Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorlar Valilik Emri Ile Bağlaniyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    metemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    tüm site sakinlerinin dikkatine ehliyetimi almama az bir zaman kala motorum bu sabah saat 07:30 itibariyle bağlanmıştır

Görevliler asla müsammaha göstermeyip oldukça kararlı bir şekil trafikten men işlemleri yapmaktalar

Ehliyetsiz kasksız sigortasız asla motor kullanmayın eğer yakalanırsanız 10-20 ile halletmeniz imkansız

Ceza toplamı 800 ytl ve mahkeye çıkıyorsunuz

DUYURULUR
    ...tın tın giderim abi....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    geçmiş olsun.galiba motor sayısındaki artıştan dolayı yapılan tüm Türkiye genelinde bir uygulama.konya da da çevirmeler başladı.ben riske girmeyip en kısa zamanda ehliyet almayı düşünüyorum.sonuçta bir suçlu gibi ara sokaklardan trafiği kollayarak gitmek hiç zevkli değil.

crazy_devil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Bas bas bağırıyoruz abi sitede.Önce ehliyet ve koruma ekipmanlarını alın diye.Bak şimdi motorunu bağlattın bi ton para vercen baba.Ne gerek vardı.Suç sen ve ben gibi motor sevdalısı olup adam akıllı motor kullananlarda değil.Motor kullanmasını bilmeyen,motorcu sıfatı taşımayan insanlar yüzünden kurunun yanında yaş da yanıyor.Aman dikkat arkadaşlar 200-300 YTL ye ehliyetimizi korumalarımızı alalım,800-900 YTL gibi abuk subuk cezalar almayalım.

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı crazy_devil adlı üyeden alıntı
    Bas bas bağırıyoruz abi sitede.Önce ehliyet ve koruma ekipmanlarını alın diye.Bak şimdi motorunu bağlattın bi ton para vercen baba.Ne gerek vardı.Suç sen ve ben gibi motor sevdalısı olup adam akıllı motor kullananlarda değil.Motor kullanmasını bilmeyen,motorcu sıfatı taşımayan insanlar yüzünden kurunun yanında yaş da yanıyor.Aman dikkat arkadaşlar 200-300 YTL ye ehliyetimizi korumalarımızı alalım,800-900 YTL gibi abuk subuk cezalar almayalım.

Bunu diyen arkadaş 1 ay önce ehliyetsizlikten ceza yedi Serdar iyimisin abi sen Senin dosya hazırken 200 ytl vermemek için 800 ytl ceza ödedin Tamam belki para yoktu ama cezayı yedikten sonra bi şekilde buldun sonuçta...Yani burda bu yazıyı yazman beni çok şaşırttı

metemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    Sakin ArkadaŞlar BugÜn BaĞlanan Ve Otoparklara Birakilan Motorlarin Sayisi YÜzlerce İdİ

Tekrarliyorum LÜtfen Ehlİyetsİz Kasksiz Ruhsatsiz Sakin DolaŞmayin Kontroller SiklaŞarak Devam Edecektİr

Kaynak : İstanbul ValİlİĞİ

sebep : giderek artış gösteren motorların kaldırımları kullanarak yayaları tehdit etmesi

kapkaç olaylarının çoğunluğunun motor ile yapılması

trafik akışını tehdit ederek zikzaklı motor kullanımı vs uzuyor
    ...tın tın giderim abi....

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    -5 yıllık ilkokul diploması olanlar ehliyet alamıyorlar,
    [Peki; almış olanlar?]

- ehliyet alınca trafikte gezmeye (kask da takıp kurallara uyarak) hak kazanılıyor,
    [Peki; kullanmayı öğretiyorlar mı kurslar?]

-800 YTL.ye varan cezaların kesilmesi emrediliyor polislere ve jandarma trafik görevlilerine, nasıl ödeyeceği düşünülmeden?
    [Peki; Özellikle şehir içinde kullananların az gelir grubuna mensup asgari ücretle torpil bularak çalışan, 350 - 400 YTL gibi paraya razı olan insanların bu parayı nasıl ödeyebilecekleri düşünülüyor mu acaba?]
    [Peki;Motorlar satılmadan önce ehliyet alma, ... gibi önlemler almak daha güzel değil mi? Ulaşım giderini düşürmek isteyen az gelirli insan sonrasında istifade edemeyeceği motora hiç para bağlamamış olmaz mı?]

sebep : giderek artış gösteren motorların kaldırımları kullanarak yayaları tehdit etmesi

kapkaç olaylarının çoğunluğunun motor ile yapılması

trafik akışını tehdit ederek zikzaklı motor kullanımı vs uzuyor

[MUTFAKLARIMIZDA ELİMİZİ KESER DİYE BIÇAK KULLANMAYALIM MI?]

Elbette bahsi geçen aksaklıklar için çare alınmalı ama imtiyazlı olan kişilerin yakınlarına da olmalı bu çare ve ceza, hem de haklı görülüp kabul de edilebilmeli.

Başka olumsuzlukları bekliyorum, bakalım ne çıkacak peşinden.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    metemen kardeş geçmiş olsun çok üzüldüm acını paylaşıyorum
    önümüzdeki hafta alıcaktım motorumu bende ama şimdi ehliyet yok kursada yazıldım acaba ehliyetten sonra mı alsam yoksa mahalle arasında rodaj yapıcaz motora
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    bu uygulamadan bazı arkadaşlar zararlı çıksa da sonuna kadar destekliyorum. dışarıda bir sürü bilinçsiz, kasksız, sağa sola bakmadan motor kullanan adam var. tek temennim benzer uygulamanın kurallara uymayan otomobil sürücülerine de yapılması.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Geçmiş olsun

Ehliyetsiz kullanmanın hiçbir bahanesi olamaz.

Yok efendim neymiş dar gelirliymişde zorla almışmış,

Motosikleti hızlı kullanmayınca tadı olmuyormuş.

Zaten küçük, kaldırımdan gitse kime ne zararı olurmuş

Bizim oğlana aldık bi scooter, bisiklet gibi birşey bide ehliyetmi alacağız

Bahane bulmak istedikten sonra çook üretilir. Benimde ehliyetim yok ama kendimide haklı çıkarmaya çalışmıyorum. Tek üzüntüm Çok uzun aralıklarla ehliyet verilmesi.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

kivanctf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Honda Silverwing 600 ABS
    Ben İzmir Dikili de oturuyorum . Cadde uzerinde isyerim var. Yan tarfım dort yol agzı . Polis surekli nobette. Birde burda motor kazasından gecen gun 2 arkadas öldü. Surekli baglıyorlar. Bende uzun yıllardır motor kullanıyorum . Ama motor ehliyetimi alalı bir yıl olmadi . Su an icim rahat binebiliyorum motora .

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Dostlar sanirim bu yaz antalyada bu uygulamaya girecek artik turistlere bile motor kiralamak istemiyorlar polis onlarada ceza kesiyor.Ben bu sabah kursa yazildim hadi hayirlisi yeter bu korku bence.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Bu sorunun cevabı B sınıfı ehliyet olanın A2 ehliyet hakkına sahip olması.

sKy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway 150cc superlight
    ewt metemen kardesim gecmiş olsun ama benimde ehliyetim yok motorum olmasına karsın ve dün muraacat ettim ehliyet sınavına ewt kötü olmus senin için ama bence ii bi uygulama dısarda senin benim gibi bilinçli diil herkes ..maalesef bende ehliyet alana kadar motoru yatırıorum u yaz gitti zaten ..saygılar kazasız sürüsler...

ya arklar bide bişi sorucam ben bu kurstan ehliyeti alana kadar bi yazı alıcam ..cevirmelerde bi işe yararmı yoksa dusunduum gibi yatırıymmı motoru bana bi akıl verin biliosunuzki bazen dayanılmıo motor hasretine herseyi göze alıp cıkartıosun motoru...??

NicemaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    ehliyetsiz motor kullanmanın bir bahanesi olamaz arkadaşlar olmamalıda biz site olarak trafik kuralları konusunda örnek olmamız gerekiyor... şimdi diceksinizki senin ehliyetin varmı? hayır yok bu ay sonu olucak inşallah ama ehliyetsiz motor kullanıyorsam trafikte kendimi savunabileceğim hiç bir yanım da bunu ve gelecek cezaları kabullenerek biniyorum motosikletime...
    www.enguclu.com ==>> EnGuclu Bilişim&Internet Hizmetleri

kucukprens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eli kulaginda!
    Arkadaslar bu baglanan motorlara ne oluyor? Ceza odedikten sonra ruhsat sahibi gidip motoru alabiliyor mu buradan?
    Sanirim bir de parkta bekledigi gün icin de park ucreti gibi biseyler aliyorlar..dogru mudur?
    1 MAY

Motosikleti
    HONDA CBX 250
    valla arkadaşlar ben sitenize yeni üye oldum ama baya bir hoşuma gitti.
    Bence ilk önce motor kullanacaksan kurallarını uyacaksın diyorum ben eğer kanun ehliyet diyorsa alacaksın sonuc olarak 350 ytl masrafı oluyor ama 800 ytl ceza yemekten iyidir.Birde ayrıca motoru bağlanan arkadaşlar bilirler motorlar hiç dikkat etmiyorlar bir toplama sekilleri var yazık yani yeni motor kaldırıp atıyorlar arabanın üstüne

gureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar site olarak birleşip Eylem yapalım diyorum.Reha Muhtara Yazalım 2004 Öncesi ilkokul mezunları da Motor ehliyeti alabilsin,tasarı mecliste ama bir türlü gündeme gelemiyor. B-E-C-D ayrıca amatör kaptan ehliyetim var ama motor ehliyetim yok ilkokul mezunuyum zamanında bana bu ehliyetleri veren makamlar şimdi motor ehliyetini alamazsın diyorlar bu normalmidir.Bunun bir çaresi olmalı.Milletvekili olmak ve hakkımızda oy kullanmak için okuryazar olması yeterli olan bir ülkede yaşıyoruz .En azından temel eğitim 8 yıla çıktıktan sonra , ehliyet alınabilmesi için ortaokul mezunu aransaydı sorun kalmazdı .Sayın motosiklet net yöneticileri sizlere sesleniyorum .Bütün siteleri bu hususta alarma geçirin,bütün motoclupler bir ağızdan biz mağdurları biraz destekleyin lütfen .tek başımıza bişey yapamıyoruz ama birlik olup sizlerinde desteğini alırsak sesimiz duyulur.
    MARMOK marmariste toplanalım diyorsunuz .Emok Urlaya davet ediyorsunuz.
    Çeşme Festivali diyorsunuz .İkiteker ,süpereva,WomenRiders,vespa Clup, Mototürk ve daha birçok cluplerimiz lütfen duyun ve okuyun ehlitetimiz olmadan herhangi bir yere gitmek bize hayal olur .destekleyin ve yardımcı olun sesimiz duyulsun LÜTFEN.

tüzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GL1800 2003 ve HONDA FORZA NSS300 2015
    Ehliyetsiz Motor kullanmanın Ehliyetsiz araba kullanmaktan hiç bir farkı yok arkadaşlar. Nasıl ki ehliyetsiz araba kullanmanın cezası varsa bu da oyledir. Allah korusun herhangi bir kaza yapsanız suçlu % 100 siz olmasanız bile ehliyet olmadığı için suçlu siz olacaksınız. Lütfen hiçbir bahane bulmayalım kontrolların sıklığı için bizim içindir . Görüyoruz %90 kasksız trafiğe çıkıyor.Motorsiklet kazalarında ölümlerin % 90 ı da koruyucu ekipmanların olmamasından kaynaklanıyor. Yani ceza yedikten sonra eksikleri tamamlamak daha mı iyi? vereceğiniz bu parayı ehliyet yada diğer şeyler için vermeniz daha uygun değil mi?
    Arkadaşlar ben kontrollerin daha sık olmasından yanayım. Sonuçta bizim iyiliğimiz için.
    Herkese kazasız günler.

gureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar site olarak birleşip Eylem yapalım diyorum.Reha Muhtara Yazalım 2004 Öncesi ilkokul mezunları da Motor ehliyeti alabilsin,tasarı mecliste ama bir türlü gündeme gelemiyor. B-E-C-D ayrıca amatör kaptan ehliyetim var ama motor ehliyetim yok ilkokul mezunuyum zamanında bana bu ehliyetleri veren makamlar şimdi motor ehliyetini alamazsın diyorlar bu normalmidir.Bunun bir çaresi olmalı.Milletvekili olmak ve hakkımızda oy kullanmak için okuryazar olması yeterli olan bir ülkede yaşıyoruz .En azından temel eğitim 8 yıla çıktıktan sonra , ehliyet alınabilmesi için ortaokul mezunu aransaydı sorun kalmazdı .Sayın motosiklet net yöneticileri sizlere sesleniyorum .Bütün siteleri bu hususta alarma geçirin,bütün motoclupler bir ağızdan biz mağdurları biraz destekleyin lütfen .tek başımıza bişey yapamıyoruz ama birlik olup sizlerinde desteğini alırsak sesimiz duyulur.
    Çeşme Festivali diyorsunuz .İkiteker ,süpereva,WomenRiders,vespa Clup, Mototürk ve daha birçok cluplerimiz lütfen duyun ve okuyun ehlitetimiz olmadan herhangi bir yere gitmek bize hayal olur .destekleyin ve yardımcı olun sesimiz duyulsun LÜTFEN.

drakulla2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal
    Alıntı gureli adlı üyeden alıntı

ustadım sana katılıyorum bede ılk okul sorunu yasayan vede regal motorum var vede yedığım cezadan sonra onu otoparka cekıp orda unutan bırıyım vede sanıyorum uzun bır sure da unutacam cunku kımseye rusvet vermek gıbı bır seye gırmek ıstemıyorum kı bunun ıcın 800 ytlden fazla para odedım ama yanı orda ehliyetı vereceklerde bız gıdıp ehliyet almadık mı yanı sahte ehlieyet yapan mafyalar artık tureyecek kı acık varsa acığı kpayacak bırı de cıkar yanı bana denk gelırse ben kabul ederım bole bıseyı yanı suc olmasına rahmen ama yapacak bısey yok ehliyetı olmayan arkadaslar yanı hen azından dıploma vs vs vs gıbı nedenlerden alamayn arkadaslar lutfen BULABILDIĞINIZ TUM RESMI MAKAMLARA MAIL FAX YOLU ILE ULASIP CIKAYETINI BILDIRINIZ BELKI INSAFLI BIRI CIKARDA BIR CAĞRE BULUR TSK

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler