Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Seyahay için ,

Katılımcı sayısı
18. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Selanik mi ?

16 88.89%
  • Burgas mı ?

2 11.11%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.

Cuma akşam çıkışlı 2 günlük Yunanistan gezisi 23 yada 30 mayıs

Motovento
    REKLAM ALANI
    darpgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    çokkk çalışmam lazım çokkkk.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Cumaya kadar Schengen+ uls. Ehliyet, seyh. Sigortası birazda nakit ayarlanırsa tabi gidilir..

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    katılımcılar ve tarih belirlendi mi?

Palakadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X10 350 Executive
    Çok doğru bunu unutmuşum teşekkürler .
    Alıntı Evrenalpar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam öncelikle şimdiden keyifli sürüşler. Yalnız masraflara bir kalem daha eklemeniz lazım maalesef.

Min. 2 haftalık zorunlu yeşil sigorta. 63 eurocuk

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:43 ----------

Alıntı Potenza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumaya kadar Schengen+ uls. Ehliyet, seyh. Sigortası birazda nakit ayarlanırsa tabi gidilir..
    Bir yol daha var bulgaristan üzerinden gidiş 110 km kadar uzuyor böylece ipsala sınırındaki ehliyet olayı ortadan kalkıyor . Şu an için bu alternatifi değerlendirecek gibi duruyoruz .

https://goo.gl/maps/FF2rm

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:46 ----------

Alıntı forzaBJK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katılımcılar ve tarih belirlendi mi?
    Şu an için 2 yada 3 motorsiklet çıkacak gibi duruyor . Son dakikaya kadar belli olmaz ama hazır kıta olarak ben varım

ersinorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysoung Gt250 Naked
    Merhaba bende gelebilirim vize işlemi ortalama kaç gün sürer acaba

Motosikleti
    Konsolosluk için çalışan birim 3 mesai gününde işlemi tamamlıyor .
    Alıntı ersinorhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba bende gelebilirim vize işlemi ortalama kaç gün sürer acaba
    Son ağaç kesildiğinde, son nehir kirlendiğinde,son balık avlandığında; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak

Mesh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APAHCE ---KUBA KH150 12D
    elbet bende büyücem Bülent abi 250cc geccem :D
    Palakadir bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA MT-07 DEEP ARMOR ABS
    Alıntı Palakadir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konsolosluk için çalışan birim 3 mesai gününde işlemi tamamlıyor .
    kadır svılengradın ordada bır kapı var yunana acılan orayıda kullanabılırsın taaa kırcaalıye kadar gıtmene gerek yok ahhh varya ben bu hafta geceye gectım eğer gündüzde olsaydım senınle samımı soyluorum gelırıdım cok zevklı bır gezı olacağına emınım

Motosikleti
    Ybr 125(satıldı) yamaha xmax ABS
    yeşil pasaport bulgarın içinde daha uygun fiyatlı yazmışlardı bilgi veriyim dedim trde pahalı

Motosikleti
    Gel Alicim her zaman 250 - 500 fark etmez
    Alıntı Mesh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elbet bende büyücem Bülent abi 250cc geccem :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:52 ----------

Dostum benim bu hafta sonu bir abimle araba ile gitmek durumum var ama haftaya kesin gitmeyi düşünüyorum . 31 sabahı 04-05 gibi çıkıp 02 pazartesi günü dönüşlü 2 günlük gezi var kafamda ..
    Alıntı nisa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kadır svılengradın ordada bır kapı var yunana acılan orayıda kullanabılırsın taaa kırcaalıye kadar gıtmene gerek yok ahhh varya ben bu hafta geceye gectım eğer gündüzde olsaydım senınle samımı soyluorum gelırıdım cok zevklı bır gezı olacağına emınım
    Son ağaç kesildiğinde, son nehir kirlendiğinde,son balık avlandığında; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    12 hazirandan sonra ben de hanım ve çocuğu annesine gönderiyorum ve temmuza kadar müsaitim, yeşil pasaport var, size uyar mı bilmiyorum ama benim motor için 90-100 desek daha uygun olur, 110-120 de yapar da max hızı olur sonra yolda beni üzsün istemem... bu iş şimdi Bulgaristan üzerinden kaça patlar? 63 Euro sigorta, uluslar arası ehliyet gerek yok dendi, belki de siz gidip bir gelin, bakalım ne kadar gidiyor

erem_bk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax 250
    merhaba tarih kesinleştimi benim vizem var ama konuyu yeni gördüm yoğunluktan bakamadım çok isterim yurtdışı ama bu turingden alınan ehliyet şartmı yunanda istemiyorlar diye biliyorum adalarda çok araba kiraladım sıkıntı olmadı ama poliste hiç çevirmedi benim patronumda var o ehliyetten o bile kullanmıyor artık ve bide bu tip geziye cuma akşamı ve pazar akşamı arası katılabilirim pazartesi iş var malum. bide yabancı dili olan varmı gelecek kişiler arasında. ben konuşuyorum ama karşımdakini dinlemiyorum hiç kendi bildiğimi anlatıyorum çat pat )))

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Her zaman Yunanistan'a gidip gelen biri olarak söyleyeyim.
    1-Uluslararası ehliyet gerekli,Kapıda soruyorlar,olmazsa geri çevirirler.Hadi bi sekilde geçmiş olsanız bile Yunan polisi bir kontrol ve kaza anında uluslararası ehliyeti istiyor.Kaza ve belanın ne zaman geleceği bilinmez.Yolu uzatıp Bulgaristan'dan gecseniz bile Yunanistan'a girerken geç komşi demiyorlar,yine kontrol var.
    2-Kredi kartına pek güvenmeyin,bir çok işletme ısrarla kredi kartı kullanmak istemiyor.bunu bankalara tepki icin yaptığını söyleyenler de var ama alışkanlıklarını kolay değiştirmeyen bir millettir Yunanlılar.
    3-Pazar günü ve gece vakti açık benzinlik bulamazsınız,çoğu şehirde sadece nöbetçi benzinlikler açıktır o da bulabilirseniz.B
    Otoyollarda da ilaç icin benzinlik yoktur,ben bir tanesini Selanik kozani arasında görüp şaşırmıştım,benzin almak icin otobandan çıkılır,
    Gümrükten çıkar çıkmaz sağdaki benzinliği bu yüzden es gecmeyin,depolarınızı doldurun.

4-özellikle Pazar akşamüstü ve akşamı Türkiye'ye dönmekte sıkıntı var,Hafta sonu Türkiye'den gidenler çok fazla,dönüşler Pazar akşamı yapıldığı icin gümrüklerde uzun süre beklersiniz ve İpsalanın sivrisinekleri adamı bir yiyor ki bizim Metehan onların yanında iştahsız kalır.
    5-Bulgaristan üzerinden giriş yapalım sonra aşağı inelim derseniz yolu ciddi anlamda uzatırsınız,o uzayan yolda bir kaç tane sabit radar var,iki tane polis noktası var,yolu o kadar uzattığınıza değmez.
    6-Thassos düşünüyorsanız İstanbuldan itibaren çıkış saatinizi çok iyi ayarlamanız gerekecek,İkitelliden Keramotideki feribota kadar yaklaşık 440 km yolunuz olur,sabah erken saatte feribotta olursanız öğlenden önce konaklayacağınız yere gidersiniz,adanın çevresi 90 km kadar ancak daha çok doğu kısmında güzel plaj ve köyler var,batısına zaman harcamaya değmez,
    doğuda marble beach,golden beach,paradise beach ve aliki beach ten benim favorim paradise beach,
    yalnız plajın sol tarafındaki kayalıkları tavsiye etmem,meraklısı gidip bakabilir ;)
    Feribot küçük motorlar icin 5 büyük motorlar icin 7 euro,ayrıca yolcu icin ücret alırlar,gecen yıl yolcu ücreti 3 Euro idi.feribot sabah 5.30 dan aksam 22.30 a kadar filan çalışır,sadece gişeden bilet satılır,her zaman yer bulunur.
    Yalnız biz gece Keramotiye gidelim orada kalalım filan derseniz tavsiye etmem,sivrisineği boldur.
    Bir de takıntılı olanlar icin not,gümrükten çıktıktan sonra Gümülcine taraflarında otoyolda bir Türk restoranı tabelası göreceksiniz,orada taharet musluklu tuvalet var,başka yerde bulamazsınız bu yüzden ıslak mendil her zaman şart.duşlu bir konaklama imkanı bu yüzden zorunlu.
    7-telefonunuzda uluslararası paket yoksa fatura kol böreği gibi kat kat olur ya da kontorleriniz on dakikada biter.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:28 ----------

Haziran ayı Thassos icin yüksek dönem olduğu icin özellikle haftasonları konaklama sıkıntılıdır.Çadırla filan gidilirse Goldenbeach de konaklanabilir.
    Ayrıca Yunanistanda kişibaşı değil,odabaşı fiyat verildiğinden otel ücretleri makuldür.Ben adada 3 kişilik bir odaya en çok 55 Euro vermiştim
    Bunun dışında Adadaki fiyatlar genel olarak "ada fiyatı"dır yani anakaraya göre %10 15 gibi yüksek olabiliyor.Ama yine de Türkiyedeki gibi gözünün icine baka baka bir bucuk litrelik suya 5 Tl,bir biraya 10 Tl.çekmezler.
    Ada hakkında şimdilik bu kadar,adaya gitmeye karar verirseniz anlatacaklarım bunun yüz misli olur
    polo34, Palakadir, cool113 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

erem_bk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax 250
    Walla açıklama harika olmuş ben herzaman tekneyle cos kalimnos leros vs dolandığım için hiç karadan geçme tecrübem olmamıştı anlaşılan tekneyle sorunsuz geçmeye devam edicem motor gözümde büyüdüşimdi o beynelminel ehliyetede okadar para verilirmi bi düşüneyim ama motorlada gitmekte çok istiyorum bu tura yetişemem ama mutlak bi yunan turu yapmak isterim bilen birileriyle tekrar teşekkürler

Motosikleti
    Bilgiler için teşekkürler gayet aydınlatıcı oldu .
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her zaman Yunanistan'a gidip gelen biri olarak söyleyeyim.
    1-Uluslararası ehliyet gerekli,Kapıda soruyorlar,olmazsa geri çevirirler.Hadi bi sekilde geçmiş olsanız bile Yunan polisi bir kontrol ve kaza anında uluslararası ehliyeti istiyor.Kaza ve belanın ne zaman geleceği bilinmez.Yolu uzatıp Bulgaristan'dan gecseniz bile Yunanistan'a girerken geç komşi demiyorlar,yine kontrol var.
    2-Kredi kartına pek güvenmeyin,bir çok işletme ısrarla kredi kartı kullanmak istemiyor.bunu bankalara tepki icin yaptığını söyleyenler de var ama alışkanlıklarını kolay değiştirmeyen bir millettir Yunanlılar.
    3-Pazar günü ve gece vakti açık benzinlik bulamazsınız,çoğu şehirde sadece nöbetçi benzinlikler açıktır o da bulabilirseniz.B
    Otoyollarda da ilaç icin benzinlik yoktur,ben bir tanesini Selanik kozani arasında görüp şaşırmıştım,benzin almak icin otobandan çıkılır,
    Gümrükten çıkar çıkmaz sağdaki benzinliği bu yüzden es gecmeyin,depolarınızı doldurun.

4-özellikle Pazar akşamüstü ve akşamı Türkiye'ye dönmekte sıkıntı var,Hafta sonu Türkiye'den gidenler çok fazla,dönüşler Pazar akşamı yapıldığı icin gümrüklerde uzun süre beklersiniz ve İpsalanın sivrisinekleri adamı bir yiyor ki bizim Metehan onların yanında iştahsız kalır.
    5-Bulgaristan üzerinden giriş yapalım sonra aşağı inelim derseniz yolu ciddi anlamda uzatırsınız,o uzayan yolda bir kaç tane sabit radar var,iki tane polis noktası var,yolu o kadar uzattığınıza değmez.
    6-Thassos düşünüyorsanız İstanbuldan itibaren çıkış saatinizi çok iyi ayarlamanız gerekecek,İkitelliden Keramotideki feribota kadar yaklaşık 440 km yolunuz olur,sabah erken saatte feribotta olursanız öğlenden önce konaklayacağınız yere gidersiniz,adanın çevresi 90 km kadar ancak daha çok doğu kısmında güzel plaj ve köyler var,batısına zaman harcamaya değmez,
    doğuda marble beach,golden beach,paradise beach ve aliki beach ten benim favorim paradise beach,
    yalnız plajın sol tarafındaki kayalıkları tavsiye etmem,meraklısı gidip bakabilir ;)
    Feribot küçük motorlar icin 5 büyük motorlar icin 7 euro,ayrıca yolcu icin ücret alırlar,gecen yıl yolcu ücreti 3 Euro idi.feribot sabah 5.30 dan aksam 22.30 a kadar filan çalışır,sadece gişeden bilet satılır,her zaman yer bulunur.
    Yalnız biz gece Keramotiye gidelim orada kalalım filan derseniz tavsiye etmem,sivrisineği boldur.
    Bir de takıntılı olanlar icin not,gümrükten çıktıktan sonra Gümülcine taraflarında otoyolda bir Türk restoranı tabelası göreceksiniz,orada taharet musluklu tuvalet var,başka yerde bulamazsınız bu yüzden ıslak mendil her zaman şart.duşlu bir konaklama imkanı bu yüzden zorunlu.
    7-telefonunuzda uluslararası paket yoksa fatura kol böreği gibi kat kat olur ya da kontorleriniz on dakikada biter.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:28 ----------

Haziran ayı Thassos icin yüksek dönem olduğu icin özellikle haftasonları konaklama sıkıntılıdır.Çadırla filan gidilirse Goldenbeach de konaklanabilir.
    Ayrıca Yunanistanda kişibaşı değil,odabaşı fiyat verildiğinden otel ücretleri makuldür.Ben adada 3 kişilik bir odaya en çok 55 Euro vermiştim
    Bunun dışında Adadaki fiyatlar genel olarak "ada fiyatı"dır yani anakaraya göre %10 15 gibi yüksek olabiliyor.Ama yine de Türkiyedeki gibi gözünün icine baka baka bir bucuk litrelik suya 5 Tl,bir biraya 10 Tl.çekmezler.
    Ada hakkında şimdilik bu kadar,adaya gitmeye karar verirseniz anlatacaklarım bunun yüz misli olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:15 ----------

Tarih konusunda revize yapacağız malum MT gezisi ile çakışıyor ama sonraki hafta gibi planım var .
    Alıntı erem_bk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba tarih kesinleştimi benim vizem var ama konuyu yeni gördüm yoğunluktan bakamadım çok isterim yurtdışı ama bu turingden alınan ehliyet şartmı yunanda istemiyorlar diye biliyorum adalarda çok araba kiraladım sıkıntı olmadı ama poliste hiç çevirmedi benim patronumda var o ehliyetten o bile kullanmıyor artık ve bide bu tip geziye cuma akşamı ve pazar akşamı arası katılabilirim pazartesi iş var malum. bide yabancı dili olan varmı gelecek kişiler arasında. ben konuşuyorum ama karşımdakini dinlemiyorum hiç kendi bildiğimi anlatıyorum çat pat )))

Motosikleti
    Konuyu hortlatalım yaz sonuna kadar uzatılmıştır . Kesin bilgi yayalım ...

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Ben yine aynı noktadayım

Abi Pasaport yok yaa!
    hasanrs, Palakadir ve tunahanist bunu beğendiler.

Motosikleti
    Pasaport + vize alana 1 gene Ouzo + meze bedava :D

Haydi bakalım ...

Alıntı xanka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yine aynı noktadayım

Abi Pasaport yok yaa!
    hasanrs bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-09
    Alıntı Evrenalpar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam öncelikle şimdiden keyifli sürüşler. Yalnız masraflara bir kalem daha eklemeniz lazım maalesef.

Min. 2 haftalık zorunlu yeşil sigorta. 63 eurocuk
    Selam Evren,

42 euro 15 günlük yeşil sigorta +ehliyet var ise senelik uzatma yeterli 200TL. +15 TL pul
    21.06.2014 tarihinde giriş çıkış yaptım.

Bilgine

Fethi

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:14 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:15 ----------

Tarih konusunda revize yapacağız malum MT gezisi ile çakışıyor ama sonraki hafta gibi planım var .
    Merhaba Erem,
    Sınırdan motorla geçmeyi planlıyorsan yunan gümrüğü sigortanı ve alman gereken ehliyeti istiyor.

Bilgine

Fethi

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

Savaş'a tamamen katılıyorum. Bende devamlı Yunanistan'a seyahat ederim.
    Gezi yapılacaksa tamamen programa uyulmalı ve rota önceden hesaplanmalı.

Fethi

Motosikleti
    Evet bu hafta sonu 3 günlüğüne yol gözüktü gibi maksat istanbul selanik ama gözümüz keser ise aşağıya kadar inmeye çalışacağız .

Gelmek isteyenlere duyurulur 5-8 temmuz program yapılmıştır .

Gerekli olacak evraklar için yurtdışı tecrubesi çoook fazla olan birinin paylaşımı var buradan kontrol edebilirsiniz .

http://www.ruzgarinizinde.com/motosi...ekli-evraklar/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)