüş ile ilgili sorun yaşamazsınız . Ki genelde bu sürüşler istanbul - kavala - thassos olacağını düşünür ise toplam gidiş 400 km gidiş 400 km geliş civarıdır .

Vize konusunda ise tam bir muamma lakin araçlı olarak katılım yapacağınız için çok geri çevrilme ihtimali görmüyorum . Transit geçiş olarak algılayarak giriş yaparsınız ..

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    merhabalar
    gidiş tarihiniz belli mi? Ben de katılım gösterebilirim

Motosikleti
    @nightshift belli bir tarih yok lakin bu hafta sonu spontan bir şekilde burgaz yaptık 1 yada 2 hafta içinde kesin bir kavala yaparız
    Burada ortak karar çıkabilir.

Selam bence Thassos daha uygun ama 30 Mayis olmasi halinde bende katilabilirim.
    Palakadir bunu beğendi.

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Uluslararası ehliyeti sadece Yunanistan istiyordu. Oda vazgeçti artık. Boşu boşuna para verip uluslararası ehliyet almayın boşuna.

Motosikleti
    Alıntı metinkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uluslararası ehliyeti sadece Yunanistan istiyordu. Oda vazgeçti artık. Boşu boşuna para verip uluslararası ehliyet almayın boşuna.
    Ben yakın tarihte geçtim ve istediler buna emin misiniz ?
    Son ağaç kesildiğinde, son nehir kirlendiğinde,son balık avlandığında; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak

Motosikleti
    nc750d Integra S
    Alıntı Palakadir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ,

Ortalama sürüş hızımız 120 - 150 km civarında olacağı için sürüş ile ilgili sorun yaşamazsınız . Ki genelde bu sürüşler istanbul - kavala - thassos olacağını düşünür ise toplam gidiş 400 km gidiş 400 km geliş civarıdır .

Vize konusunda ise tam bir muamma lakin araçlı olarak katılım yapacağınız için çok geri çevrilme ihtimali görmüyorum . Transit geçiş olarak algılayarak giriş yaparsınız ..

selamlar herkese,

yunanistan schengen bölgesinde değil mi? neden problem olsun bunu anlayamadım, biri izah edebilirse sevinirim.
    bildiğim kadarıyla vize alınan ülkeye 'ilk olarak' giriş çıkış yapılmışsa daha sonrasında schengen bölgesinde istediğin yere girebilirsin.

bununla beraber yunanistan seyahati ile bende ilgileniyorum.

december boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    ben bu hafta aynı rota üzerinden geçtim, yalnız araba ile gittim. motorla buralara mutlaka gelmeliyim diye düşünürken başlığın güncellğini gördüm. yorgun olmam nedeniyle 30 Mayıs bana daha çok uyar gibi.

Motosikleti
    Ybr 125(satıldı) yamaha xmax ABS
    sabah ankaradan yola çıkıyorum istanbul yınanistan istikametine
    Palakadir bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 200 ABS
    Geçen senenin sonlarında Hürriyet'te haber çıkmıştı, Ocak 2015'ten sonra Yunanistan uluslararası sürücü belgesi istemeyecek diye. Ancak haberde bu düzenlemenin ehliyetler yenilenince olacağı yazıyordu. Ehliyetler yenilenmediği için haliyle Yunanistan hala uluslararası ehliyet istiyor maalesef.

cmurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xcity
    Alıntı temetnosce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar herkese,

yunanistan schengen bölgesinde değil mi? neden problem olsun bunu anlayamadım, biri izah edebilirse sevinirim.
    bildiğim kadarıyla vize alınan ülkeye 'ilk olarak' giriş çıkış yapılmışsa daha sonrasında schengen bölgesinde istediğin yere girebilirsin.

bununla beraber yunanistan seyahati ile bende ilgileniyorum.
    h.sonu otobus ile Yunanistan a giris yaptim, Hollanda dan alma shengen vizem var ve daha bu vize ile Hollanda ya yada herhangi bi shengen ulkesine giris yapmamistim. Katildigim tur yetkilisi daha once birisinin kapidan cevrildigini soylemisti fakat giriste bi sorun yasamadim.
    Ek bilgi olarak seyehate cikmadan once kosmos vize merkezine durumu danismistim ve vizemin Yunanistan icin sorun olmayacagini fakat bir daha Hollanda dan vize alirken sorun yasayabilecegimi ve her ihtimale karsi Hollanda da Yunanistan da kaldiginizdan daha fazla kalmamin faydali olacagini soylemislerdi.

Motosikleti
    Alıntı cmurat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    h.sonu otobus ile Yunanistan a giris yaptim, Hollanda dan alma shengen vizem var ve daha bu vize ile Hollanda ya yada herhangi bi shengen ulkesine giris yapmamistim. Katildigim tur yetkilisi daha once birisinin kapidan cevrildigini soylemisti fakat giriste bi sorun yasamadim.
    Ek bilgi olarak seyehate cikmadan once kosmos vize merkezine durumu danismistim ve vizemin Yunanistan icin sorun olmayacagini fakat bir daha Hollanda dan vize alirken sorun yasayabilecegimi ve her ihtimale karsi Hollanda da Yunanistan da kaldiginizdan daha fazla kalmamin faydali olacagini soylemislerdi.
    Kesinlikle durumu budur . Vize aldığınız ülkeye bir ilk giriş yaptı iseniz daha sonrasında sizi bağlayan yada engel olan bir durum olmayacaktır.
    Sorunun temeli şudur ?

Siz Yunanistan'a şu yada bu sebepten dolayı gitmek istiyorsunuz fakat yunanistan vize konusunda biraz sıkı bir ülke diyelim .
    Bunu bilen Türk zekamız gidip daha kolay vize veren bulgaristan'dan vize alarak yunanistana giriş yapıyor . Bundan dolayı bu ülkeler ( shengen bölgesi ) bu tip durumlara sıcak bakmıyor ve ikinci başvurularda ret cevabı verebiliyor . Tabi bu kişi ve mevcut durumlar ile değişebiliyor .

Ek olarak ilk öıkış noktasında kapıdan ret yemenizde mümkündür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:32 ----------

Alıntı ceyceypad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabah ankaradan yola çıkıyorum istanbul yınanistan istikametine
    İyi yolculuklar .

Motosikleti
    nc750d Integra S
    anlaşılmıştır..

şimdi öğrenmemiz gereken şu ehliyet mevzusunu netleştirmek.
    ceyceypad en güncel durumu bizimle paylaşabilir umarım ?

Motosikleti
    Suzuki Burgman 200 ABS
    Alıntı temetnosce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlaşılmıştır..

şimdi öğrenmemiz gereken şu ehliyet mevzusunu netleştirmek.
    ceyceypad en güncel durumu bizimle paylaşabilir umarım ?
    Bazıları sıkıntı oluyor, bazıları olmuyor diyor. Tam netleştirsek harika olur. Temmuz ortaları bizde 4 motor gitmeyi planlıyoruz çünkü.

Eğer istenmiyorsa 370 TL cebe kalır en azından.

december boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Ehliyeti geçen hafta aldim 412 lira gibi biseydi. Her yıl zamlanıyor.
    Palakadir bunu beğendi.

Motosikleti
    VFR 800 X HONDA
    Herkese merhaba, planladığınız seyahati 30 Mayısta gerçekleştirecekseniz ya da iptal etmediyseniz ben de katılabilirim. (22 Mayısta müracaat ettiğim shengen vizesi yetişirse tabii)

Selam

30 Mayıs olarak bilgi vermiştim ama secimden sonraki hafta yapmanız halinde katılmak isterim. Vizem mevcut sadece uluslararası ehliyetim yok ki o da dediğin gibi tamamen sans ısı bir cok defa gitmeme rağmen hala uluslarasarsi ehliyetim yok;)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)